دسته بندي : ورزشي

اختصاصی خبر مرکزی: تیم والیبال شهرداری اراک در رقابت های لیگ دسته اول، تیم فوتبال شهرداری در لیگ دسته سه و تیم والیبال آلومینیوم سازی اراک در رقابت های زیرگروه لیگ دسته اول به پیروزی رسیدند.


دسته بندي : ورزشي

ملی‌پوش اسبق فوتبال کشورمان گفت: «کی‌روش هر وقت که اراده کند و بخواهد می‌رود به جزیره خودش، دراز می‌کشد و راحت آفتابش را می‌گیرد و نوشیدنی‌اش را می‌خورد و اگر بخواهد به ما هم می‌خندد.»...


دسته بندي : ورزشي
رقابتهای والیبال زیر گروه لیگ کشور با شرکت چهار تیم از استانهای مختلف در دامغان آغاز شد.دبیر هیات والیبال استان سمنان گفت: این بازیها با شرکت تیم های متین دامغان، آلومینیوم اراک، گلساران کاشان و سایبر کرج به مدت سه روز در دامغان ادامه دارد.

'رضا خالصی' افزود:...


دسته بندي : ورزشي
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک گفت: کانون هواداران ورزش به منظور تشویق تیم‌ها و باشگاه‌ورزشی شهرداری اراک برای نخستین بار در اراک راه‌اندازی می‌شود.به گزارش خبر مرکزی، محمدرضا عزیزمحمدی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه باید تلاش شود تا در راستای تشویق تیم‌ها کار فرهنگی انجام شود اظهار داشت: این مهم با راه‌اندازی باشگاه هواداران و حضور این افراد برای تشویق تیم‌های ورزشی شهرداری اراک تا حد زیادی می‌کند از حواشی در مسابقات جلوگیری کند.

وی افزود:...


دسته بندي : ورزشي
اختصاصی خبر مرکزی : آلومینیوم اراک توانست در یک بازی خانگی طلسم تساوی های خود را بشکند و حریف خود را در خانه شکست دهد.

به گزارش خبر مرکزی از سری رقابت های لیگ دسته دوم باشگاه های کشور و از گروه یک تیم فوتبال آلومینیوم سازی اراک تواسنت حریف خودش خیبر لرستان را دو بر یک شکست دهد و جایگاهش را در جدول رده بندی بهبود بخشد.

اما حاشیه های این بازی پر رنگ تر از متن آن بود به طوری که قضاوت بسیار ضعیف داور مسابقه آرامش روانی را از هر دو تیم گرفته بود. در این بازی یک بازیکن اراکی و یک بازیکن تیم خرم آباد با دریافت کارت قرمز زمین بازی را ترک کردند.تیم خیبر لرستان هم که...


دسته بندي : ورزشي
سازمان قهرمانان ملی ورزش ایران، قهرمانان برتر کشور در سال 2014 میلادی را انتخاب و معرفی کرد.به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا سازمان قهرمانان ملی ورزش ایران، برای اعتلای جایگاه بین‌المللی قهرمانان ملی ورزش کشور در مجامع بین‌المللی و کسب افتخارات بیشتر در مجامع برون مرزی، این سازمان پس از انجام چندین جلسه کارشناسی با خبرگان و متخصصین رشته‌های مدال‌آور و موفق ورزشی از سوی شورای مرکزی این سازمان قهرمانان برتر سال 2014 میلادی ایران با احترام به فدراسیون های مربوطه انتخاب کرد.

براساس این گزارش،...


دسته بندي : ورزشي
رئیس فدراسیون شطرنج گفت: استان مرکزی در بسیاری از رشته‌های ورزشی به ویژه در رشته شطرنج سرآمد دیگر استان‌های کشور است.به گزارش خبر مرکزی، محمدجعفر کامبوزیا ظهر امروز در مجمع سالانه هیئت شطرنج استان مرکزی اظهار کرد: استعدادها و توانمندی‌های خوبی در حوزه ورزش استان وجود دارد که بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها نیازمند حمایت بخش صنعت استان است.
وی تصریح کرد:...


دسته بندي : ورزشي

تیم والیبال شهرداری اراک مغلوب پدافند اصفهان شد.

به گزارش خبر مرکزی، گفت: تیم والیبال شهرداری اراک در قالب مسابقات لیگ دسته یک والیبال مردان باشگاه‌های ایران جام زنده‌یاد حسین معدنی، عصر روز گذشته به دیدار پدافند اصفهان رفت.

نماینده استان مرکزی در این دیدار بازی را سه بر دو به...


دسته بندي : ورزشي
مدیر تیم‌های ملی سپک‌تاکرای ایران از انتخاب مجتبی قربانی مربی ارزنده این استان به عنوان مربی تیم ملی امید خبر داد.محمد مرادی اظهار داشت: قربانی کمک مربی تیم سپک‌تاکرای شهرداری اراک با توجه به تجربیات و دانش بالایی که در این رشته دارد، به عنوان مربی تیم ملی امید انتخاب شده است.

وی افزود:...


دسته بندي : ورزشي
معاون ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: مدیرکل ورزش و جوانان به همراه ملی‌پوشان استان در مسابقات آسیایی و پاراآسیایی اینچئون امروز با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.به گزارش خبر مرکزی عباس محمدی اظهار کرد: سعید ملکی مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی به همراه ملی‌پوشان استان در مسابقات آسیایی و پاراآسیایی اینچئون به همراه جمعی از قهرمانان و ورزشکاران کشور امروز با رهبر معظم معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

وی تصریح کرد:...


دسته بندي : ورزشي

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان مرکزی برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری میلاد دو نور در لرستان را بی‌حرمتی به مردم و ورزشکاران استان مرکزی دانست.

به گزارش خبر مرکزی حسن صفری اظهار کرد: ظرف 15 سال گذشته مسابقات دوچرخه‌سواری میلاد دو نور در استان مرکزی برگزار شد، اما این تور در سه سال گذشته به دلیل برخی محدودیت‌های مالی برگزار نشده است.

وی عدم برگزاری این تور را علاوه بر مشکلات مالی، بدلیل اختلاف میان مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری عنوان کرد و گفت:...


دسته بندي : ورزشي

اختصاصی خبر مرکزی: باشگاه آلومینیوم سازی اراک برای آمادگی بیشتر در ادامه مسابقات لیگ دسته دوم باشگاه های کشور، اقدام به تزریق بازیکنان موثرتری کرده است.

با توجه به این که این تیم تساوی های زیادی رو کسب کرده است، نیاز به استفاده از بازیکنانی بود که بتواند نقاط ضعف خودش را به کمک سرمربی جدیدش، مهدی پاشازاده برطرف کند.

به گزارش خبر مرکزی داود حقی بازیکن سابق تیم های پیکان، راه آهن و استقلال اهواز با عقد قراردادی...


دسته بندي : ورزشي
سرپرست تیم والیبال شهرداری اراک گفت: تیم والیبال شهرداری اراک در ادامه بازی‌های لیگ دسته یک کشور با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب تیم پیشگامان شفق اردکان شد.به گزارش خبر مرکزی احسان فردوسی با اشاره به بازی خوب تیم والیبال پیشگامان شفق اردکان در مقابل تیم والیبال شهرداری اراک اظهار داشت: تیم پیشگامان شفق اردکان یکی از تیم‌های بسیار خوب بوده که در جدول رده‌بندی در رده دوم جدول قرار دارد.

وی افزود:...


دسته بندي : ورزشي
 آلومینیوم اراک در ادامه رقابت های لیگ دسته دوم باشگاه های کشور، در اصفهان مقابل تیم آراد این شهر متوقف شد.

به گزارش خبر مرکزی، آلومینیوم که از سرمربی جدیدش مهدی پاشازاده بهره می برد، نتوانست طلسم تساوی های پی در پی خودش را بشکند و به نتیجه مساوی صفر، صفر رضایت داد.

در این بازی بازیکنان اراکی موقعیت های زیادی را روی دروازه آراد انجام دادند و...


دسته بندي : ورزشي
سرپرست تیم والیبال شهرداری اراک گفت: تیم والیبال شهرداری اراک توانست با نتیجه ۳ بر۲ تیم والیبال مناطق نفت‌خیز جنوب را در خانه شکست دهد.به گزارش خبر مرکزی احسان فردوسی با اشاره به اینکه تیم والیبال شهرداری تاکنون موفق به کسب نتیجه خوبی شده اظهار داشت: این تیم تاکنون نتیجه بیشتر بازی‌هایی را که در خانه و بیرون از خانه داشته، توانسته به موفقیت و برتری دست پیدا کند.

وی افزود:...


دسته بندي : ورزشي
کمیته انضباطی در جلسه روز سه شنبه مورخ  93.10.23 تصمیمات مشروحه زیر را اتخاذ نمود.

به گزارش خبر مرکزی احکام صادره به شرح ذیل است:
1- با توجه به گزارش ناظر مسابقه بین تیم های فولاد هفت الماس قزوین و ثامن مشهد،محمد رضا مرادیان بازیکن تیم بسکتبال فولاد هفت الماس قزوین بعلت مشاجره با بازیکن تیم مقابل به پرداخت مبلغ پنج میلیون ریال جریمه نقدی تنبیه شده اند ،ضمنا...


دسته بندي : ورزشي
استان مرکزی از میزبانی تور دوچرخه سواری بین المللی میلاد دو نور انصراف داد تا فدراسیون دوچرخه سواری در انتظار جریمه اتحادیه بین المللی باشد.به گزارش خبر مرکزی تور بین المللی میلاد دو نور 16 دوره به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) در استان مرکزی برگزار شد اما امسال مدیرکل تربیت بدنی این استان از میزبانی رقابت ها انصراف داد.

خسرو قمری رییس فدراسیون دوچرخه سواری درمورد این موضوع گفت:...


دسته بندي : ورزشي
کاسپین قزوین با برد 2 برصفر مقابل میهمان خود آراد اصفهان در هفته سیزدهم لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور خود را به صدر جدول رده بندی گروه الف این رقابت ها رساند.به گزارش خبر مرکزی، این دیدار از گروه الف رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور عصر شنبه در ورزشگاه شهید رجایی قزوین برگزار شد.

گلهای این دیدار را 'علی فتحی' و 'مصیب چگینی' به ترتیب در دقایق 25 و 90 برای تیم فوتبال کاسپین قزوین وارد دروازه آراد اصفهان کردند، تیم میزبان در...


دسته بندي : ورزشي
عضو هیئت مدیره باشگاه شهرداری ساوه گفت: شاپا برای 2 ماه در ایران می‌ماند.


به گزارش خبر مرکزی ابطحی گفت: شاپا بازیکن برزیلی برخلاف خبرهای اعلام شده برای هر بازی پول دریافت نمی‌کند و طبق قراردادش برای 2 ماه در لیگ فوتسال ایران فعالیت خواهد کرد.

وی افزود:...


دسته بندي : ورزشي
سرپرست تیم بسکتبال با ویلچر شهرداری اراک گفت: تیم بسکتبال با ویلچر شهرداری اراک درمسابقات سوپرلیگ باشگاه‌های کشور نتیجه را ۸۵ بر ۶۱ به تیم بسکتبال با ویلچر همیاری زنجان واگذار کرد.به گزارش خبر مرکزی علیرضا رئوفیان با اشاره به بازی خوب و فنی تیم بسکتبال با ویلچر شهرداری اراک اظهار داشت: تیم بسکتبال با ویلچرشهرداری اراک بازی قبلی خود با همیاری زنجان در خانه توانست با نتیجه 63 بر 55 از سد این تیم عبور کند.

وی افزود:...


دسته بندي : ورزشي
مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: مسابقاتی را که برای ورزش استان منفعت و سودی به همراه ندارد برگزار نخواهیم کرد.به گزارش خبر مرکزی ، سعید ملکی شامگاه پنج‌شنبه در مجمع سالانه هیئت دوچرخه‌سواری استان مرکزی که با حضور خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر 47 هیئت ورزشی در این استان فعالیت دارند که اداره کل ورزش و جوانان موظف به حمایت از تمامی این هیئت‌ها است.

وی تصریح کرد:...


دسته بندي : ورزشي

بانوان اراکی مشتاق تماشای بازی والیبال با درهای بسته مواجه شدند.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی در بازی بین تیم های والیبال شهرداری اراک و ذوب آهن اصفهان از سری مسابقات والیبال لیگ دسته اول کشوری که در سالن ورزشی 5 مرداد اراک برگزار شد، به دنبال ممانعت از ورود تماشاچیان خانم به داخل ورزشگاه ده ها تماشاچی پشت در سالن ورزشی سرگردان شدند.

علیرغم آزادی حضور بانوان در چند بازی اخیر از سری مسابقات والیبال، در این رقابت بدون هیچگونه اطلاع رسانی قبلی، از حضور...


دسته بندي : ورزشي
شاپای برزیلی برای همراهی تیم فوتسال شهرداری ساوه در لیگ برتر فوتسال، بامداد امروز وارد ایران شد.به گزارش خبر مرکزی، تیم شهرداری ساوه برای تقویت خود در نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتسال، تصمیم به جذب ونانسیو لوپز گرفت.

این بازیکن که به شاپا معروف است،‌ سابقه حضور در تیم ملی برزیل را دارد و پیش از این نیز در...


دسته بندي : ورزشي
بعد از انتشار عکسی از تبلیغات دور زمین در بازی پخش شده فوتبال لیگ اسپانیا در شبکه 3 اکنون ابهام جدیدی در این رابطه ایجاد شده است.


به گزارش خبر مرکزی، این عکس یک اسکرین شات از بازی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید در جریان مسابقات جام حذفی اسپانیاست .


دیدار رفتی که 2-0 به نفع اتلتیکو و در زمین این تیم انجام شد اما یکی از نکات عجیب در این دیدار ...


دسته بندي : ورزشي

اختصاصی خبر مرکزی: مهدی پاشازاده به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال آلومینیوم سازی اراک انتخاب و جایگزین علی نیکبخت شد.

به گزارش خبر مرکزی پس از این که علی نیکبخت به دلیل کسب تساوی های پی در پی کنار گذاشته شد، باشگاه آلومینیوم با گزینه های متفاوتی از جمله باقری نیا، پیروانی و احمد زاده مذاکره کرد و سرانجام مهدی پاشازاده را به عنوان سرمربی خود برگزید.

پاشازاده بازیکن سابق استقلال تهران، بایر لورکوزن آلمان و آدمیراواکر اتریش است. در کارنامه ی وی...


دسته بندي : ورزشي
منصور قنبرزاده؛ مدیرعامل نفت تهران پس از چند سال پرده از ماندن این تیم در پایتخت برداشت.

همان سالی که اراکی ها مصوبه هیات وزیران را گرفته بودند تا این تیم را به شهر خودشان ببرند فشار رسانه ها،پافشاری مخالفین و از همه مهم تر تلاشی که در خانواده نفت انجام شد باعث شد تا اراکی ها از این انتقال پشیمان شوند.با این حال قنبرزاده به قول خودش برای نخستین بار این حرف ها را دارد می زند که چه کارهایی کردند تا مانع از فروش تیمشان شوند.

من می خواهم برای نخستین بار این حرف ها را اینجا بیان کنم.انتقال تیم نفت به اراک مصوبه هیات وزیران بود.وزیر وقت دستور داد تا این انتقال صورت بگیرد.هیچ تشکیلاتی هم نمی توانست...


دسته بندي : ورزشي

تیم‌های فوتبال آلومینیوم‌سازی اراک و کاسپین قزوین روز گذشته در قالب لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور با یکدیگر دیدار کرده و بدون رد و بدل کردن گل به نتیجه مساوی رضایت دادند.

به گزارش خبر مرکزی، این دو تیم که در مکان‌های اول و دوم جدول رده‌بندی گروه خود قرار داشتند، با کسب نتیجه مساوی این جایگاه را حفظ کردند.

جمع امتیازات آلومینیوم‌سازی اراک و کاسپین قزوین با...


دسته بندي : ورزشي
در جلسه هیات مدیره امروز استقلال بحث خصوصی‌سازی همچنان اولویت اول بود.به گزارش خبر مرکزی، جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال امروز با حضور پندار توفیقی، مسعود معینی،کامران صاحب پناه، رضا نثاری، رضا صادق پور و سعید افجه ای و با غیبت بهرام افشارزاده به دلیل سفر به آمریکا، منصور پورحیدری به دلیل سفر به اراک و مقداد نجف نژاد که همیشه غایب است، برگزار شد.

در این نشست محور اصلی خصوصی سازی و مباحث مربوط به حسابرسی مالی بود. هفته گذشته...


دسته بندي : ورزشي

شهرداری اراک در لیگ دسته یک بسکتبال کشور مقابل نفت امیدیه به پیروزی رسید.به گزارش خبر مرکزی، این مسابقه در چارچوب دور برگشت مسابقات لیگ دسته اول بسکتبال کشور با نتیجه ۵۶ بر ۵۵ به سود شهرداری اراک به پایان رسید.

براساس این گزارش، شهرداری اراک از...


دسته بندي : ورزشي
تیم شهرداری ساوه عصر پنجشنبه درجریان رقابتهای لیگ برتر فوتسال کشور، میهمان خود تیم فرش آرای مشهد را شکست داد.به گزارش خبر مرکزی این مسابقه در سالن ورزشی دو هزار و 500 نفری فجر ساوه برگزار شد و تیم شهرداری ساوه توانست با نتیجه چهار بر یک بر تیم میهمان خود غلبه کند.

گلهای تیم فوتسال شهرداری ساوه در این مسابقه را...


دسته بندي : ورزشي
تیم والیبال شهرداری اراک عصر دوشنبه در هفته نهم دور رفت مسابقات لیگ دسته یک والیبال باشگاه های ایران جام گرامیداشت شادروان حسین معدنی در گروه دوم، تیم پتروشیمی مارون ماهشهر را شکست داد.به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایرنا، این دیدار در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک برگزار شد که تیم والیبال شهرداری اراک با کسب نتیجه سه بر دو مقابل حریف خود به پیروزی رسید.

این دیدار با ناظری «سید محمود کشفی» و داوری...


دسته بندي : ورزشي

اختصاصی خبر مرکزی: باشگاه آلومینیوم پس از کسب تساوی های پی در پی، علی نیکبخت را از سرمربی گری تیم فوتبال آلومینیوم کنار گذاشت.

به گزارش خبر مرکزی پس از این که این تیم در ابتدای فصل نتایج خوبی را کسب کرد، در بازی های اخیر نتوانست خواسته ی هواداران را برآورده کند و با تساوی های پی در پی طرفداران این تیم را آزرده خاطر کرد. البته این تیم در پایان هفته یازدهم همچنان با 20 امتیاز در صدر جدول رده بندی رقابت های لیگ دسته دوم کشور قرار دارد اما به نظر می رسد این صدرنشینی با اختلاف امتیاز اندک شکننده باشد.

به همین دلیل جلسه ی فوق العاده ی هیئت مدیره تشکیل شد و...


دسته بندي : ورزشي
عضو هیات مدیره و سخنگوی کانون پیشکسوتان فوتبال آبادان گفت:به مناسبت چهلمین روز درگذشت مرحوم 'غلامحسن مظلومی' و همچنین تجلیل از 'غلامحسین واقف' دو تیم منتخب فوتبال آبادان و استان مرکزی به مصاف هم می روند.به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایرنا، 'ناصر گودرزی' دوشنبه در جمع خبرنگاران محلی آبادان گفت:پس از درخواست کانون پیشکسوتان فوتبال آبادان از هیات فوتبال استان مرکزی، تیم منتخب پیشکسوتان استان مرکزی و منتخب پیشکسوتان آبادان به مصاف هم می روند.

وی اظهار داشت:...


دسته بندي : ورزشي

به گزارش كانون هواداران ورزش اراک به نقل از روزنامه هدف مرحله دوم مسابقات لیگ دسته سوم کشور قرعه کشی شد و تیم ها در دو گروه دوازده تیمی شمال و جنوب تقسیم شدند.

بازیها از هفتم دی آغاز می شود، در مراسم قرعه کشی که با حضور غلامرضا بهروان ، امیر روشنک ، فریبرز محمودزاده ، رضا آرویی ، نماینده کمیته انضباطی مهرداد شفیعی و حسن فرجی برگزار شد و نماینده و مربیان تیم های شهرداری اراک (یعقوب وطنی) ، چوکا تالش (امیر میرزاییان) ، شهرداری فیروزآباد (روح الله کشاورز) ، فرهنگ رامهرمز (اسماییل صمدیان) ، شهرداری ماهشهر (محمد آینده) ، آرمان کارا شیراز...


دسته بندي : ورزشي
سرپرست تیم والیبال شهرداری اراک گفت: در هفته هشتم لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور شهرداری اراک در سیرجان با نتیجه ۳ بر۰ از سد تیم والیبال گلگهر این شهرستان گذشت.به گزارش خبر مرکزی احسان فردوسی در گفت‌وگو با تسنیم در اراک، با اشاره به توانمندی و آمادگی کامل این تیم در این بازی اظهار داشت: تیم والیبال شهرداری اراک بعد از 2 برد متوالی درمصاف با این تیم توانست در 3 ست به ترتیب با نتایج 25 بر23، 25 بر 18 و 25 بر 18 این تیم را  در خانه خود شکست دهد.

وی افزود:...


دسته بندي : ورزشي
سرمربی مستعفی تیم فوتسال شهرداری ساوه پس از بازگشت مجدد به این تیم یک بازیکن را از ترکیب تیمش کنار گذاشت و بازیکن دیگری را نیز تعلیق کرد.به گزارش خبر مرکزی محمود خوراکچی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره علت بازگشت دوباره به تیم شهرداری ساوه پس از استعفا اظهار کرد: اعضای هئیت مدیره تیم فوتسال شهرداری ساوه با جدایی‌ام از این تیم به طور قاطع مخالفت کردند. آنها برای من از احترام ویژه ای برخوردارند و بسیار واقع بین و منطقی هستند، بنابراین نتوانستم به درخواستشان پاسخ منفی بدهم. استعفای من از این تیم کاملا جدی بود اما آنها مرا توجیه کردند که به شرط حمایت کامل و همچنین جذب 3 بازیکن خارجی طراز اول به کارم کماکان ادامه بدهم.

سرمربی تیم فوتسال شهرداری ساوه افزود:...


دسته بندي : ورزشي

مدیرعامل باشگاه شهرداری ساوه گفت: محمود خوراکچی سرمربی تیم فوتسال شهرداری ساوه در این باشگاه ماندنی شد.

 

به گزارش خبر مرکزی نادر محمدی در گفت‌وگو با ایسنا مرکزی با اعلام این خبر افزود: در پی باخت تیم شهرداری ساوه برابر مقاومت البرز در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتسال، سرمربی شهرداری به صورت شفاهی استعفای خود را از سرمربیگری نماینده فوتسال استان مرکزی در لیگ برتر اعلام کرد.

وی اضافه کرد:...


دسته بندي : ورزشي
اختصاصی خبر مرکزی: کادر فنی تیم فوتبال آلومینیوم سازی اراک طی روزهای آینده شاهد تغییرات محسوسی خواهد شد.

به گزارش خبر مرکزی پس از این که این تیم در ابتدای فصل نتایج خوبی را کسب کرد، در بازی های اخیر نتوانسته خواسته ی هوادارن را برآورده کند و با تساوی های پی در پی طرفداران این تیم را آزرده خاطر کرده است. البته این تیم در پایان هفته یازدهم همچنان با 20 امتیاز در صدر جدول رده بندی رقابت های لیگ دسته دوم کشور قرار دارد اما به نظر می رسد این صدرنشینی با اختلاف امتیاز اندک شکننده باشد.

شنیده ها حاکی از آن دارد که...


دسته بندي : ورزشي

نماینده استان مرکزی عصر جمعه در لیگ دسته یک بسکتبال کشور موفق شد تیم آرارات تهران را در سالن ورزشی امام خمینی (ره) اراک شکست دهد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی، در چارچوب دور برگشت مسابقات لیگ دسته اول بسکتبال کشور تیم شهرداری اراک موفق شد با یک بازی منطقی با نتیجه 60 بر 57 نهمین برد خود را مقابل آرارات تهران رقم بزند.

