X
تبلیغات
پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي - ورزشي
دسته بندي : ورزشي

به گزارش خبر مرکزی کانون هواداران ورزش اراک نوشت:

این جلسه راس ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه روز پنجشنبه در منزل آقای محمد حسن آصفری واقع در اراک خیابان مولوی غربی کوچه شهید آصفری برگزار شد. بدلیل تشکیل شدن اتفاقی این جلسه، تعداد نفرات حاضر اندک بود. اما نماینده مردم اراک بعد از همه وارد منزلش شد و با همه حاضرین دست داد و احوالپرسی کرد.

قبل از شروع رسمی جلسه تعدادی از مردم عادی که با آصفری قصد ملـاقات خصوصی و غیر ورزشی داشتند به کنار وی رفتند. اما در این فاصله امین پناهی از مربیان اراکی که دعوت کننده اصلی مدعوین به این جلسه بود دقایقی برای حاضرین از مشکلـات فوتبال و ورزش و همچنین مدیریت ضعیف فوتبال استان صحبت کرد. پناهی گفت ما را به دلـالی در فوتبال اراک متهم کردند و گفتند ما فقط به دنبال منافع خودمان هستیم! در صورتیکه ما فقط به دنبال آبروی فوتبال این شهر هستیم و خواهان بازگشت امتیاز تیم لیگ یکی اراک که توسط شهرداری از بین رفت. این امتیاز متعلق به مردم اراک است و شهرداری باید آنرا توسط توافقی که با سازمان تربیت بدنی داشتند بازگرداند و بعد از آن اگر نخواست تیمداری کند هم مهم نیست.

بعد از حضور آقای آصفری در جمع ورزشدوستان در ابتدا رضا قاسمی مربی بومی فوتبال اراک از درد دل های خود و رشته فوتبال گفت. قاسمی گفت چون در گذشته هم چندین بار در این جلسات شرکت کردم و نتیجه ای ندیدم قصد داشتم امروز در اینجا حاضر نشوم اما با اصرار دوستان بازهم آمدم تا از مشکلـات فوتبالی بگویم تا بلکه این بار جنابعالی گره گشای آن باشید. در ادامه محمد صفری از بازیکنان فوتبال اراک در مورد وضعیت مالی و درآمدی خودش و فوتبالیست های اراکی صحبت کرد و از دلـالی های موجود در فوتبال اراک گفت و همچنین خواستار بومی بودن کامل فوتبال در اراک شد.

بعد از آن نوبت به چند تن از هواداران و لیدرهای ورزشی مانند اصغر عابدزاده و ... رسید که همه صحبت ها پیرامون فوتبال و در نهایت تشکر از زحمات آصفری و اقتدار وی در مجلس بود. سپس نوبت به صحبت های علی مرادی باستانی تنها خبرنگار جوان حاضر در جلسه رسید که وی از آصفری خواست جلوی توهین های عادل فردوسی پور به مردم اراک را بگیرد. زیرا این مجری هنوز هم بعد از دوسال در مورد تیم فوتبال نفت به مردم اراک متلک می گوید و توهین می کند! همچنین علی مرادی باستانی از مربیان بومی اراک مانند احمد چاهی و علی رشیدی که باعث سقوط تیم فوتبال شهرداری به لیگ سه شدند به شدت انتقاد کرد که با واکنش تند محمد صفری (بازیکن) و رضا قاسمی (مربی) اراکی منجر شد. اما گویا بیشتر حاضرین در جلسه هم با حرف خبرنگار فوق موافق بودند و دل خوشی از مربیان بومی اراک نداشتند. این خبرنگار همچنین گفت متاسفانه شهر ما با این همه پتانسل و امکانات ورزشی شرایط خوبی ندارد و زمین های ورزشی ما مانند ورزشگاه آذراب اراک در محله (شهرصنعتی) شده محل پیکنیک و نصب چادر مردم!!

یکی از حاضرین که در زمینه فوتسال اراک فعال بود به آصفری گفت ما چندی پیش برای حضور در اجلـاس و قرعه کشی فوتسال کشور به تهران رفتیم و وقتی خواستیم در جلسه صحبت کنیم یک نفر به ما گفت مگر اراک فوتسال هم دارد که شما می خواهید صحبت کنید!!

همچنین علی دهشمند از افراد فعال در زمینه فوتبال و خبرنگار ورزشی اراک هم دیدگاهای خود را بیان کرد و وی هم از هدر رفتن این همه استعداد ورزشی و خاک خوردن اماکن ورزشی اراک گفت.

اما در ادامه محمد حسن آصفری که از نمایندگان خوب و قدرتمند اراک در مجلس هست و همچنین عضو کمسیون امنیت ملی و فراکسیون ورزش مجلس می باشد قبل از شروع به فیلمبردار صداوسیما گفت شما هم همه صحبت ها رو ثبت کنید که مهم است و سپس به حاضرین گفت: اینها که گفتید همه درد بود! لطفا از درمان بگویید. سعی دیگر از درد دل و گلـایه نگویید بلکه اگر راهکاری دارید بدهید. در این بین پیشنهاداتی شد که در ابتدا برخورد با مدیریت فوتبال استان بود که آصفری جواب مشخصی در این زمینه نداد. اما در مورد توهین عادل فردوسی پور گفت من حتمن به ضرغامی رییس صدا و سما هشدار خواهم داد که در برنامه نود از توهین به مردم فرهیخته اراک جلوگیری شود و حتی حاضرم در این برنامه زنده تلوزیونی شرکت کنم و مناظره ای با فردوسی داشته باشم.

در همین حین امین پناهی به عنوان یک راهکار پیشنهادی گفت آقای آصفری شما باید کاری کنید که یک باشگاه ورزشی کامل در این شهر تشکیل شود با حساب و کتاب و با مدیریت قوی که نه فقط یکی بلکه همه صنایع اراک درگیر ورزش شوند. مثلن هر شرکتی به نسبت توانش یک رشته ورزشی را در حد حرفه ای تحت پوشش قرار دهد. یکی والیبال و یکی مثل هپکو هندبال را و یکی هم مثل آلومینیوم که از نظر مالی قوی تر است فوتبال را حمایت کند. ما نمی گوییم فقط یکی شرکت تیمداری کند. پناهی گفت اراک جزو شهرهای پرطرفدار و پر تماشاگر ورزش کشور است که در گذشته ثابت شده است.

آصفری گفت من می توانم اسپانسرهای زیادی برای فوتبال و ورزش اراک بیاورم و به راحتی می توانم جلوی فعالیت خیلی از شرکت هایی که در اراک سودی می برند و خرجی برای ورزش این شهر نمی کنند را بگیرم. می توانم به وزیر صنایع اولتیماتوم بدهم که اگر کمکی به ورزش اراک نکنند بساط برخی صنایع مضرشان را از اراک جمع کنند و بروند. آصفری گفت سالـانه حدود ۴۰۰ هزار تن سولفات سدیم از تالـاب میقان اراک برداشت میشود! من می توانم آنجا را اسفالت کنم و تیمی بنام تالـاب میقان اراک تشکیل دهم و از وزیر صنایع بخواهم که بخشی از اسپانسر تیم شهر من باشند در غیر اینصورت حق فعالیت نخواهند داشت.

اما در ادامه آصفری یک طرح ارایه کرد بنام نهاد ( اف ۸ ) اف یعنی همان فوتبال و ۸ هم یعنی هشت گروه و شخص ثابت و حاضر در آن:

 

۱- پنج نفر نماینده از طرف همین جمع ورزشدوستان

۲ـ نماینده خود حسن آصفری

۳- رییس تربیت بدنی استان

۴- رییس هیات فوتبال استان

۵- رییس سازمان صنایع و معادن استان

۶- شهردار اراک

۷- شورای شهر اراک

۸- صدا و سیمای استان

 

آصفری گفت این نهاد رفع مشکلـات ورزشی باید به صورت دایمی تشکیل شود و همیشه جلساتی برگزار کند. اولین جلسه این گروه را با هماهنگی و دعوت نامبردگان در هفته آینده برگزار میکنیم که نماینده خود من در آن شرکت خواهد کرد تا چند و چون کار مشخص شود. بعد از آن خودم همیشه در تمامی جلسات مهم این نهاد شرکت خواهم کرد.

آصفری از حاضرین و ورزشدوستان خواست در صورت تشکیل چنین جلسه ای و حضور شما در آن، تقاضا دارم که نیایید یهو بگویید باید چند میلیارد بیاورید برای ورزش و ... ممکن است با این حرف مدیران شرکت کننده واکنش نشان دهند و عقب نشینی کنند! خواهش میکنم از گذشته صحبتی نکنید زیرا تا امروز هرچی بوده تمام شده و بحث در مورد آن بی فایده است. بیایید گذشته های ناموفق را کنار بگذاریم و از صفر شروع کنیم. از پایه و بنیاد را از نو بسازیم. ما باید در این نهاد راهکارهای اساسی و سازنده ارایه کنیم و دنبال درمان باشیم.

آصفری در جواب کسانی که طرفدار بومی سازی بودند گفت ما نباید از همین حالـا و در ابتدای شروع تلـاش های جدید فقط روی بومی سازی تاکید کنیم. مهم حضور پرقدرت در ورزش و کار ماست که با هرکسی شد باید شروع کنیم. مهم حضور پررنگ اولیه است نه بومی بازی! اما تاکید میکنیم در این راه اولویت اول با بازیکنان بومی باشد مثلن از ۳۰ بازیکن ۱۵ نفر بومی باشند اما اگر یک موقع این ۱۵ نفر بومی شد ۸ نفر، ما نباید زمین و زمان را بهم بدوزیم! ما باید اول به فکر استارت قوی باشیم حتی با غیر بومی ها. در نهایت از صحبت های آصفری برآمد که با توجه به درخواست های بیشمار مردم ورزشدوست اراک قصد پیگیری جدی در این زمینه بخصوص بازگرداندن امتیاز تیم سقوط کرده فوتبال شهرداری را دارد که همین امر باعث شد حاضرین با خوشحالی این جلسه را ترک کنند.

در پایان دو نفر خبرنگار و فیلمبردار هم که از صدا و سیمای استان آمده بودند مصاحبه ای جداگانه هم با محمد حسن آصفری انجام دادند.


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی به نقل از صراط نیوز بالاخره مسابقات لیگ برتر با تمام حواشی خود به پایان رسید و فولاد خوزستان قهرمان این لیگ شد . تیم های مس کرمان و داماش گیلان هم به لیگ یک سقوط کردند . جالب ترین اتفاق هفته پایانی پنجم شدن استقلال تهران بود که تا قبل از این از مدعیان قهرمانی بود . بدون هیچ توضیح اضافی نتایج هفته آخر و در نهایت رتبه تیم ها را در زیر مشاهده می نمائید . کریم انصاری فرد نیز آقای گل لیگ شد .

فولاد خوزستان 1 - گسترش فولاد 0
تیم فوتبال فولاد خوزستان با 57 امتیاز قهرمان سیزدهمین دوره لیگ برتر شد.

تیم فولاد امروز (جمعه) در هفته سی‌ام رقابت‌های لیگ برتر موفق شد با نتیجه یک بر صفر میزبانش گسترش فولاد تبریز را شکست دهد و به دومین قهرمانی‌اش در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر برسد.

تک‌گل تیم فولاد را مهرداد جماعتی در دقیقه 37 به ثمر رساند.

پرسپولیس 1 - استقلال خوزستان 0

پرسپولیس در هفته آخر لیگ برتر از ساعت 19 در ورزشگاه غدیر اهواز  و در حضور حدود 15 هزار تماشاگر به مصاف تیم استقلال خوزستان رفت که بازی با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.
در دقیقه 30 محمد عباس‌زاده از روی نقطه پنالتی گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند.

استقلال 1 - تراکتورسازی 3
ديدار استقلال و تراکتورسازي با برتري سه بر يک تراکتورسازان به پايان رسيد. گل هاي اين ديدار را براي تراکتورسازي فرشاد احمدزاده، محمد نصرتي و کريم انصاري فرد در دقايق 30، 52 و 74 و براي استقلال عمران زاده در دقيقه 43 به ثمر رساندند.

آبي پوشان از فصل 85-86 که با چهارم شدن از آسيايي شدن باز ماندند، همواره در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا حضور داشته اند. به اين ترتيب اين تيم بعد از شش دوره حضور متوالي در ليگ قهرمانان آسيا از دوره بعدي اين رقابت ها بازماند.

سپاهان 1 - نفت تهران 0
در چارچوب هفته سی‎ام لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت 19 امروز سپاهان در یکی از حساس‌ترین دیدارهای این هفته میزبان نفت تهران است. این بازی در نهایت با پیروزی یک بر صفر سپاهان به پایان رسید تا نفت تهران از کسب مقام قهرمانی باز بماند

داماش گيلان يک - مس کرمان يک
گل‌ها: احمد حسن‌زاده (42) براي مس کرمان، مسعود حسن‌زاده(82) براي داماش گيلان

فجر سپاسي شيراز 2 - ملوان بندرانزلي يک

گل‌ها: سيامک کوهنورد (9)، سمير بکريچ (65) براي فجرسپاسي، اميرحسين فشنگچي (80) براي ملوان

راه‌آهن سورينت صفر - ذوب‌آهن اصفهان يک

گل‌ها: اسماعيل فرهادي (62)

صباي قم صفر - سايپا صفر

پيش از اين مس کرمان با 22 امتياز به ليگ دسته اول سقوط کرده بود؛ با اين نتايج داماش گيلان با 26 امتياز به ليگ دسته اول سقوط کرد و فجرسپاسي هم با 29 امتياز به پلي‌آف رفت. به اين ترتيب ذوب‌آهن اصفهان هم با 29 امتياز و به لطف تفاضل گل بهتر در ليگ برتر ماندني شد.


دسته بندي : ورزشي
در هفته بیست و یکم مسابقات لیگ برتر فوتسال، تیم شهرداری ساوه عصر جمعه با نتیجه دو بر یک مغلوب تاسیسات دریایی تهران شد.
 