هم‌اکنون تیم شهرداری اراک از 11 بازی با کسب 9 برد و دو شکست...


دسته بندي : ورزشي

مشاور وزیر ورزش و جوانان در حوزه جوانان با اشاره به بودجه ۱۲ میلیاردی در نظر گرفته شده در لایحه بودجه سال ۹۴ برای معاونت ساماندهی امور جوانان این وزارتخانه گفت: این بودجه بسیار کم است و بیشتر شبیه یک شوخی به نظر می‌رسد.

به گزارش خبر مرکزی محمدرضا رستمی در گفت‌و‌گو با ایلنا با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه برای حوزه جوانان در سال ۹۴ در نظر گرفته شده است، گفت: از این مقدار هزار میلیارد برای بخش مسکن و هزار و ۳۰۰ میلیارد برای حوزه اشتغال اختصاص یافته است. البته بودجه معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش نیز افزایشی ۵۵ درصدی داشته یعنی به حدود ۱۲ میلیارد در سال ۹۴ ارتقا پیدا کرده است که باز هم بسیار کم است؛ در واقع این مبلغ مانند یک شوخی برای حوزه جوانان است.

وی ادامه داد:...


دسته بندي : ورزشي
اختصاصی خبر مرکزی: بازیکن شایسته ی اراکی نتوانست به تیم فوتبال پرسپولیس تهران بپیوندد.

به گزارش خبر مرکزی حمید درخشان با وجود وضعیت نامشخص مدیر عامل باشگاه پرسپولیس برای جلوگیری از هرگونه حرف و حدیثی در مورد جذب بازیکنان کارآمد در نیم فصل، لیست بازیکنان مورد نظر خود را در اختیار مسئولان باشگاه قرارداد.

در لیست اولیه حمید درخشان نام مدافع گلزن اراکی...


دسته بندي : ورزشي

سرمربی تیم فوتسال شهرداری ساوه به علت نتایج ضعیف این تیم و راضی نبودن ازعملکرد بازیکنانش از سمت خود استعفا کرد.

 

به گزارش خبر مرکزی محمود خوراکچی  با اعلام خبر استعفایش از سرمربی‌گری تیم فوتسال شهرداری ساوه خاطر نشان کرد: در بازی دیروز (پنج‌شنبه) مقابل تیممقاومت باید صد در صد پیروز می‌شدیم، چرا که دیگر هیچ‌ بهانه‌ای از سوی بازیکنانقابل قبول نبود.

 

او اضافه کرد:...


دسته بندي : ورزشي
مدیرعامل باشگاه ورزشی آلومینیوم اراک گفت: تیم فوتبال آلومینیوم اراک در خانه خود به نتیجه مساوی دست یافت.به گزارش خبر مرکزی علیرضا دهشمند  با اشاره به اینکه تیم فوتبال آلومینیوم بعد از بازی خود با کارون اهواز به خوبی توانست در این مسابقات شرکت کند اظهار داشت: تیم فوتبال آلومینیوم دارای سطح بسیار خوبی از نظر تیمی نسبت به ملی پوشان تبریز برخوردار بوده که در این مسابقات به سبب از دست دادن برخی از موقعیت ها نتوانست عنوان خوبی را کسب کند و به نتیجه تساوی رضایت داد.

وی افزود:...


دسته بندي : ورزشي
سازمان لیگ از مسئولان فوتبال استان خوزستان خواست تدابیر لازم را برای برگزاری بازی‌ها در ورزشگاه تختی اجرا کنند.به گزارش خبر مرکزی  به نقل از سایت سازمان لیگ، سازمان لیگ فوتبال ایران با ارسال نامه‌ای به مدیر اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان،رئیس هیات فوتبال استان خوزستان و مدیران عامل باشگاه‌های استقلال اهواز،فولاد نوین اهواز،ملی حفاری اهواز و کارون اهواز خواستار اجرای تدابیر لازم برای برگزاری بازی‌های لیگ دسته اول و دوم در ورزشگاه تختی شد تا دیگر شاهد حوادث ناخوشایندی مانند دیدار تیم‌های کارون اهواز و آلومینیوم اراک نباشیم.

در این نامه آمده است:...


دسته بندي : ورزشي
رییس صدا و سیمای استان مرکزی در نشست با کادر فنی و تیم اخلاق مدار آلومینیوم اراک حمایت خویش را از این تیم و ورزش استان اعلام نمود.


به گزارش خبر مرکزی حمید قربانی جم افزود: صدا و سیما با ۲۴ ساعت برنامه رادیویی و ۱۵ ساعت برنامه تلوزیونی در روز رسالت خود را دنبال می کند، حمایت از ورزش استان، ترویج ورزش به عنوان یک فریضه و وظیفه، گسترش فرهنگ ورزش را جزء وظایف و تقویت حس ورزش دوستی ، تشویق مردم به ورزش، ورزش همگانی، توجه به ورزش باستانی  جزو الویت کار صدا وسیمای استاند  دانست.
قربانی جم با اشاره به اینکه ورزشکاران الگوی جامعه و بالاخص جوانان و نوجوانان هستند اضافه کرد:...


دسته بندي : ورزشي
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: حسن کامرانی فر به علت ناراحتی معده نتوانست تست داوری را پشت سر بگذارند و متاسفانه از جمع داوران جام ملت‌های آسیا خط خورد.


به گزارش خبر مرکزی فریدون اصفهانیان در گفتگو با افزود: به هر حال ابوالفضلی جایگزین کامرانی فر شد بر این اساس فغانی، سخندان و ابولفضلی تیم داوری ایران در جام ملت‌های آسیا هستند.

اصفهانیان در ادامه بیان کرد:...


دسته بندي : ورزشي
مدیرعامل باشگاه کارون اهواز گفت: بازیکن آلومینیوم اراک فقط سه بخیه خورد و هیچکس هم به او چاقو نزد.


به گزارش خبر مرکزی علی پورجمالی در گفت‌وگو با فارس، در مورد درگیری‌های به وجود آمده در جریان بازی تیم های کارون اهواز و آلومینیوم اراک در لیگ2 و اینکه یک بازیکن تیم آلومینیوم چاقو خورد و دندانش شکسته است، گفت:‌من قبل از بازی هم به بازیکنانم گفتم که اگر در اراک رفتار خوبی با آنها نشده بهتر است همه چیز را فراموش کنند و در میدان و با ارائه فوتبالی مردانه پاسخ حریف را بدهند. در جریان این مسابقه حتی یک بازیکن تیم ما کارت زرد هم نگرفت آن هم مسابقه‌ای که این همه جنجالی بود.

وی ادامه داد:...


دسته بندي : ورزشي
مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ گفت: باید با مسببان درگیری‌های رخ داده در بازی کارون خوزستان و آلومینیوم اراک برخورد کنیم تا دیگر از این اتفاقات رخ ندهد.به گزارش خبر مرکزی غلامرضا بهروان مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ دیشب در برنامه نود درباره درگیری‌ها و اتفاقاتی که میان تیم های کارون خوزستان و آلومینیوم اراک در لیگ دسته اول رخداد و درگیری‌هایی که بعد از این بازی به وجود آمد و باعث مضروب شدن عده‌ای هم شد، گفت: رخ دادن چنین اتفاقاتی تأسف‌آور است و فوتبال نمی‌تواند این طور باشد اما در تصاویر تلویزیونی هم دیدیم که پلیس به تعداد کافی در استادیوم نبود و این در حالی است که تعداد پلیس در استادیوم تعریف مشخصی دارد.

وی ادامه داد:‌...


دسته بندي : ورزشي
سرمربی تیم فوتسال شهرداری ساوه گفت: کمبود بازیکن دلیل عمده شکستهای این تیم و قرار گرفتن آن در قعر جدول لیگ برتر فوتسال است.به گزارش خبر مرکزی 'محمود خوراکچی' در گفت و گو با ایرنا افزود: بازیکنان خوبی در این تیم بازی می کنند اما نمی توانند بدلیل خستگی تا آخر مسابقه توپ زنی و از موقعیت ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه 13 بازی از سوی شهرداری ساوه در لیگ برتر فوتسال انجام شده، اظهار کرد:...


دسته بندي : ورزشي
مدیرعامل باشگاه ورزشی شهرداری اراک گفت: تیم سپک تاکرای شهرداری اراک در مسابقات تیمی لیگ برتر کشور توانست عنوان قرمانی را کسب کند.به گزارش خبر مرکزی محدرضا عزیز محمدی در گفت‌وگو با تسنیم در اراک، با اشاره به رشد ورزش استان با حمایت شهرداری اراک و اهمیت این مهم توسط بخش های دیگر اظهار داشت: در این دوره از مسابقات شهرداری اراک توانست با استفاده از ظرفیت های ورزشی و نیز با آمادگی کامل در مسابقات تیمی سپک تاکرا کشور جایگاه ورزش استان را حفظ کند.

وی افزود:...


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی به نقل از واحد مرکزی خبر در هفته‌ دهم و پایانی نیم فصل اول لیگ دسته اول بسکتبال کشور ، عصر امروز مس کرمان در سالن شهید نصراللهی این شهر ، میزبان تیم دوم جدول شهرداری اراک بود که در پایان 45 به 67 نتیجه را به میهمان خود واگذار کرد.


نارنجی های کرمان با این شکست 15 امتیازی شدند و در رده چهارم جدول مسابقات باقی ماندند.

نفت و گاز گچساران در هفته نهم لیگ برتر هندبال مردان ایران هپکوی اراک را شکست داد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایرنا، دراین دیدار که...


دسته بندي : ورزشي
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی آلمینیم اراک گفت: بابت حوادث بازی با کارون به فدراسیون فوتبال شکایت می‌کنیم.به گزارش خبر مرکزی علیرضا دهشمند درگفت‌وگوبا  تسنیم در اراک، با اشاره به این نکته که فدراسیون فوتبال باید در این راستا گام بردارد و بتواند از فوتبال شهرستان های دیگر حمایت کند اظهار داشت: تیم فوتبال استان مرکزی در 3هفته پیش نیز در گناوه با همین مشکل مواجه بود که متاسفانه مسئولان به آن توجهی نکردند.

وی افزود:...


دسته بندي : ورزشي
دیدار دو تیم آلومینیوم اراک و کارون اهواز به دلیل هجوم هواداران میزبان به زمین و مجروح کردن کادر فنی تیم آلومینیوم اراک توسط آنها، پایان یافت.به گزارش خبر مرکزی، بازی دو تیم کارون اهواز و آلومینیوم اراک در حالی به میزبانی اهوازی‌ها امروز برگزار شد که این دیدار تحت تاثیر حوادث جنجالی قرار گرفت و در نهایت به دلیل حمله هواداران با سلاح سرد به زمین مسابقه با دخالت ماموران یگان ویژه برگزار شد.

تیم اراک در این بازی توانست گل اول را وارد دروازه حریف کند در ادامه...


دسته بندي : ورزشي
یم گروه صنعتی لاستیک بارز کرمان در هفته پنجم رقابت های لیگ دسته یک والیبال در دیدار با تیم شهرداری اراک نتیجه را واگذار کرد.به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایرنا، این دیدار که چهارشنبه شب در سالن رشید فرخی کرمان برگزار شد با نتیجه 3 بر صفر به سود تیم میهمان پایان یافت.

تیم شهرداری اراک در سه گیم متوالی به ترتیب با نتایج 25 بر 11، 25 بر 20 و 25 بر 23 از حریف کرمانی خود امتیاز گرفت.

قاسم سیستانی پور ناظر داوری و مسعود ذوقی و احمد وکیلی داوران این دیدار بودند.

تیم لاستیک بارز کرمان با یک امتیاز در جایگاه هفتم گروه اول این رقابت ها جای دارد.


دسته بندي : ورزشي

شهرداری ساوه در ادامه رقابت‌های لیگ برتر فوتسال کشور عصر یکشنبه در سالن فجر این شهر میزبان تیم حفاری اهواز بود.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی شهرداری ساوه با نتیجه چهار بر سه بازی را واگذار کرد.

گل‌های شهرداری ساوه را محمد بیضایی، مهران رضاپور و حمید واحدی وارد دروازه حریف کردند و برای تیم حفاری اهواز نیز محمد صفری دو گل، مهران عالیقدر و حسین فهیمی هر کدام یک گل به ثمر رساندند.

شهرداری ساوه با سیزده بازی، یک برد و یک مساوی با چهار امتیاز همچنان در قعر جدول جای دارد.


دسته بندي : ورزشي

تیم والیبال شهرداری اراک در جریان مسابقات لیگ دسته یک والیبال مردان باشگاه‌های ایران تیم پدافند اصفهان را شکست داد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا  مرکزی، هفته چهارم مسابقات لیگ دسته یک والیبال مردان باشگاه‌های ایران جام زنده‌یاد حسین معدنی عصر چهارشنبه در سالن دو هزار نفری ورزشگاه شهدای پنجم مرداد اراک برگزار شد.

در این رقابت نماینده استان مرکزی با نتیجه سه بر صفر و با نتایج 25 بر 20، 25 بر 19 و 25 بر 19 نماینده اصفهان را شکست داد.

تیم شهرداری اراک هم اکنون...


دسته بندي : ورزشي
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی از سفر استانی امیررضا خادم معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان به استان خبر داد.

به گزارش خبر مرکزی سعید ملکی در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: معاون وزیر ورزش و جوانان 12 آذر ماه میهمان مردم ورزش دوست استان مرکزی و به ویژه شهر اراک خواهد بود.

وی تصریح کرد: برگزاری نشست مشترک با هیئت‌های ورزشی و سمن‌ها، دیدار با استاندار مرکزی، بازدید از پروژه‌های ورزشی، نشست با کارشناسان ورزش استان و... از مهم‌ترین برنامه‌های سفر یک روزه معاون وزیر به استان است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی افزود:...


دسته بندي : ورزشي
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: وجود ازدواج‌های سفید در کشور تأیید نشده است لذا رسانه‌ها باید به مسئله‌ای که در کشور وجود ندارد و از فرهنگ ایرانی اسلامی تبعیت نمی‌کند، دامن نزنند.

به گزارش خبر مرکزی محمود گلزاری در گفت‌وگو با  فارس اظهار کرد: معتقد هستیم که اصلاً در جامعه ما ازدواج‌های سفید وجود ندارد.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها به وجود این نوع ازدواج در کشور دامن زدند، افزود: این موضوع در غرب وجود دارد و آسیب‌های زیادی را به همراه داشته است، اما در ایران هیچ‌ سازمانی برای بررسی این موضوع وجود ندارد که از آمار دقیقی از این نوع ازدواج در کشور خبر دهد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد:...


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی نماینده استان مرکزی عصر جمعه در لیگ دسته یک بسکتبال کشور موفق شد تیم مانیزان کرمانشاه را در سالن ورزشی امام خمینی(ره) اراک شکست دهد

تیم آلومینیوم‌سازی اراک در چارچوب رقابت‌های لیگ دسته دو فوتبال کشور مقابل تیم پرسپولیس گناوه متوقف شد.

تیم هندبال ثامن الحجج (ع) مشهد عصر جمعه در ادامه رقابتهای لیگ برتر هندبال کشور از سد تیم هپکو اراک گذشت.


دسته بندي : ورزشي
رئیس هیئت قایقرانی استان مرکزی از عدم حضور تیم این استان در مسابقات لیگ برتر خبر داد.به گزارش خبر مرکزی محسن غلامیان امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار کرد: تیم استان مرکزی به دلیل نبود اسپانسر و مشکلات مالی از حضور در لیگ برتر قایقرانی انصراف داد.

وی تصریح کرد: عدم حضور تیم استان مرکزی در لیگ برتر در شرایطی است که این تیم نه تنها قهرمان کشور بلکه قهرمان آسیا بوده و استخوانبندی تیم ملی را بازیکنان این استان تشکیل می‌دهند.

رئیس هیئت قایقرانی استان مرکزی با بیان اینکه عدم حضور نماینده استان در لیگ برتر موجب کاهش انگیزه ملی‌پوشان و بازیکنان استان خواهد شد، گفت:...


دسته بندي : ورزشي
سرمربی تیم هندبال استان مرکزی گفت: مسابقات مقدماتی دسته یک کشور با حضور ۱۵ تیم برگزار و تیم خیبر اراک توانست به مسابقات دسته یک کشور راه یابد.


به گزارش خبر مرکزی ابوالفضل اکبرآبادی در گفت‌وگو با  تسنیم در اراک، با اشاره به گروه‎بندی این تیم‌ها در دور مقدماتی اظهار داشت: تیم‌ها در 3 گروه با یکدیگر به‌رقابت پرداخته که تیم‎های انتخابی از استان‌مرکزی در گروه 6 تایی دوم و غرب‌کشور قرار داشتند.

وی افزود: در این دور مسابقات 8 تیم انتخابی‌که 4 تیم آن در گروه نخست، 2 تیم از گروه دوم و 2 تیم از گروه سوم برای مسابقات لیگ دسته یک کشور که به صورت رفت و برگشت برگزار می‎شود انتخاب شدند.

سرمربی تیم هندبال استان مرکزی تصریح کرد:...


دسته بندي : ورزشي
ورزش استان مرکزی روز های خوبی را پشت سر می گذارد. تیم هاکی شهرداری اراک توانست قهرمان لیگ برتر شود.

بسکتبال این باشگاه هم توانست در مسابقات لیگ دسته اول برد شیرینی را برایر کاله آمل بدست اورد.

تیم فوتبال آلومینیوم سازی اراک هم در ادامه روند خوب خودش تیم شهدای شهرکرد را در لیگ دسته دوم با شکست بدرقه کرد.

تیم هندبال لیگ برتری هپکو اراک هم سنگ آهن بافق را شکست داد.

برای جزئیات بیشتر به ادامه مطلب بروید...


دسته بندي : اجتماعي
با سلام

الان که حدود 4 سال است در خدمت شما مخاطبان هستیم سعی کردیم همواره مطابق با میل شما و منطبق بر رعایت اخلاقیات و صداقت رسانه ای قدم برداریم.

اکنون تصمیم گرفتیم با مشورت با دوستان خوب اهل رسانه شیوه انتشار خبر را تغییر بدهیم و تنها خبر های ویژه و مهم استان مرکزی و کشور عزیزمان را به اطلاع برسانیم. این رویه ادامه خواهد داشت و اگر مشاهده کردیم که روش سابق موثر تر می باشد به به آن روش باز خواهیم گشت.

با تشکر

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی خبر مرکزی


دسته بندي : ورزشي
تیم فوتبال آلومینیوم اراک در هفته دوم رقابت های لیگ دسته دوم باشگاه های کشور مهمان ملی پوشان تبریز بود با اندوخته سه امتیازی از بازی اول، به جنگ برای صدرنشینی برود.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، این بازی ساعت 15 و 30 دقیقه در تبریز برگزار شد در ابتدای بازی، این تیم با دو گل از حریف خود که از امتیاز میزبانی نیز بهره می برد، پیش افتاد.

در ادامه این بازی و پس از مصدومیت حمید لطف الله نژاد دروازه بان آلومینیوم اراک، وی یک ضربه ایستگاهی تیم تبریزی به نخستیم گل خود دست یافت و توانست پس از چند دقیقه، گل دوم را نیز به ثمر برساند و بازی را به تساوی بکشد.

در ادامه این دیدار و در واپسین دقایق بازی، حامد بصیری کاپیتان تیم آلومینیوم توانست گل پیروزی بخش تیمش مقابل ملی پوشان تبریز را به ثمر برساند تا این تیم نخستین شش امتیازی لیگ دسته دوم در گروه A مسابقات باشد.

در این دیدار و برای تیم فوتبال آلومینیوم اراک، جواد مولائی، قادر افکاری و حامد بصیری گل زنی کردند.

به گزارش خبر مرکزی کانون هوادارن ورزش اراک نوشت:

شنبه 19 مهرماه

 

کارگربنه گز بوشهر 0 - 1 استقلـال آبی ب تهران

 

یکشنبه 20 مهر ماه


صنعت ساری 3 - 0 شهرستان اندیمشک (برگزار نشد)


کاسپین قزوین 0 - 0 کارون اهواز


سپیدرود رشت 0 - 1 خونه به خونه مازندران

 


سه شنبه 22 مهرماه

 

شهید مدنی اندیمشک - بهمن شیراز (برگزار نشد)

 

بعثت کرمانشاه 1 - 0 صنعت نوین آبادان

 

منطقه آزاد کیش 0 - 1 پیام وحدت مشهد

 

نسل ابومسلم مشهد 1 - 0 هامون سازه زاهدان


آذرخودرو نوین قم 2 - 1 ماشین سازی تبریز


آراد اصفهان 1 - 0 پرسپولیس گناوه


شهرداری جویبار 2 - 0 گرند بجنورد


هف سمنان 2 - 1 شهرداری زنجان


شهدای شهركرد - نماینده لرستان


شهرداری کامیاران 3 - 0 پرسپولیس شمال ( عدم حضور پرسپولیس )


شهرداری ارومیه 1 - 2 ایرانجوان خورموج بوشهر


نفت امیدیه 1 - 0 خلخال دشت


الوند همدان 0 - 0 شهرداری دزفول


ملی حفاری اهواز 2 - 2 پارس جم


تربیت ایلـام 2 - 1 شهرداری یاسوج


ملی پوشان تبریز 2 - 3 آلومینیوم سازی اراک

 

شهدای شرکرد 0 - 1 خیبر خرم آباد

 

جدول لیگ دسته دوم فوتبال کشورفصل 93/94

ليگ دسته دوم فوتبال کشور گروه A
 
  www.dsport.ir بازی برد مساوی باخت زده خورده تفاضل امتياز
 1

آلومینیوم سازی اراک

2 2 0 0 5 3 2 6
2

خیبر خرم آباد

2
۲
۰
0
3
1
2
۶
3

کاسپین قزوین

۲ ۱
۱
۰
۳
۱
۲
۴
4 صنعت ساری ۲
۱
۰
۱
۴
۲
۲
3
5

 شهدای شهركرد

۱ ۱
۰
۰ ۲
۱
۱ 3
6 ملی پوشان تبریز ۲ ۱ ۰ ۱ ۴ ۴ ۰ 3
7

آراد اصفهان

۲ ۱ ۰ ۱ ۲ ۲ ۰ ۳
8

کارون خوزستان

2
0
۱
۱ 1
۲
۱-
۱
9  پرسپولیس گناوه ۲ 0
0
۲ ۱ ۴ 3-
0
10

 اندیمشک

۱
۰ ۰ ۱ ۰
۳
۳- ۰

 

ليگ دسته دوم فوتبال کشور گروه B
 
  www.dsport.ir بازی برد مساوی باخت زده خورده تفاضل امتياز
 1
آذرخودرو نوین قم 2
1
1
0
3
2
1
4
2
پیام وحدت مشهد 2
1
1
0
2
1
1
4
3
نسل ابومسلم مشهد 2
1
1
0
2
1
1
4
4
هامون سازه زاهدان 2
1
0
1
2
1
1
3
5
بعثت کرمانشاه 2
1
0 1
1
2
1-
3
6

پارس جم

2
0
2
0
3
3
0
2
7
ملی حفاری اهواز 2
0
2
0
3
3
0
2
8

ماشین سازی تبریز

2
0
1
1
3
4
1-
1
9

صنعت نفت آبادان

2
0
1
1
2
3
1-
1
10

منطقه آزاد کیش

2
0
1
1
1
2
1-
1

 

ليگ دسته دوم فوتبال کشور گروه C
 
  www.dsport.ir بازی برد مساوی باخت زده خورده تفاضل امتياز
 1
استقلال آبی ب تهران 2 2 0 0 6 3 3 6
2
تربیت ایلـام 2 2 4 0 0 2 2 6
3
شهرداری یاسوج 2 1 0 1 4
2 2 3
4
شهرداری کامیاران 2 1 0
1 6 5 1 3
5
خلخال دشت 2 1 0 1 3 2 1 3
6
ایرانجوان خورموج 2 1 0 1 3 3 0 3
7
کارگر بنه گز 2 1 0 1 2 2 0 3
8
نفت امیدیه 2 1 0 1 2 2 0 3
9
شهرداری ارومیه 2 0 0 2 2 5 3-
0
10
پرسپولیس شمال 2 0 0 2 0 6 6- 0

 

ليگ دسته دوم فوتبال کشور گروه D
 
  www.dsport.ir بازی برد مساوی باخت زده خورده تفاضل امتياز
 1
خونه به خونه بابل
2 2 0 0 3 1 2 6
2
شهرداری جویبار 2 1 1 0 2 0 2 4
3
بهمن شیراز 1 1 0 0 3 2 1 3
4

هف سمنان

2 1 0 1 4 4 0 3
5
الوند همدان 2 0 2 0 0 0 0 2
6
شهرداری زنجان 2 0 1 1 2 3 1- 1
7
سپید رود رشت 2 0 1 1 1 2 1- 1
8
شهرداری دزفول 2 0 1 1 1 2 1- 1
9
گرند بجنورد 1 0 0 1 0 2 2- 0
10

ش مدنی اندیمشک

- - - - - - - -

 


دسته بندي : ورزشي
کاروان ایران در روز سیزدهم بازیهای آسیایی سه طلا و دو برنز کسب کرد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا،کاروان ایران در چهاردهمین روز از بازی های آسیایی اینچئون تلاش می‌کند تا فاصله خود را با قزاقستان در رده چهارم جدول رده بندی کلی جبران کند.

برنامه کاروان ایران در سیزدهمین روز بازی‌های آسیایی به شرح زیر است:

والیبال

ایران –ژاپن فینال ساعت 19:30

کبدی

فینال زنان

ایران – هند ساعت 10

فینال مردان

ایران – هند ساعت 12:30

بسکتبال

ایران – کره جنوبی ساعت 18:15

بوکس

جاسم دلاوری (ایران) – قزاقستان فینال 91+ کیلوگرم مردان

علی مظاهری (ایران) - قزاقستان فینال 91 کیلوگرم مردان

تکواندو

فاطمه روحانی وزن 73- زنان

اکرم خدابنده - ماکائو 73+ زنان

فرزان آشور زاده (ایران) - اردن 58- مردان

کاراته

فاطمه چالاکی(ایران) - هنگ کنگ وزن -61 کیلوگرم زنان

پگاه زنگنه (ایران) – پاکستان 68- کیلوگرم زنان

امیر مهدی زاده(ایران) – تاجیکستان 60- مردان

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر در سیزدهمین روز از بازی‌های آسیایی اینچئون، کاروان ورزش ایران موفق به کسب 3 مدال طلا، 2 برنز و صعود 5 نماینده در بخش تیمی و انفرادی این رقابتها، به دیدار نهایی شد تا شانس کسب 5 مدال طلای دیگر در روز چهاردهم وجود داشته باشد.

هرچند در برخی از رشته‌ها ورزشکاران ایران به راحتی از کسب مدال محروم شدند اما با توجه به مدال‌هایی که در روز سیزدهم بدست آمد، تعداد مدال‌های ایران به 18 طلا، 11 نقره و 16 برنز رسید تا کاروان کشورمان همچنان شانس رسیدن به رده چهارم جدول توزیع مدال‌های بازی‌های آسیایی را داشته باشد.

در زیر به عملکرد ورزشکاران ایران در روز سیزدهم بازی‌های آسیایی و جدول توزیع مدال‌های این رقابتها اشاره می‌شود:

کاراته:
* سعید حسنی‌پور در 75- کیلوگرم مردان با پیروزی 4 بر 2 برابر "غفورجان زاخیدوف" از ازبکستان، 10 بر 2 مقابل "توان هو" از ویتنام و 5 بر 2 برابر "بدر العطیبی" از عربستان به دیدار فینال رسید و با برتری 2 بر صفر مقابل "لی کیو" از هنگ کنگ به مدال طلا دست یافت.

* حمیده عباسعلی در وزن به 68+ کیلوگرم بانوان با پیروزی 5 بر 2 برابر "پائولا پریرا" از ماکائو و 7 بر صفر مقابل "پوسپیتاساری" از اندونزی راهی مسابقه فینال شد و با برتری برابر 3 بر یک مقابل "کوئیلان ژنگ" از چین به مدال طلای این وزن رسید.

* حسین سمندر نماینده وزن 67-کیلوگرم تیم کاراته ایران در نخستین مسابقه خود برابر "عبدالعزیز علی" از کویت به نتیجه 3 بر 3 رسید اما با رای داوران شکست خورد و با توجه به شکست حریف کویتی در مسابقه دوم، از رسیدن به مدال برنز محروم شد.

کبدی:
* تیم کبدی بانوان ایران با پیروزی 40 بر 15 مقابل بنگلادش به دیدار فینال راه یافتند. شاگردان اعظم مقصودلو فردا جمعه و برای کسب مدال طلا به مصاف تیم هند می‌روند.

* تیم کبدی مردان ایران در مسابقات نیمه‌نهایی بازی‌های آسیای با نتیجه 25 بر 14 مقابل تیم ملی پاکستان به پیروزی رسید. این تیم هم فردا برای بدست آوردن مدال طلا، برابر تیم هند صف آرایی می‌کند.

دوومیدانی:
امین نیکفر در فینال رشته پرتاب وزنه بازی‌های آسیایی اینچئون با حد نصاب 19 متر و 2 سانتیمتر در رده چهارم قرار گرفت و از کسب مدال برنز محروم ماند. در این ماده "سلطان عبدالمجید الحبشی" از عربستان با 19 متر و 99 سانتیمتر به مدال طلا دست یافت. "مینگ هوانگ چانگ" از چین تایپه با 19 متر و 97 سانتیمتر و "ایندریات سینگ" با 19 متر و 63 سانتیمتر عناوین دوم و سوم را کسب کردند.

تکواندو:
* شکرانه ایزدی تکواندوکار 67- کیلوگرم بانوان ایران پس از یکدور استراحت، به مصاف "ژینگ لیو" از ماکائو رفت و در راند طلایی نتیجه را واگذار کرد. ایزدی در صورت پیروزی در این بازی که ثانیه‌های پایانی از حریفش پیش بود، می‌توانست حداقل به مدال برنز دست یابد.

* بهنام اسبقی نماینده وزن 68- کیلوگرم ایران پس از یکدور استراحت، "تینگ فان" از ویتنام را 9 بر صفر برد، سپس "فادی باخازی" از لبنان را نیز با همین نتیجه از پیش رو برداشت. وی در مرحله نیمه نهایی با "کاریات ساریمساکف" از قزاقستان (دارنده 3 مدال برنز قهرمانی آسیا) مبارزه کرد که در پایان سه راند مبارزه یک طرفه، توانست با نتیجه 7 بر یک به برتری برسد و راهی مرحله فینال شود. اسبقی در بازی فینال برابر "جیانان هوآنگ" از چین با نتیجه 5 بر 4 پیروز شد و به نشان طلا رسید.

والیبال:
تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی بازی‌های آسیایی اینچئون با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 15 ، 25 بر 15 و 25 بر 19 برابر چین به پیروزی رسید و به دیدار نهایی رسید. شاگردان کواچ فردا جمعه برای کسب مدال طلای این رشته برابر ژاپن قرار می‌گیرند.

تنیس روی میز:
* ندا شهسواری در مرحله یک‌شانزدهم نهایی برابر "هو چینگ لی" از هنگ کنگ با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

* نوشاد عالمیان هم پس از پیروزی 4 بر صفر و با امتیازهای (11 بر 6، 11 بر 5، 11 بر 4 و 11 بر 7) برابر "محمد رامز" از پاکستان، مقابل "جون میتو تائی" از ژاپن که نفر هفتم دنیا است، قرار گرفت و با نتیجه 4 بر یک و امتیازهای (11 بر 4، 11 بر 7، 6 بر 11، 11 بر 6 و 11 بر 5) شکست خورد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

* افشین نوروزی هم پس از برتری 4 بر یک و با امتیازهای (11 بر 3، 4 بر 11، 11 بر 2، 11 بر 3 و 11 بر 9 برابر "علی عمر" از یمن، مقابل "نیوا کوکی" ژاپنی قرار گرفت و درحالیکه در ست اول با نتیجه 11 بر 8 پیروز شده بود، در ست‌های بعدی با نتایج 11 بر 5، 11 بر 7، 11 بر 9 و 13 بر 11 مقابل این حریف قدرتمند شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

قایقرانی:
* سونیا گماری در مرحله نیمه نهایی اسلالوم تک‌نفره بانوان ابتدا مقابل "نانجین چن" از چین شکست خورد اما در دیدار رده‌بندی برابر حریفی از تایلند به پیروزی دست یافت و به مدال برنز این رقابتها رسید.

* شقایق سیدیوسفی در بخش اسلالوم مقابل حریف ژاپنی خود با اختلاف 2 ثانیه و 8 صدم ثانیه شکست خورد و از رسیدن به مدال باز ماند.

هندبال:
تیم ملی هندبال ایران در دیدار رده‌بندی بازی‌های آسیایی با نتیجه 28 بر 25 مقابل بحرین شکست خورد و به مدال برنز این رشته دست یافت.

بوکس:
* جاسم دلاوری نماینده وزن 91+ کیلوگرم ایران در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بوکس بازی‌های آسیایی اینچئون به مصاف "میرزویجون عبدالله‌یف" از ازبکستان رفت و با برتری مقابل رقیب خود، به دیدار فینال این وزن راه یافت.

* علی مظاهری بوکسور وزن91 کیلوگرم ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات بوکس بازی‌های آسیایی اینچئون مقابل "محمود درویش المطبولی" از اردن قرار گرفت و 2 بر یک وی را شکست داد تا دومین فینالیست ایران در این رشته باشد.

* احسان روزبهانی در وزن 81- کیلوگرم به مصاف "عادل بیک نیازیمبتوف" از قزاقستان رفت و با شکست برابر او به مدال برنز قناعت کرد. روزبهانی در این رقابت بهتر از بوکسور قزاقستانی عمل کرد اما داوران حریف قزاقستانی را برنده این رقابت برشمردند.

در یک قدمی قزاقستان:
کاروان ورزش ایران در روز سیزدهم بازی‌های آسیایی اینچئون 3 مدال طلا و 2 برنز بدست آوردن تا با کسب 18 مدال طلا، 11 نقره و 16 برنز جایگاهش در رتبه پنجم جدول رده‌بندی هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی قرار گرفته است.

با توجه به اینکه در این روز 3 تیم کبدی مردان و بانوان و والیبال و 2 نماینده از رشته بوکس به دیدار نهایی بازی‌های آسیایی صعود کردند، کاروان ورزش ایران در روز چهاردهم این رقابتها شانس کسب 5 مدال طلا را دارد که این فرصت بسیار خوبی است که بتوانیم به رده چهارم جدول توزیع مدال‌های بازی‌های آسیایی صعود کنیم.

در حال حاضر کاروان ورزش قزاقستان با 20 طلا، 19 نقره و 32 برنز در رتبه چهارم جدول توزیع مدال‌های بازی‌های آسیایی قرار دارد و کاروان ایران می‌تواند با موفقیت در این 5 رشته و کسب مدال‌های طلای دیگر در رشته‌های بسکتبال، تکواندو و کاراته، به چنین مهمی دست یافته و عنوان قبلی خود در بازی‌های آسیایی گوانگژو را در اینچئون تکرار کند.

مدال آوران ایران در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی:
مدال طلا:
نجمه خدمتی (تیراندازی)، حمیده عباسعلی (کاراته)، محسن محمدسیفی (ووشو)، محسن شادی (روئینگ - قایقرانی)، محمد دانشور (کایرین - دوچرخه‌سواری)، بهداد سلیمی (وزنه‌برداری)، اسماعیل عبادی (تیراندازی با کمان)، رضا یزدانی (کشتی آزاد)، مسعود اسماعیل‌پور (کشتی آزاد)، میثم مصطفی جوکار (کشتی آزاد)، پرویز هادی (کشتی آزاد)، مسعود حاجی‌زواره (تکواندو)، احسان حدادی (دوومیدانی - پرتاب دیسک)، حبیب‌الله اخلاقی و مهدی علیاری (کشتی فرنگی)، مهدی خدابخشی، مسعود حجی‌زواره و بهنام اسبقی (تکواندو) و سعید حسنی‌پور (کاراته).

مدال نقره:
نرجس امام‌قلی‌نژاد (تیراندازی)، الهه منصوریان (ووشو)، تیم تیراندازی تفنگ بادی 10 متر بانوان، حمیدرضا لادور (ووشو)، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، کیانوش رستمی (وزنه‌برداری)، لیلا رجبی (پرتاب وزنه)، آروین معظمی گودرزی (دوچرخه‌سواری)، احمدرضا طالبیان (کایاک تک نفره قایقرانی) و علی آقامیرزایی و سعید فضل‌الله (کایاک قایقرانی) و عزت‌الله اکبری (کشتی آزاد).

مدال برنز:
سجاد عباسی (ووشو)، تیم روئینگ چهار نفره بانوان، سولماز عباسی (روئینگ - قایقرانی)، تیم روئینگ دو نفره مردان، تیم کامپوند مردان، حسین عسگری (دوچرخه‌سواری)، آرزو حکیمی (کایاک تک نفره قایقرانی)، عادل مجللی (کانو قایقرانی)، سوسن حاجی‌پور (تکواندو)، سعید عبدولی، افشین بیابانگرد، پیام بویری، مجتبی کریم‌فر و بشیر باباجان‌زاده (کشتی فرنگی)، سونیا گماری (اسلالوم) و احسان روزبهانی (بوکس).

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 28 شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا 12 مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات 9501 ورزشکار از 45 کشور آسیایی در 36 رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با 282 ورزشکار شامل 224 ورزشکار مرد و 58 ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.


دسته بندي : ورزشي
دبیر هیئت فوتبال کارگران استان مرکزی گفت: مسابقات فوتبال کارگران استان با قهرمانی تیم فوتبال آلومینیوم پارس ساوه به پایان رسید.
به گزارش خبر مرکزی محمد خوش‌کنار امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: این رقابت‌ها زیرنظر هیئت ورزش‌های کارگری استان و با برنامه‌ریزی و همکاری هیئت فوتبال کارگران استان با شرکت چهار تیم برتر از شهرستان‌های اراک (دو تیم)، محلات  و ساوه به صورت رفت و برگشت برگزار شد و در نهایت تیم آلومینیوم پارس ساوه با 16 امتیاز قهرمان،‌ تیم آلومینیوم اراک با کسب  11 امتیاز دوم و ماشین‌سازی اراک با 7 امتیاز سوم شد.

دبیر هیئت فوتبال کارگران استان مرکزی با تقدیر از مدیران عامل و مدیران ورزش کارخانجات اهمیت دهنده به ورزش در کشور، کیفیت مسابقات را در حد قابل قبول دانست و ابراز امیدواری کرد تا تیم آلومینیوم پارس ساوه بتواند در مسابقات کشوری از حیثیت استان مرکزی دفاع کند.

محمد رجائیان رئیس هیئت فوتبال کارگران استان مرکزی نیز با اشاره به اینکه استان مرکزی توانایی حضور پر رنگ در ورزش همگانی و قهرمانی را در کشور داراست، بیان داشت: در جلسات متعدد با استاندار، وی بر موضوع سرمایه گذاری صنایع در ورزش قهرمانی و همگانی تاکید کرده و از شرکت‌های بزرگ درخواست کرده‌ است تا ورزش استان را در بخش حرفه‌ای، زیرساختی و همگانی یاری دهند.

وی، هیئت ورزش کارگری استان مرکزی را یکی از هیئت‌های موفق ورزشی استان برشمرد و اظهار داشت: در صورتی که کارخانجات بدانند که سرمایه گذاری در ورزش تا چه اندازه به تولید و بهبود روند و موقعیت کارخانه کمک کند، در این عرصه وارد شده و بیش از گذشته به ورزش کارگران خود اهمیت می‌دهند.

رئیس هیئت فوتبال کارگران استان مرکزی در خاتمه از برگزاری مسابقات مینی فوتبال کارگران استان مرکزی به مناسبت هفته بسیج و بزرگداشت مرحوم عباس رستگاری از مربیان و فوتبالیست‌های قدیمی اراک خبر داد.


دسته بندي : ورزشي
نمایندگان ایران یازدهمین روز بازی های آسیایی را با چهار مدال طلا و دو برنز به پایان رساندند.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا، هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون وارد یازدهمین روز برگزاری خود شد و نمایندگان ایران در رشته های تنیس روی میز، تکواندو، دوومیدانی، بوکس، کبدی، قایقرانی بادبانی، کشتی فرنگی و دوچرخه سواری رقابت کردند که نتیجه عملکرد ملی پوشان به شرح زیر است:

کبدی

تیم ملی بانوان در دومین دیدارش در مرحله گروهی به مصاف چین تایپه رفت و با پیروزی 43 بر 19 بر حریفش، صعود خود را به نیمه نهایی قطعی کرد.

تیم ملی مردان برابر کره‌جنوبی به میدان رفت و با شکست میزبان با نتیجه 41بر22 به مرحله نیمه‌نهایی رسید.

کشتی فرنگی

وزن 71 کیلوگرم: سعید عبدولی در دیدار رده‌بندی حریف هندی را با نتیجه 6بر صفر شکست دادو مدال برنز را بر گردن آویخت. عبدولی با حق کشی داوران راهی دیدار رده بندی شده بود.

وزن 80 کیلوگرم: حبیب الله اخلاقی در فینال موفق شد با پیروزی 5 بر یک مقابل سوکاسا سوروماکی از ژاپن گردن آویز طلا را از آن خود کند.

وزن 98 کیلوگرم : مهدی‌ علی‌یاری در فینال موفق شد با نتیجه‌ 8 بر صفر دی ژائو از چین را شکست دهد تا دومین طلایی تیم ملی فرنگی ایران در بازی‌های آسیایی باشد.

تنیس روی میز

دونفره: ایران با ترکیب افشین نوروزی و نوشاد عالمیان در نخستین دیدار خود به مصاف قطر رفت و موفق شد حریف خود را با نتیجه 3 بر صفر (11-7،١٢-۱۱ و ۶ -١٠)شکست دهد.

تکواندو

وزن 53 – کیلوگرم زنان: سوسن حاجی پور در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 5 بر صفر مقابل "هوانگ یان فن" از چین تایپه شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

وزن 74- کیلوگرم مردان: مسعود حجی زواره در مرحله فینال و در راند طلایی "نیکیتا رافالویچ" ازبکستانی را شکست داد و طلایی شد.

وزن 87-کیلوگرم مردان: یوسف کرمی نیز در اولین مسابقه خود از جاسور از ازبکستان با نتیجه ٥ بر ٤ باخت و ناباورانه از دور مسابقات حذف شد.

دوومیدانی

دهگانه: هادی سپهرزاد در ماده دوی صد متر با زمان 11.14به مقام دومی رسید.

در پرش طول سپهرزاد با 6.78 در رده نهم قرار گرفت.در پرتاب وزنه با پرتابی معادل 15.78 اول شد و 838 امتیاز به دست آورد.

در چهارمین ماده در پرش ارتفاع رکورد 1.90 را ثبت و 714 امتیاز کسب کرد.

تا این جای کار سپهرزاد با 3137 امتیاز در رده پنجم قرار دارد.

دوی 200 متر زنان: مریم طوسی در دور مقدماتی با زمان 23.66 دوم شد. او رکورد ایران را شکست.

دوی ماده 200 متر مردان : محمد حسین ابارقی در دورمقدماتی با زمان 20.80در جایگاه سوم قرار گرفت و به نیمه نهایی رسید.

حسن تفتیان هم با زمان 21.39 نفر دوم شد و به مرحله بعد صعود کرد.

پرتاب دیسک: احسان حدادی با پرتابی معادل 65 متر و 11 سانتی متر مدال طلای این رقابت‌ها را به دست آورد.

محمد صمیمی با پرتابی معادل 60 متر و 37 سانتی متر چهارم شد.

پرش طول: محمد ارزنده در فینال با 7.56 متر ششم شد.

بوکس

وزن 91+ کیلوگرم: جاسم دلاوری با انجام مبارزه ای خوب مقابل "کیم دو هیون" از کره جنوبی با نتیجه سه بر صفر پیروز شد و مدال برنزش را قطعی کرد.

وزن 75- کیلوگرم: سجاد محرابی مقابل "ژانیبک المخانولیف"از قزاقستان شکست خورد و از دور بازیها حذف شد.

وزن 91- کیلوگرم : علی مظاهری در اولین مبارزه خود مقابل "اوتانبایار"از مغولستان پیروز شد و به جمع چهار نفر پایانی راه یافت.وی با راهیابی به این مرحله مدال برنزش در این بازیها را قطعی کرد.

قایقرانی بادبانی

احمد احمدی تنها نماینده ایران دراین مسابقات کارش را با قرار گرفتن در جایگاه نهمی به پایان رساند.

کاروان ایران در روز دوازدهم بازی‌های آسیایی اینچئون برای پیشی گرفتن از قزاقستان تلاش خواهد کرد.

کاروان ایران در روز دوازدهم بازی های آسیایی تلاش می‌کند تا مدال‌های خود را در این رقابت‌ها افزایش بدهد و در دره‌بندی کلی صعود داشته باشد.

برنامه کاروان ایران به شرح زیر است:

دوومیدانی

هادی سپهرزاد

110 متر با مانع (ده‌گانه) ساعت 9:07

پرتاب دیسک (ده‌گانه) ساعت 9:40

پرش با نیزه (ده‌گانه) ساعت 11:20

پرتاب نیزه (ده‌گانه) ساعت 18:30

1500 متر (ده‌گانه) ساعت 21:30

حسن تفتیان نیمه نهایی 200 متر مردان ساعت 9:45

محمد حسین ابارقی نیمه نهایی 200 متر مردان ساعت 9:59

مریم طوسی فینال 200 متر زنان ساعت 19:40

بسکتبال

ایران – قزاقستان نیمه نهایی ساعت 19:45

والیبال

ایران – کویت یک چهارم ساعت 19:30

کبدی

زنان ایران – تایلند ساعت 10

مردان ایران – ژاپن ساعت 15

پینگ پنگ

ایران – چین (نوشاد عالمیان – افشین نوروزی) دوبل مردان ساعت 17

نوشاد عالمیان (ایران) – محمد رامز (پاکستان ) تک نفره مردان ساعت 14:30

افشین نوروزی (ایران) – محمد احمد علی (یمن) تک نفره مردان ساعت 15:10

تکواندو

سمانه شش پری (ایران) – ماریسکا مالیندا (اندونزی) وزن 57- کیلوگرم

مهدی خدابخشی (ایران ) – بهادر آیری دان (نپال ) وزن 80- کیلوگرم

سجاد مردانی (ایران) – چول هو جو (کره جنوبی) وزن 87+ کیلوگرم (یک چهارم)

کشتی

افشین بیابان گرد وزن 66 کیلوگرم

پیام بویری 75 کیلوگرم

مجتبی کریم فر وزن 85 کیلوگرم

بشیرباباجان‌زاده 130 کیلوگرم

آغاز از ساعت 13 ،فینال و رده‌بندی از 19 تا 20:45

قایقرانی

اسلالوم بانوان

سونیا گماری (ایران) – مین هی چو (کره جنوبی) ساعت 10:12

شقایق سید یوسفس(ایران) – لی وی لینگ (اندونزی) ساعت 10:49

اسلالوم مردان

امیر محمد فتاح پور (ایران) – بئو مسو کیم (کره جنوبی) ساعت 10:41

محمد صدیق حشمتیان (ایران) – کازویا آداچی(ژاپن) ساعت 11:25


دسته بندي : ورزشي

رضا عقابی سرمربی تیم فوتسال شهرداری ساوه با حضور در جلسه تمرینی تیم شهرداری، با بازیکنان تیم خداحافظی و از هدایت این تیم در لیگ برتر فوتسال کناره‌گیری کرد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی به نظر می‌رسد به دلیل نتایج ضعیف این تیم در لیگ برتر فوتسال این کناره‌گیری با موافقت هیئت مدیره باشگاه همراه شود.

تیم فوتسال شهرداری ساوه در پایان هفته پنجم بدون امتیاز از چهار بازی در انتهای جدول قرار دارد و همین علت موجب رایزنی مدیران این باشگاه برای جذب مربی جدیدی جهت هدایت این تیم شده بود و نهایتا منجر به کناره‌گیری عقابی از ادامه همکاری با این باشگاه شد.