به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایرنا این مسابقه در سالن ورزشی دو هزار و 500 نفری فجر ساوه برگزار شد و گل های تیم تاسیسات دریایی را ˈعلی شیرافکنˈ و ˈمحمد زارعیˈ و گل تیم شهرداری ساوه را ˈسجاد فتوحیˈ به ثمر رساندند.

با این نتیجه تیم شهرداری ساوه با پانزده امتیاز در رده دوازدهم و تیم تاسیسات دریایی با 25 امتیاز در جایگاه نهم جدول رده بندی قرار گرفتند.

قضاوت این دیدار را ˈاصغر علی بیگیˈ، ˈمحمد علی ترحمیˈ، ˈمحمد داودپورˈ و ˈولی امجدیˈ بر عهده داشتند و ˈعبدالواحد بیت سیاحˈ ناظر داوری بود.

تیم فوتسال شهرداری ساوه جمعه هفته آینده به دیدار هلال احمر تبریز می رود.


دسته بندي : ورزشي

به کزارش خبر مرکزی کانون هوادران ورزش اراک نوشت:

شهرداری اراک شکستی دیگر را کسب کرد تا رقبای بالـای جدولی اش از این تیم رفته رفته فاصله بگیرند. این بازی برای شهرداری و سپیدرود رشت حکم شش امتیاز را داشت. زیرا هردو تیم در جدول همسایه و ۱۲ امتیازی بودند که با پیروزی در این دیدار می توانستند کمی از انتهای جدول فاصله بگیرند و یا حداقل امیدوار به ماندن در آینده باشند که این شانس تا حدودی فعلن نصیب رشتی ها شد و گویا اراکی ها قصد جدایی از رتبه نحس سیزدهم جدول را ندارند و با سرعت به سمت لیگ سه می روند.

شهرداری اراک در این دیدار یک گل از روی نقطه پنالتی خورد و گل دوم هم در دقایق تلف شده آخر بازی از روی یک ضربه ایستگاهی وارد دروازه اراکی ها شد.


دسته بندي : ورزشي

تیم شهرداری اراک در دومین دیدار خود از سری مسابقات زیرگروه لیگ دسته یک والیبال کشور که به میزبانی اراک برگزار می‌شود موفق شد با نتیجه 3 بر صفر از سد تیم صنعت نفت آبادان عبور کند. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس دور رفت مسابقات زیر گروه لیگ یک والیبال باشگاه‌های کشور در گروه الف با حضور تیم‌های اراک، سنندج، بیجار، هرمزگان و آبادان از روز گذشته در اراک آغاز شد که تیم والیبال اراک در گام نخست نیز توانست با نمایش یک بازی زیبا تیم سنندج را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد.

این مسابقات به صورت دوره‌ای با حضور پنج تیم برگزار می‌شود که در پایان دو تیم برتر این مسابقات برای صعود به لیگ یک کشوری به مصاف تیم‌های برتر گروه دو خواهند رفت.

رئیس هیئت والیبال استان مرکزی در حاشیه مسابقات زیرگروه دسته یک والیبال کشور در اراک در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از فعالیت این رشته در اکثر شهرستان‌های استان خبر داد.

رضا سمیعی اظهار داشت: رشته والیبال در بیشتر شهرستان‌های استان مرکزی فعال است و استعدادهای مناسبی نیز در شهرستان‌ها پرورش یافته‌اند.

وی تصریح کرد: جواد حسین‌آبادی یکی از استعدادهای شناسایی شده در استان است که افتخارات بسیاری را به عنوان کاپیتان تیم ملی جوانان کشورمان کسب کرده است.

رئیس هیئت والیبال استان مرکزی با اشاره به حمایت‌های مالی صورت گرفته از نماینده والیبال استان در این دوره از مسابقات گفت: خوشبختانه با نگاه مثبت شورای شهر و شهرداری اراک به ورزش، تیم والیبال استان با عنوان شهرداری اراک در مسابقات زیر گروه دسته یک کشور شرکت کرده است.

سمیعی گفت: در بخش مربیگری نیز تاکنون سه نفر از مربیان موفق به کسب مدرک بین‌المللی مربیگری و 15 نفر نیز موفق به کسب درجه یک شده‌اند.


دسته بندي : ورزشي

در ادامه لیگ برتر بسکتبال با ویلچر کشور تیم هیئت اراک به مرحله فینال این دوره از مسابقات صعود کرد. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس در مرحله نیمه نهایی این مسابقات فولاد خوزستان میزبان هیئت اراک بود که به دلیل پرداخت نکردن ورودیه این مسابقات به فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین از دور مسابقات حذف شد و تیم اراک به فینال رسید.

مرحله فینال این مسابقات به صورت چهار جانبه و با حضور تیم‌های ایثار قم، کهریزک، هیئت اراک و برنده تیم‌های زنجان و اصفهان برگزار می‌شود.


دسته بندي : ورزشي
فرناندا لیما مجری برزیلی برنامه قرعه کشی جام جهانی 2014 که صفحه فیسبوکش مورد حمله شدید ایرانیان قرار گرفته بود در گفتگو با فرانس24 عنوان کرد:« هر فردی محصول فرهنگی است که در آن زندگی میکند.»
 
به گزارش خبر مرکزی به نقل از تیک او افزود: در مورد مردم ایران باید بگویم، نظر من به خاطر کامنت‌های توهین‌آمیز نسبت به آنها تغییر نکرده است. من همچنان به فرهنگ و همه انسان‌ها احترام می‌گذارم.
 
این مدل و مجری معروف بزریلی افزود: من فارغ‌التحصیل رشته روزنامه نگاری هستم و 15 سال است که در رسانه‌ها مشغول به کارم، در نتیجه معتقدم آماده مجری‌گری چنین برنامه‌هایی هستم. من بسیار خوشحال بودم که مجری‌گری برنامه بین‌المللی دیگری را بر عهده داشتم. برنامه‌ای که در سرتاسر جهان به نمایش در می‌آید و کار من بیشتر دیده می‌شود. این برنامه به نوعی به رسمیت شناختن توانایی‌های من بعد از سال‌ها تلاش در این زمینه بود و البته فرصتی برای به چالش کشیدن خودم.
 
وی اضافه کرد: زمانی که از من خواسته شد تا مجری برنامه باشم، همچنین از من خواسته شد تا لباسی طلایی رنگ بپوشم که تا زانوی من بود، لباسی که به نوعی مناسب آب و هوای «باهیا» هم بود.
 
لیما گفت: من لباسی را پوشیدم که از من خواسته شد. من یک حرفه‌ای هستم و آنچه را که عرف است دنبال می‌کنم. نه من و نه هیچ کس دیگری در این برنامه فکر نمی‌کرد چنین اتفاقی رخ دهد و گرنه، معتقدم میشد تیپ و ظاهر دیگری نیز انتخاب شود.
 
مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی برزیل افزود: من درمورد حملات و عذرخواهی ها شنیدم، البته شبکه‌های اجتماعی را خیلی دنبال نکردم. هر فردی محصول فرهنگی است که در آن زندگی می‌کند در نتیجه من همانگونه که یک زن غربی در یک برنامه عظیم بین‌المللی لباس می‌پوشد، لباس پوشیدم. باهیا هم جایی است که دمای هوای آن غالبا بالا است.
 
وی ادامه داد: معمولا اظهارنظرهای خشونت آمیزتر باعث جلب توجه بیشتری می‌شوند و این خود به گستاخی بیشتر منجر خواهد شد. اما من ترجیح می‌دهم فکر کنم انسان‌های بیشتری با قصد و نیت خوب و خوش قلب وجود دارند. کسانی که تفاوت را بین انسان ها به رسمیت می‌شناسند و با ذهنی بازتر و هوشمندانه‌تر از کسانی که حمله می‌کنند، به مخالفت و مناظره می‌پردازند.
 
لیما ادامه داد: در مورد مردم ایران باید بگویم، نظر من به خاطر کامنت‌های توهین آمیز تغییر نکرده است. من همچنان به فرهنگ و همه انسان‌ها احترام می‌گذارم و سعی می‌کنم هیچ کس را قضاوت نکنم تا خودم نیز مورد قضاوت دیگران قرار نگیرم.
 
وی گفت: من انتظار ندارم مورد عشق و علاقه همه قرار بگیرم، اما تلاش می‌کنم عاشق همه باشم و هر روز انسان بهتری نسبت به گذشته شوم. فرهنگ‌های مختلف و نقطه نظرات متفاوت همیشه زمینه‌ای برای گفتگو بین انسان‌هاست، گفتگو و مناظره پدیده‌ای «سلامت» است اما خشونت هیچ گاه اینگونه نخواهد بود.
 
مدل مشهور برزیلی تاکید کرد: من می‌خواهم بگویم به خاطر تمام اتفاقاتی که افتاده متاسفم. من به هیچ وجه قصد نداشتم هیچ کشور، فرهنگ و یا مردمی را به هر شکلی مورد حمله و بی احترامی قرار دهم. من به هیچ‌وجه قصد نداشتم باعث نوعی از جنجال و یا رفتار خجالت‌آور شوم.
 
وی گفت: من اطمینان می‌دهم که این اتفاق را به عنوان یک درس یاد خواهم گرفت و در انتخاب لباس برنامه «توپ طلا» آن را در نظر خواهم داشت تا همه بتوانند آن را تماشا کنند.

دسته بندي : ورزشي
 
تیم گیتی‌پسند هشتمین شکست این فصل تیم فوتسال شهرداری ساوه را رقم زد .
 
به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی، نماینده استان مرکزی در لیگ برتر فوتسال آقایان در هفته سیزدهم این مسابقات بار دیگر بازنده میدان بود.
 
در این دیدار که عصر روز جمعه به میزبانی ساوه و در سالن دو هزار و 500 نفری فجر برگزار شد؛ گیتی‌پسند با دو گل مهدی جاوید و احمد اسماعیل پور هشتمین شکست این فصل را به شهرداری ساوه تحمیل کرد.
 
با این نتیجه گیتی پسند 30 امتیازی شد و موقتا به صدر جدول مسابقات صعود کرد و شهرداری ساوه با 9 امتیاز در رده یازدهم باقی ماند.
 
تیم فوتسال شهرداری ساوه در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتسال کشور هفته آینده به دیدار ماهان تندیس قم خواهد رفت.

دسته بندي : ورزشي

به گزارش خبر مرکزی به نقل از سایت کانون هواداران ورزش اراک: فدراسیون فوتبال جمهوری اسلـامی ایران طی نامه ای به هیات فوتبال استان مرکزی تاکید کرد که از این به بعد تحت هیچ عنوان حق برگزاری مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاههای کشور در ورزشگاه ۵ مرداد اراک را ندارند.

در این نامه ذکر شده که به دلیل امکانات ضعیف ورزشگاه مانند مجهز نبودن رختکن تیم ها ، نداشتن سرویس بهداشتی مجزا برای تیمهای حاضر و نبود مسیر مشخص برای عبور و مرور بین بازیکنان تیم ها و تماشاگران ، بخاطر مسایل امنیتی و حفظ سلـامت افراد برگزاری دیدارهای شهرداری اراک با سایر حریفان در ادامه رقابت های لیگ دسته دوم در این ورزشگاه ممنوع می باشد.

گویا گزارش ناظران در دیدارهای قبلی تیم شهرداری به فدراسیون فوتبال باعث چنین تصمیم و دستوری شده است. به احتمال فراوان دیدار بعدی تیم شهرداری در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری امام خمینی اراک برگزار خواهد شد.

حال باید دید واکنش هیات فوتبال استان مرکزی به این تصمیم فدراسیون چه خواهد بود، که بعید به نظر می رسد هیات فوتبال مقاومتی در برابر این خواسته فدراسیون داشته باشد، زیرا فدراسیون فوتبال تاکید کرده در صورتیکه که هیات فوتبال استان مرکزی برای حضور در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری امام خمینی اراک دنبال بهانه جویی و عدم تایید این ورزشگاه باشد، از برگزاری دیدارهای شهرداری اراک در لیگ دسته دوم جلوگیری خواهد کرد.


دسته بندي : ورزشي

در سومین بازی از سومین مرحله لیگ برتر بسکتبال با ویلچر کشور تیم بسکتبال با ویلچر هیئت اراک مقابل ایثار قم شکست خورد. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس بعد از ظهر امروز و در ادامه مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر کشور که در مجموعه ورزشی جانبازان و معلولین اراک برگزار شد تیم بسکتبال با ویلچر هیئت اراک در خانه خود با نتیجه 70 بر 56 مقابل ایثار قم تن به شکست داد.

سرمربی تیم بسکتبال با ویلچر هیئت اراک در خاتمه این مسابقه گفت: متأسفانه با برنامه‌ریزی بد انجمن بسکتبال با ویلچر کشور، سر داور و 2 داور کمک این مسابقه از شهر قم انتخاب شده بودند که این مسئله خود عاملی برای ایجاد حاشیه و مشکلات داوری در این مسابقه شد که بر نتیجه بازی نیز تأثیر گذاشت.

صبا میکائیلی اظهار داشت: انجمن بسکتبال با ویلچر استان مرکزی در سالیان اخیر در خصوص تربیت داوران بومی ضعیف عمل کرده است و با توجه به اینکه تیم بسکتبال با ویلچر هیئت اراک به عنوان میزبان در مقابل ایثار قم قرار گرفته بود ولی قضاوت این مسابقه بر عهده داوران قمی بود.

در پایان دور سوم لیگ برتر بسکتبال با ویلچر کشور در گروه دوم، تیم هیئت اراک بعد از ایثار قم مقام دوم را کسب کرد که باید خود را برای دور چهارم و پایانی این مسابقات که در قم برگزار می‌شود، آماده کند.


دسته بندي : ورزشي
براساس تازه ترین رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال ( فیفا ) که امروز ( پنجشنبه) منتشر شد، تیم ملی فوتبال ایران با 650 امتیاز ویک پله صعود نسبت به ماه گذشته در جایگاه اول آسیا و چهل و پنجم جهان ایستاده است.

به گزارش انتخاب به نقل از تارنمای فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا)، در رده بندی آذرماه (نوامبر)، ایران در ماه گذشته در جایگاه دوم آسیا و چهل و نهم جهان قرار داشت.

در بین تیم های آسیایی، ژاپن با 4پله سقوط رده 48 ، کره جنوبی با 2پله صعود در 54 ، استرالیا با 2 پله سقوط در رده 59 جهان و ازبکستان با 13 سقوط در رده 68 جهان در مقامهای دوم تا پنجم آسیا قرار گرفته اند.

رده‌بندی 10 تیم برتر فوتبال جهان در ماه نوامبر به شرح زیر است:

1- اسپانیا 1507 امتیاز

2- آلمان 1318 امتیاز

3- آرژانتین 1251 امتیاز

4- کلمبیا 1200 امتیاز

5- پرتغال 1172 امتیاز

6- اروگوئه 1132 امتیاز

7- ایتالیا 1120 امتیاز

8- سوئیس 1113 امتیاز

9- هلند 1106 امتیاز

10- برزیل 1102 امتیاز

رده‌بندی 10 تیم برتر آسیا در ماه نوامبر:

1- ایران 650 امتیاز

2- ژاپن 638 امتیاز

3- کره جنوبی 577 امتیاز

4- استرالیا 564 امتیاز

5- ازبکستان 526 امتیاز

6- اردن 511 امتیاز

7- امارات 508 امتیاز

8- عمان 389 امتیاز

9- چین 376 امتیاز

10- عربستان سعودی 352 امتیاز


دسته بندي : ورزشي
رییس هیئت بسکتبال استان مرکزی گفت: استان مرکزی میزبان لیگ برتر بسکتبال با ویلچر بزرگسالان در نیمه دوم آذر ماه جاری می شود.

به گزارش خبر مرکزی علیرضا ربیعی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه  مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر برزگسالان در استان مرکزی به میزبانی این استان برگزار می شود، ادامه داد: جلسات هماهنگی برگزاری مسابقات لیگ استانی بسکتبال با حضور روسای هیئت‌های ورزشی استان در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه در این جلسات هماهنگی‌های لازم در خصوص نحوه برگزاری، آمادگی ورزشکاران و زمان و مکان برگزاری مسابقات در حال انجام است، ادامه داد: مسابقات لیگ بسکتبال استان مرکزی 20 و 21 آذر ماه جاری برگزار می شود.

ربیعی، ادامه داد: این دوره از مسابقات در در گروه برگزار می شود که درهر گروه چهار تیم با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

رییس هیئت بسکتبال استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی در گروه ب با تیم‌های مخابرات اصفهان، شهرداری آمل و همیاری زنجان رقابت می‌کند، اضافه کرد: چهار بازیکن این تیم از اعضای تیم ملی هستند.

وی خاطرنشان کرد: تیم بسکتبال با ویلچر استان مرکزی سال گذشته موفق به کسب مقام سوم لیگ برتر کشور و نایب قهرمانی ایران شد.

لازم به ذکر است دو تیم برتر هر گروه در مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر با یکدیگر رقابت و تیم منتخب به عنوان قهرمان این مسابقات معرفی می‌شود.


دسته بندي : ورزشي

به گزارش خبر مرکزی به نقل از کانون هواداران ورزش اراک نوشت:

ادامه هفته پنجم مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاههای کشور امروز دو شنبه ۲۰/۸/۹۲ در شهرهای مختلف برگزار شد که تیم شهرداری اراک در ورزشگاه تختی امیدیه مهمان تیم نفت امیدیه بود. با اینکه توپ و میدان بیشتر دست تیم نفت بود اما این تیم شهرداری اراک بود که ابتدا در دقیقه ۵۷ توسط ناصر نادری به یک گل زیبا رسید، اما نفتی ها که دوست نداشتند در خانه بازنده باشند در حدود دقیقه ۶۶ صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که این توپ را تبدیل به گل مساوی کردند. اما در ادامه تیم شهرداری اراک در دقیقه ۹۰ بازی صاحب یک موقعیت گل خوب دیگر شد که بازیکن شهرداری این توپ را مستقیم به دست دروازه بان نفت امیدیه کوبید! شهرداری اراک راحت می توانست با حفظ گل زده بر تیم دوم جدول غلبه کرده و چند رده در جدول صعود کند. این بازی در نهایت با نتیجه تساوی برای دو تیم تمام شود.

 

حواشی بازی

حدود ۵۰ الی ۶۰ نفر از هواداران تیم نفت امیدیه در ورزشگاه این شهر حضور داشتند که با ایجاد سر و صدا و کوبیدن طبل تیم خود را حسابی تشویق کردند.


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی به نقل از قانون آنلاین، در حالی که قرار است یک شنبه این هفته وزیر پیشنهادی  حسن روحانی برای تصدی پست وزارت ورزش به مجلس معرفی شود و  24 آبان هم جلسه رای اعتماد او برگزار شود خبرهای رسیده حاکی از آن است که گویا قرار است دادکان طی این چند روز ممنوع التصویر شود و در برنامه های صدا و سیما حضور نداشته باشد.  همچنین طبق شنیده ها گویا به یکی از خبرگزاری های ارزشی سفارش شده است که در این چند روز تا جایی که می توانند دادکان را به اصطلاح بکوبند تا مانع از معرفی او به مجلس شوند و در صورت معرفی  هم مانع از گرفتن رای اعتماد او شوند. باید منتظر ماند و دید در این چند روز چه اخبار و حواشی ای در خصوص معرفی و یا عدم معرفی دادکان اتفاق می افتد و منبع آن از کجا نشات گرفته.
دسته بندي : ورزشي
دور برگشت گروه یک لیگ برتر هاکی بانوان کشور در اراک به پایان رسید.
به گزارش خبر مرکزی به نقل از واحد مرکزی خبر این مسابقات با حضور چهار تیم مرکزی،همدان،کرمان و تبریز در سالن بانوان مجموعه ورزشی شهدای 5 مرداد اراک برگزار شد.
در پایان این رقابتها تیم همدان عنوان نخست را کسب کرد مرکزی دوم شد و تیم کرمان در جای سوم ایستاد.
بدین ترتیب تیمهای همدان و مرکزی به مرحله بعدی مسابقات صعود کردند که باید با 2 تیم صعود کننده گروه دوم رقابت کنند.
رقابتهای این گروه قرار بود با 6 تیم برگزار شود که به دلیل انصراف کرمانشاه و خراسان رضوی با 4 تیم برگزار شد.
مسابقات گروه دوم هم با حضور 6 تیم در نقده در حال برگزاری است.

دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی کانون هواداران ورزش اراک نوشت:

از دیدار های معوقه هفته اول لیگ دسته دوم فوتبال کشور امروز چهارشنبه ۸/۸/۹۲راس ساعت ۱۵ تیم پیام وحدت مشهد تنها نماینده خراسان رضوی در لیگ دسته دوم کشور میزبان شهرداری اراک تیمی که سالها در لیگ دسته اول کشور توپ زده است بود. در این دیدار شاگردان هاشم رهباردار خیلی زود به گل دست یافتند.

در دقیقه ۴ بازی یاسر باسری پا به توپ وارد محوطه جریمه اراکیها شد که دفاع این تیم او را سرنگون کرد تا داور به درستی نقطه پنالتی را نشان دهد. داود نظمی از نقطه پنالتی گل اول بازی را به ثمر رساند. در ادامه پیامی ها باز هم حمله کردند تا اینکه در آخرین دقیقه نیمه اول توسط امیر ارجمند مدافع پیش تاخته خود به گل دوم دست یافتند.

در نیمه دوم عطش گلزنی سبزپوشان پیام فروکش کرد و توپ بیشتر در میانه میدان در گردش بود. در دقیقه 93 داور یک پنالتی به نفع شهرداری اراک گرفت اما مسعود سحرخیز (سنگربان پیام) به خوبی این موقعیت عالی را از میهمان گرفت تا بازی با همان 2 گل به سود پیام خاتمه یابد.

شهرداری اراک سرانجام رنگ شکست و گل خوردن در لیگ دو را هم دید و نشان داد هم گلزن ندارد هم پنالتی زن.

 

حواشی بازی

تعدادی از هواداران اراکی با هزینه شخصی راهی مشهد شده بودند تا این دیدار را از نزدیک تماشا کنند.

نکته جالب اینکه تیم پیام وحدت مشهد هیچ هواداری در ورزشگاه نداشته و تنها تماشاگران این تیم، مسوولین آن بوده اند.


دسته بندي : ورزشي

سرمربی تیم فوتبال داماش گیلان می‌گوید خودکشی سعید حلافی در شان یک بازیکن حرفه‌ای نیست و او باید در مورد این کارش و همچنین مصاحبه‌هایی که انجام داده، توضیح بدهد.


به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسننا افشین ناظمی در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس اظهار کرد: پرسپولیس تیم خوبی است و مربی بزرگی دارد. ما هم شرایطمان ایده‌آل بوده و در تعطیلات فرصتی به دست آوردیم و تمرینات خوبی انجام دادیم. از لحاظ جسمانی و روحی نیز در آمادگی خوبی قرار داریم. امیدوارم بازی تماشاگرپسندی انجام شود تا مردم هم از آن لذت ببرند. هیچ محرومی هم نداریم و تمام مصدومان به ما اضافه شده‌اند تا تیم کاملی داشته باشیم.


سرمربی داماش گیلان در ادامه درباره خبرهایی که مبنی بر خودکشی سعید حلافی در رسانه‌ها منتشر شده است، توضیح داد: من هم مثل شما هستم و اطلاعات زیادی از این ماجرا ندارم. آخرین روزی که در تمرین حلافی را دیدم سالم بود، اما دیروز صبح به تمرین نیامد. وقتی از دوستان پرسیدم، گفتند مسموم شده است. فکر نمی‌کنم بازیکن حرفه‌ای دست به این کار بزند و اصلا کار پسندیده‌ای نیست. او بدون اینکه بداند جزو 18 بازیکن اصلی است یا نه به تمرین نیامد. به هرحال حق هر مربی است که 18 بازیکنش را انتخاب کند و هیچ مربی دوست ندارد تیم ناقصی را به زمین بفرستد.


وی در ادامه با بیان اینکه دیروز در خوابگاه به ملاقات حلافی رفته است، تصریح کرد: او را در خوابگاه تیم دیدم و متوجه شدم مسموم شده است. سپس از دیگران فهمیدم قرص خورده بود. به هرحال بازیکن حق دارد ناراحت شود اما اختیار فنی نیز دست مربی است. من با حلاقی هیچ مشکلی ندارم، اگر مشکل داشتم، او را انتخاب نمی‌کردم و نگه‌اش نمی‌داشتم. همه بازیکنان برای من عزیز هستند و سعی می‌کنم بهترین‌ها را برای ترکیب اصلی انتخاب کنم.

ناظمی همچنین با اشاره به اینکه حلافی با تماشاگران هم مشکل نداشت از مصاحبه‌های او در رسانه‌ها اظهار تعجب کرد و افزود: اگر هر بازیکنی بخواهد به خاطر نبودش در ترکیب دست به چنین کارهایی بزند، ما باید در کنار مسائل فنی برای سلامتی 8، 9 بازیکن دیگر فکری کنیم. با این وجود معتقدم حلافی حرکت درستی نکرد. نمی‌دانم شاید مشکل دیگری داشته باشد. اما باید حرف‌هایش را اثبات کند و بگوید ما چرا آدم بدی هستیم. ان‌شاءالله سلامتی‌اش را به دست آورد تا ببینیم چه فکری درباره‌اش بکنیم. حرفی که زده می‌شود باید با دلیل و منطق باشد. بازیکنانی که در حال حاضر در داماش بازی می‌کنند با من نسبتی ندارند.


سرمربی داماش گیلان در ادامه نشست خبری در پاسخ به این پرسش که تیمش فردا برای کسب چه نتیجه‌ای به میدان می‌رود، عنوان کرد: ما برای هیچ بازی افکار تدافعی نداریم و در تمام بازی‌ها برای برد به میدان می‌رویم، اما نتیجه غیرقابل پیش‌بینی است. بازیکنان تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا به سه امتیاز برسند، اما هرچه خدا بخواهد همان می‌شود.
 افشین ناظمی در پایان نشست خبری درباره پیروزی خفیف تیم ملی فوتبال ایران مقابل تایلند خاطرنشان کرد: تیم ملی در نیمه اول خوب نبود اما در نیمه بعدی فرق کرد و فوتبال ایرانی را به نمایش گذاشت. تایلند هم تیم درجه سه آسیا محسوب می‌شود و به تهران آمده بود ابتدا گل نخورد و از ضدحمله‌ها بهره ببرد اما با تعویض‌هایی که سرمربی ایران انجام داد نیمه دوم بهتر شدیم و سه امتیاز را به دست آوردیم.


دسته بندي : ورزشي
تیم هندبال صبای قم در دیداری حساس از هفته دهم مسابقات لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های کشور به شکست مقابل تیم هپکو اراک تن داد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، در حالی که دهمین هفته از دور رفت پیکارهای فصل جاری لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور از پنجشنبه شب آغاز شده، این هفته از بازی ها امشب با انجام دو مسابقه رسما به پایان می رسد و تنها یک هفته به پایان نیم فصل باقی مانده است.

دیدارهای شب نخست از هفته دهم مسابقات لیگ دسته برتر هندبال باشگاه‌های کشور در حالی به انجام رسید که تیم هندبال صبای قم در رویارویی با تیم رده هفتمی هپکو اراک در دیداری حساس به میدان رفت و در پایان با اختلاف سه گل شکست خورد.

تیم هندبال صبای قم بعد از راهیابی به مسابقات لیگ بر‌تر هندبال باشگاه‌های کشور هنوز نتوانسته است خود را با شرایط لیگ برتر وفق بدهد و به همین خاطر این تیم همچنان در جدال با حریفان لیگ برتری خود بر روی نوار ناکامی گام بر می دارد.