سرپرست باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ساوه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با تأیید این خبر گفت: به منظور تقویت روحی و روانی تیم تا انتخاب سرمربی جدید و تعیین تکلیف در این خصوص شخصا در کنار تیم حضور خواهم داشت.

نادر محمدی افزود: دیدار بعدی این تیم در پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتسال جمعه ساعت 17 در مجموعه ورزشی این شهرستان با میثاق تهران خواهد بود و بازیکنان این تیم مصمم به ارائه بازی قدرتمندی برای کسب نتیجه خواهند بود.

وی در خصوص انتخاب سرمربی جدید برای این تیم نیز گفت: تمام تمرکز تیم بر بازی پیش رو و برد مقابل میثاق تهران است و اظهار نظر در خصوص نتیجه فعلا زود است.


دسته بندي : ورزشي
یک طلا و یک نقره حاصل تلاش ورزشکاران ایرانی در نهمین روز از هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون بود. مدال طلای یزدانی در کشتی آزاد و نقره گودرزی در دوچرخه‌سواری ایران را همچنان در رتبه ششم جدول بازی‌ها تا پایان روز نهم نگه داشت.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر در پایان نهمین روز از بازی های آسیایی اینچئون، ورزشکاران ایرانی موفق به کسب یک مدال طلا و یک نقره شدند. مدال طلای یزدانی در کشتی در شرایطی بدست آمد که نمایندگان ایران در روز نخست دو مدال را از دست داده بودند. مدال یزدانی هفتمین مدال طلا و بیست و یکمین مدال کاروان ایران در هفدهمین دوره بازیهای آسیایی است. نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز نهم به شرح زیر است:

پیروزی تیم های ملی کبدی مقابل ژاپن و مالزی
تیم ملی بانوان کبدی ایران در نخستین بازی خود در بازی‌های آسیایی از سد ژاپن گذشت. تیم ملی کبدی مردان موفق شد در اولین دیدار خود در مسابقات آسیایی برابر تیم مالزی با نتیجه 56 بر 22 به پیروزی برسد.

قطر هم تسلیم تیم ملی والیبال ایران شد
تیم ملی والیبال ایران در ادامه بازی‌های آسیایی اینچئون ظهر امروز به وقت محلی برابر قطر قرار گرفت و این تیم را در سه ست متوالی از پیش روی برداشت. تیم کشورمان که برای نخستین بار از ترکیب اصلی استفاده می‌کرد به ترتیب با امتیازات 25 بر 19، 25 بر 18 و 25 بر 18 از سد تیم چند ملیتی قطر گذشت.

راهیابی تیم کایاک دو نفره قایقرانی به فینال
تیم کایاک دو نفره 500 متر مردان در مرحله نیمه‌نهایی صبح امروز به مصاف حریفانی از تاجیکستان، هنگ‌کنگ، ازبکستان، اندونزی، چین، هند، چین تایپه و ماکائو رفت و با زمان 33/68 ثانیه به عنوان تیم اول راهی فینال شد.

گودرزی در دوچرخه‌سواری مدال نقره گرفت
در نهمین روز از بازیهای آسیایی رقابت های دوچرخه سواری در بخش استقامت جاده برگزار شد که از ایران مهدی سهرابی و آروین معظمی گودرزی حضور داشتند. در پایان این رقابت ها آروین گودری به مقام نایب قهرمانی بازیهای آسیایی دست یافت.
مهدی سهرابی هم با 14 دقیقه و 29 ثانیه هجدهم شد.

هفتمین طلای ایران برگردن یزدانی درخشید
آزادکار تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی در دیدار فینال وزن 97 کیلوگرم بازیهای آسیایی کره‌جنوبی، نخستین مدال طلای کشتی را بر برگردن آویخت. این مدال طلا در شرایطی بدست آمد که کشتی‌گیران ایران در روز نخست دو مدال را از دست داده بودند. مدال یزدانی هفتمین مدال طلای کاروان ایران در هفدهمین دوره بازیهای آسیایی است.

تیم ملی بسکتبال برابر چین پیروز شد
تیم ملی بسکتبال ایران دیدار حساس خود برابر چین برای سرگروهی در دور دوم بازی‌های آسیایی را با نتیجه 75 بر 67 با پیروزی پشت سر گذاشت. تیم ایران که تا اینجای کار همه حریفان خود را شکست داده است در مرحله نیمه نهایی با بازنده دیدار تیم‌های کره جنوبی و قطر پیکار خواهد کرد.

رضا قاسمی در فینال دوی 100 متر پنجم شد
مرحله نیمه نهایی دوی 100 متر بازی‌های آسیایی در بخش مردان برگزار شد و حسن تفتیان در این بخش با رکورد  10 ثانیه و 34 از صعود به فینال بازماند. رضا قاسمی دیگر نماینده کشورمان در همین ماده با ثبت زمان 10 ثانیه و 30 صدم ثانیه فینالیست شد و با رکورد 10 ثانیه و 25 صدم ثانیه پنجم شد.

سپیده توکلی دوومیدانی کار هفت‌گانه کار ایران در اولین مسابقه‌اش در دوی ١٠٠ متر مانع با زمان ١٤ ثانیه و ٨٧ صدم ثانیه در گروه خود پنجم شد. وی در دومین مسابقه‌اش در رقابت‌های هفتگانه و در ماده پرش ارتفاع با رکورد یک متر و ٨٣ سانتی‌متر در گروهش اول شد. توکلی، ملی پوش هفت گانه ایران در بخش پرتاب وزنه به رقابت با حریفان خود پرداخت. وی در پرتاب اول خود وزنه را 12 متر و 62 سانتی متر پرتاب کرد و پرتاب‌های دوم و سوم وی نیز رکورد 12 متر و 43 سانتی متر و 12 متر و 54 بود. وی با رکورد 12 متر و 62 سانتی متر در این بخش در جایگاه دوم ایستاد.وی همچنین در دوی 200 متر این ماده با حریفان خود به رقابت پرداخت که در این بخش با رکورد 26 ثانیه و 50 صدم ثانیه در جایگاه پنجم قرار گرفت.

مریم طوسی نیز در فینال دوی 100 متر با کسب رکورد 11 ثانیه و 73 صدم ثانیه به مقام هفتم دست یافت.

مدال آوران ایران در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی:

مدال طلا:
نجمه خدمتی (تیراندازی)، محسن محمدسیفی (ووشو)، محسن شادی (روئینگ - قایقرانی)، محمد دانشور (کایرین - دوچرخه‌سواری)، بهداد سلیمی (وزنه‌برداری)، اسماعیل عبادی (تیراندازی با کمان)، رضا یزدانی(کشتی آزاد)

مدال نقره:
نرجس امام قلی نژاد(تیراندازی)، الهه منصوریان(ووشو)، تیم تیراندازی تفنگ بادی 10 متر بانوان، حمیدرضا لادور (ووشو)، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر و کیانوش رستمی (وزنه‌برداری)، لیلا رجبی (پرتاب وزنه)، آروین معظمی گودرزی(دوچرخه سواری)

مدال برنز:
سجاد عباسی (ووشو)، تیم روئینگ چهار نفره بانوان، سولماز عباسی (روئینگ - قایقرانی)، تیم روئینگ دو نفره مردان و تیم کامپوند مردان، حسین عسکری(دوچرخه سواری)

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 28 شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا 12 مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات 9501 ورزشکار از 45 کشور آسیایی در 36 رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با 282 ورزشکار شامل 224 ورزشکار مرد و 58 ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.

در روز نهم بازی های آسیایی اینچئون کاروان یک طلا و یک نقره به دست آوردند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، کاروان ایران در روز دهم بازی‌های آسیایی اینچئون روز پرترافیکی را دارد. قایقرانان در تمامی ماده ها به فینال رسیده‌اند و به نظر می‌رسد که می توانند تعداد مدال‌های کاروان ایران را افزایش دهند.

برنامه کاروان ایران به شرح زیر است:

دوومیدانی

سپیده توکلی پرش طول ساعت 10 - پرتاب نیزه ساعت 11:40 - 800 متر ساعت 18:35

کیوان قنبرزاده – محمدرضا وظیفه دوست فینال پرش ارتفاع مردان ساعت 18:30

رضا قاسمی – سجاد هاشمی – مهدی رحیمی – سینا روحانی – احسان طهماسبی – مهدی زمانی

4 در 400 متر امدادی ساعت 19:52

بوکس

سجاد محرابی وزن 75 کیلوگرم

امین قاسمی پور وزن 69 کیلوگرم

احسان روزبهانی وزن 81 کیلوگرم

قایقرانی

احمدرضا طالبیان فینال کایاک تک نفره 1000 متر مردان ساعت 10

شاهو ناصری فینال کانوی تک نفره 1000 متر مردان ساعت 10:10

آرزو حکیمی فینال کایاک تک نفره 500 متر زنان ساعت 10:40

علی آقا میرزا – سعید فضل اولی فینال کایاک دونفره 1000 متر مردان ساعت 11

پژمان دیوسالار- سید کیا اسکندانی فینال کانوی دونفره 1000 متر مردان ساعت 11:20

احمدرضا طالبیان – حمیدرضا ترکی – فرزین اسدی – امین بوداغی

کایاک 4 نفره 1000 متر مردان ساعت 12:15

آرزو حکیمی فینال کایاک تک نفره 200 متر زنان ساعت 14

علیرضا علیمحمدی فینال کایاک تک نفره 200 متر مردان ساعت 14:15

عادل مجللی فینال کانوی تک نفره 200 متر مردان ساعت 14:10

سعید فضل اولی – علیرضا علی محمدی فینال کایاک دونفره 200 متر مردان ساعت 14:50

مینا عبدالهی – هدیه کاظمی فینال کایاک دونفره 500 متر مردان ساعت 15

بادبانی

احمد احمدی

هندبال

ایران – قطر نیمه نهایی ساعت 16

والیبال

ایران – کره جنوبی ساعت 17

کشتی

مسعود اسماعیل پور 61 کیلوگرم

عزت‌الله اکبری 74 کیلوگرم

میثم مصطفی جوکار 86 کیلوگرم

پرویز هادی 125 کیلوگرم

آغاز از ساعت 13 رده بندی و فینال ساعت 19 تا 20:45


دسته بندي : ورزشي

مدال طلای بهداد سلیمی کاروان ورزشی ایران را به رده ششم جدول بازی‌های آسیایی رساند.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا، درخشش ورزشکاران چینی همانطور که از قبل پیش‌بینی می‌شد در بازی‌های آسیایی ادامه دارد و کاروان ورزشی این کشور در آغاز روز پنجم این بازی‌ها با مجموع 179 مدال رنگارنگ در صدر جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفته‌ است. کاروان ورزشی ایران نیز با پنج طلا، شش نقره و چهار برنز فعلا در رده ششم است.

رتبه کشور طلا نقره برنز
1 چین 91 49 39
2 کره جنوبی 31 37 36
3 ژاپن 30 42 35
4 قزاقستان 8 9 17
5 کره شمالی 6 7 9
6 ایران 5 6 4
7 چین تایپه 5 3 7
8 هنگ کنگ 4 5 16
9 مغولستان 4 3 6
10 مالزی 2 5 6
11 قطر 2 0 1
12 میانمار 2 0 0
13 ویتنام 1 6 18
14 سنگاپور 1 3 7
15 کویت 1 3 2

روز هفتم بازی های آسیایی با کسب یک مدال طلا برای کاروان ایران به پایان رسید.

روز هشتم بازی‌های آسیایی اینچئون برای کاروان ایران روز شلوغی است و نمایندگان پرامید کشتی کار خود را دراین مسابقات آغاز می‌کنند.

کشتی آزاد

57 کیلوگرم حسن رحیمی

70 کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی

مقدماتی ساعت 13 رده ‌بندی و فینال از ساعت 19 تا 20

والیبال

ایران – مالدیو ساعت 15

دوومیدانی

مریم طوسی 100 متر زنان ساعت 18:37

کاوه موسوی - رضا مقدم فینال پرتاب چکش ساعت 18:50

رضا قاسمی 100 متر مردان ساعت 19:09

حسن تفتیان 100 متر مردان ساعت 19:16

لیلا رجبی فینال پرتاب وزنه زنان ساعت 19:30

قایقرانی

احمدرضا طالبیان کایاک تک نفره 1000 متر مردان ساعت 10:10

شاهو ناصری کانوی تک نفره 1000 متر مردان ساعت 10:30

پژمان دیوسالار-سید کیا اسکندانی کانوی دونفره 1000 متر مردان ساعت 10:40

علی آقا میرزایی – سعید فضل اولی کایاک دونفره 1000 متر مردان ساعت 11:10

آرزو حکیمی کایاک تک نفره 500 متر زنان ساعت 11:45

احمدرضا طالبیان – حمیدرضا ترکی- فرزین اسدی – امین بوداغی کایاک 4 نفره 1000مترمردان ساعت 12

آرزو حکیمی کایاک تک نفره 200 متر زنان ساعت 14

علیرضا علی محمدی کایاک تک نفره 200 متر مردان ساعت 14:15

عادل مجللی مقدم کانوی تک نفره 200 مترمردان ساعت 14:20

مینا عبدالهی- هدیه کاظمی کایاک دونفره 500 متر زنان ساعت 14:40

سعید فضل اولی – علیرضا علی محمدی کایاک دونفره 200 متر مردان ساعت 15

بوکس

امین قاسمی وزن 69 کیلوگرم ساعت 19 تا 23

دوچرخه سواری جاده

حسین عسگری تایم تریل انفرادی ساعت 14 تا 15:30

بسکتبال

ایران - مغولستان ساعت 14

تیراندازی

تفنگ 50 متر انفرادی سه وضعیت مردان مهدی جعفری پویا

فینال تفنگ 50 متر تیمی سه وضعیت مردان مهدی جعفری پویا – حسین باقری – ساسان شهسواری

تیروکمان

رده بندی کامپوند تیمی زنان ایران – هند سکینه قاسم پور – مریم رنجبر – شبنم سرلک ساعت 10

رده بندی کامپوندتیمی مردان ایران – فیلیپین اسماعیل عبادی – مجید قیدی – امید کاظم پور ساعت 10:50

نیمه نهایی کامپوند انفرادی مردان اسماعیل عبادی(ایران) – پاول دلاکروز(فیلیپین) ساعت 15:02 (رده بندی ساعت 15:58 ، فینال


دسته بندي : ورزشي
کاروان ورزش ایران در پایان روز ششم بازی های آسیایی دو مدال طلا و دو برنز دیگر به جمع مدال های خود اضافه کرد تا مجموع مدال های ورزشکاران ایرانی به 14 مدال برسد. ایران با کسب مدال های امروز با یک پله صعود در جایگاه هفتم رده بندی بازی های آسیایی اینچئون قرار گرفت.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر در پایان ششمین روز از بازی های آسیایی که به میزبانی اینچئون کره جنوبی در حال برگزاری است کاروان ورزش ایران دو مدال طلا و دو برنز دیگر کسب کرد. پس از مدال طلای محسن شادی، محمد دانشور در دوچرخه سواری فراتر از انتظارات ظاهر شد و یک طلای دیگر به جمع مدال های ایران افزود تا مجموع مدال های طلا به 4 مدال برسد.

نتایج کامل رقابت های امروز به این شرح زیر است:
انصاری در 50 متر پروانه شانزدهم شد
مهدی انصاری، شناگر 17 ساله ایران صبح امروز در ماده 50 پروانه به آب زد و زمان 25 ثانیه و 86 صدم ثانیه را ثبت کردو در رده شانزدهم 50 پروانه قرار گرفت. احمدرضا جلالی با زمان  52 ثانیه و 69 صدم ثانیه و آرشام میرزایی با زمان 53 ثانیه و 14 صدم ثانیه در 100 متر آزاد به کار خود پایان دادند و به ترتیب در جایگاه‌های بیستم و بیست‌وچهارم قرار گرفتند.

شادی طلایی شد
قایقرانی در ششمین روز بازی ها به 3 مدال (یک طلا و دو برنز) دست پیدا کرد. تیم روئینگ دو نفره مردان ایران با ترکیب رهنما و شجاعی به مدال برنز رسید. محسن شادی نیز همانطور که پیش بینی می شد در روئینگ تک نفره سبک وزن به مدال طلا دست پیدا کرد. مدال برنز روئینگ تک نفره بانوان به سولماز عباسی رسید. تیم روئینگ 4 نفره بانوان به رتبه ششم رسید و تیم روئینگ هشت نفره مردان پنجم شد.

عبادی راهی نیمه نهایی تیروکمان شد
تیم‌های ملی تیراندازی با کمان ایران در ماده کامپوند مردان و زنان از رسیدن به فینال بازماندند و راهی نیمه نهایی شدند. در انفرادی کامپوند مردان، اسماعیل عبادی با شکست حریف کره‌ای راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

کاظم‌پور دیگر نماینده کامپوند مردان در دور اول استراحت و دور دوم حریف میانماری را شکست داد. وی در مرحله بعد با قبول شکست مقابل نماینده مالزی حذف شد. در بخش انفرادی زنان، سرلک در دور اول حریف مغولستان را برد و دور دوم با برد مقابل قاسم پور دیگر نماینده ایران،راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و مقابل نماینده هند شکست خورد و حذف شد.

مدال طلای ارزشمند دانشور در دوچرخه سواری
محمد دانشور که در ماده کایرین دوچرخه‌سواری موفق شده بود به فینال این رقابتها راه یابد، در این مرحله در رقابت با حریفانی از چین، ژاپن و مالزی موفق به کسب مدال طلا شد. محمود پراش نیز در کایرین به رتبه دهم رسید.

ایران در تراپ تیمی از جدول خارج شد
در رقابت‌های تیراندازی در تفنگ 50 متر درازکش تیم ملی مردان ایران در مجموع تیمی به عنوان هفتمی رسید. چین، کره و قزاقستان اول تا سوم شدند. جعفری هفدهم، شهسواری بیست و پنجم و باقری بیست و هشتم شدند.

در تراپ دوبل مسعود عزیزیان که یکی از شرکت کننده‌های ایران بود نتوانست حد نصاب مناسبی را کسب کند و از جدول مسابقات کنار رفت اما امیر چاوشی و سیاوش خوشنویس، دو تیرانداز دیگر ایران به رقابت پرداختند.چاوشی در این بخش با امتیاز ۱۳۱ در رتبه چهاردهم ایستاد و خوشنویس نیز با ۱۲۶ امتیاز در رتبه بیست و چهارم قرار گرفت. در بخش تیمی هم تیم ایران به دلیل کنار رفتن عزیزان نتوانست عنوانی کسب کند و جدول خارج شد.

حذف نمایندگان بدمینتون از دور مسابقات
سروش اسکندری، نماینده بدمینتون ایران در بخش مردان در مصاف با حریف کره جنوبی با شکست 2 بر صفر حذف شد. ثریا آقایی نیز دیگر نماینده ایران نیز با شکست مقابل نماینده هند از دور رقابت‌ها کنار رفت.

پیروزی تیم ملی بسکتبال در جدال نفسگیر مقابل فیلیپین
تیم ملی ایران در دومین دیدار خود امروز مقابل فیلیپین در یک رقابت نزدیک با نتیجه 68 بر 63 پیروز شد.

دومین باخت تیم ملی هندبال برابر کره‌جنوبی رقم خورد
تیم ملی ایران در مرحله دوم بازی‌های آسیایی در دومین دیدار مقابل میزبان با نتیجه 25 بر 21 شکست خورد. این دومین باخت هندبالیست ها در بازی‌های آسیایی بود.

والیبال ایران با پیروزی شروع کرد
تیم ملی والیبال ایران نیز در نخستین دیدار مقابل هنگ‌کنگ قرار گرفت و 3 بر صفر موفق به پیروزی شد.

مدال آوران ایران در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی:

مدال طلا :
* نجمه خدمتی(تیراندازی)، محسن محمدسیفی(ووشو)، محسن شادی(روئینگ - قایقرانی)، محمد دانشور(کایرین - دوچرخه سواری)

مدال نقره:
* نرجس امام قلی نژاد(تیراندازی)، الهه منصوریان(ووشو)، تیم تیراندازی تفنگ بادی 10 متر بانوان، حمیدرضا لادور (ووشو)، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، کیانوش رستمی(وزنه برداری)

مدال برنز:
* سجاد عباسی(ووشو)، تیم روئینگ چهار نفره بانوان، سولماز عباسی( روئینگ - قایقرانی)، تیم روئینگ دو نقره مردان.

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 28 شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا 12 مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات 9501 ورزشکار از 45 کشور آسیایی در 36 رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با 282 ورزشکار شامل 224 ورزشکار مرد و 58 ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.

در روز ششم بازی‌های آسیایی اینچئون کاروان ایران دو طلا و دو برنز را به دست آورد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا، برنامه روز هفتم بازی‌های آسیایی اینچئون به ترتیب زیر است. (ساعت‌ها به وقت محلی)

والیبال

ایران- هند ساعت 17

هندبال

ایران – عربستان ساعت 18

بسکتبال

ایران- ژاپن ساعت 18:30

وزنه برداری

دسته 105 کیلوگرم نواب نصیر شلال ساعت 13

دسته 105+ کیلوگرم بهداد سلیمی – بهادر مولایی ساعت 19

شنا

50 متر قورباغه آریا نسیمی شاد – مهدی انصاری ساعت 9 ، فینال 19:06

4 در 100 متر مختلط تیمی ساعت 9 ، فینال 20:30

بوکس

مقدماتی 81+ کیلوگرم احسان روزبهانی

مقدماتی 91+ کیلوگرم جاسم دلاوری

قایقرانی

بادبانی احمد احمدی ساعت 11

تیراندازی

تفنگ سه وضعیت 50 متر زنان مه‌لقا جام بزرگ – دینا فرزاد خواه – الهه احمدی

ساعت 9 مقدماتی 12:15 فینال


دسته بندي : ورزشي
کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران که سابقه بازی در تیم‌‎های بایرن مونیخ و شالکه آلمان و چند تیم عربی را داشت، به عنوان دستیار ایرانی کارلوس کی‌روش در تیم ملی انتخاب و معرفی شد. کریمی در شرایطی به این عنوان منصوب شد که طی روزهای گذشته صحبت‌هایی مبنی بر بازگشت وی به فوتبال و پوشیدن دوباره پیراهن پرسپولیس مطرح شده بود.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، در نشست مشترک مسئولان فدراسیون با سرمربی تیم ملی، علی کریمی به عنوان دستیار سرمربی انتخاب شد. در اين جلسه که علی کفاشیان، مهدی محمد نبی و سرمربی تیم ملی حضور داشتند، به پیشنهاد سرمربی تیم ملی، علی کریمی به عنوان دستیار ایرانی کی روش انتخاب شد.

با حضور علی کریمی در کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران به نظر می رسد بازگشت او به پرسپولیس و بازی برای این تیم منتفی شده باشد.

نشست مطبوعاتی سرمربی تیم ملی و علی کریمی از ساعت 16:30 در محل روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار می شود.


دسته بندي : ورزشي
رئیس هیئت فوتبال استان مرکزی از آغاز مسابقات لیگ فوتسال بزرگسالان این استان خبر داد.

به گزارش خبر مرکزی محمدرضا غفاری در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه هفته اول مسابقات لیگ فوتسال بزرگسالان استان مرکزی از چهارم مهر ماه آغاز می شود، افزود: این مسابقات با حضور هشت تیم و در دو گروه برگزار می شود.

وی ادامه داد: مسابقات لیگ فوتسال بزرگسالان استان مرکزی با حضور تیم های شهاب شازند، شهرداری تفرش، اتحاد جهاد اراک و شهرداری (وحدت) پرندک در گروه A، شهاب ترابر(مهرداد) زرندیه، پیام ولیعصر (صبا) زرندیه، آتیه سازان شازند و ازنا جوانان شازند در گروه B با یکدیگر رقابت می کنند.

رئیس هیئت فوتبال استان مرکزی ادامه داد: در هفته اول رقابت های لیگ فوتسال استان مرکزی تیم های شهاب شازند و شهرداری تفرش چهارم مهر ماه در سال امام علی (ع) با یکدیگر مصاف خواهند کرد.