این تیم برای حضور قدرتمند در مسابقات فصل جاری لیگ دسته برتر هندبال مردان باشگاه های کشور نیازمند تقویت خود با جذب چند مهره با تجربه و کارآمد است و الا چه بسا در پایان لیگ امسال بار دیگر به رقابت های دسته اول هندبال کشور سقوط کند.

از سوی دیگر زمان زیادی به پایان رقابت‌های دور رفت مسابقات فصل جاری لیگ دسته برتر هندبال باقی نمانده است و با توجه به نتایجی که صبای قم این هفته ها کسب می کند، ممکن است با تداوم این تزلزل مکان نهم را نیز از دست داده و به رده های دهم و یازدهم نیز برود.

دیدار حساس صبای قم در دهمین هفته از نیم فصل نخست رقابت‌های لیگ دسته برتر هندبال باشگاه‌های کشور با تیم هندبال هپکو اراک با توجه به برنامه سازمان لیگ فدراسیون هندبال، به میزبانی تیم هپکو برگزار شد و سرانجام اراکی ها توانستند از فرصت بازی در خانه به بهترین نحو ممکن بهره برده و تیم صبای قم را با حساب 17 بر 14 شکست بدهند.

صعود تیم هندبال صبای قم بعد از این باخت در هفته پایانی از دور رفت مسابقات لیگ دسته برتر هندبال باشگاه‌های کشور باید در مقابل تیم هندبال ثامن الحجج سبزوار به میدان برود دیداری که در سالن دو هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم برگزار می شود.

با نتیجه ای که در دیدار صبای قم و هپکو اراک رقم خورد تیم هندبال هپکو اراک هشت امتیازی شد و در پایان هفته دهم از دور رفت لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور در مکان ششم قرار گرفت در حالی که صبای قم با سه امتیاز همچنان در مکان نهم جدول 11 تیمی لیگ برتر هندبال جای دارد.


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی به نقل از ايرنا، در اين بازي كه عصر امروز (جمعه) با حضور بيش از سه هزار تماشاگر در سالن ورزشي سربداران شهرستان سبزوار برگزار شد، تيم هندبال ثامن الحجج (ع) سبزوار با نتيجه ۳۹ بر ۲۹ حريف خود را مغلوب كرد.
در نيمه نخست اين ديدار نيز تيم موسسه مالي و اعتباري ثامن الحجج (ع) سبزوار با نتيجه ۲۰ بر ۱۵ پيروز ميدان بود.
اين بازي را مجيد كلاهدوزان از اصفهان و عليرضا موسويان از تبريز قضاوت كردند.
تيم موسسه مالي و اعتباري ثامن الحجج (ع) سبزوار تاكنون تمام ديدارهاي خود را با پيروزي مقابل حريفان به پايان رسانده است و با ۱۸ امتياز در صدر جدول رده بندي قرار دارد.

دسته بندي : ورزشي
کميته انضباطی فدراسيون هندبال رای خود در خصوص اتفاقات بازی تيم‌های هپکو و مس فلـاورجان را اعلـام کرد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از سايت فدراسيون هندبال،کميته انضباطی با حضور اعضا و همچنين نماينده باشگاه هپکوی اراک ، در رابطه با مسایل به وجود آمده در حاشيه بازی تيمهای هپکو و مس پارس فلـاورجان از هفته ششم ليگ برتر آقايان تشکيل جلسه داد و با توجه به مستندات ناظر بازی و نماينده فدراسيون ، ايرج رضايی به محروميت تا پايان اين فصل از همراهی تيم خود به صورت قطعی و همچنين 6 ماه از فصل آينده به صورت تعليقی محکوم شد.


دسته بندي : ورزشي
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به اتفاقات دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس تاکید کرد: بر اساس آنالیز این بازی توسط اعضای دپارتمان، مشخص است که داوری پر اشتباه بوده و بی‌شک طبق قوانین و آئین‌نامه کمیته داوران با کادر داوری این دیدار برخورد خواهد شد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، فریدون اصفهانیان درخصوص قضاوت دیدار سپاهان اصفهان و پرسپولیس در هفته دهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور ضمن بیان مطلب فوق گفت: هنوز گزارشی از این دیدار به دستم نرسیده اما طبق مذاکراتی که با اعضای دپارتمان داوری صورت گرفت و بر اساس آنالیز این بازی توسط اعضای دپارتمان، مشخص است که داوری پر اشتباه بوده و بی‌شک طبق قوانین و آئین‌نامه کمیته داوران با کادر داوری این دیدار برخورد خواهد شد.

وی همچنین افزود: همانطوری که برای عملکرد خوب داوران تشویق درنظر گرفته می‌شود، برای عملکرد نامطلوب‌شان نیز مطابق مقررات جریمه‌های قانونی در نظر گرفته می‌شود.

رئیس کمیته داوران که با سایت فدراسیون فوتبال گفتگو می‌کرد، در خصوص اعتراضاتی که از سوی مسئولان تیم‌ها به داوری این دیدار شده، تاکید کرد: پس از بررسی مطالبی که عنوان شده، آنها را به مقامات رسمی فدراسیون فوتبال ارائه می‌دهیم تا تصمیم‌گیری نهایی در مورد مصاحبه‌هایی که انجام شده، صورت گیرد.

اصفهانیان همچنین درباره سه دیدار گسترش فولاد با ذوب‌آهن، فجرسپاسی با استقلال خوزستان و نفت تهران با ملوان بندرانزلی گفت: گزارش ناظران این سه بازی نشان می‌دهد که بازی بدون مشکل و با قضاوت خوب داوران همراه بوده است و اشتباهی که بر نتیجه بازی و ایحاد تشنج در مسابقه از سوی تصمیمات داور اعلام شده، صورت نگرفته است.


دسته بندي : ورزشي
تیم مس پارس فلاورجان مقابل مهمانش هپکو اراک 27 بر 25 به پیروزی رسید.
به گزارش خبر مرکزی به نقل از واحد مرکزی خبر مس پارس که تا این هفته از رقابتها تنها 3 امتیاز بدست آورده بود برای رسیدن به جمع تیمهای بالای جدول به پیروزی دراین بازی نیاز داشت و به همین دلیل از ابتدا حملات همه جانبه را در دستور کار خود قرار داد.
شاگردان رسول کشانی در تیم مس پارس در نیمه اول بازی زیبایی را به نمایش گذاشتند و به خوبی در برابر حملات مهمان اراکی مقاومت و از ضد حملات حداکثر استفاده را کردند.
در نیمه دوم هپکو اراک که نمی خواست بازنده این دیدار شد بازی را تهاجمی آغاز کرد و توانست اختلاف گلها را جبران کند و تا دقایق پایانی، بازی پایاپایی با میزبان فلاورجانی خود داشته باشد.
در سه دقیقه پایانی بازی مس پارس که خود را زیر فشار می دید و حتی مساوی را برای خود نتیجه بدی می دانست سعی کرد با بستن خط دفاعی و استفاده از توپهای کناری به دروازه هپکو اراک نزدیک شود و بالاخره توانست 27 بر 25 پیروز میدان شود.
مس پارس فلاورجان با این پیروزی 5 امتیازی شد و به رده پنجم جدول صعود کرد و هپکو اراک هم با این شکت با 4 امتیاز در رده هفتم قرار گرفت.
در دیگر دیدار امروز کاسپین قزوین 30 بر 26 صبای قم را مغلوب کرد.
تا پایان هفته ششم ثامن الحجج سبزوار، سنگ و آهن بافق یزد و ثامن الحجج مشهد با 12، 9 و 8 امتیاز در رده های اول تا سوم قرار دارند.
نیک اندیش شهرداری اصفهان این هفته استراحت داشت

دسته بندي : ورزشي

تیم گهر دورود در ادامه روند موفقیت‌های خود در دیدارهای تدارکاتی این بار شهرداری اراک را با شکست بدرقه کرد. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس عصر امروز تیم‌های گهر دورود و شهرداری اراک در ورزشگاه تختی دورود به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت تیم گهر دورود در ادامه روند موفقیت‌های خود در دیدارهای تدارکاتی توانست با تک گل وحید همراز بازیکن دورودی خود بر تیم شهرداری اراک غلبه کند.

این دیدار راس ساعت 16:45 آغاز شد و در اوایل بازی دو تیم بیشتر به محک زدن یکدیگر می‌پرداختند، اما رفته رفته تیم گهر توانست توپ و میدان را در دست بگیرد و موقعیت‌هایی بر روی دروازه حریفش ایجاد کند که تبدیل به گل نشدند و در نهایت نیمه اول با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید.

در آغاز نیمه دوم محمد احمدزاده سرمربی تیم گهر دورود با چند تغییر به میدان فرستاد تا گهر شکلی هجومی‌تر به خود گیرد و بالاخره در دقیقه 71 وحید همراز که در آغاز نیمه دوم به میدان آمده بود، توانست دروازه شهرداری را باز کند.

هر چند در ادامه و پس از دریافت گل تیم اراکی حملاتی را روی دروازه گهر ترتیب داد، اما دفاع گهر به خوبی توانست مقابل این حملات بایستد و در نهایت بازی با همان نتیجه 1-0 به سود گهر پایان یابد تا شاگردان احمدزاده در نخستین دیدار تدارکاتی خود در دورود به پیروزی برسند.

این سومین برد گهر دورود در بازی‌های تدارکاتی است، پیش از این گهر توانسته بود، در دیدارهای پیش فصل خود پیکان و ابومسلم را شکست دهد و مقابل شهرداری اراک و راهیان کرمانشاه به تساوی دست یابد.

لازم به ذکر است، تیم گهر در ابتدا قرار بود، با تیم پاس همدان بازی کند که با لغو شدن آن تیم شهرداری اراک جایگزین پاس برای این دیدار دوستانه شد.


دسته بندي : ورزشي
هفتاد و هفتمین دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در شرایطی برگزار شد که مثل دو دیدار گذشته دو تیم در پایان به تساوی بدون گل رضایت دادند. این بازی در شرایطی با چنین نتیجه‌ای به پایان رسید که بازیکنان میلیاردی دو تیم که اسکلت اصلی تیم ملی را نیز تشکیل می‌دهند در طول 90 دقیقه نتوانستند نمایش قابل قبولی داشته باشند و علاقمندان به فوتبال را راضی کنند.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، این دیدار از ساعت 18:50 امروز جمعه در هفته هشتم سیزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر و در حضور نزدیک به یکصد هزار تماشاگر و به قضاوت علیرضا فغانی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد که دو تیم در پایان به تساوی بدون گل دست پیدا کردند.

در ترکیب تیم فوتبال استقلال سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، حنیف عمران زاده، امیرحسین صادقی، پژمان نوری، ساموئل، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، سیاوش اکبرپور، محمدمهدی نظری و محمد قاضی به میدان رفتند و در ترکیب پرسپولیس نیز نیلسون، سیدجلال حسینی، محسن بنگر، محمدرضا خانزاده، قاسم دهنوی، رضا حقیقی، محمد نوری، پیام صادقیان، میثم حسینی، غلامرضا رضایی و سیدمهدی سیدصالحی به میدان آمدند.

شروع این دیدار با حملات پرسپولیس همراه بود و این تیم در دقیقه 3 روی یک کرنر صاحب موقعیت مناسبی برای ایجاد خطر شد که ضربه محکم محمدرضا خانزاده با فاصله زیادی از روی دروازه به بیرون رفت. بعد از این حمله استقلالی ها قصد ایجاد موقعیت در زمین پرسپولیس را داشتند که دوبار خطای بازیکنان حریف مانع از این کار شد.

* در دقیقه 6 این دیدار آندرانیک تیموریان توپی را از جناح راست روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد که با ضربه مدافع سرخپوشان راهی کرنر شد. این ضربه مجددا با دخالت مدافع پرسپولیس به کرنر رفت که در دومین ضربه نیلسون توپ را به راحتی در اختیار گرفت.

* از دقیقه 6 تا 9 بازی بی هدف و بدون برنامه از سوی هر دو تیم پیگیری شد که بیشتر به خطا روی یکدیگر گذشت. در این بین خطایی که صادقی روی پیام صادقیان انجام داد ثانیه های زیادی از وقت بازی را تلف کرد.

* در دقیقه 10 این دیدار بازی بد و بدون برنامه هر دو تیم ادامه داشت و خطا روی بازیکن حریف حرف اول بازی را می زد. در این دقیقه امیر قلعه نویی اولین اعتراض خود به داور مسابقه را انجام داد و ثانیه های از وقت بازی را تلف کرد.

* در 10 دقیقه دوم این دیدار بازیکنان دو تیم بیش از هر زمان دیگری روی یکدیگر خطا کردند و حتی یک موقعیت خطرناک هم روی دروازه یکدیگر ایجاد نکردند. در برخی صحنه ها نیز خطاها آنقدر ناشیانه بود که صدای تماشاگران را درآورد. تا دقیقه 20 این دیدار حتی یک موقعیت خطرناک هم که تماشاگران را نیم خیز کند روی دروازه ها ایجاد نشد.

* در دقیقه 22 پیام صادقیان این شانس را داشت که نخستین حمله جدی را روی دروازه استقلال پی ریزی کند اما سانتر او را مدافعان استقلال به راحتی برگرداندند تا بازهم موقعیتی ایجاد نشود.

* در دقیقه27 اولین خطر روی دروازه استقلال ایجاد شد. در این صحنه توپی که توسط پژمان نوری با سر دفع کرده بود پشت محوطه جریمه روی پای محمد نوری آمد که ضربه او را رحمتی به کرنر فرستاد. ضربه کرنر هم ثمری برای شاگردان دایی نداشت و توپ به مرکز زمین برگشت.

* در دقیقه 30 بازهم استقلالی ها از خط دفاع توپ بلندی را روی دروازه پرسپولیس ارسال کردند که توپ را محسن بنگر با سر به نیلسون داد اما نظری با این دروازه‌بان برخورد کرد و درگیری لفظی بنگر و نظری باعث شد داور مسابقه به این دو کارت زرد نشان دهد.

* در دقیقه 35 این دیدار استقلال اولین موقعیت را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد که البته خیلی هم خطرناک نبود و ضربه محکم سیاوش اکبرپور از روی دروازه به بیرون رفت.

* در دقیقه 37 پرسپولیس پشت محوطه جریمه استقلال صاحب یک موقعیت ایستگاهی شد که این ضربه را محمد نوری به بیرون زد و موقعیت جدی ایجاد نشد.

* در دقیقه 38 جواد نکونام با ضربه سر جدی ترین موقعیت را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد که ضربه سر وی از درون محوطه جریمه با اختلافی اندک از کنار تیر عمودی دروازه به بیرون رفت.

* فرهاد مجیدی که از ابتدا روی نیمکت نشسته بود در دقیقه 45 این دیدار و به دنبال مصدومیت سیاوش اکبرپور به میدان آمد و مورد تشویق هواداران استقلال قرار گرفت.

در شروع نیمه دوم فرهاد مجیدی درون محوطه شش قدم پرسپولیس صاحب یک موقعیت مطلوب شد که نتوانست توپ را درون دروازه جای دهد تا بهترین موقعیت استقلال از دست برود.

* در دققه 55 این دیدار امیر قلعه نویی دست به یک تعویض در خط حمله زد و آرش برهانی را به جای محمدمهدی نظری وارد بازی کرد.

* خطا روی فرهاد مجیدی در دقیقه 57 یک ضربه ایستگاهی را نصیب استقلال کرد که این ضربه با مداخله مدافعان پرسپولیس به کرنر رفت. ضربه کرنر هم ثمری برای استقلالی ها نداشت.

* در دقیقه 59 محمدرضا خلعتبری برای اولین بار با پیراهن پرسپولیس به میدان رفت. او جانشین غلامرضا رضایی شد که در این دیدار نتوانست موقعیتی خلق کند.

* فرهاد مجیدی در دقیقه 61 این دیدار با عبور از چند مدافع پرسپولیس توپ ایده الی را برای جی لوید ساموئل ارسال کرد که ضربه محکم این بازیکن از درون محوطه جریمه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

* در دقیقه 62 پیام صادقیان موقعیت مشابهی را ایجاد کرد و با عبور از چند بازیکن استقلال خود را به داخل محوطه جریمه استقلال رساند که مدافع حریف توپش را دفع کرد و قاسم دهنوی توپ برگشتی را با اختلاف زیاد به بالای دروازه زد.

* دو دقیقه بعد محمد نوری کاپیتان پرسپولیس ساموئل را در مرکز زمین با خطا متوقف کرد تا هم یک کارت زرد دریافت کند و همه اجازه موقعیت سازی به این بازیکن را ندهد.

* در دقیقه 69 پیام صادقیان شوت محکمی را روانه دروازه استقلال کرد که رحمتی توپ او را برگرداند.

* دقیقه 75 استقلال قصد نزدیک شدن به دروازه پرسپولیس را داشت که مدافعان پرسپولیس توپ را دفع کردند. در ضد حمله منتظری روی صادقیان خطا کرد و کارت زرد گرفت.

* دقیقه 77 پرسپولیس کمی جلو آمد و دو سانتر روی دروازه استقلال انجام داد که هیچکدام ثمری نداشت و توپ به کرنر رفت. ضربه کرنر را خلعتبری زد که مدافعان استقلال ناقص دفاع کردند.

* در دقیقه 79 علی دایی دست به تعویض دیگری زد و هادی نوروزی را جانشین قاسم دهنوی کرد تا شاید بار هجومی تیمش بیشتر شود.

* در دقیقه 87 پیام صادقیان روی پای جواد نکونام تکل خطرناکی رفت که یک کارت زرد از داور مسابقه گرفت.

* دقایق پایانی این دیدار هم با احتیاط بیش از قبل دو تیم همراه بود و توپ بیشتر در مرکز میدان و به آرامی حرکت می کرد.

* محمد قاضی هم در دقیقه 90 این دیدار به خاطر خطا روی پیام صادقیان کارت زرد گرفت.

هفتاد و هفتمین دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در شرایطی با تساوی بدون گل به پایان رسید که دو تیم در دو دیدار گذشته هم به تساوی بدون گل دست پیدا کرده بودند.


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی به نقل از ورزش۳ در ادامه هفته اول ليگ برتر فوتسال عصر امروز 3 ديدار برگزار شد که تيم‌هاي ميثاق، شهرداري و ماهان تنديس قم توانستند مقابل حريفان خود به برتري دست يابند.

تيم فوتسال ميثاق تهران با سرمربيگري محمود خوراکچي توانست 4 بر 3 مقابل شهيدمنصوري قرچک به برتري دست يابد. منصوري که پس از کش و قوس‌هاي فراوان با سرمربيگري داورزني وارد ليگ شد در اولين ديدار خود شکست را پذيرفت.

در ديگر ديدار شهرداري تبريز مقابل تاسيسات دريايي با نتيجه 6 بر 2 به برتري رسيد. هدايت تاسيسات برعهده علي صانعي، سرمربي سابق تيم ملي فوتسال است. اين تيم تا چند هفته‌ گذشته حضورش در ليگ در هاله‌اي از ابهام بود که در پايان مسئولان تصميم گرفتند در ليگ شرکت کنند.

همچنين ماهان تنديس قم که امتياز صباي قم را خريداري کرده توانست در اولين بازي مقابل شاگردان سيدمهدي ابطحي در شهرداري ساوه به برتري برسد. هدايت ماهان را رضا کردي برعهده دارد.

در اين هفته ديدار تيم‌هاي گاز خوزستان و حفاري اهواز به علت وضعيت نامشخص گاز لغو شد.

روز گذشته نيز دو ديدار برگزار شد که فرش‌‌آرا توانست يک بر صفر راه ساري را شکست دهد و دبيري تبريز 5 بر يک از سد هلال‌احمر گذشت.

در آخرين ديدار اين هفته روز يکشنبه گيتي‌پسند اصفهان به مصاف زمزم اين شهر مي‌رود.


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی؛ ˈحسن قربانی ˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: پس از بررسی های انجام شده ˈ رضا عزیز محمدی ˈ به عنوان مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک برگزیده شد.

وی ادامه داد: کار انتخاب مدیر عامل در یک ماه اخیر با برگزاری جلسات و کارگروه های مختلف پیگیری که پس از استماع برنامه های پنج کاندیدا ، مسئولیت باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری به عزیز محمدی محول شد .

ˈرضا عزیز محمدیˈ از کارکنان مجموعه شهرداری اراک که مسئولیت های مختلفی در حوزه ورزش شهرداری داشته است .

باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک در حالی سومین سال فعالیت خود را آغاز کرده که رشته های مختلفی را در حوزه ورزش حرفه ای تحت حمایت خود دارد.

هم اینک شهرداری اراک در رده امید در لیگ یک و رده بزرگسالان نیز در لیگ دسته دوم فوتبال کشور قرار دارد.

پارسال تیم شهرداری اراک پس از حضور ۱۰ ساله خود در لیگ دسته یک فوتبال کشور به لیگ دسته دوم سقوط کرد


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی به نقل  از واحد مرکزی خبر چهارمین باخت کاسپین قزوین در مسابقات هندبال لیگ برتر باشگاههای کشور امروز رقم خورد .
از هفته چهارم لیگ برترهندبال باشگاههای کشور، امروز کاسپین قزوین درسالن شهید رجایی ، میزبان هپکوی اراک بود که این بازی را هم با نتیجه 28 بر 33 به حریف خود واگذار کرد .
کاسپین قزوین در هفته اول و دوم و سوم هم بازیهای خود را واگذار کرده بود .

به گزارش خبر مرکزی هپکو اراک هم اکنون با یک بازی مکتر در درده ی سوم جدول رده بندی قرار دارد.


دسته بندي : ورزشي

به گزارش کانون هوادارن اراک به نقل از سایت رسمی فدراسیون، گروه بندی ها و شماره تیم ها به شرح زیر است:

 

گروه اول
 
تیم شماره یک- صنعت ساری
تیم شماره دو- استیل آذین تهران
تیم شماره سه- کارگر بنه گز بوشهر
تیم شماره چهار- شاهین بوشهر
تیم شماره پنج- فولـاد نوین اهواز
تیم شماره شش- البدر بندر کنگ هرمزگان
تیم شماره هفت- ماشین سازی تبریز
تیم شماره هشت- شهرداری دزفول
تیم شماره نه- نبرد شهرکرد
تیم شماره ده- صنعت نوین آبادان
تیم شماره یازده- برق شیراز
تیم شماره دوازده- شهرداری لنگرود
تیم شماره سیزده- شهرداری جویبار
تیم شماره چهارده- شهرداری اردبیل
 
 
گروه دوم
 
تیم شماره یک- پیام صنعت آمل
تیم شماره دو- شهرداری اراک
تیم شماره سه- گاز فجر جم بوشهر
تیم شماره چهار- پرسپولیس گناوه
تیم شماره پنج- نفت امیدیه
تیم شماره شش- شهرداری تبریز
تیم شماره هفت- میناب طیور هرمزگان
تیم شماره هشت- کاسپین قزوین
تیم شماره نه- نوژن شهرداری نوشهر
تیم شماره ده- ملی حفاری ایران (هرمزگان)
تیم شماره یازده- سپیدرود رشت
تیم شماره دوازده- بهمن شیراز
تیم شماره سیزده- استقلـال ساری
تیم شماره چهارده- اتکا گلستان
 
 
 
برنامه سه هفته ابتدایی مسابقات به صورت زیر است:
 
 
هفته اول
 
تیم شماره یک-تیم شماره چهارده
تیم شماره سیزده-تیم شماره دو
تیم شماره سه – تیم شماره دوازده
تیم شماره یازده-تیم شماره چهار
تیم شماره پنج – تیم شماره ده
تیم شماره نه-تیم شماره شش
تیم شماره هفت-تیم شماره هشت
 
 
هفته دوم
 
تیم شماره سیزده-تیم شماره یک
تیم شماره دوازده-تیم شماره چهارده
تیم شماره دو – تیم شماره یازده
تیم شماره ده-تیم شماره سه
تیم شماره چهار-تیم شماره نه
تیم شماره هشت-تیم شماره پنج
تیم شماره شش-تیم شماره هفت
 
 
هفته سوم
 
تیم شماره یک-تیم شماره دوازده
تیم شماره یازده-تیم شماره سیزده
تیم شماره چهارده-تیم شماره ده
تیم شماره نه-تیم شماره دو
تیم شماره سه-تیم شماره هشت
تیم شماره هفت-تیم شماره چهار
تیم شماره پنج-تیم شماره شش
 
 
لـازم به ذکر است که تاریخ و ساعت مسابقات از طریق سایت رسمی فدراسیون اعلـام خواهد شد.

مراسم قرعه‌کشي جام حذفي برگزار شد که طبق برنامه، تيم‌هاي ليگ برتري پس از اينکه تيم‌هاي ليگ دسته اول و دسته دوم دو بازي با يکديگر انجام دادند وارد مسابقات خواهند شد. يعني برنده آلومينيوم هرمزگان که با يکي از قهرمان‌‌هاي استاني بازي مي‌کند با برنده استقلـال ساري و کاسپين قزوين بازي خواهد کرد و برنده آنها با تيم تيم استقلال تهران روبرو خواهد شد.

به گزارش فارس، استقلال تهران بايد با برنده تيم‌هاي آلومينيوم هرمزگان-يکي از قهرمان‌هاي استاني و استقلال ساري-کاسپين قزوين بازي کند.

ملوان بندرانزلي پس از برگزاري دو ديدار با برنده يکي از تيم‌هاي نيروي زمين تهران-مس رفسنجان و شهرداري لنگرود - گاز فجر جم بازي مي‌کند.

نفت تهران با برنده داماش ايرانيان - يکی از قهرمان‌های استانی و شهرداری جويبار-گهر دورود بازی می‌کند.

همچنين ذوب آهن پس از دو بازی با برنده اتکای گلستان - شهرداری اراک و پيام صنعت آمل - يکی از قهرمان‌هاي استانی بازی خواهد کرد.

صباي قم با برنده تيم‌های گيتی‌پسند اصفهان با يکی از قهرمان‌های استانی و استقلـال اهواز-نفت اميديه بازی می‌کند.

مس کرمان با برنده شهرداري دزفول-نفت و گاز کچساران و شهرداري تبريز-صنعت نفت نوين آبادان بازي مي‌کند.

گسترش فولاد تبريز با برنده تيم‌هاي ميناب طيور هرمزگان-نساجي مازندران و البدر بندر کنگ و سفيد رود رشت بازي مي‌کند.

سپاهان اصفهان با برنده تيم‌هاي صنعت نفت آبادان-راهيان کرمانشاه و سياه‌جامگان مشهد-يکي از قهرمان‌هاي استاني بازي مي‌کند.

در نيمه ديگر جدول برنامه رقابت‌ها به شرح زير است:

سايپا با برنده تيم‌هاي پرسپوليس گناوه-يکي از قهرمان‌هاي استاني و نفت مسجدسليمان-پيکان تهران بازي مي‌کند.

تراکتورسازي تبريز با برنده تيم‌هاي برق شيراز-ماشين‌سازي تبريز و سايپاي شمال-صنعت ساري بازي مي‌کند.

داماش گيلان با برنده تيم‌هاي نوژن شهرداري نوشهر-شاهين بوشهر و شهرداري ياسوج-آهن بافق يزد بازي خواهد کرد.

راه‌آهن سورينت با برنده تيم‌هاي مس سونگون ورزقان-گل‌‌گهر سيرجان و نبرد شهرکرد-يکي از قهرمان‌‌هاي استاني بازي مي‌کند.

فولاد خوزستان با برنده تيم‌هاي فولاد يزد-يکي از قهرمان‌هاي استاني و ابومسلم خراسان-شهرداري بندرعباس بازي مي‌کند.

فجر سپاسي شيراز با برنده تيم‌هاي استيل‌آذين تهران-ايران‌جوان بوشهر و فولاد نوين اهواز-يکي از قهرمان‌هاي استاني ديدار خواهد کرد.