غفاری با بیان اینکه اتحاد جهاد اراک و شهرداری (وحدت) پرندک نیز با یکدیگر رقابت می کنند، اضافه کرد: این رقابت نیز چهارم مهر ماه در سالن شهدای پنجم مرداد اراک برگزار می شود.

وی اظهار کرد: در گروه B نیز شهاب ترابر(مهرداد) زرندیه و پیام ولیعصر (صبا) زرندیه روز چهارم مهر ماه در سالن تربیت بدنی این شهرستان به مصاف یکدیگر می روند.

رییس هیات فوتبال استان مرکزی با بیان اینکه آتیه سازان شازند و ازنا جوانان شازند نیز در گروه B با یکدیگر مصاف می کنند، گفت: این تیم های نیز چهارم مهر ماه در سالن امام علی (ع) شازند با یکدیگر رقابت می کنند.

هفته  پنجم لیگ برتر فوتسال کشور برگزار می شود

غفاری همچنین از پیگیری هفته پنجم لیگ برتر فوتسال کشور خبر داد و افزود: شهرداری ساوه به عنوان نماینده استان پنجم مهر ماه در سالن هفت تیر قرچک مهمان تیم شهید منصوری قرچک می رود.

وی با بیان اینکه سیردهمین دوره مسابقات لیگ دسته سه فوتسال بانوان باشگاه های کشور از منطقه 5 برگزار می شود، اظهار کرد: این رقابت ها با حضور تیم های خمین از مرکزی، قزوین، گیلان و البرز از هفتم تا 12 مهرماه در شهرستان خمین برگزار می شود.


دسته بندي : ورزشي

به گزارش خبر مرکزی کانون هواداران اراک نوشت:

 

تیم فوتبال آلومینیوم اراک روز سه شنبه ۱-۷-۹۳ در اولین دیدار دوستانه خود در ورزشگاه امام خمینی اراک به مصاف تیم فوتبال خیبر خرم آباد رفت و موفق شد با یک گل به پیروزی برسد.

نیمه اول این دیدار بازی متعادل و کم هیجانی از سوی دو تیم انجام شد و اندک هوادارانی که در ورزشگاه حضور داشتند از بازی دو تیم در نیمه اول رضایتی نداشتند.

اما نیمه دوم این دیدار بهتر شروع شد و دو تیم سعی داشتند برنده این دیدار دوستانه باشند. در این نیمه هم بازی برابر پیش می رفت و موقعیت های دو تیم به اندازه هم رقم می خورد تا اینکه تیم خیبر صاحب یک ضربه پنالتی شد. این خطای پنالتی را مصطفی میرزایی گلر آلومینیوم مرتکب شد که به شدت هم به تصمیم داور اعتراض داشت. در نهایت خود میرزایی ضربه پنالتی را مهار کرد تا باعث خوشحالی و تشویق تماشاگران بازی شود.

در ادامه تیم آلومینیوم بعد از درخواست تماشاگران به حمله به سمت دروازه خیبر یورش بردند و بعد از یک ارسال عمقی عباس یحیی بیگی با یک ضربه سر زیبا تک گل تیم آلومینیوم را به ثمر رساند. بعد از این گل هم هر دو تیم صاحب چند موقعیت روی دروازه های یکدیگر شدند.

در چند صحنه بازیکنان هر دو تیم روی یکدیگر مرتکب خطای شدید شدند و در یکی از این برخوردها کار به درگیری فیزیکی کشیده شد که خیلی زود قضیه خاتمه یافت.

در این دیدار خط حمله تیم آلومینیوم اراک خیلی زهردار نبود اما سایر خطوط مانند هافبک و خط دفاع راضی کننده کار کردند و مصطفی میرزایی گلر آلومینیوم بسیار عالی کار کرد و چندین واکنش زیبا داشت و بعد از مهار پنالتی هم نشان داد که می توان به عنوان یک گلر خوب روی او حساب کرد.

خط دفاعی تیم آلومینیوم نشان داد که کمی دیگر جا برای کار و بهتر شدن دارد و می تواند با انجام دو سه بازی دوستانه و رسمی دیگر هماهنگ تر و بهتر شود.

 

حواشی بازی

 

کادر فنی تیم آلومینیوم اراک حدود شش نفر میشد که همگی دارای لباس یکدست زرد رنگ بودند و خودشان مانند یک تیم کامل بودند. در طی سالهای اخیر در اراک مشاهده نشده بود که کادر فنی تیمی اینگونه از نظر پوششی یک دست و مرتب باشند.

 

داوران این بازی هم از اراک بودند و قضاوت این دیدار هم به عهده محمد کمانی داور با تجربه و لیگ برتری اراک بود.

 

یک دوربین فیلمبرداری حرفه ای از این مسابقه به طور کامل فیلمبرداری کرد. همچنین مجید نوری عکاس حرفه ای اراک و خبرگزاری ایسنا این دیدار را پوشش کامل تصویری داد.

 

تعداد اندکی از لیدرها و علـاقه مندان فوتبال اراک با حضور در ورزشگاه از نزدیک شاهد اولین دیدار تیم آلومینیوم و دستپخت کادر فنی و مسوولـان این تیم بودند.

 

منصور پورحیدری چهره سرشناس فوتبال کشور و مدیر فنی جدید تیم آلومینیوم به همراه علی رشیدی مربی بومی شهر اراک چند نفر دیگر از جایگاه ویژه شاهد این دیدار دوستانه بودند. گویا در پایان بازی هم پورحیدری رضایت چندانی از نحوه بازی آلومینیوم نداشته و به علی رشیدی گفته که این تیم هنوز خیلی کار دارد.

 

در پایان مسابقه بازیکنان آلومینیوم به ریکاوری پرداختند و کادر فنی این تیم به همراه منصور پورحیدری و علی رشیدی در وسط زمین چمن به بحث و تبادل نظر پرداختند.


دسته بندي : ورزشي

نشست مطبوعاتی مدیرعامل و اعضای کادر فنی تیم فوتبال آلومینیوم اراک با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی، علیرضا دهشمند مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شرکت ایرالکو در این نشست اظهار کرد: پس از حمایت‌ها و تلاش‌های پی در پی به جهت اخذ امتیاز حضور در لیگ دسته دو از فدراسیون فوتبال و تثبیت این امتیاز چشم‌انداز چهار ساله‌ای برای حضور در این لیگ تدوین شده است.

وی ضمن اشاره به تأکید مدیرعامل شرکت ایرالکو مبنی بر بستن یک تیم قوی و قدرتمند، گفت: تیم باید به گونه‌ای بسته می‌شد که از آبروی از دست رفته فوتبال اراک دفاع شود.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شرکت ایرالکو بیان کرد: بودجه درخواستی اولیه باشگاه از هیئت مدیره شرکت ایرالکو 15 میلیارد ریال بوده است که با هشت میلیارد ریال آن موافقت شد و مابقی در نتیجه موفقیت‌های تیم پرداخت می‌شود.

دهشمند ضمن تأکید بر بستن قراردادهای مشروط به منظور بستن یک تیم قوی و قدرتمند، گفت: با تمام بازیکنان، مربیان و کادر فنی قرار داد مشروط منعقد شده است و چنانچه تیم به دسته بالاتر صعود کرد 50 درصد به مبلغ قرارداد افزوده می‌شود و در صورتی که به دسته پایین‌تر سقوط کند تنها 50 درصد از کل قرارداد تعلق می‌گیرد.

وی حضور دو سال متوالی در لیگ دسته دو، دو سال در لیگ دسته یک و لیگ برتر را از برنامه‌های تدوین شده این باشگاه طی چهار سال برشمرد.

دهشمند جذب بازیکنان بومی را از اقدامات خوب این باشگاه در فوتبال اراک دانست و از جذب 90 درصد فوتبالیست‌های اراک خبر داد و گفت: بسیاری از فوتبالیست‌های اراکی تنها تا رده امید جوانان در این شهر بازی کرده بودند و بعد از آن جذب تیم‌های شهرستان‌های مختلف شده‌اند که برای بازی در این تیم دعوت شدند، البته به غیر از دو نفر از آنها بقیه بازیکنان جذب این تیم شدند.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شرکت ایرالکو تصریح کرد: ترکیب بازیکنان بومی و غیر بومی زیر نظر کمیته فنی از چیدمان خوبی برخوردار شده است که فکر می‌کنم بازیکن ضعیفی در تیم نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه بعد از جذب بازیکنان بومی اراکی لیست ده نفره از مربیان را بررسی کردیم و جلسات مختلفی در کمیته فنی برگزار شد، افزود: در نهایت علی نیکبخت از مربیان کارآزموده که در فصل گذشته مربیگری تیم امید پیکان تهران را بر عهده داشت و سه فصل پیاپی سه تیم دسته دومی را به دسته اول آورده است برای مدت یکسال به عنوان سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک معرفی شد و به نظر من برای اولین بار است که در فضای فوتبال اراک یک کمیته فنی در انتخاب سرمربی دخیل بوده است.

دهشمند اظهار کرد: «رضا قاسمی»، «نادر مقدسی»، «صفر شاه محمدی»، «سعید یحیایی»، «میرشاد ماجدی»، «کامران متصدی» و «امیرحاج رضایی» به عنوان اعضای کادر فنی و «محمد رشیدی» و «منصور پورحیدری»به عنوان مشاور با تیم فوتبال آلومینیوم همکاری می‌کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود عنوان کرد: انتقادات را می‌پذیرم به شرط اینکه صادقانه و واقع‌بینانه باشد نه اینکه تخریب‌گرانه باشد.

دهشمند با بیان اینکه چشم‌انداز چهار ساله این باشگاه در جهت موفقیت تدوين شده است، گفت: مسئولیت نهایی این تیم را خودم بر عهده می‌گیرم و چه این تیم نتیجه بگیرد و چه نگیرد و هر اتفاقی بیافتد مسئولیتش با من است. اگر این تیم بیفتد مطمئن باشید که دیگر من را در این شهر نمی‌بینید زیرا هدف این مجموعه این است که در جدول بالانشین باشد.

وی در خصوص اردوهای برگزار شده تیم فوتبال آلومینیوم اراک توضیح داد: از زمانی که تیم بسته شده اردوی 10 روزه در کمپ فتح‌المبین سپاه پاسداران در تهران برگزار شده که بیشتر به شناخت بازیکنان پرداخته شد و اردوی هفت روزه در دهکده ورزشی کردان کرج برگزار شد، همچنین حول و حوش 14 تا 15 بازی دوستانه با تیم‌های لیگ دسته یک، دو و سه انجام دادیم که در تمامی بازی‌ها تنها یک باخت داشتیم.

تیم فوتبال آلومینیوم اراک 14 مهرماه سال جاری در اولین دیدار خود در لیگ فوتبال دسته دوم کشور میزبان تیم کارون اهواز است.

به گزارش ایسنا در ادامه این نشست جعفر پناهی کمک مربی اول نیز ضمن اشاره به جذب بازیکنان بومی در این تیم اظهار کرد: از این بابت خوشحالیم که سرمایه‌های استان به این شهر بازگشتند.

وی کارنامه، اخلاق و تعهد را به عنوان فاکتورهاي انتخاب بازیکنان برای ساختار تیم جدید آلومینیوم برشمرد و گفت: کادر فنی و مجموعه تیم در جهت بدست آوردن نتیجه خوب از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

پناهی بیان کرد: در فوتبال هیچ چیزی قابل پیش‌بینی نیست، اما این قول را می‌دهیم که بعد از چند سال آینده ساختار فوتبال اراک تغییر کند.

وی گفت: رویکرد مربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک بر این است تا علاوه بر تغییر ساختار فوتبال آلومینیم اراک، این مجموعه را به جایگاه حقیقی‌اش برساند.

وی اکیپ غیرفوتبالی، عدم توجه به استعدادهای بومی، عدم انعطاف‌پذیری مجموعه را از عمده مشکلات فوتبال این شهر برشمرد و گفت: مجموعه جدید همه فوتبالی و از پیشکسوتان هستند.


دسته بندي : ورزشي
سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد کارت معافیت دو بازیکن لیگ برتری ابطال شد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ، با توجه به نامه سازمان وظیفه عمومی ناجا، کارت معافیت علی حمودی از باشگاه سپاهان اصفهان و حسین ماهینی از باشگاه پرسپولیس تهران باطل شده است.
گفتنی است تا تعیین وضعیت خدمت نظام وظیفه، بازیکنان فوق نمی توانند تیم فوتبال طرف قرارداد خود را همراهی کنند.


دسته بندي : ورزشي
نمایندگان ایران در چهارمین روز بازی های آسیایی در 9 رشته به رقابت پرداختند که با صعود ووشو کاران به مرحله فینال کسب سه مدال نقره قطعی و یک برنز نیز برای ایران ثبت شد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا ،هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون به چهارمین روز برگزاری خود رسید و نمایندگان ایران در روز چهارم در رشته های جودو، ووشو، قایقرانی، تیراندازی، دوچرخه سواری،شنا، ووشو ، شمشیر بازی، ژیمناستیک و تیر و کمان به رقابت با حریفان خود پرداختند که نتایج ملی پوشان ایران به شرح زیر است:

جودو

تیمی: ایران در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 3بر 2 چین را شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی باید برابر کره جنوبی قرار گرفت که با قبول شکست در سه مسابقه نخست نتوانست به مرحله بعدی صعود کند. تیم‌های جودوی ایران و ازبکستان برای کسب مدال برنز رقابت کردند که تیم ایران با قبول شکست در این مبارزه از رسیدن به مدال بازماند تا ناکامی‌های این تیم تکمیل شود چرا که آن‌ها در بخش انفرادی هم هیچ مدالی نگرفته بودند.

ایران در پایان در رده پنجم قرار گرفت.

تیراندازی

تفنگ بادی 10 متر مردان: در مرحله فینال پویا نوروزیان چهارم شد و از کسب مدال باز ماند.

قایقرانی

رویینگ دو نفره مردان: تیم ایران با ترکیب سید مجتبی شجاعی و امیر رهنما که به مرحله رپه شاژ (شانس مجدد) راه یافته بود، با ثبت زمان 6 دقیقه و 41 ثانیه موفق شد به فینال صعود کند.

رویینگ چهار نفره دختران: ایران در مرحله شانس مجدد با ثبت زمان 7 دقیقه و 5 ثانیه و 87 صدم ثانیه به عنوان قایق دوم راهی مرحله فینال شد.

شمشیربازی

تیم اسلحه اپه: تیم ایران با ترکیب محمد رضایی، طاهر عاشوری، علی یعقوبیان، صادق عابدی در نخستین دیدارش به مصاف هنگ کنگ رفت و 38 بر 37 برنده شد. ایران در مرحله یک چهار برابر ژاپن به میدان رفت و با نتیجه 45 بر 35 مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

شنا

50 متر آزاد: آرشام میرزایی و احمدرضا جلالی از ایران در دور مقدماتی به رقابت پرداختند که آرشام میرزایی با زمان23 ثانیه و 91 صدم ثانیه و احمدرضا جلالی با ثبت زمان 23 ثانیه و 74 صدم ثانیه از صعود به فینال بازماندند.

200 متر قورباغه: آریا نسیمی شاد با زمان دو دقیقه و 20 ثانیه و دو صدم ثانیه به خط پایان رسید و رکورد محمد علیرضایی را شکست.او که 14 سال سن دارد علیرغم رکوردشکنی نتوانست راهی فینال شود.

در همین ماده مهدی انصاری با زمان 2 دقیقه و 23 ثانیه و 12 صدم ثانیه به کار خود پایان داد و او هم از راهیابی به فینال بازماند.

در پایان دور مقدماتی نسیمی شاد هفدهم و انصاری نوزدهم شدند.

دوچرخه سواری

اومنیوم: حسین ناطقی پایان ماده اومنیوم در رده ششم بازی ها قرار گرفت.

اسپرینت: حسنعلی ورپشتی در مرحله یک چهارم نهایی در دو دور برابر حریف چینی شکست خورد و برای مقام پنجم تا هشتمی رقابت کرد که در نهایت در رده ششم بازی های آسیایی قرار گرفت.

تیر و کمان

انفرادی کامپوندمردان: در مرحله نخست اسماعیل عبادی با 355 امتیاز اول شد، مجید قیدی با 348 امتیاز ششم ، امیر کاظم پور با 347 امتیاز و مجید کیان نژاد 344 امتیاز هفدهم شد.

در مرحله دوم رقابتهای کامپوند بازیهای آسیایی، اسماعیل عبادی با 710 امتیاز در انفرادی اول شد و رکورد آسیا را زد. کاظم پور نیز با 702 امتیاز سوم شد. کاظم پور و عبادی با این امتیازات راهی مرحله حذفی شدند.

مجید قیدی با 691 امتیاز و کیان نژاد با 689 امتیاز نیز به ترتیب پانزدهم و هجدهم شدند و از راهیابی به مرحله حذفی باز ماندند.

انفرادی کامپوند زنان:در مرحله مقدماتی سکینه قاسم پور با ثبت امتیاز 682 هفتم شد. شبنم سرلک با ثبت امتیاز 680 در جایگاه هفدهم قرار گرفت.

مریم رنجبر با ثبت امتیاز 674 امتیاز نوزدهم شد و مینو عابدی با کسب 656 امتیاز در جایگاه سی و یکم قرار گرفت.

در این رقابت‌ها سکینه قاسم پور و شبنم سرلک به مرحله حذفی رقابت‌های تیروکمان راه یافتندکه روز پنجشنبه برای کسب مدال رقابت خواهند کرد.

ژیمناستیک

در فینال رقابت‌های ژیمناستیک قهرمان قهرمانان محمد رمضان‌پور با کسب امتیاز 78.575 امتیاز توانست در جایگاه شانزدهم این رقابتها قرار بگیرد.

ووشو

ساندا زنان: در وزن 52- کیلوگرم الهه منصوریان با شکست "کیم هی بین"از کره جنوبی به مبارزه فینال راه یافت.

ساندا مردان: در وزن 65- کیلوگرم محسن محمد سیفی با شکست قاطع "چن هان ژینگ " چین به مبارزه فینال راه یافت.

در وزن 70- کیلوگرم سجاد مردانی مقابل "یو سانگون" از کره جنوبی رقابت کرد و با نتیجه 2 بر یک پیکار را واگذار کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که عباسی تا آخرین ثانیه‌های راند پایانی از حریف پیش بود. او به مدال برنز رسید.

در وزن 75- کیلوگرم حمیدرضا لادور مقابل " نور سلطان تورسینکالوف" از قزاقستان در دو راند پیروز شد و به فینال بازیها صعود کرد.

کاروان ورزشی ایران در پایان چهارمین روزاز بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی با یک مدال طلا،دو نقره و یک برنز در رده یازدهم جدول رده بندی قرار گرفت.

رویارویی ورزشکاران ایران در پنجمین روز بازیهای آسیایی اینچئون 2014 به ترتیب زیر است:

وزنه برداری: دسته 85 کیلوگرم (کیانوش رستمی – رسول تقیان) فینال ساعت 19

شنا: 100 متر پروانه (مهدی انصاری) ساعت 9، فینال 19

100 متر قورباغه(آریا نسیمی شاد) ساعت 9، فینال 19:22

تیمی آزاد 4 در 100 متر ساعت 9، فینال 20:32

بسکتبال: ایران – هند ساعت 14

هندبال: ایران - عمان ساعت 18

بدمینتون: انفرادی زنان (ثریا آقایی) دور اول ساعت 13

بوکس: مقدماتی وزن 60 کیلوگرم(فروتن گل آرا) از ساعت 19 تا 21:30

شمشیربازی: تیمی سابر (مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری، فرزاد باهر ارسباران) با ویتنام ساعت 13:40، نیمه نهایی ساعت 15، فینال ساعت 19:10

ژیمناستیک: فینال خرک حلقه (سعید رضا کیخواه)، ساعت 20:30، فینال دار حلقه (هادی خناری نژاد) ساعت 22:05

ووشو: ساندای مردان و زنان فینال تمام اوزان از ساعت 15

قایقرانی: فینال ماده های روئینگ تک نفره سبک وزن مردان (عاقل حبیبیان) روئینگ 4 نفره مردان و زنان، روئینگ تک نفره زنان (نازنین رحمانی) از ساعت 10 تا 12:30 – بادبانی (احمد احمدی) ساعت 12

تیراندازی: ساعت 9- فینال تفنگ 50 متر درازکش زنان (مه لقا جام بزرگ، دینا فرزادخواه، الهه احمدی)


دسته بندي : ورزشي
اخبار ويژه استان مركزي اخبار ويژه ايران و جهان  

واکنش صریح نمایندگان اراک به طرح جدایی شهر های استان مرکزی/ رجایی: این موضوع شوخی بود

نماینده قم: پس از 2.5 سال پیگیری پشت پرده دلیجان، محلات و ساوه به استان قم ملحق می شوند

رئیس سازمان میراث فرهنگی به استان مرکزی سفر می کند

دو روز پس از حادثه دل خراش/ دلیل کشته شدن ۳ کارگر ساختما نی در اراک هنوز اعلام نشده است          

طی یک سفر دو روزه/ استان مرکزی میزبان نماینده رهبری در اتحادیه انجمن ‌های اسلامی دانش ‌آموزان

سرمربی شهرداری ساوه از سمت خودش کناره گیری کرد/ شهرداری در بازی آینده بدون مربی بازی میکند

آصفری: هر گونه چراغ سبز به انگلیس اشتباه فاحش است/ فکر می کنند ما نیازمند رابطه با انها هستیم

امام جمعه ساوه: الحاق ساوه و زرندیه به قم، سخن مردم نیست/ طرح این مباحث جنبه انتخاباتی دارد

مشاور عالی سپاه قدس: قاطعیت رییس جمهوری، غربی ها را سردرگم کرد/ روحانی دست پرورده امام است

رئیس انصار حزب الله: به تذکر زبانی اکتفا نمی‌ کنیم/ برای امر به معروف سراغ مسئولان هم می ‌رویم

ماجرای عکس واقعی اخم محمود احمدی نژاد به نماینده انگلیس

واعظی: به کسی قول سه ماهه ندادم/ مسدود کردن شبكه ‌های اجتماعی راه‌ حل مناسبی نیست

کیا رستمی: پاسخ گوی همه رزمندگان واقعی هستم/ مگر می‌توان ادعا کرد که آنها حماسه نیافریدند؟

آیت الله آملی: علاقه ‌ای به مسدود سازی شبکه ‌های اجتماعی نداریم/ تقدیر از موضع رییس ‌جمهور در نیویورک

آمریکا: با سخنان نتانیاهو در مورد ایران مخالف هستیم/ تهران به دنبال تشکیل خلافت اسلامی نیست

 

 


 

 

اخبار استان مركزي اخبار ايران و جهان  

برترین های کنکور در آشتیان تجلیل می‌شوند

نمایشگاه دستاورد های وزارت اطلاعات در اراک برگزار شد

اساسنامه خانه مطبوعات استان مرکزی تصویب شد

واکنش صریح نمایندگان اراک به طرح جدایی شهر های استان مرکزی/ رجایی: این موضوع شوخی بود

آلومینیوم ملی پوشان را برد؛ صدر نشینی نماینده اراک در لیگ دسته دوم+ جدول و نتیجه سایر بازی ها

نماینده قم: پس از 2.5 سال پیگیری پشت پرده دلیجان، محلات و ساوه به استان قم ملحق می شوند

رئیس سازمان میراث فرهنگی به استان مرکزی سفر می کند

برخورد با سایت های خبری فاقد مجوز در استان مرکزی

مدیرکل جدید دام پزشکی استان مرکزی معرفی شد

ملکی: کاهش کلانتری ‌های اراک ظلمی بزرگ در حق شهروندان بود

اراک پایلوت اجرای طرح شهر سالم مواد پروتئینی می‌شود

معاون استاندار مرکزی: عبور از رشد منفی 5.6 درصدی اقتصاد معجزه است

دو روز پس از حادثه دل خراش/ دلیل کشته شدن ۳ کارگر ساختما نی در اراک هنوز اعلام نشده است