پرسپوليس با برنده بازي تيم‌هاي پديده مشهد-پارس همدان و کارگر بن يزد-شهرداري اردبيل بازي مي‌کند.

استقلال خوزستان نيز با برنده تيم‌هاي ملي حفاري اهواز-بهمن شيراز و الوند همدان-يکي از قهرمان‌هاي استاني بازي مي‌کند.

طبق اين برنامه تيم‌هاي استقلال و سپاهان نيز تا مرحله نيمه‌نهايي به يکديگر نمي‌رسند همچنين تراکتورسازي و پرسپوليس نيز تا مرحله نيمه‌‌نهايي با يکديگر مصاف نخواهند داشت.


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی به نقل از ايرنا، در اين مسابقات ۳۶ ورزشكار از باشگاه مقاومت مركزي، سيمان الماس اردبيل، شهرداري اروميه، بسيج فولاد مباركه و دانشگاه علوم انتظامي تهران به مدت يك روز با هم به رقابت پرداختند.
در اين رقابت ها، تيم هاي مركزي، فولاد مباركه اصفهان و سيمان الماس اردبيل بر حريفان خود غلبه كردند.
رييس هيات تيراندازي استان مركزي در حاشيه برگزاري اين مسابقات به خبرنگار ايرنا گفت: در مجموع در اين ليگ پنج بازي در دور رفت و پنج بازي در دور برگشت برگزار مي شود.
غلامرضا كريمي افزود: هفته دوم دور رفت اين ليگ در اصفهان برگزار خواهد شد و در پايان تمام ديدارهاي رفت و برگشت، دو تيم برتر به مسابقات ليگ برتر تيراندازي كشور راه پيدا خواهند كرد


دسته بندي : ورزشي
رئیس هیئت فوتبال استان مرکزی با اشاره به مشکلات مدیریتی تیم شهرداری اراک گفت: تیم فوتبال این شهر تنها با ثبات مدیریتی درباشگاه ها به موفقیت می رسد.

به گزارش خبر مرکزی محمدرضاغفاری در گفتگو با مهر افزود: اگر تیم فوتبال این شهر می خواهد موفق شود باید ثبات مدیریتی درباشگاه ها وجود داشته باشد و مدیری باتجربه که بتواند به خوبی تیم رامدیریت و از ایجاد حاشیه درتیم جلوگیری کند در تیم استفاده شود.

وی با بیان اینکه تیم شهرداری اراک به علت نداشتن مدیریت درست ضربه خورد اظهارداشت: شهرداری در این دوسال به خوبی هزینه کرد و هیچ چیز کم نداشت اما تیم سرهمین مسئله ضربه خورد.

غفاری خاطرنشان کرد: دراین دوسال هزینه های زیادی برای جذب بازیکن و تیم اراکی از سوی شهرداری اراک انجام شد که متاسفانه جواب نداد و پول ها به راحتی هدر رفت و تیم شهر هم به موفقیت نرسید.

رئیس هیئت فوتبال استان مرکزی در مورد آخرین وضعیت تیم شهرداری نیز  گفت: شهرداری هنوز معلوم نیست چه زمانی امتیاز تیم لیگ یکی را خریداری می کند.

وی ادامه داد: شاید هم شهرداری نمی تواند درلیگ یک تیمداری کند که اگر نمی تواند این امتیاز تیم راهرچه زودتر خریداری کند و به ارگان یاکارخانه دیگری که می تواند واگذار کند.

وی خاطرنشان کرد: ضعف تیم اراکی مدیریت است این در حالی است که اراکی ها مثل سال های قبل به علت ضعف مدیریتی در آخرین لحظات تیمشان بسته می شود و این یعنی تیم اراک دوباره باید بدون آمادگی پا به میدان مسابقات بگذارد.


دسته بندي : ورزشي
پس ازسقوط تیم فوتبال شهرداری اراک به لیگ دو، مسئولان در باشگاه شهرداری به دنبال خرید امتیاز یک تیم لیگ یکی هستند اما زمان، چگونگی و چرایی خرید این تیم موافق و مخالفانی دارد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، خرید امتیاز یک تیم لیگ یکی درحالی مطرح می شود که ورود این تیم به اراک ممکن است تیم شهرداری را که درلیگ دوحضور دارد امتیازش فروخته شود و اراک فقط یک نماینده درلیگ یک داشته باشد.

اشرف بهادری عضو سابق شورای شهر اراک که درسنوات گذشته هم با اصول تیم داری و بودجه تیم شهرداری مخالف بود در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه گفت: در خصوص تیم فوتبال مصاحبه نمی کنم اما مخالفت ضمنی خود را با خرید امتیاز اعلام می کنم.

خرید امتیاز باعث پیشرفت فوتبال اراک می شود

اما سرپرست سابق تیم فوتبال شهرداری اراک ضمن امیدواری به خرید تیم گفت: با خریدامتیاز تیم لیگ یکی موافق هستم و باید این اتفاق رخ دهد چراکه این موضوع باعث پیشرفت درفوتبال اراک می شود.

 

محمدرجائیان در ادامه گفت: این امتیاز رابخرند اما شهرداری تیمی که درلیگ دو دارد راهم زیر نظر داشته باشد(به نوعی در دو لیگ تیم داری کند) بهتر است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز گفت: طبق توافقات وقرارداد مدیریت سابق ورزش و جوانان با مسئولان شهرداری، سهمیه تیم دسته یکی با این شرط واگذار شد که اگر تیم به دسته دو سقوط کرد شهرداری وظیفه دارد  امتیاز یک تیم لیگ یکی راخریداری کند که خود بازهم تیمداری کند.

شهرداری در حال مذاکره خرید امتیاز است

سعیدملکی درادامه گفت: شهرداری بر تعهد خود پایبند است و در حال مذاکره و انجام امور خرید امتیاز است.

مهدی اکبری هوادارقدیمی فوتبال اراک از مخالفان خرید امتیاز تیم گفت: بیش ازده سال است که درسرما وگرما به ورزشگاه می روم از تیم شهر حمایت کرده ام تا به موفقیت برسد وبه لیگ برتر برود اما بااتفاقات وحاشیه هایی که دراین چندساله وبخصوص دردوسال اخیر درتیم رخ داد این تیم لیگ برتری که نشد هیچ بلکه به لیگ دوهم سقوط کرد.

وی اضافه کرد: من به عنوان یک هوادار با خریدامتیاز یک تیم دیگرمخالف هستم شاید دیگر دوستان وهواداران اراکی ازخرید تیم استقبال کنند اما اگر تیم خودش تلاش کند وبه لیگ یک بیاید بهتر است چون ممکن است باخریدامتیاز تیم لیگ یکی هم دردی دوا نشود و دوباره باحسرت وافسوس به لیگ برتر نگاه کنیم.مسئولان ما باید به دنبال حل مشکل باشند تا معلوم شودضعف فوتبال اراک کجاست.

باخرید امتیاز تیم لیگ یکی دردی دوا نمی شود

هدف مسئولان درشهرداری اراک  لیگ برتری شدن است یا اینکه فقط یک تیم فوتبال داشته باشیم هنوز مشخص نیست اما تاریخ فوتبال اراک نشان می دهد اگر این امتیاز خریداری شود ممکن است ده سال دیگر در حسرت لیگ برتری شدن بمانیم.

برخی ها می گویند اگر این امتیاز خریداری شود فوتبال ما زنده می ماند و پیشرفت می کند وبرخی معتقدند هنوز تیم شهرداری نفس می کشد و می توان با تلاش دوباره آن را به حالت قبل برگرداند.

شاید با آمدن یک تیم دیگر به  فوتبال اراک پیشرفتی را در آن  نبینیم، باید  گفت 12سال پیش هم این اشتباه رخ داد در سال 79 تیم پاس اراک به لیگ دسته اول آمد ولی سال بعد به دلیل مشکلات زیاد به لیگ دوسقوط کرد.

اراکی ها سال 81 امتیاز تیم لیگ یکی پارت سازان مشهد را خریداری وآن راصنایع اراک نام گذاری کردند اما در آخر فوتبال دوستان به نتیجه دلخواه نرسیدند.


دسته بندي : ورزشي
مجری و تهیه کننده برنامه قدیمی ورزش و مردم به خاطر مشکل قلبی که پیدا کرده است نمی تواند در برنامه روز جمعه حضور داشته باشد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، بهرام شفیع که یکی از قدیمی ترین گزارشگران و مجریان صداوسیما به شمار می رود و حدود 33 سال است برنامه ورزش و مردم را اجرا می کند، به دلیل مشکل قلبی که برایش بوجود آمد در بیمارستان بستری شد و تحت مراقب های ویژه قرار گرفت. پزشکان پس از بررسی شرایط جسمی شفیع به او اعلام کرده اند باید چند روزی استراحت کند.

با تشخیص پزشکان این مجری قدیمی در برنامه روز جمعه حضور نخواهد داشت. این اتفاق در حالی رخ داده که شفیع هفته گذشته علی دایی را به عنوان مهمان در برنامه داشت اما پس از آن به نحوه اجرای او انتقادات زیادی وارد شد.


دسته بندي : ورزشي
تیم ملی والیبال ایران که نخستین حضور خود در رقابت‌های لیگ جهانی را تجربه می‌کند پس از نمایش‌های خیره کننده‌ای که برابر روسیه، صربستان و به ویژه ایتالیا داشت این بار دست به کار بزرگ دیگری زد و در نخستین دیدار برابر کوبا به پیروزی رسید تا شاهکارهای شاگردان ولاسکو در این لیگ ادامه داشته باشد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر دیدار تیم‌های والیبال کوبا و ایران در هفته ششم لیگ جهانی بامداد امروز شنبه در سالن دیپورتیو شهر هاوانا کوبا آغاز شد که در پایان شاگردان ولاسکو موفق شدند با نتیجه 3 بر 2 حریف خود را شکست دهند. شیرمردان ایران در این دیدار گیم اول و دوم را با نتایج 26 بر 24 و 25 بر 19 به حریف قدرتمند خود واگذار کردند اما در سه گیم دیگر 25 بر 19 ، 25 بر 22 و 16 بر 14 به پیروزی رسیدند تا به یک برد شیرین و با ارزش دست پیدا کنند.

در ست اول ایران شروع خوبی داشت و موفق شد با استفاده خوب از سرویس ها و دریافت های کم نقص از حریف پیش بیفتد و تا امتیاز 15 جلوتر از کوبا اما با اختلاف کم پیش برود اما تجربه بالای کوبایی ها و میانگین قدی بهتری که نسبت به ایران داشتند این فرصت را از شاگردان ولاسکو گرفت که بتوانند برتری خود را تا پایان گیم حفظ کنند. با این حال دو تیم تا امتیازات پایانی پایاپای پیش رفتند اما در نهایت این میزبان بود که 26 بر 24 به برتری رسید و گیم اول را به نام خود ثبت کرد.

در ست دوم بازیکنان تیم ملی ایران ضعیف تر از ست اول ظاهر شدند و نتوانستند همپای کوبایی ها پیش بروند. تیم میزبان که از تجربه بالایی در لیگ جهانی برخوردار است این بار برخلاف ست اول بازی را قدرتمندتر شروع کرد و با سرویس های خوب و کم نقص امتیازات زیادی را از ایران گرفت. در مقابل شاگردان ولاسکو اشتباهات بیشتری نسبت به ست اول داشتند و در برخی دریافت ها عملکرد مناسبی نداشتند.

در این ست کوبایی ها با زدن آبشارهای محکم و دقیق امتیازات زیادی گرفتند و مدافعان روی تور ایران نتوانستند عملکرد موفقی داشته باشند. در حالی که ایران 21 به 17 از حریف عقب افتاده بود بازیکنان کشورمان نمایش بهتری داشتند و تلاش زیادی کردند تا بتوانند فاصله امتیازات را کم کنند اما بازی کم نقص کوبا که بازیکنانش از اعتماد به نفس بالایی نیز برخوردار بودند این اجازه را به شاگردان ولاسکو ندادند تا فاصله را کم کنند و در نهایت این کوبا بود که ست دوم را هم 25 بر 19 به سود خود به پایان برساند.

شروع ست سوم اما برای ایرانی ها شرایط بهتری داشت و استفاده از سرویس های ریسکی و پرقدرت جواب داد و مردان کشورمان موفق شدند در همان ابتدا 5 بر 2 از حریف پیش بیفتند تا سرمربی کوبا مجبور به گرفتن وقت فنی شود. با این حال این ایران بود که همچنان به برتری اش در این ست ادامه داد و 12 بر 8 از حریف پیش افتاد و این برتری تا امتیاز 18 ادامه داشت که کوبایی ها توانستند خود را به ایران برسند و حتی یک امتیاز هم پیش بیفتند اما بازهم این شاگردان ولاسکو بودند که نمایش بهتر خود در این ست را ادامه دادند و در نهایت 25 بر 19 حریف خود را شکست دادند.

ست چهارم برای ایران بازهم با کسب امتیازات امیدوار کننده آغاز شد و ملی پوشان کشورمان که اعتماد به نفس قبل را بدست آورده بودند با سرویس های بهتر امتیازات خوبی را کسب کردند. ضمن اینکه موسوی مثل دیدارهای گذشته در دفاع روی تور موفق بود و تشکری هم کمک زیادی به او کرد تا ایران بتواند در این گیم حریف قدرتمند خود را با مشکل مواجه کند. تشکری که در این ست بیشتر به بازی گرفته شد نمایش خوبی داشت و توانست سهم زیادی در کسب امتیازات ایران داشته باشد.

شاگردان ولاسکو در اکثر امتیازات ست چهارم از حریف پیش بودند و 16 بر 11 نیز از حریف پیش افتادند و با اعتماد به نفس خوبی کار را پیش بردند. مردان ایران که در زدن سرویس کم اشتباه بودند و به خوبی دفاع می کردند کار خوبشان در این ست را همچنان ادامه دادند و در نهایت موفق شدند ست چهارم را هم 25 بر 22 به سود خود به پایان برسند تا سرنوشت دیدار اول به گیم پنجم کشیده شود.

در گیم پنجم شاگردان ولاسکو رقابت نزدیک و فشرده ای را با کوبا داشتند و با وجود اینکه با فاصله اندکی از حریف پیش می رفتند و زودتر از کوبا به امتیاز هشت رسیدند اما میزبان دست بردار نبود و از تمام توانش برای رسیدن به پیروزی در این دیدار استفاده کرد اما این شیرمردان ایران بودند که با اقتدار پیش رفتند و در نهایت موفق شدند با نتیجه 16 بر 14 حریق قدرتمند خود را شکست دهند. دیدار دوم این دو تیم بامداد فردا یکشنبه در کوبا برگزار خواهد شد.


دسته بندي : ورزشي

نائب رئیس هیئت تنیس خاکی استان مرکزی از قهرمانی تیم بانوان این استان در مسابقات لیگ دسته دوم تنیس خاکی بانوان کشور خبر داد. 

به گزارش خبر مرکزی ریحانه حسین‌خانی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: مسابقات لیگ دسته دوم تنیس خاکی بانوان کشور با حضور 20 تنیس‌باز در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک برگزار شد که در این مسابقات تیم استان مرکزی با شایستگی هر چه تمام‌تر عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

وی تصریح کرد: در این دوره از رقابت‌ها که با عنوان جام کوثر برگزار شد، تیم‌هایی از استان‌های مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، مازندران، سیستان و بلوچستان، شهرکرد و یزد حضور داشتند که پس از تیم استان مرکزی، دو تیم از استان مازندران موفق به کسب عناوین دوم و سوم شدند.

به گفته نائب رئیس هیئت تنیس خاکی استان مرکزی، تیم‌های اول و دوم این رقابت‌ها به مسابقات لیگ دسته یک کشور راه یافتند.

حسن‌خانی ادامه داد: تیم استان مرکزی با آمادگی بسیار بالا در این رقابت‌ها حضور یافته بود که خوشبختانه توانست شایستگی‌های خود را به نمایش بگذارد.

وی گفت: امیدواریم با راهیابی تیم به لیگ دسته یک شاهد موفقیت و حضور در لیگ برتر باشیم.


دسته بندي : ورزشي
تیم ملی والیبال ایران بعد از پیروزی ارزشمند مقابل ایتالیا در دیدار نخست، نتیجه دومین دیدار خود مقابل این تیم در رقابت‌های لیگ جهانی را واگذار کرد. این در حالی است که ملی‌پوشان کشورمان در طول پنج گیم میزبان خود را تحت فشار گذاشتند اما فقط در دو گیم به نتیجه رسیدند. با این حال تیم ملی ایران در مجموع دو دیدار و از نظر امتیازی 4 بر 2 ایتالیا را شکست داد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، دیدار دوم تیم های ملی والیبال ایران و ایتالیا در هفته پنجم مسابقات لیگ جهانی از ساعت 21:40 شامگاه یکشنبه در شهر ساساری ایتالیا آغاز شد. این دیدار تا گیم پنجم ادامه داشت و در نهایت با برتری 3 بر 2 ایتالیا به پایان رسید.  نتیجه کامل دیدار دوم تیم های ملی والیبال ایران و ایتالیا به شرح زیر است:

* ایتالیا - ایران
(25 بر 22)، (25 بر 20)، (20 بر 25)، (18 بر 25)، (15 بر 13)

گیم اول؛ 25 بر 22 به سود ایتالیا
نخستین امتیاز این دیدار با دفاع ناقص بازیکنان ایران و برای ایتالیا به دست آمد اما ایران هم خیلی زود و باخطایی که زاتسف در سرویس داشت، صاحب امتیاز شد واینگونه رقابت نزدیک دو تیم در این دیدار آغاز شد. سعید معروف، امیر غفور، رحمان داودی، آرمین تشکری و محمد موسوی بازیکنانی بودند که در ترکیب اولیه تیم ملی کشورمان برای این دیدار قرار گرفتند و در طول این گیم رقابت نزدیکی را با حریف دنبال کردند.

وقتی دو تیم در امتیاز 2 مساوی بودند، دفع ایران مقابل زایتسف ایران را 3 بر 2 پیش انداخت و در ادامه اوت شدن توپ ایتالیایی ها امتیاز دیگری را از آن ایران کرد (4 بر 2). اما بلافاصله خطایی که آرمین تشکری در زدن سرویس مرتکب شد، اختلاف امتیاز دو تیم را به حداقل رساند اما در ادامه تیم ایران با عملکرد خوبی که در دریافت های اول داشت تا امتیاز 7 و برتری برابر ایتالیا پیش رفت اما چند اشتباه فردی کار را به تساوی 7 بر 7 کشاند.

 وقتی استراحت فنی اول این گیم با نتیجه 8 بر 7 و به سود ایتالیایی ها به پایان رسید. بعد از آن بازیکنان ایران سعی داشتند ماننددیدار نخست دریافت های اول حریف را با مشکل مواجه کند و از این راه به برتری دست یابند و اینگونه تا امتیاز مساوی 11 پیش رفتند اما بعد از آن دفاع ناقص روی تور دوباره ایتالیایی ها را با یک اختلاف امتیاز پیش انداخت. بعد از آن غفور ضربه محکمی به توپ زد اما سرعت آن بیشتر از آنی بود که در زمین ایتالیا به زمین بخوابد و به همین دلیل امتیاز 14 هم برای ایتالیایی ها به دست آمد (14 بر 11).

اینگونه شد که ولاسکو درخواست اولین وقت استراحت را برای تیمش کرد. بعد از آن خطای سرویس تراویسا امتیاز دوازدهم ایران را به دست آورد هر چند بلافاصله زایتسف ضربه ای به توپ زد که با کمترین اختلاف از کنار تشکری گذشت اما او نتوانست این توپ را دافع کند و اینگونه نتیجه بازی 15 بر 12 شد.

وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه 16 بر 12 به سودایتالیا به پایان رسید. بعد از آن سعید معروف توانست یک امتیاز دیگر برای تیم ایران به دست آورد و نتیچه را 16 بر 13 کند اما خطای تشکری که درست روی دفاع حریف به توپ ضربه زد، یک امتیاز دیگر به اینالیایی ها داد. 

 

در ادامه بازی دو خطای بازیکنان ایتالیا اختلاف امتیاز این تیم با تیم ملی کشورمان را به حداقل رساند (18 بر 17) و بعد از آن دفاع مباشری مقابل زایتسف کار را به تساوی کشاند. بعد از ان غفور ایران را پیش انداخت اما خطای پنجخ دو ضرب مباشری دوباره دو تیم را مساوی کرد (19 بر 19) و در ادامه دفاع شدن همین بازین توسط سه بازیکن ایتالیا، این تیم را پیش انداخت. بعد از آن تیم ایتالیا تا امتیاز 22 پیش رفت اما ملی پوشان کشورمان با عملکرد خوب در دریافت و دفاع این سه اختلاف امتیاز را جبران کردند طوریکه سرمربی ایتالیایی ها وادار به وقت استراحت کرد و این درخواست در نهایت باعث برتری شاگردان این مربی شد.

زایتسف،ساوانی و غفور هر یک با 5 امتیاز بهترین های ایتالیا و ایران در این گیم بودند.

گیم دوم؛ 25 بر 20 به سود ایتالیا
دومین گیم دیدار دوم تیم های ایران وایتالیا با امتیازآوری تیم ایران آغاز شد هر چند خیلی زود کار به تساوی کشیده شد. البته خطای سرویس ساوانی نتیجه را 2 بر یک به سودایران کرد و بعد از آن دوباره نتیجه مساوی شد اما خطای غفور ایتالیا را صاحب سومین امتیاز کرد و برای نخستین بار در این گیم پیش افتاد. وقتی نتیجه بازی 4 بر 2 به سود ایتالیا بود، دریافت ناقص ایران مقابل پرتاب تراویسا یک امتیاز دیگر به ایتالیایی ها داد اما امتیاز پنجم تیم ایران توسط همین بازیکن و با خطایی که در سرویس داشت، به دست آمد (5 بر 3) به سودایران.

درادامه دفاع ناقص محمد موسوی مقابل ساوانی اختلاف امتیاز تیم کشورمان با حریف را یک پله بیشتر کرد و بعد از آن خطای تور بازیکنان ایتالیا را نتیجه بازی 7 بر 5 (به سود ایران) کرد.

 

اولین وقت استراحت فنی این گیم با نتیجه 8 بر 6 به سودایران به پایان رسید بعد از آن توپ غفور در زمین ایتالیا به زمین خوابید و امتیاز نهم را برای ایران رقم زد اما ساوانی خیلی زود یک اختلاف امتیاز از اختلاف امتیاز ایجاد شده را جبران کرد. بعد از آن حمزه زرینی که تازه وارد زمین شده بود ضربه ای زد که دریافت ایتالیایی ها را با مشکل مواجه کرد واینگونه یک امتیاز دیگر به امتیازات ایران اضافه شد (11 بر 7 به سود ایران)، دوازدهمین امتیاز تیم ایران هم توسط زرینی و با دفاع خوب این بازیکن به دست آمد البته بعد از دو امتیازی که ایتالیایی ها به دست آوردند.

13 بر13 نتیجه بازی بود که خطای زرینی در سرویس ایتالیایی ها را پیش انداخت و بعد از دفاع شدن موسوی یک امتیاز دیگر به ایتالیایی ها داد. هر چند موسوی خیلی زود اشتباهش را جبران کرد و یک امتیاز گرفت. بعد از آن معروف نتیجه را در عدد 15 مساوی کرد اما در نهایت وقت استراحت فنی دوم هم به سود ایتالیا و با نتیجه 16 بر 15 به پایان رسید. ایتالیایی ها بعد از این وقت استراحت فنی برتری خود را حفظ کردند تا برنده این گیم را هم تمام کنند.

زایتسف با 13 امتیازی که کسب کرد؛ امتیازآورترین بازیکن زمین تا پایان گیم دوم بود.

گیم سوم؛ 25 بر 20 به سود ایران
گیم سوم دیدار تیم های ایران و ایتالیا در حالی پیگیری شد که ملی پوشان کشورمان با عملکردی متفاوت از دو گیم اول و دوم در اکثر دقایق پیش بودند و حتی توانستند هر دو وقت استراحت فنی این گیم را به ترتیب با امتیازهای 8 بر 7 و 16 بر 11 به سود خود تمام کنند. بعد از وقت استراحت فنی دوم و یک امتیاز دیگری که توسط ملی پوشان کشورمان به دست آمد، اختلاف امتیاز ایران با حریف میزبانش به 6 هم رسید اما اشتباهات پی در پی بازیکنان کشورمان اختلاف امتیاز را کم و کمتر کرد طوریکه نتیجه 17 بر 15 شد.

نتیجه بازی 19 بر 17 به سودایران بود که دریافت ناقص تیم ایتالیا مقابل شهرام محمودی یک امتیاز دیگر به تیم کشورمان اضافه کرد اما ضربه بعد از آن برخورد ضربه بازیکنان ایتالیا به بدن موسوی و خارج شدن توپ از زمین مسابقه، ایتالیایی ها را صاحب امتیاز 18 کرد. نتیجه بازی 21 بر 18 به سود ایران بود که شهرام محودی از دفاع کردن ایتالیای ها ، تیم ایران را صاحب یک امتیاز دیگر کرد (22 بر 18).

اینگونه شد که سرمربی تیم ملی ایتالیا درخواست وقت استراحت کرد اما در بازگشت دو تیم به زمین، بازیکنان کشورمان دوباره توسط محمودی به یک امتیاز دیگر دست یافتند. بعد از آن سرویس سعید معروف آغاز گر بازی بود. توپ بعد از چند بار رفت و برگشت در زمین هر دو تیم، در زمین ایتالیا خوابید اما اعلام خطای داور امتیاز این توپ را به ایتالیایی ها داد و نتیجه بازی 23 بر 19 شد. اما بعد از اینکه تیم کشورمان نتوانست از آبشار بازیکنانش به امتیاز برسد، در دفاع و تسط عادل غلامی صاحب امتیاز دیگری شد و فاصله خود را تا پیروزی در این گیم به حداقل رساند. حداقلی که در نهایت توسط ظریف از بین رفت و ایران برنده گیم سوم شد. زایتسف همچنان امتیازآورترین بازیکن در پایان این گیم بود که در مجموع صاحب 13 امتیاز شده بود. در تیم ایران هم موسوی با 10 امتیاز بالاتر از هم تیمی هایش قرار داشت. 

گیم چهارم؛ 25 بر 18 به سود ایران

تیم ملی کشورمان عملکرد خوب خود در گیم سوم را ادامه داد و توانست اولین وقت استراحت فنی گیم چهارم را هم با نتیجه 8 بر 6 به سود خود تمام کند. نتیجه بازی 10 بر 7 به سود ایران بود که سرمربی تیم ملی ایتالیا درخواست وقت استراحت کرد تا با گوشزدهای لازم اختلاف امتیاز تیمش را کمتر کند اما در بازگشت به زمین، این تیم ایران بود که یک امتیاز دیگر به دست آورد.

نتیجه بازی 11 بر 7 بودکه برخورد پای موسوی به تور موجب اعتراض بازیکنان ایتالیا شد که البته نتیجه ای نداشت. در این دقایق دریافت های اول بازیکنان تیم ایران به نسبت دو گیم قبلی خیلی بهتر شده بود طوریکه توانستند تا برتری 13 بر 9 هم پیش بروند. بعد از آن دفاع زایتسف توسط موسوی امتیاز چهاردهم را به تیم ایران داد. در ادامه یک امتیاز دیگر به ضربه سرویس زرینی که مستقیم به زمین ایتالیا خوابید، به اندوخته های تیم کشورمان اضافه شد (15 بر 9)؛

بعد از آن بازیکنان ایران با توپ گیری، دفاع و پاس های خوب متوالی می توانستند صاحب یک امتیاز دیگر شوند اما ساوانی از این موقعیت به سود تیمش استفاده کرد و نتیجه را 15 بر 10 کرد. هر چند تیم کشورمان خیلی زود یک امتیاز از دست رفته را جبران کرد و باعث شد دومین وقت استراحت فنی این گیم با نتیجه 16 بر 10 به سود ایران به پایان برسد.