آلومینیوم پارس ساوه قهرمان مسابقات فوتبال کارگران استان مرکزی شد

اعزام 23 هزار دانش آموز از استان مرکزی به اردوهای راهیان نور

عمل به قانون ملاک تشکیل خانه مطبوعات استان مرکزی است

20 کیلو و 170گرم حشیش در محور شازند - اراک کشف و ضبط شد

سرمربی شهرداری ساوه از سمت خودش کناره گیری کرد/ شهرداری در بازی آینده بدون مربی بازی میکند

طی یک سفر دو روزه/ استان مرکزی میزبان نماینده رهبری در اتحادیه انجمن ‌های اسلامی دانش ‌آموزان

استاندار مرکزی: تجهیزات صنایع مستقر در استان مرکزی نوسازی می‌شوند

رابطه مستقیم فیلم خوب و افزایش سینما روها در اراک

عملیات 110 برای دستگیری مرد خطرناک اراک/ عامل نزاع‌های دسته جمعی به دام پلیس افتاد

روزهای ناسالم اراک 50 درصد کاهش یافت

آمار ازدواج در ساوه 10 درصد کاهش یافت

سامانه حمل و نقل عمومی کلان شهر اراک هوشمند سازی می شود

5 اوباش خطرناک اراک دستگیر شدند/ ایجاد رعب و وحشت با درگیری ‌های خیابانی

مراحل اجرایی نوسازی بیمارستان ولیعصر (عج) اراک کلید خورد

شهربازی سیاره شادی برج داریوش اراک افتتاح شد

تجلیل از فرماندهان دفاع مقدس در اراک

نمایشگاه خودرو، قطعات و صنایع وابسته در اراک برپا می‌شود

مظفری: روحاني ثابت کرد که چند صدایی در ايران وجود ندارد

مانور فرهنگی عفاف و حجاب خواهران در اراک برگزار شد

آغاز مسابقات لیگ فوتسال بزرگسالان استان مرکزی

استاندار مرکزی خواستار تعیین تکلیف سریع صنوف آلاینده اراک شد

آلومینیوم اراک برنده دیدار دوستانه با خرم آبادی ها

آصفری: هر گونه چراغ سبز به انگلیس اشتباه فاحش است/ فکر می کنند ما نیازمند رابطه با انها هستیم

مقیمی: استان مرکزی در بازسازی روستا‌ها از دیگر استان ‌ها عقب ‌تر است

نشست خبری دهشمند: قرارداد بازيكنان مشروط است/ در فوتبال هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست

طرح نخبه ‌یابی و نخبه ‌پروری در حوزه ورزش استان مرکزی اجرا می‌ شود

فرماندهان دفاع ‌مقدس در استان مرکزی تجلیل می‌شوند

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی: شرکت آلومینیوم عامل مهم آلایندگی هوای اراک شناخته شد

عملیات بیت ‌المقدس در اراک بازسازی شد

چرایی عدم استقبال گرم مردم از نمایشگاه سراسری کتاب در اراک

وجود 75 غار، گواه تنوع زیستی ‌اقلیمی استان مرکزی است

کاهش ۲۶ درصدی آمار کشته شدگان سوانح رانندگی در استان مرکزی

نمایشگاه هفته دفاع مقدس در اراک گشایش یافت

جمعیت سالمند استان مرکزی از میانگین کشوری بالاتر است

 باهنر: رئیس ‌جمهوری شدن به احمدی‌ نژاد الهام شده بود/ خاتمی شخصا آدم تندرویی نیست

مشاور عالی سپاه قدس: قاطعیت رییس جمهوری، غربی ها را سردرگم کرد/ روحانی دست پرورده امام است

برنامه ورزشکاران ایرانی در روز چهاردهم بازیهای آسیایی/ روز خوب کاروان ایران با 3 طلا، 2 برنز

سایت انتخاب به شیوه جدیدی از دسترس خارج شد

آغاز تاک ‌شوی علی ضیاء در تلویزیون

ماجرای عکس واقعی اخم محمود احمدی نژاد به نماینده انگلیس

کیا رستمی: پاسخگوی همه رزمندگان واقعی هستم/ مگر می‌توان ادعا کرد که آنها حماسه نیافریدند؟

عارف: گزینه وزارت علوم نیستم / به انتخاب گزینه کمک می کنم

واعظی: به کسی قول سه ماهه ندادم/ مسدود کردن شبكه‌های اجتماعی راه‌ حل مناسبی نیست

رئیس انصار حزب الله: به تذکر زبانی اکتفا نمی‌کنیم/ برای امر به معروف سراغ مسئولان هم می ‌رویم

حسینی: ریاست بر صدا وسیما را نه تایید و نه تکذیب می‌کنم

آیت لله آملی: علاقه ‌ای به مسدود سازی شبکه ‌های اجتماعی ندارد/ تقدیر از موضع رییس ‌جمهور در نیویورک

خدمت وظیفه سربازی 24 ماه شد / پرونده فوتبالیست ها به دادگاه رفت

نظر آیت الله وحید خراسانی درباره استفاده از ماهواره

نتایج ایران در روز یازدهم بازی های آسیایی با چهار مدال طلا/ برنامه روز دوازدهم

کمیسیون امنیت ملی: توسعه رابطه با انگلیس تا عذرخواهی نخست وزیر این کشور به مصلحت نیست

برگزاری همایش وحدت اصولگرایان با سخنرانی آیت الله مصباح یزدی

آمریکا: با سخنان نتانیاهو در مورد ایران مخالف هستیم/ تهران به دنبال تشکیل خلافت اسلامی نیست

مسعود ده‌ نمکی « هم شهری‌ها » را می‌سازد

لاوروف: 95درصد توافق هسته ای با ایران انجام شده است/ موضوعات باقی ‎مانده تا نوامبر حل می شوند

بازداشت دسته جمعی اعضای شورای شهر و شهرداری سیرجان

خاتمی: تازه به دوران رسیده‌ها می‌خواهند جنگ را وسیله‌ای برای حذف دیگران قرار دهند

ابوترابی فرد: اینجا جای عربده کشیدن نیست/ رسایی: در جایی که به من بگویند عربده کش نمی ‌مانم

نتایج ایرانی‌ها در پایان روز نهم/ طلای یزدانی ایران را از بیست عبور داد/ برنامه روز دهم

اولین اظهار نظر رامین درباره ازدواج پسرش با مهناز افشار

رئیس جمهور آرژانتین: ایران در انفجارهای بوئنوس ‌آیرس دخالت نداشت/ از حزب الله لبنان دفاع می کنم

تجدید میثاق آیت الله هاشمی با امام (ره) و شهدا در هفته دفاع مقدس

ناکامی بی. بی. سی در سرقت اسناد هنری، تاریخی و فرهنگی ایران

وزیرخارجه امارات: ایران جزایر ما را اشغال کرده و پرچمش را به اهتزاز دراورده!/ خلاف ارزش های انسانی است

سلیمی قهرمان جهان شد+ جدول مدال ها/ برنامه روز هشتم کاروان ایران دربازی ‌های آسیایی

عراقچی: در مرحله نفسگیر مذاکرات هستیم/ شرمن: در مذاکرات پیشرفت داشتیم/ ابتدا تحریم تعلیق میشود

وزیر خارجه آلمان پس از دیدار با رئیس جمهور: هیچ‌گاه تا این اندازه به حصول توافق هسته‌ای نزدیک نبوده ایم

تورم شهریورماه به 21،1 درصد رسید

آسوشیتد پرس: پیشنهاد جدید آمریکا برای توافق هسته ای/ ایران نیمی از سانتری فیوژها را حفظ کند

مرگ رئیس جمهور زامبیا در نیویورک

روحانی در سازمان ملل: تنها راه‌ حل هسته‌ای مذاکره است/ تداوم تحریم‌ها، ادامه اشتباه راهبردی است

نتایج و جدول رده ‌بندی با دو مدال طلای امروز/ برنامه ورزشکاران ایران در هفتمین روز بازی ‌های آسیایی

سردار محمدرضا نقدی: دست دادن روحانی با اوباما برای ما افت دارد/ رئیس جمهور آمریکا وحشی است

عبدالله عبدالله، ریاست جمهوری اشرف غنی را تبریک گفت

ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)

رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس: نمایش مجموعه ‌ای از عظمت ‌های ملت است

انصاری: آنان که در ایام داغ و درفش پهلوی، اولویت شان کار فرهنگی ومبارزه با بهائیت بود مدعی شده اند


دسته بندي : ورزشي
نمایندگان ایران سومین بازی‌های آسیایی را با کسب سه مدال در تیراندازی و قطعی کردن چهار مدال برنز در ووشو به پایان رساندند.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا ،هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون وارد سومین روز برگزاری خود شد و نمایندگان ایران در روز سوم در رشته های جودو، ووشو، قایقرانی، تیراندازی، دوچرخه سواری،شنا، هندبال ، وزنه برداری به رقابت با حریفان خود پرداختند که نتایج ملی پوشان ایران به شرح زیر است:

جودو

وزن 100- کیلوگرم: جواد محجوب در دور اول در دو دقیقه و 40 ثانیه یان‌سئو از میانمار را ایپون کرد و در مبارزه دوم هم یالکاپوف از ترکمنستان را در دو دقیقه و 50 ثانیه ضربه فنی کرد و به جمع چهار نفر پایانی صعود کرد. او در مرحله نیمه نهایی بازی‌های آسیایی اینچئون مقابل ماکسیم راکوف از قزاقستان به روی تاتامی رفت و در کمتر از 30 ثانیه ضربه فنی شد و برای کسب مدال برنز مقابل گوهام چو از کره جنوبی به روی تاتامی رفت و در پایان در حالی که یک امتیاز وازاری و یک امتیاز یوکو عقب بود، برابر نماینده میزبان ضربه فنی شد و به مقام پنجم رسید.

وزن 90- کیلوگرم : محمد جمالی در دور اول استراحت کرد و در دور دوم در مدت 35 ثانیه عدی طوایب از فلسطین را ضربه فنی کرد اما در دور بعد برابر یوشیدا از ژاپن در یک مبارزه سنگین شکست خورد. او راهی شانس مجدد شد که حریف چینی را ضربه فنی کرد و برای کسب مدال برنز مقابل لخاگواسورن از مغولستان به روی تاتامی رفت و در پایان با شکست برابر حریف خود به مقام پنجمی بسنده کرد.

تیراندازی

تیم تفنگ بادی 10 متر زنان: ایران (نجمه خدمتی، الهه احمدی و نرجس امام قلی نژاد) در رقابتهای تیمی این رشته و به مدال نقره تیمی رسید.

انفرادی: نجمه خدمتی با پیروزی در مسابقه نهایی به مدال طلا رسید و نرجس امام قلی نژاد صاحب مدال نقره شد.

قایقرانی

رویینگ سبک وزن مردان: عاقل حبیبیان در رقابتهای شانس مجدد موفق شد به فینال صعود کند.

رویینگ 8 نفره مردان: تیم ایران در شانس مجدد دوم و راهی فینال شد.

رویینگ 4 نفره زنان: تیم ایران در شانس مجدد سوم و راهی فینال شد.

هندبال

در دومین دیدار خود به مصاف کویت رفت و در پایان با نتیجه 29 بر 25 حریف خود را شکست داد.

شنا

50 متر کرال پشت : جمال چاووشی‌فردر گروه خود چهارم و در مجموع با قرار گرفتن در مکان چهاردهم از صعود به فینال بازماند..

او با ثبت زمان 26 ثانیه و 77 صدم ثانیه رکورد قبلی این ماده که متعلق به خودش بود را ارتقا بخشید. رکورد پیشین او 27 ثانیه و 10 صدم ثانیه بود.

دوچرخه سواری

اسپرینت: در مرحله یک شانزدهم رقابت‌های اسپرینت نیز محمد دانشور در رقابت با رکابزن هنگ کنگی زمان 10 ثانیه و 966 هزارم ثانیه را ثبت کرد و توانست راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

دانشور در این مرحله در رقابت با ژائو چائو از چین نتوانست موفق شود و راهی شانس مجدد شد. او در مصاف با رکابزنان کره و چین تایپه در رده دوم ایستاد و باید با رکابزنان چین تایپه، مالزی . هنگ کنگ برای مقام نهم تا دوازدهمی رقابت می کرد که در پایان در رده یازدهم قرار گرفت.

حسن علی ورپشتی نیز در مرحله یک شانزدهم نهایی در رقابت با رکابزن کره‌ای با ثبت زمان 10 ثانیه و 855 هزارم ثانیه توانست به برتری برسد و راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

او در این مرحله در رقابت با آیم چایبین از کره به دلیل خطا کردن نماینده کره موفق شد با ثبت زمان 10 ثانیه و 634 هزارم ثانیه راهی دور بعد شد.

اومنیوم: حسین ناطقی در اسکرچ در رده ششم قرار گرفت. در ماده 4 کیلومتر تعقیبی انفرادی نیز با ثبت زمان 4 دقیقه و 41 ثانیه و 135 هزارم ثانیه رده هفتم شد. او در دور حذفی نیز در رده هفتم قرار گرفت.

ووشو

تالو زنان: حمیده برخور در بخش بانوان در فرم تای چی جین به اجرای فرم پرداخته و با امتیاز 8.33 به کار خود پایان داد. برخور در فرم دوم (تایچی چوان) با کسب 9.13 امتیاز در مکان دهم قرار گرفت.

تالو مردان: فرشاد عربی در فرم اول خود( نان چوآن ) امتیاز 9.53 کسب کرده و هشتم شد. در فرم دوم 9.63 امتیاز کسب کرد. او در مجموع در رده چهارم بازی ها قرار گرفت.

ساندا زنان: وزن 60- کیلوگرم شهربانو منصوریان در مرحله یک چهارم در فینالی زودرس با "وانگ چانگ"از چین مبارزه کرد و با انجام مبارزه ای خوب از دور رقابتها حذف شد.

وزن 52- کیلوگرم الهه منصوریان در دور دوم "گورلینگ "از نپال را در دو راند شکست داد و به جمع چهار نفر پایانی راه یافت با توجه به اهدای مدال برنز مشترک، چهارمین مدال کاروان ایران نیز قطعی شد.

ساندا مردان: وزن 65- کیلوگرم محسن محمدسیفی " بوژویف" از قرقیزستان را ناک اوت و به جمع چهار نفر پایانی صعود کرد تا دومین مدال ایران در ووشو قطعی شود.

وزن 70- کیلوگرم سجاد عباسی "جومانیازوف" از ترکمنستان را در دو راند شکست داد و ضمن راهیابی به جمع چهار نفر پایانی،مدال برنزش در این رقابتها را قطعی کرد.

وزن 75- کیلوگرم حمیدرضا لادور مقابل" محمد زید" از اردن پیروز شد و ضمن راهیابی به جمع چهار نفر پایانی مدال برنزش در بازیهای آسیایی اینچئون را قطعی کرد.

وزنه برداری

جابر بهروزی در دسته69 کیلوگرم با ثبت رکورد 144 کیلوگرم در یک ضرب و با انداختن وزنه های 176 و 181 کیلوگرم و ناکامی در حرکت دو ضرب حذف شد.

کاروان ورزشی ایران در پایان روز سوم به یک مدال طلا و دو نقره رسید تا در رده نهم جدول رده بندی این بازی ها قرار بگیرد.

برنامه ورزشکاران ایران در روز چهارم بازیهای آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی به ترتیب زیر است:

شنا:

50 متر آزاد (آرشام میرزایی و احمدرضا جلالی) دور مقدماتی ساعت 9، فینال 19:05

قورباغه 200 متر (آریا نسیمی شاد و مهدی انصاری) دور مقدماتی ساعت 9، فینال 19:43

تیروکمان: کامپوند انفرادی وتیمی مردان (میر کاظم‌پور، اسماعیل عبادی، مجید غیبی، مجید کیان‌زاده) مقدماتی ساعت 10، کامپوند انفرادی و تیمی زنان ساعت 14:30

دوچرخه‌سواری: اومنیوم یک کیلومتر(رجبلو) ساعت 10:20، اومنیوم فلایینگ لپ (رجبلو) ساعت 16:48، اومنیوم امتیازی(رجبلو) ساعت 17:38، اسپرینت یک چهارم نهایی مردان17:08

شمشیربازی: تیمی اپه (محمد رضایی، طاهر عاشوری، علی یعقوبیان، صادق عابدی) ساعت 12، نیمه نهایی ساعت 15، فینال ساعت 19

ژیمناستیک: انفرادی تمام اسباب فینال از ساعت 14:30 تا 20

جودو: تیمی مقدماتی از ساعت 14، نیمه نهایی 16:30، فینال 20

ووشو:

تالوی زنان چانگ چوان (هانیه رجبی) از ساعت 11:10،

ساندای زنان نیمه نهایی 52 کیلوگرم (الهه منصوریان) از ساعت 19

ساندای مردان نیمه نهایی 65 کیلوگرم(محسن محمد سیفی)، 70کیلوگرم (سجاد عباسی) و 75 کیلوگرم(حمیدرضا لادور) از ساعت 19:40

قایقرانی: روئینگ دو نفره مردان (سید مجتبی شجاعی و امیر رهنما) رپه شاژ ساعت 10،

روئینگ 4 نفره زنان – رپه شاژ ساعت 10:40

تیراندازی: ساعت 9 مقدماتی و 11:45 فینال - تفنگ بادی 10 متر مردان(حسین باقری، پوریا نوروزیان، مهدی جعفری پویا)

ساعت 9:30 مقدماتی و 14:45 فینال تراپ زنان (شیوا فرح پور، بهاره جهان دار، مرضیه پرورش نیا)


دسته بندي : ورزشي
عصر ایران - این عکس روز گذشته در شبکه های مختلف اجتماعی به اشتراک گذاشته می شد . عکسی که نشانگر وضعیت جسمانی نامناسب تیم قرقیزستان در بازی مقابل ایران است. بازیکنانی که با شکم های برآمده شبیه به فوتبالیست ها نیستند اما موفق شدند تیم ملی ایران را متوقف کنند.

 


دسته بندي : ورزشي
بی برنامگی برگزار کنندگان بازیهای آسیایی اینچئون خبرنگاران را کلافه کرده است.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا در شرایطی که سه روز از آغاز بازیهای آسیایی می گذرد و اعتراضهای زیادی از سوی اعضای شرکت کننده در این دوره از بازیها به نحوه میزبانی کره ایها مطرح شده اما کشور برگزار کننده نه تنها در رفع این کمبودها اقدام نکرده بلکه وضع بدتر از روزهای نخست هم شده است. اوج این بی نظمیها را امشب خبرنگاران شاهد بودند.

در حالی که بر اساس برنامه ریزی برگزار کنندگان، مرکز رسانه ای این بازیها تا ساعت 12 بامداد باز است و حتی فعالیت برخی رشته ها تا آن ساعت ادامه دارد، خبرنگاران ایرانی به همراه خبرنگارانی از چین، پاکستان، اندونزی و ... نتوانسته اند برای بازگشت به محل اقامتشان از وسایل نقلیه مخصوص این بازیها اع اعتراض داشته باشستفاده کنند. آنها از ساعت 22 به وقت محلی تاکنون که نزدیک به ساعت 1 بامداد است منتظر انتقالشان از مرکز رسانه ای به هتلهایشان هستند اما به دلیل نبود اتوبوس در آنجا بلاتکلیف مانده اند.

این مساله باعث شده که حدود 90 خبرنگار، عکاس و تصویربردار با ملیتهای مختلف نسبت به این موضوع اعتراض داشته باشند. حتی تعدادی از خبرنگاران با نشستن در عرض خیابان منتهی به مرکز رسانه ای، اعتراض خود را به نحوه خدمت رسانی برگزار کنندگان نشان دادند.

این موضوع دست مایه گزارش تصویربرداران کشورهای مختلف شده تا به این شکل اعتراض خبرنگاران را به میزبانی ضعیف کره ایها به دنیا مخابره کنند.


دسته بندي : ورزشي
تیم فوتسال شهرداری ساوه در هفته چهارم لیگ برتر فوتسال تن به شکست خانگی داد.
 
به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی، در ادامه لیگ برتر فوتسال و از هفته چهارم، شهرداری ساوه در سالن 2500 نفری فجر میزبان مس سونگون بود.
 
در این مسابقه تیم مس سونگون توانست با نتیجه پنج بر دو شهرداری ساوه را شکست دهد.
 
برای مس، مجید رضایی، حامد حسین‌زاده و محمد وزیرزاده هر کدام یکبار و مسلم رستمی‌ها دوبار گلزنی کردند و حسن‌زاده نیز دو گل برای شهرداری به ثمر رساند.
 
قضاوت این دیدار بر عهده حسین شاهمرادی، حمیدرضا قدسی راغب، علی کشانی و علی هاشمی سنجابی و ناظر داوری نیز منصور سبزواری بود.
 
بدین ترتیب تیم شهرداری ساوه بدون امتیاز آخرین تیم جدول 14 تیمی این رقابت‌هاست و تیم ماهان تندیس قم با چهار برد و 12 امتیاز در رتبه نخست جدول رده‌بندی قرار دارد و گیتی پسند اصفهان و مس سونگون هر کدام با 10 امتیاز به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.
 
شهرداری ساوه در ادامه مسابقات لیگ برتر فوتسال هفته آینده به دیدار منصوری قرچک می‌رود.
 

دسته بندي : ورزشي
رقابتهای نمایندگان ایران در دومین روز بازی های آسیایی در حالی به پایان رسید که ایران باز هم نتوانست در جدول رده بندی مدالی قرار بگیرد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا ،هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون به دومین روز برگزاری خود رسید و ملی پوشان ایران کار خود را در رشته های مختلف آغاز کردند. نمایندگان ایران در روز دوم در رشته های جودو، ووشو، قایقرانی، تیراندازی، شمشیر بازی ، دوچرخه سواری،شنا، هندبال و ژیمناستیک به رقابت با حریفان خود پرداختند که نتایج ملی پوشان ایران به شرح زیر است:

جودو

وزن 73- کیلوگرم : سعید مولایی در دور اول "عیسی العلی" از کویت را در زمان 3 دقیقه و 31 ثانیه ایپون (ضربه فنی) کرد و به دور بعدی راه یافت.دور دوم در مصاف با "هیرویوکی اکیموتو" از ژاپن در شرایطی که تا دو دقیقه پایانی از حریف پیش بود، ضربه فنی شد و از دور مسابقات کنار رفت.

وزن 81- کیلوگرم: امیر قاسمی نژاد پس از شکست دادن جودوکار تاجیکستان ، در دور سوم مقابل نسیف الیاس جودوکار برزیلی الاصل از لبنان در یک دقیقه و بیست ثانیه ضربه فنی شد. قاسمی نژاد در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز مقابل یوخیو اماموف از ازبکستان ایپون شد و از دور مسابقات کنار رفت.

تیراندازی

تراپ مردان: بابک یگانه در روز دوم مرحله مقدماتی امتیازات 22، 22، 23 و 22 را کسب کرد که با مجموع 113 امتیاز بیست و پنجم شد و به نیمه نهایی نرسید.

تپانچه 10 متر مردان : تیم ایران با ترکیب برخورداری، احمدی و رحیمی مقام دهم بازی های آسیایی را کسب کرد.

در بین 58 تیرانداز شرکت کننده، برخورداری سی و یکم شد، احمدی در مکان سی و دوم قرار گرفت و رحیمی 33 شد.

شمشیربازی

اسلحه سابر : مجتبی عابدینی با شکست حریفانی از هنگ کنگ ، ژاپن ، تایلند ، قطر و کویت راهی مرحله حذفی شد که برای صعود به جمع هشت نفر برتر به مصاف حریفی از ویتنام رفت و با نتیجه 15 بر 11 به پیروزی رسید و صعود کرد اما در مصاف با نماینده کره جنوبی با نتیجه 15 بر 10 تن به شکست داد و از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماند.

علی پاکدامن نیز در نخستین گام برابر نماینده چین شکست خورد اما در دیدار های بعدی اش نمایندگان هنگ کنگ ، عربستان، ویتنام و قطر را از پیش رو برداشت تا دومین نماینده ایران نیز راهی مرحله حذفی شود. او در مرحله حذفی به مصاف حریفی از کویت رفت و 15 بر 10 برنده شد و به مرحله یک چهارم پایانی صعود کرد. دیگر ملی پوش سابر ایران در یک چهارم برابر حریفی از هنگ کنگ با نتیجه 15 بر 13 تن به شکست داد و حذف شد.

قایقرانی

رویینگ 8 نفره: تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی خود با ثبت زمان 6.05.41 در رده پنجم قرار گرفتند و به مرحله فینال صعود کردند.

روئینگ مردان: محسن شادی با زمان 7 دقیقه و 8 ثانیه و 21 صدم ثانیه به عنوان نفر اول گروه خود به فینال A رقابتها رسید.

روئینگ سبک وزن زنان: سولماز عباسی با زمان 8 دقیقه و 31 ثانیه و 26 صدم ثانیه چهارم شد اما جواز حضور در فینال را گرفت.

روئینگ دو نفره مردان: تیم ایران با زمان 6 دقیقه و 39 ثانیه و 30 صدم ثانیه سوم شد و به گروه شانس مجدد رفت.

رویینگ دو نفره: تیم ایران با ترکیب شجاعی و رهنما در مرحله مقدماتی و در گروه خود سوم شد و به مرحله رپه شاژ یا شانس مجدد رفت. تیم دو نفره ایران فردا یک مسابقه دیگر انجام خواهد داد و اگر جزو چهار تیم اول بشود به فینال راه خواهند یافت.

هندبال

تیم ملی ایران در نخستین دیدار هنگ کنگ را با نتیجه قاطع 41 بر 10 شکست داد.

شنا

100 متر کرال پشت: جمال چاووشی فر با ثبت زمان 58 ثانیه و 23 صدم ثانیه در گروه هشت نفری خود هفتم شد و نتوانست به فینال برسد اما موفق به شکستن رکورد ملی ایران در این مسابقات شد. رکورد قبلی ماده 100 متر کرال پشت با زمان 58 ثانیه و 96 صدم ثانیه در اختیار رهام پیروانی بود. چاووشی فر همچنین رکورد شخصی خود را حدود یک ثانیه کاهش داد.

ژیمناستیک

در بخش تیمی، ایران نیز با 319.500 امتیاز در رده هشتم بازی‌ها قرار گرفت.هادی خناری نژاد، سعیدرضا کیخواه، ایمان خاموشی، محمدرضا حمیدی و محمد رمضانپور ملی‌پوشان ایران در مسابقات تیمی بودند.

در بخش انفرادی نیز سعید رضا کیخواه در خرک حلقه ششم شد و به مرحله فینال راه یافت.

هادی خناری‌نژاد نیز در دارحلقه ششم شد و او هم راهی فینال شد.

دوچرخه سواری

تیم نیمه استقامت ایران پس از اینکه در مرحله مقدماتی در رده هفتم قرار گرفت، در دور بعد با ازبکستان رقابت کرد که در پایان زمان 4 دقیقه و 26 ثانیه و 282هزارم ثانیه را ثبت کرد و مقابل ازبکستان شکست خورد.

ایران در رقابت با امارات برای کسب مقام هفتم و هشتم، زمان 4دقیقه و 27 ثانیه و 861 هزارم ثانیه را ثبت کرد و هشتم بازی ها شد.

ووشو

وزن 75- کیلوگرم: حمیدرضا لادور در مرحله یک شانزدهم و در مبارزه نخست خود مقابل "ماهارجان" از نپال در دو راند پیروز شد و به دور بعد راه یافت.

وزن 65- کیلوگرم: محسن محمد سیفی در مرحله یک شانزدهم ، " کلمنته تابوگورا" از فیلیپین را ناک اوت کرد و به دور بعد راه یافت.

کاروان ورزشی ایران در پایان روز دوم بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی هنوز به مدالی نرسیده است.

فردا(دوشنبه) ورزشکاران ایران به ترتیب زیر به مصاف رقبای خود در روز سوم هفدهمین دوره بازی های آسیایی در اینچئون کره جنوبی خواهند رفت.

وزنه برداری: دسته 69 (جابر بهروزی) فینال ساعت 19

شنا:

50 متر کرال پشت (چاووشی فر) از ساعت 9، فینال 19:05

هندبال: ایران – کویت ساعت 10

دوچرخه‌سواری:

اسپرینت مقدماتی ساعت 10، یک شانزدهم ساعت 11:10 و یک هشتم ساعت 16:15

اومنیوم اسکراچ(محمد رجبلو) ساعت 10:35، اومنیوم انفرادی تعقیبی(رجبلو) ساعت 16:33، اومنیوم حذفی(رجبلو) ساعت 18:15

جودو:

100 کیلوگرم(جواد محجوب) و 90 کیلوگرم(محمد جمالی) از ساعت 14، نیمه نهایی ساعت 16:00، فینال ساعت 19

ووشو:

تالوی زنان تای چی چوان و تای چی جیان (حمیده برخور) مقدماتی از ساعت 9، فینال(فرم دوم) ساعت 14

تالوی مردان نانچوان و ننگون(فرشاد عربی) مقدماتی از ساعت 9، فینال(فرم دوم) ساعت 14

ساندای زنان یک چهارم نهایی 52 کیلوگرم(الهه منصوریان با نپال) از ساعت 19 به بعد

ساندای مردان 70 کیلوگرم(سجاد عباسی با ترکمنستان) از ساعت 19 به بعد

ساندای مردان 75 - کیلوگرم (حمیدرضا لادور با اردن) از ساعت 19 به بعد

قایقرانی:

روئینگ تک نفره سبک وزن (عاقل حبیبیان) و 4 نفره مردان (خشایار عباس آبادی، صابر نادری، مسعود فتحی و سیاوش سعیدی) – شانس مجدد از ساعت 10،

روئینگ 4 نفره زنان (حمیرا برزگر، نازنین ملایی، مهسا جاور، سولماز عباسی) – شانس مجدد ساعت 10:30

تیراندازی:

ساعت 9 مقدماتی، ساعت 11:30 فینال تفنگ بادی 10 متر زنان (نجمه خدمتی، الهه احمدی، نرجس امام قلی نژاد)

ساعت 9 مقدماتی، ساعت 14:30 فینال تپانچه 25 متر زنان(الهام هریجانی، سارینا قرابت، مریم سلطانی)


دسته بندي : ورزشي
رقابتهای نمایندگان ایران در دومین روز بازی های آسیایی در حالی به پایان رسید که ایران باز هم نتوانست در جدول رده بندی مدالی قرار بگیرد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا ،هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون به دومین روز برگزاری خود رسید و ملی پوشان ایران کار خود را در رشته های مختلف آغاز کردند. نمایندگان ایران در روز دوم در رشته های جودو، ووشو، قایقرانی، تیراندازی، شمشیر بازی ، دوچرخه سواری،شنا، هندبال و ژیمناستیک به رقابت با حریفان خود پرداختند که نتایج ملی پوشان ایران به شرح زیر است:

جودو

وزن 73- کیلوگرم : سعید مولایی در دور اول "عیسی العلی" از کویت را در زمان 3 دقیقه و 31 ثانیه ایپون (ضربه فنی) کرد و به دور بعدی راه یافت.دور دوم در مصاف با "هیرویوکی اکیموتو" از ژاپن در شرایطی که تا دو دقیقه پایانی از حریف پیش بود، ضربه فنی شد و از دور مسابقات کنار رفت.

وزن 81- کیلوگرم: امیر قاسمی نژاد پس از شکست دادن جودوکار تاجیکستان ، در دور سوم مقابل نسیف الیاس جودوکار برزیلی الاصل از لبنان در یک دقیقه و بیست ثانیه ضربه فنی شد. قاسمی نژاد در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز مقابل یوخیو اماموف از ازبکستان ایپون شد و از دور مسابقات کنار رفت.

تیراندازی

تراپ مردان: بابک یگانه در روز دوم مرحله مقدماتی امتیازات 22، 22، 23 و 22 را کسب کرد که با مجموع 113 امتیاز بیست و پنجم شد و به نیمه نهایی نرسید.

تپانچه 10 متر مردان : تیم ایران با ترکیب برخورداری، احمدی و رحیمی مقام دهم بازی های آسیایی را کسب کرد.

در بین 58 تیرانداز شرکت کننده، برخورداری سی و یکم شد، احمدی در مکان سی و دوم قرار گرفت و رحیمی 33 شد.

شمشیربازی

اسلحه سابر : مجتبی عابدینی با شکست حریفانی از هنگ کنگ ، ژاپن ، تایلند ، قطر و کویت راهی مرحله حذفی شد که برای صعود به جمع هشت نفر برتر به مصاف حریفی از ویتنام رفت و با نتیجه 15 بر 11 به پیروزی رسید و صعود کرد اما در مصاف با نماینده کره جنوبی با نتیجه 15 بر 10 تن به شکست داد و از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماند.

علی پاکدامن نیز در نخستین گام برابر نماینده چین شکست خورد اما در دیدار های بعدی اش نمایندگان هنگ کنگ ، عربستان، ویتنام و قطر را از پیش رو برداشت تا دومین نماینده ایران نیز راهی مرحله حذفی شود. او در مرحله حذفی به مصاف حریفی از کویت رفت و 15 بر 10 برنده شد و به مرحله یک چهارم پایانی صعود کرد. دیگر ملی پوش سابر ایران در یک چهارم برابر حریفی از هنگ کنگ با نتیجه 15 بر 13 تن به شکست داد و حذف شد.

قایقرانی

رویینگ 8 نفره: تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی خود با ثبت زمان 6.05.41 در رده پنجم قرار گرفتند و به مرحله فینال صعود کردند.

روئینگ مردان: محسن شادی با زمان 7 دقیقه و 8 ثانیه و 21 صدم ثانیه به عنوان نفر اول گروه خود به فینال A رقابتها رسید.

روئینگ سبک وزن زنان: سولماز عباسی با زمان 8 دقیقه و 31 ثانیه و 26 صدم ثانیه چهارم شد اما جواز حضور در فینال را گرفت.

روئینگ دو نفره مردان: تیم ایران با زمان 6 دقیقه و 39 ثانیه و 30 صدم ثانیه سوم شد و به گروه شانس مجدد رفت.

رویینگ دو نفره: تیم ایران با ترکیب شجاعی و رهنما در مرحله مقدماتی و در گروه خود سوم شد و به مرحله رپه شاژ یا شانس مجدد رفت. تیم دو نفره ایران فردا یک مسابقه دیگر انجام خواهد داد و اگر جزو چهار تیم اول بشود به فینال راه خواهند یافت.

هندبال

تیم ملی ایران در نخستین دیدار هنگ کنگ را با نتیجه قاطع 41 بر 10 شکست داد.

شنا

100 متر کرال پشت: جمال چاووشی فر با ثبت زمان 58 ثانیه و 23 صدم ثانیه در گروه هشت نفری خود هفتم شد و نتوانست به فینال برسد اما موفق به شکستن رکورد ملی ایران در این مسابقات شد. رکورد قبلی ماده 100 متر کرال پشت با زمان 58 ثانیه و 96 صدم ثانیه در اختیار رهام پیروانی بود. چاووشی فر همچنین رکورد شخصی خود را حدود یک ثانیه کاهش داد.

ژیمناستیک

در بخش تیمی، ایران نیز با 319.500 امتیاز در رده هشتم بازی‌ها قرار گرفت.هادی خناری نژاد، سعیدرضا کیخواه، ایمان خاموشی، محمدرضا حمیدی و محمد رمضانپور ملی‌پوشان ایران در مسابقات تیمی بودند.

در بخش انفرادی نیز سعید رضا کیخواه در خرک حلقه ششم شد و به مرحله فینال راه یافت.

هادی خناری‌نژاد نیز در دارحلقه ششم شد و او هم راهی فینال شد.

دوچرخه سواری

تیم نیمه استقامت ایران پس از اینکه در مرحله مقدماتی در رده هفتم قرار گرفت، در دور بعد با ازبکستان رقابت کرد که در پایان زمان 4 دقیقه و 26 ثانیه و 282هزارم ثانیه را ثبت کرد و مقابل ازبکستان شکست خورد.

ایران در رقابت با امارات برای کسب مقام هفتم و هشتم، زمان 4دقیقه و 27 ثانیه و 861 هزارم ثانیه را ثبت کرد و هشتم بازی ها شد.

ووشو

وزن 75- کیلوگرم: حمیدرضا لادور در مرحله یک شانزدهم و در مبارزه نخست خود مقابل "ماهارجان" از نپال در دو راند پیروز شد و به دور بعد راه یافت.

وزن 65- کیلوگرم: محسن محمد سیفی در مرحله یک شانزدهم ، " کلمنته تابوگورا" از فیلیپین را ناک اوت کرد و به دور بعد راه یافت.


دسته بندي : ورزشي
سرمربی اخراجی پرسپولیس این روزها اوقات فراغت خود را با تفریحات مفرحی سپری می کند!
جام جم:  علی دایی پس از اینکه از پرسپولیس کنار گذاشته شد در یکی از مصاحبه هایش گفت که حالا تمام وقت خود را به فرزندش اختصاص می دهد.

سرمربی سابق پرسپولیس طبق گفته اطرافیانش این روزها بیشتر از هر وقت دیگری بیلیارد بازی می کند. او که بیلیارد باز قهاری است زمانی گفت که در باشگاه های آلمانی بیلیارد بازی اجباری است.

 


دسته بندي : ورزشي
مسابقات نمایندگان ایران در اولین روز بازی های آسیایی بدون کسب مدال به پایان رسید.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا ،هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون روز گذشته (جمعه) با انجام مراسم افتتاحیه رسما آغاز شد و در اولین روز بازی ها ملی پوشان ایران کار خود را در رشته های مختلف آغاز کردند. نمایندگان ایران در روز نخست در رشته های جودو، ووشو، قایقرانی، تیراندازی، شمشیر بازی ، دوچرخه سواری، وزنه برداری به رقابت با حریفان خود پرداختند که نتایج زیر بدست آمد:

ووشو

تالو: احسان پیغمبری در بخش تالو با کسب امتیاز 9.51 در مکان ششم قرار گرفت.

ساندا: در وزن 52- کیلوگرم الهه منصوریان در دور نخست "هرتاتی " نماینده اندونزی را در دو راند شکست داد و به دور بعد راه یافت.

ساندا: در وزن 60- کیلوگرم، اکبر محمدزاده در همان دور نخست در فینالی زودرس مقابل "ژائو فو ژیانگ" از چین شکست خورد و حذف شد.

تیراندازی

تیم تپانچه بانوان با ترکیب الهام هریجانی، سارینا قرابت و سارا میرابی در رقابتهای تیمی به مصاف رقبای خود رفت که در مکان نهم جای گرفت.

در انفرادی نیز در میان 66 تیرانداز،‌ سارا میرابی هجدهم شد، الهام هریجانی در مکان 29 قرار گرفت و سارینا قرابت به عنوان 35 دست یافت.

تیم تپانچه مردان ایران با ترکیب احمدی، برخورداری و رحیمی در بین ١٣ تیم، هفتم شد.

در انفرادی نیز در میان 64 تیرانداز، احمدی یازدهم شد، برخورداری نوزدهم و رحیمی سی و ششم شد که در مجموع تیم ایران در مکان هفتم قرار گرفت.

در مسابقات تراپ مردان بابک یگانه روح‌اللهی به ترتیب امتیازهای 22، 22 و 24 را ثبت کرد و در نهایت با مجموع 68 امتیاز نوزدهم شد

شمشیربازی

علی یعقوبیان در مرحله گروهی با پنج باخت و یک برد از دور رقابت‌ها کنار رفت.

محمد رضایی در مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل نماینده ژاپن 15 بر 11 شکست خورد و مسابقات حذف شد.

قایقرانی

عاقل حبیبیان در ماده روئینگ تک نفره سبک وزن با زمان یک دقیقه و 43 ثانیه و 86 صدم ثانیه در رده سوم قرار گرفت و در مرحله باید در گروه رپه شاژ مسابقه دهد.

در روئینگ چهار نفره، تیم ایران با ترکیب سیاوش سعیدی، خشایار عباس آبادی، مسعود فتحی و صابر نادری با زمان یک دقیقه و 31 ثانیه و 4 صدم ثانیه، در گروه پنج تیمی، چهارم شد و به مرحله رپه شاژ رفت.

در بخش بانوان نیز تیم روئینگ چهار نفره سبک وزن ایران با ترکیب سولماز عباسی، مهسا جوار، نازنین ملایی و حمیرا برزگر با زمان یک دقیقه و 42 ثانیه و 71 صدم ثانیه، در گروه خود دوم شد و به مرحله رپه شاژ رفت..

در روئینگ تک نفره بانوان نازنین رحمانی در گروه چهار نفره، دوم شد و به شانس مجدد رفت.

جودو

احسان بهرامیان ، ملی‌پوش وزن 60- کیلوگرم ایران که در دور اول موفق شده بود حریف ترکمنستانی را شکست دهد، در دور دوم مغلوب کیم وون از کره جنوبی شد و از دور مسابقات کنار رفت.

دوچرخه سواری

در ماده تیم اسپرینت تیم ایران با ترکیب محمود پراش، حسنعلی ورپشتی و فرزین عرب با ثبت زمان یک دقیقه و یک ثانیه و 523 هزارم ثانیه چهارم شد.

در مرحله مقدماتی ماده 4کیلومتر تعقیبی تیمی تیم ایران با ترکیب بهنام آرین، علی خادمی، حمید بیک خورمیزی و محمد رجبلو زمان 4دقیقه و 26ثانیه و 516 هزارم ثانیه را ثبت کرد و در رده هفتم قرار گرفت.

وزنه برداری

مجید عسکری وزنه بردار دسته 56 کیلوگرم با رکورد 124 کیلوگرم در یک ضرب، 146کیلوگرم در دوضرب و مجموع 270کیلوگرم به مقام ششم بازیها رسید.


دسته بندي : ورزشي
بعد از پایان دربی پرسپولیس و استقلال در رقابت‌های قهرمانی تهران، هواداران استقلال بازیکنان پرسپولیس را به شدت کتک زدند.
به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس، امیدهای پرسپولیس و استقلال امروز در سری مسابقات امیدهای تهران در ورزشگاه شهید فکوری به میدان رفتند.

این بازی در نهایت با برتری 2 بر یک امیدهای پرسپولیس به پایان رسید.

بعد از اتمام مسابقه در حالی که یکی از بازیکنان پرسپولیس که امروز در لیست حضور نداشت در حال خوشحالی بود مورد فحاشی بازیکنان استقلال قرار گرفت. بعد از این اتفاق این بازیکن هم نسبت به این فحاشی‌ها معترض شد که بازیکنان استقلال با او درگیر شدند و بین اعضای دو تیم زد و خورد فیزیکی شکل گرفت.

سپس لیدرهای استقلال هم وارد عمل شدند و بازیکنان پرسپولیس را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. بهروز سلطانی هم در آن میانه در دعوا وارد شد که چند تن از مربیان استقلال به او معترض شدند که درگیری بین آنها هم شکل گرفت.

این اتفاقات بلافاصله بعد از خروج امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال و خداحافظی از اعضای دو تیم در ورزشگاه اتفاق افتاد.

 جواد حسن‌زاده سرمربی تیم امیدها و سرپرست تیم امیدها برای جلوگیری از این درگیری‌ها وارد عمل شدند اما آنها هم نتوانستند مانع شوند و مورد فحاشی قرار گرفتند.

این درگیری به حدی بود که برخی که آثار زخم و کبودی در اندام برخی از بازیکنان مشاهده می‌شود.

جواد حسن‌زاده به نیروی انتظامی بابت این اتفاقات اعتراض کرد و خواهان کنترل شرایط بود.


دسته بندي : ورزشي
تیم ملی والیبال ایران که با عملکرد بسیار خوب در رقابتهای جهانی برای نخستین مرتبه در تاریخ به جمع شش تیم برتر این مسابقات صعود کرد، در نهایت با شکست برابر روسیه قهرمان المپیک 2014 لندن به عنوان ششمی این رقابتها دست یافت.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، تیم‌های ملی والیبال ایران و روسیه از ساعت 16:10 دقیقه امروز شنبه و برای کسب عنوان پنجمی رقابتهای جهانی در شهر لودز لهستان برابر هم به میدان رفتند که در نهایت این رقابت با برتری 3 بر صفر تیم روسیه قهرمان المپیک 2014  لندن به پایان رسید.

در این مسابقه که در سالن اطلس برگزار شد، تیم روسیه با نتایج 25 بر 19، 25 بر 18 و 25 برابر ایران به پیروزی دست یافت تا شاگردان کواچ مسابقات جهانی را با کسب عنوان ششمی به پایان برسانند.  والیبالیست‌های ایران دور نخست این مسابقات با پیروزی 3 بر یک برابر ایتالیا، برتری 3 بر 2 مقابل آمریکا، شکست 3 بر یک برابر فرانسه و پیروزی 3 بر یک مقابل بلژیک آغاز کردند تا پس از فرانسه به عنوان تیم دوم گروه، راهی مرحله دوم رقابتها شوند.

شاگردان کواچ مرحله دوم رقابتهای جهانی را با پیروزی 3 بر یک برابر استرالیا آغاز کردند. سپس 3 بر صفر آرژانتین که هدایت آن برعهده خولیو ولاسکو بود را شکست دادند، در بازی سوم مقابل لهستان میزبان جام با نتیجه 3 بر 2 شکست خوردند و در بازی آخر 3 بر یک صربستان را شکست دادند.

البته به لطف پیروزی 3 بر 2 آرژانتین در بازی آخر مقابل آمریکا، تیم ایران با 15 امتیاز و پس از تیم‌‎های فرانسه و لهستان که به ترتیب 17 و 16 امتیاز کسب کردند، برای نخستین مرتبه در تاریخ به مرحله سوم رقابتهای جهانی صعود کرد.

در این مرحله تیم ایران ابتدا با نتیجه 3 بر صفر برابر آلمان شکست خورد، آنهم در دیداری که ملی پوشان ایران با پیروزی در آن می‌توانستند به مرحله نهایی صعود کنند. مردان والییال ایران در بازی دوم هم با نتیجه 3 بر 2 مغلوب فرانسه شدند تا از راهیابی به دیدار نیمه نهایی باز بمانند.

رقابتهای جهانی والیبال 2014 - لهستان امشب با برگزاری دو بازی زیر در مرحله نیمه نهایی پیگیری می‌شود:
* آلمان - لهستان
* فرانسه - برزیل


دسته بندي : ورزشي
تماشاچی های خانمی که در تورنمنت های خارجی از تیم ملی والیبال حمایت میکنند در اقدامی جالب پیام هایی را برای سانسورچی های صدا و سیما به نمایش گذاشتند.

 


دسته بندي : ورزشي
تیم فوتبال پرسپولیس که تا هفته هشتم رقابت های لیگ برتر نتوانسته بود رضایت هوادارانش را جلب کند، پس از برکناری علی دایی و انتخاب کادر فنی جدید، نخستین پیروزی خود با حمید درخشان را کسب کرد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، نهمین هفته از چهاردهمین دوره رقابت های لیگ برتر از ساعت 18:30 دقیقه امروز پنجشنبه با دیدار تیم های راه آهن و پرسپولیس در ورزشگاه تختی تهران آغاز شد که در پایان شاگران حمید درخشان برابر حریف خود به پیروزی 2 بر یک دست پیدا کردند.

در این دیدار که دومین حضور حمید درخشان روی نیمکت سرخپوشان به عنوان جانشین علی دایی است، محمد عباس زاده(18) و محمد نوری(27) برای پرسپولیس گلزنی کردند. در این نیمه پرسپولیس نمایش بهتری نسبت به دیدارهای گذشته داشت و صاحب موقعیت های خوبی برای گلزنی شد. راه آهن هم چندان دست و پا بسته نبود اما نتوانست از موقعیت هایش استفاده کند.

در نیمه دوم شاگردان حمید استیلی بهتر از پرسپولیس کار را شروع کردند و نبض بازی را تا میانه های این نیمه در اختیار داشتند اما نتوانستند موقعیت های خطرناکی را روی دروازه حریف سرخپوش خود ایجاد کنند. با این حال راه آهنی ها دست بردار نبودند و در نهایت موفق شدند در دقیقه 86 توسط مهدی شیری به گل دست پیدا کنند اما این گل هم مانع از شکست شاگردان حمید استیلی مقابل یاران سابق نشد و پرسپولیس با گرفتن سه امتیاز این دیدار قد راست کرد و به میانه های جدول رسید.

تیم فوتبال پرسپولیس با این پیروزی 12 امتیازی شد و به رده هشتم جدول رده بندی صعود کرد. راه آهن هم با 8 امتیاز در رده یازدهم قرار گرفته است.


دسته بندي : ورزشي

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، تیم فوتبال امید ایران که در نخستین دیدار خود برابر ویتنام تن به شکست 4 بر یک داده بود تا یک نتیجه ناامید کننده را رقم بزند، از ساعت 12:30 دقیقه امروز پنجشنبه در اینچئون کره جنوبی به مصاف تیم قرقیزستان رفت و برابر این تیم به تساوی یک بر یک دست پیدا کرد.

در این دیدار که نیمه اول آن با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود، شاگردان نلو وینگادا در نیمه دوم نمایش بهتری داشتند و در دقیقه 77 توسط مرتضی پورعلی گنجی به گل برتری دست پیدا کردند اما این پایان کار نبود و قرقیزستانی ها در دقیقه 89 به گل تساوی رسیدند.

تیم فوتبال امید ایران که در دوره های گذشته همواره یکی از مدعیان قهرمانی و جزو چهار تیم برتر بود، از دو بازی مرحله مقدماتی تنها یک امتیاز کسب کرده و حالا برای صعود به مرحله باید منتظر نتیجه دیدار روز دوشنبه تیم های ویتنام و قرقیزستان باشد. در صورتی که ویتنام بتواند قرقیزستان را با نتیجه ای بهتر از 4 بر یک - که ایران را برد - به پیروزی برسد، تیم امید ایران شانس صعود پیدا می کند در غیر این صورت، این تیم با بازیهای آسیایی وداع زودهنگامی خواهد داشت.


دسته بندي : ورزشي
به نوشته رسانه هاي كره جنوبي، این بازپرسی، در پی شکایت یک زن کره‌ای مطرح شده که جزو افراد داوطلب برای کمک به برگزاری رقابت های فوتبال در مسابقات آسیایی اینچئون بوده است.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از هدانا پلیس در پی شکایت فرد مظنون را زندانی نکرده، ولی به او گفته که تا زمان بررسی اتهاماتش حق خروج از کره جنوبی را ندارد. در واکنش به این خبر، محمدحسین حمیسی رئیس حراست فدراسیون فوتبال ایران گفت: "دوستانی که همراه کاروان ایران در اینچئون حضور دارند ادعا می‌کنند که در انتشار این خبر بزرگنمایی شده و به نوعی آن را تکذیب می‌کنم."

عکس زن کره ای که مورد آزارعضو تیم ملی ایران قرارگرفته بود

وی در عین حال، با اشاره به اینکه "پلیس محلی در حال بررسی صحت و سقم این خبر بوده و قرار است نتیجه را به ما اعلام کند" افزود: "اگر تخلفی صورت گرفته باشد با هماهنگی فدراسیون با آن به شدت برخورد خواهیم کرد." واقعه ای که به شکایت از یک مسئول ایرانی تیم فوتبال جوانان انجامیده، روز دوشنبه و در استادیوم انسانوا، محل بازی تیم های ایران و ویتنام رخ داده است. این بازی، به پیروزی ۴ بر ۱ تیم ویتنام انجامید.

به گفته پلیس، این فرد ۳۸ ساله قبول دارد که زن شاکی را لمس کرده، اما گفته که نمی‌دانسته کارش غیرقانونی است. این زن می گوید که مسئول ایرانی در هنگام گرفتن یک عکس دو نفره، بدن او را لمس کرده است. یکی از

مسئولان کره ای برگزاری بازی های آسیایی گفته است اگر چنین واقعه ای در طول بازی ها تکرار شود، با "اقدامات تنبیهی" شدیدی مواجه خواهد شد.وی تاکید کرد این اقدامات ممکن است شامل "محرومیت از بازی ها یا جلوگیری از خروج از کشور" هم بشود. تیم ملی فوتبال جوانان برای شرکت در رقابت های آسیایی اینچئون در کره جنوبی در این کشور به سر می برد.

این بازی ها رسما روز جمعه افتتاح می شود، ولی رقابت های فوتبال، از روز یکشنبه شروع شده است.


دسته بندي : ورزشي
عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز با بیان اینكه نامه این تشكل به رهبری در مورد سلامت ایشان انعكاس خوبی داشته است، تاكید كرد: شایعه راه ندادن خاتمی به بیمارستان محل بستری رهبری صحت ندارد.

به گزارش خبر مرکزی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد رضوی یزدی در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص جلسه اخیر شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز گفت: این جلسه شب دوشنبه و به ریاست سید محمد خاتمی برگزار شد.

وی با اشاره به نامه مجمع روحانیون مبارز به رهبر انقلاب اظهار داشت: مجمع روحانیون مبارز مصوب کرده بود تا خدمت رهبری پیامی به مناسبت سلامتی‌شان بدهد و با امضای آقای خاتمی باشد چراکه آقای خاتمی علاقه‌مند بودند این نامه با امضای خودشان باشد.

عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز با تاکید براینکه این نامه انعکاس خوبی داشته است، تصریح کرد: این نامه می‌تواند حرکت بسیار خوبی در فضای سیاسی کشور باشد. البته مشاهده کردیم که برخی از افراد نیز خواستند این حرکت را تخطئه کنند و ایرادگیری‌هایی کنند اما ایرادات قابل توجهی نبود و نتوانست اصل کار را به حاشیه براند.

رضوی یزدی در پاسخ به این سوال که برخی از رسانه‌های اقتدارگرا شایعه کرده‌اند که آقای خاتمی به بیمارستان محل بستری رهبری رفته بوده اما وی را راه نداده بودند؟ خاطر نشان کرد: این مسئله به هیچ وجه صحت ندارد.

دسته بندي : ورزشي
تیم ملی والیبال ایران برای صعود به مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی جهان نیاز به پیروزی سه بر صفر و با اختلاف حداقل شش امتیاز در هر ست دارد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا، در مرحله سوم مسابقات والیبال قهرمانی جهان ملی‌پوشان ایران در نخستین دیدار خود برابر آلمان سه بر صفر شکست خوردند تا شانس صعودشان به مرحله نیمه نهایی بسیار کم شود.

با توجه به سه امتیا‌زی بودن تیم‌های آلمان و فرانسه ، ایران نیاز دارد در روز پایانی فرانسه سه بر سه شکست داده تا همه چیز از لحاظ امتیاز و تفاوت ست برابر شود. دراین صورت کار به پوئن شماری خواهد کشید که با توجه به اختلاف زیاد امتیاز در دیدار ایران و آلمان ملی‌پوشان کار بسیار سختی را پیش‌رو دارند.

جدول امتیازات نشان می‌دهد که ایران برای صعود به مرحله بعد باید فرانسه را در سه ست پیاپی شکست داده و به حریف بیش از 57 امتیاز ندهد. یعنی در مجموع سه ست بیش از 18 امتیاز از حریف خود کسب کندو به طور میانگین هر ست را با شش امتیاز اختلاف (25-19) به پایان ببرد. کاری که با توجه به شکست برابر این تیم در روز نخست بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در این مرحله از ساعت 22:55 امروز (پنجشنبه) برابر فرانسه قرار می‌گیرد و در صورت رقم نخوردن اتفاقاتی که در بالا به آن اشاره شد برابر یکی از دو تیم لهستان یا روسیه برای رسیدن به عنوان پنجمی رقابت خواهد کرد. تاکنون تیم‌های برزیل و آلمان صعود خود را به مرحله نیمه‌نهایی قطعی کرده‌اند.


دسته بندي : ورزشي
قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با فدراسیون فوتبال امضا شد. این قرارداد برای چهار سال پیش بینی شده است اما نتایج تیم ملی در جام ملت های آسیا می تواند زمینه فسخ یا ادامه همکاری را فراهم کند. همچنین قرارداد وی در سه برهه زمانی تنظیم شده و این حق برای فدراسیون در نظر گرفته شده که هر زمان از عملکرد کی روش راضی نبود قراردادش را فسخ کند.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، کارلوس کی‌روش که بامداد امروز سه‌شنبه از پرتغال به ایران بازگشته بود، سرانجام قرادادش را با فدراسیون فوتبال برای چهار سال دیگر تمدید کرد. کی‌روش به همراه علی کفاشیان در هتل آکادمی حضور یافت تا از ساعت 15 مراسم تمدید قرارداد و نشست خبری سرمربی تیم ملی آغاز شود.

این قرارداد در حالی تمدید شد که این موضوع از پیش از شروع مسابقات جام جهانی برزیل به مهمترین دغدغه فدراسیون فوتبال تبدیل شده بود. علی کفاشیان چند ماه بعد از جام جهانی اعتراف کرد که به خاطر هزینه بالای تمدید قراراداد سرمربی تیم ملی،  "ته دلش" به این کار راضی نبوده است ولی به خاطر احترام به رای مردم در نهایت تصمیمش را برای تمدید قرارداد عملی کرد.

بعد از اتمام مسابقات جام جهانی، جو سنگینی در حمایت از کی‌روش و تمدید قرارداد وی ایجاد شد. با این حال وزارت ورزش در مقاطعی در بحث قرارداد سرمربی تیم ملی ورود کرد و "مشاوره‌"‌هایی را در همین زمینه به فدراسیون فوتبال داشت. این اتفاقات حتی تا جایی پیش رفت که بحث جدایی کی‌روش از فوتبال ایران جدی‌تر از قبل مطرح شد؛ کی‌روش زمانی که ایران را به خاطر اتمام ویزای کاری‌اش ترک می‌کرد، اختلاف فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش را در این مورد تایید کرد و گفت بهتر است این دو نهاد ابتدا مشکلشان را با همدیگر حل کنند.

در هر صورت، بعد از گذشت حدود چهار ماه از مسابقات جام جهانی، تکلیف کارلوس کی‌روش با فوتبال ایران مشخص شد. وی که امروز به ایران آمده بود، قراردادش را تمدید کرد تا از حالا کارش را برای موفقیت در مسابقات جام ملت‌های آسیا شروع کند. در همین رابطه، کی‌روش برنامه‌های آماده سازی تیم ملی را در اختیار فدراسیون قرار داده و چند اردوی خارجی و برگزاری بازی تدارکاتی هم پیش بینی شده است.


دسته بندي : ورزشي
تیم هندبال سپاهان در هفته نخست لیگ برتر باشگاههای کشور در اراک میهمان هپکو این شهر است.
[لیگ برتر هندبال؛ سپاهان در هفته اول میهمان هپکو اراک است]

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی باشگاه فولاد مبارکه، بیست و هفتمین دوره رقابت های لیگ برتر هندبال روز سه شنبه در فدراسیون هندبال برگزار شد.

در این مراسم نصیری سرپرست فدراسیون هندبال، تمام مسئولین کمیته های آن و نمایندگان تیم های لیگ برتر حضور داشتند.

در این جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون نحوه برگزاری رقابت ها و حضور تیم ها انجام شد و مدارک ارائه شده از سوی تیمها مورد بررسی قرار گرفت.

براساس اعلام باشگاه سپاهان، تیمهای نفت و گاز گچساران ، صنعت مس کرمان ،هپکو اراک، سنگ آهن بافق یزد، نیروی زمینی تهران، صبای قم، شهید نوبخت لارستان ، گهرزمین تهران، فولاد مبارکه سپاهان ،منیزیم فردوس، سازمان همیاری شهرداری ارومیه و شهرداری تبریز تیمهای شرکت کننده در فصل جدید لیگ برتر هندبال می باشند.

براساس اعلام فدراسیون هندبال، تیم های هپکو اراک و فولاد مبارکه سپاهان بیست و چهارم مهر در اراک به مصاف هم می روند.


دسته بندي : ورزشي
اراک میزبان رقابت های هاکی قهرمانی مدارس و مینی منطقه دو کشور شد و این رقابت ها از ۲۵ شهریور آغاز شده است.
به گزارش خبر مرکزی به نقل از تسنیم از اراک، رقابت های هاکی قهرمانی مدارس و مینی منطقه دو کشور مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک برگزار می شود.

در این رقابت ها 7 تیم مینی و 7 تیم سالنی از 8 استان فارس، همدان، قم، سیستان و بلوچستان، سمنان، چهار محال و بختیاری، مرکزی و اصفهان به مدت 3 روز با یکدیگر به رقابت می پردازند.

تیم های نخست هر بخش آبان ماه امسال به مصاف تیم های نخست مینی و سالنی منطقه یک کشور میروند، مسابقات هاکی مینی و سالنی منطقه یک کشور همزمان در آذربایجان شرقی در حال برگزاری است.

در نخستین روز از این رقابت ها تیم های مرکزی و قم از رقیبان خود شکست خورده و نتیجه را واگذار کردند، تیم استان مرکزی با نتیجه 4 بر 1 به تیم همدان و قم نیز با نتیجه 5 بر 3 به اصفهان باخت.

استان مرکزی در زمینه هاکی موفقیت هایی داشته به طوری که 200 ورزشکار در رده های سنی مختلف زیر نظر هیئت هاکی استان قرار دارند.

ورزش هاکی یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های اجتماعی گروهی است که با توپ و چوب متداول است، مورخان بر این باورند که  پیدایش آن حدود 2 هزار سال قبل از میلاد مسیح در ایران بوده است.

توسعه هاکی استان مرکزی شامل برنامه هایی برای توسعه فضاهای آموزشی و امکانات ورزشی، استفاده از برنامه‌های مدرن آموزشی و تمرینی و توسعه قهرمانی شامل برگزاری لیگ و مسابقات و برنامه‌های میزبانی است.

ششمین دوره لیگ برتر هاکی بانوان امسال در دو گروه "الف" و "ب" انجام شد که  تیم های هیئت هاکی همدان،هلال احمر کرمان، هیئت هاکی مرکزی، هیئت هاکی خراسان رضوی، هیئت هاکی آذربایجان شرقی و هیئت هاکی کرمانشاه در گروه "الف" جای گرفتند.

تیم های هیئت هاکی آذربایجان غربی، هیئت هاکی گیلان، هیئت هاکی لرستان،هیئت هاکی زنجان، هیئت هاکی گلستان و هیئت هاکی قزوین در گروه "ب"با یکدیگر رقابت کردند.

دور نیمه نهایی و فینال رقابت های لیگ برتر هاکی بانوان کشور نیز به میزبانی شهر اراک برگزار شد.


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی تسنیم نوشت:

مالک باشگاه استیل‌آذین گفت که برای خرید ۵۵ درصد سهام باشگاه ختافه اسپانیا اقدام کرده است.
حسین هدایتی درباره جلسه‌ای که با مدیر ورزشی باشگاه ختافه اسپانیا داشت، گفت: مدیران باشگاه ختافه بعد از صحبت‌‌های اولیه‌ای که داشتیم پذیرفتند به ایران بیایند تا مذاکراتی را در اینجا داشته باشیم.
وی با تبریک قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی و صعود تیم ملی والیبال کشورمان به مرحله بعدی مسابقات جهان افزود: به عنوان سربازی از آب و خاک ایران قصد داریم جای پایی در اروپا داشته باشیم که بتوانیم برای فوتبال موثر عمل کنیم. امیدوارم این جای پا باعث شود قدم‌های بسیار خوبی برداریم تا استعدادهایی که در کشورمان دارند بتوانند راهی اروپا شوند؛ نه اینکه استعدادهایمان به کشورهای حوزه خلیج فارس راه پیدا کنند و مطمئنا این به سود فوتبال نیست. اگر در اروپا یک نماینده از ایران سهمی در باشگاهی داشته باشد می‌تواند استعدادهای کشور را به راحتی راهی اروپا کند.
مالک باشگاه استیل‌آذین با بیان اینکه تفاهمنامه ابتدایی برای خرید باشگاه ختافه به امضا رسیده،‌ خاطرنشان کرد: قرار است در یک هفته تا 10 روز آینده مهدی مهدوی‌کیا، وحید هاشمیان و علی کریمی به همراه آقای نجفی مسئول بخش حقوقی و مالی ما سفری رابه مادرید داشته باشند تا توافقنامه نهایی برای خرید باشگاه ختافه به امضا برسد. اگر این اتفاق صورت بگیرد اتفاقی مبارکی رخ خواهد داد چرا که می‌خواستیم در کشور خودمان وارد بخش خصوصی شویم اما فضای بسته و مسئولیت‌هایی که برای باشگاهداری خصوصی وجود دارد این اجازه را تاکنون به ما نداده و شاید بتوانیم با تجربیاتی که از فوتبال اروپا کسب می‌کنیم در ایران از این تجربیات استفاده کنیم.
هدایتی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه برای خرید چند درصد از سهام باشگاه ختافه اقدام کرده است، گفت: بالای 50 درصد از سهام این باشگاه به ما واگذار خواهد شد و صحبت‌های ما روی رقم 55 درصد است اما هنوز چیزی به امضا نرسیده و تا زمانی که تفاهمنامه نهایی امضا نشود هیچ چیز قطعی نیست. البته فکر می‌کنم توافقات خوبی صورت بگیرد تا بتوانیم سهام ختافه را خریداری کنیم.
وی درباره قیمت پیشنهادی‌اش برای خرید سهام باشگاه ختافه گفت: قیمت محرمانه است و توافق کردیم چیزی در این خصوص رسانه‌ای نشود. البته باید بگویم باشگاهداری در اروپا درآمدزاست و برعکس ایران که هیچ درآمدی از باشگاهداری نداریم می‌توانیم به خوبی در اروپا باشگاهداری کنیم. قیمت‌هایی هم که برای خرید سهام باشگاه‌های اروپایی ارائه شده نسبت به ایران رقم معقول‌تری است و به ما ارقامی اعلام نکردند که مانند ایران تعجب کنیم.
مالک باشگاه استیل‌آذین درباره نقش مدیریتی‌اش در باشگاه ختافه عنوان کرد: مطمئنم اگر سهام بالای 50 درصد را بخریم می‌توانیم در مدیریت هم نقش داشته باشیم. بحث ما برای حضور در ختافه بیشتر روی استعدادیابی است و می‌خواهیم یک آکادمی استعدادیابی نیز افتتاح کنیم و شاید این آکادمی هفته آینده اطلاعیه آغاز به کارش را منتشر کند.
وی با بیان اینکه شایعه‌ای مبنی بر حضور علی دایی به عنوان سرمربی ختافه در رسانه‌ها منتشر شده و آیا این موضوع صحت دارد یا نه، اظهار داشت: ابتدا بگذارید صحبت‌های نهایی برای انتقال سهام این باشگاه انجام شود و بعد از آن در خصوص مربی و یا مدیر صحبت کنید. با آنهایی که بسیار دوست‌شان داریم (مهدوی‌کیا، هاشمیان و کریمی) خواستیم به ما کمک کنند و آنها نیز با ما اعلام آمادگی کردند.
هدایتی درباره اینکه گفته می‌شود کمکی 100 هزار دلاری به تیم ملی والیبال داشته گفت: به دلیل برخی حواشی ماه‌ها پرداختی و کمکی به ورزش نداشتم اما روز گذشته افشاردوست دبیر فدراسیون والیبال حامل پیامی از طرف داورزنی و وزارتخانه بود تا قبل از بازی با صربستان پاداشی را به بازیکنان بدهیم. بعد از صحبت‌هایی که انجام دادیم دو، سه ساعت قبل از بازی این پاداش در لهستان به والیبالیست‌های ما پرداخت شد. این در حالی است که ما هیچ رابطه مالی با لهستان نداریم اما توانستیم دو، سه ساعت قبل از بازی این پاداش را به والیبالیست‌ها پرداخت کنیم.
وی درباره اینکه چرا هنوز نتوانسته در ایران سهام باشگاهی را خریداری کند و صحبت‌هایی که در خصوص خرید سهام پرسپولیس داشت به کجا رسیده عنوان کرد: هنوز شرایط فراهم نشده چنانچه شرایط فراهم شود ما سر حرفمان هستیم و کنسرسیومی که تشکیل دادیم آماده است تا سهام باشگاه پرسپولیس را بخرد. این کنسرسیوم توسط 6، 5 شرکت تشکیل شده و مربوط به فردی هم نیست و ما اعلام آمادگی کردیم تا هر وقت شرایط فراهم شد و اگر اراده‌ای بود سهام باشگاه باشگاه پرسپولیس را بخریم.
هدایتی ادامه داد: مسئولان ما به جای اینکه وقت‌شان را صرف اصلاح مسائل مهم باشگاهداری از جمله حق کپی‌رایت و حق پخش کنند و نظارت درستی داشته باشند تا بستر برای بخش خصوصی فراهم شود به مسائل دیگری می‌پردازند. در کشورهای دیگر وقتی بخش خصوصی تیمداری می‌کند دارای برخی معافیت‌ها، احترامات و... است اما در کشور ما بستر برای حضور بخش خصوصی و درآمدزایی وجود ندارد. البته بستر از نظر معنوی فراهم است و ما افتخار می‌کنیم که در کشور ایران باشگاهداری کنیم اما مسئولان باید برخی مسائل را اصلاح کنند تا برخی نگویند چرا همیشه از سوی بیت‌المال برای ورزش هزینه می‌شود.
هدایتی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد بعد از خرید باشگاه ختافه برای خرید باشگاه بزرگترین هم اقدام کند عنوان کرد: در حال حاضر بگذارید همین یک کار صورت بگیرد و مطمئنا اگر جای پای محکمی در اروپا داشته باشیم بخش خصوصی می‌تواند از این تجربه بهره ببرد و سهام باشگاه‌های دیگر را هم خریداری کنیم.
مالک باشگاه استیل‌آذین در واکنش به اینکه چرا برای خرید سهام کامل باشگاه ختافه اقدام نکرده است، گفت: مالکان فعلی باشگاه ختافه 80، 90 درصد سهام این باشگاه را در اختیار دارند و می‌خواهند بخشی را هم به ما بفروشند. از آنها خواسته‌ایم تا خودشان در کنار ما حضور داشته باشند و این موضوع باعث می‌شود از تجربیات آنها استفاده کنیم.
هدایتی در پاسخ به این سوال که آیا واقعا علاقه‌ای به فوتبال اسپانیا و لالیگا داشته که برای خرید سهام باشگاه ختافه اقدام کرده است، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم همه ما بارسلونا را دوست داشته باشیم و من هم طرفدار این تیم هستم. کریستیانو رونالدو پیراهن امضا شده‌ای را برای ما فرستاده و البته ما به او هم علاقه داریم اما از نظر تیمی طرفدار بارسلونا هستم و لیگ اسپانیا را یک لیگ بسیار معتبر در اروپا می‌دانم

 مدیر ورزش باشگاه ختافه اسپانیا ابراز امیدواری کرد که با حضور سرمایه‌گذاران ایرانی در این باشگاه آینده خوبی برای آن شکل بگیرد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا تونی مونیس، مدیر ورزشی باشگاه ختافه اسپانیا پس از توافق اولیه با حسین هدایتی برای فروش سهام این باشگاه به وی گفت: قبل از هر چیز از حضور خبرنگاران ایرانی و مهمان‌نوازی حسین هدایتی تشکر می‌کنم. فکر می‌کنم که فوتبال ایران در حال پیشرفت است. فوتبال یک پدیده جهانی است و بازیکن مستعد در همه جای دنیا و به ویژه در ایران وجود دارد.

وی در ادامه به مهدی مهدوی‌کیا که کنارش نشسته بود اشاره کرد و گفت: خوشحالم که کسی مانند مهدوی‌کیا کنار ماست. همچنین دو بازیکن ایرانی که در اوساسونا بازی می‌کردند خود را بسیار خوب نشان دادند.

مونیس درباره حضور حسین هدایتی در اسپانیا به عنوان سهامدار باشگاه ختافه گفت: لیگ اسپانیا حرفه‌ای است. درهای لالیگا به روی هر گونه ارتباط مثبت که به رشد فوتبال کمک کند، باز است. پشت این توافق اولیه نیت مثبتی وجود دارد و می‌دانم که با حضور ایرانی‌ها می‌شود آینده خوبی رقم زد.