بعد از این وقت استراخت فنی توپ گیری خوب شهرام محمودی مهمترین عاملی بود که باعث شد امتیاز 20 برای تیم کشورمان به دست بیاید بعد از آن سرمربی ایتالیا درخواست وقت استراحت کرد.

وقتی نتیجه بازی 20 بر 15 بود، سرویس محمودی و توپ گیری داودی یک امتیاز دیگر به ایران داد و خیلی زود مجموع امتیازات ایران به 22 هم رسید (22 بر 15)، در ادامه براتی با یک پاس سرعتی جریان بازی را آرام کرد و تیمش را به امتیاز شانزدهم در این گیم رساند اما دفاع مهدوی مقابل ساوانی موجب شد تیم ایران دوباره یک امتیاز بگیرد و نتیجه 23 بر 16 به سود کشورمان رقم بخورد. در ادامه خطای سرویس زرینی یک امتیاز به ایتالیایی ها داد و تکرار این خطا توسط ساوانی، نتیجه را 24 بر 17 کرد. بعد از آن تیم ایتالیا یک امتیاز دیگر گرفت اما این عادل غلامی بود که رقابت دو تیم در این گیم تمام کرد و کار را به گیم پنجم کشاند تا یک امتیاز ایران در این بازی مسجل شود.

 

گیم پنجم؛ 15 بر 13 به سود ایتالیا
بازیکنان ایران بعد از اینکه دو گیم از ایتالیا عقب افتادند، توانستند رقابت با حریف خود را به گیم پایانی بکشانند و تا برتری 4 بر یک در این گیم هم پیش رفتند و سرمربی ایتالیا را وادار به وقت استراحت در این دقایق کردند. زایتسف با عبور دادن توپ از دفاع ایران دومین امتیاز این گیم را برای ایتالیا به دست آورد تا اختلاف امتیاز دو تیم به عدد دو برسد و خیلی زود این اختلاف امتیاز به صفر رسید یعنی 4 بر 4 مساوی؛ به همین دلیل ولاسکو درخواست وقت استراحت برای تیم ایران کرد.

در ادامه بازی دو تیم در امتیازات 5 و 6 هم مساوی پیش رفتند تا اینکه دفع موسوی دوباره ایران را پیش انداخت (7 بر 6)؛ تا اینکه کار به تساوی کشید اما خطای سرویس زایتسف که به خارج از زمین رفت ایران را صاحب امتیاز دیگری کرد و بازهم ملی پوشان کشورمان پیش افتادند.

بعد از وقت استراحت فنی که با نتیجه 8 بر 7 به سودایران به پایان رسید و جابه جایی بازیکنان دو تیم در زمین، ایتالیا یک امتیاز دیگر گرفت و کار به تساوی کشیده شد اما فرصت این تیم برای پیش افتادن با خطای کاپیتان ساوانی و با سرویسی که به بیرون رفت، از دست رفت و در مقابل یک امتیاز به اندوخته های ایران اضافه شد.

یازدهمین امتیاز این دیدار توسط معروف به دست آمد و نتیجه 11 بر 8 به سود کشورمان شد. در این زمان ایتالیا درخواست وقت استراحت کرد بعد از آن بازیکنان ایتالیا اختلاف خود را کم و کمتر کردند و به نتیجه 12 بر 11 (به سودایران) رساندند. بعد از درخواست وقت استراحت ولاسکو؛ ایتالیا به یک امتیاز دیگر هم دست یافت و نتیجه را مساوی کرد. بازیکنان این تیم خیلی زود 13 بر 12 پیش افتادند اما غفور اجازه نداد این برتری خیلی دوام داشته باشد.

اعلام خطای تور حمزه زرینی از سوی داور دوم دیدار تیم های ایران و ایتالیا و کارت زرد به این بازیکن، نتیجه را 14 بر 13 به سود ایتالیا کرد. و در نهایت خطای پنجه دو ضرب سعید معروف ایتالیا را صاحب امتیاز پانزدهم کرد تا برنده این بازی شود.

 

تیم ملی والیبال سه شنبه صبح از ایتالیا عازم کوبا می شود تا در چارچوب هفته ششم رقابت های لیگ جهانی به مصاف تیم ملی این کشور برود. دیدار برابر کوبا طی روزهای 12 و 15 تیرماه انجام می شود. 


دسته بندي : ورزشي
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی از توافق با شهرداری اراک به منظور خریداری تیم فوتبال در لیگ دسته یک خبر داد.
 
به گزارش خبر مرکزی سعید ملکی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با توجه به واگذاری تیم فوتبال استان به شهرداری اراک و سقوط این تیم به لیگ دسته دو در فصل گذشته، طبق توافقات صورت گرفته شهرداری موظف به خریداری امتیاز یک تیم دسته یکی است که در این راستا با هماهنگی‌های صورت گرفته با اعضای شورا و شهرداری مسئولان شهرداری آمادگی خود را برای این خرید اعلام کرده‌اند.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف هیئت فوتبال نظارت و بررسی عملکرد باشگاه‌ها و پیگیری امور حرفه‌ای باشگاه‌ها است که انتظار داریم هیئت فوتبال نیز در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نکرده و زمینه این انتقال را فراهم سازد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: امیدواریم با خریداری یک تیم خوب بتوانیم شاهد درخشش این تیم در لیگ دسته یک و صعود به لیگ برتر باشیم چرا که این مهم حق مردم و جوانان این استان است.

ملکی تاکید کرد: حضور یک تیم فوتبال در لیگ برتر موجب ایجاد شور و نشاط در بین جوانان و ایجاد نشاط اجتماعی در سطح استان شده که خود زمینه توسعه سلامت روانی افراد را به دنبال دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از انتخاب چهار نفر از معلمان و دبیران ورزشی استان به عنوان بازرسان اداره کل خبر داد و گفت: خانم‌ها نسترن فتوتی، مژگان صلواتی، محرابه ترکمانی و رفیعی به عنوان بازرسان این اداره کل انتخاب شده و مسئولیت نظارت بر عملکرد باشگاه‌های ورزشی بانوان از جمله مسائل بهداشتی، امور مربوط به تمرین ورزشکاران، عملکرد مربیان، حفاظت از وسایل و تجهیزات، مسائل فنی و تخصصی و... را بر عهده دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: همچنین اخیرا عزیزا‌لله بهرامی به عنوان مشاور مدیرکل، سعید امجدی به عنوان مشاور امور اجرایی و علیرضا سیفوری به عنوان مشاور در امور جوانان انتخاب شدند.

به گزارش خبر مرکزی این در حالی است که تابه امروز هیچ کسی مسئولیت سقوط تیم شهرداری اراک به لیگ دسته دوم را بر عهده نگرفته است.


دسته بندي : ورزشي
رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور انتخابی تیم ملی آغاز شد .
این مسابقات از امروز یکشنبه 9 تیر به مدت 3 روز در ورزشگاه دوهزار نفری مجموعه ورزشی پنجم مرداد اراک برگزار می شود .
در این رقابتها 186 وزنه بردار در 27 تیم از 26 استان کشور در 8 وزن ( 50، 56، 62، 69، 77، 85 و مثبت و منفی 94 کیلوگرم ) با یکدیگر رقابت می کنند .
ناظر ویژه این مسابقات جورج زالای ، مربی مجارستانی تیم وزنه برداری نوجوانان کشورمان است تا در پایان از وزنه برداران شایسته برای حضور در اردوی تیم ملی دعوت کند .
سال گذشته سنندج میزبان رقابت های وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور بود و تیم های خوزستان، مازندران و اصفهان به ترتیب روی سکوهای اول تا سوم کشور ایستادند.
در سال 1390 نیز این رقابتها به میزبانی قزوین برگزار شد و تیم های خوزستان، فارس و تهران به ترتیب عناوین اول تا سوم را به دست آوردند.
در سال 1389 نیز که کردستان از رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور میزبانی می کرد ، تیم اصفهان قهرمان شد و تیم های خوزستان و مازندران به ترتیب دوم و سوم شدند ./واحد مرکزی خبر


دسته بندي : ورزشي
نائب رئیس هیئت تنیس خاکی استان مرکزی از اعلام آمادگی 10 استان کشور برای حضور در مسابقات لیگ دسته دو باشگاه‌های کشور خبر داد.
 
به گزارش خبر مرکزی ریحانه حسین‌خانی در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: مسابقات لیگ دسته دو باشگاه‌های کشور از فردا به میزبانی اراک برگزار می‌شود که تاکنون 10 استان برای حضور در این دوره از رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با اشاره به حضور استان‌های یزد، ایلام و مازندران در روز ورود تیم‌ها به اراک تصریح کرد: مسابقات لیگ دسته دو باشگاه‌های کشور از دهم تا هفدهم تیر ماه به مدت هفت روز در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک برگزار می‌شود.

نائب رئیس هیئت تنیس خاکی استان مرکزی بیان داشت: استان مرکزی سال گذشته در مسابقات لیگ حضور نداشت و امیدواریم در این مسابقات بتوانیم جواز حضور در لیگ بالاتر را کسب کنیم.

حسین‌خانی با اشاره به راه‌اندازی رشته تنیس خاکی در شهر اراک اظهار داشت: در حال حاضر این رشته تنها در شهر اراک فعال است و در سایر شهرستان‌ها به دلیل نبود زمین مناسب این رشته راه‌اندازی نشده است.

وی ادامه داد: تاکنون 73 نفر از علاقمندان به این رشته ورزشی در اراک ساماندهی شده‌اند.

نائب رئیس هیئت تنیس خاکی استان مرکزی اجرای طرح استعدادیابی را از برنامه‌های در دست اقدام این هیئت عنوان کرد.


دسته بندي : ورزشي
محمد رویانیان در سمت مدیرعاملی پرسپولیس ابقا شد.


به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا، پس از جلسه امروز صبح (شنبه) هیات مدیره باشگاه پرسپولیس که در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، محمد رویانیان فعلا به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس باقی ماند تا بررسی‌های نهایی در هیات مدیره صورت بگیرد.


پس از قوت گرفتن احتمال جدایی محمد رویانیان از پرسپولیس و انتخاب جعفر کامبوزیا، برخی واکنش‌های منفی به تغییر و تحولات احتمالی صورت گرفت که با پیشنهاد محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان به هیات مدیره پرسپولیس، سرانجام این تغییر و تحول منتفی شد تا رویانیان در پرسپولیس بماند.


رییس مجمع پرسپولیس در این نشست در راستای حفظ آرامش پرسپولیس، از هیات مدیره خواست رویانیان به فعالیتش ادامه دهد.


به گزارش ایسنا،‌ محمدجعفر کامبوزیا از این پس به عنوان عضو جدید هیات مدیره باشگاه پرسپولیس فعالیت می‌کند و مدیریت وی در این باشگاه منتفی است.


در جلسه امروز علی پروین و محمود خوردبین- که از گزینه‌های حضور در هیات مدیره پرسپولیس بودند، شرکت نداشتند. البته علی پروین به جلسه صبح امروز دعوت شده بود، اما محمود خوردبین حضورش در هیات مدیره کاملا منتفی شد و دعوتی از او به عمل نیامده بود.


رویانیان که اعلام کرده بود در نشست هیات مدیره شرکت نمی‌کند، پس از این که متوجه شد خوردبین در نشست امروز حضور ندارد در جلسه حاضر شد.


رویانیان پس از حضور در جلسه هیات مدیره به دلیل این که فرزندش آزمون کنکور داشت، نشست هیات مدیره را ترک کرد تا سایر اعضا در غیاب رویانیان درباره موضوعات مهم این روزهای پرسپولیس بحث کنند.


دسته بندي : ورزشي
چرا تصویر بی‌حجاب زن ایرانی در خارج مجاز است، ولی تصویر باحجاب زن ایرانی در داخل مجاز نیست؟!


خبر مرکزی به نقل از ایسنا - طنز روز

رضا ساکی

دو شب است شبکه‌ی سوم سیما خبرساز می‌شود. حتما می‌دانید و یا زبانم لال دیده‌اید و شنیده‌اید که در بازی فوتبال ایتالیا - اسپانیا و بازی والیبال ایران - ایتالیا، شبکه‌ی سه، روال همیشگی را در حذف از برخی از صحنه‌ها بر هم زد و چیزی را حذف نکرد! کاربران شبکه‌های اجتماعی و اینترنت‌بازان و اهل ورزش این حذف نکردن تصاویر بانوان را به پاقدم آقای روحانی منتسب کرده‌اند و این‌طور دریافته‌اند که شاید روال صداوسیما در پخش این تصاویر عوض شده است. خب حق هم دارند، در هیچ تاریخی نبوده است که با این نوع تصاویر این‌قدر با تساهل و تسامح برخورد شود، به طوری که صحنه‌ی آهسته‌ی یک تصویر هم پخش بشود.

آن‌چه که نسل‌های مختلف از چنین تصاویری به یاد دارند، این است که سیما همیشه به شدت این تصاویر را حذف کرده و نشان نداده است و اگر هم سهواً چیزی روی آنتن رفته است، بلافاصله تصویر قطع شده است. اگر یادتان باشد در جام‌جهانی فوتبال 1994 در ایالات متحده امریکا که بازی‌ها به وقت محلی در ساعاتی از عصر و در گرما برگزار می‌شد، خیلی‌ از تماشاگران با وضع‌ غیرقابل توضیحی بازی‌ها را می‌دیدند، به طوری که گاه تصویر لانگ‌شات آن‌ها هم غیرقابل پخش بود! اما در آن بازی‌ها کم‌ترین گافی داده شد و سیما به خوبی از عهده‌ی حذف صحنه‌ها برآمد! ولی حالا بویژه در بازی والیبال با نوعی سهل‌انگاری مواجه‌ایم که همین سهل‌انگاری برای خیلی‌ها سؤال ایجاد کرده است که آیا روال قبلی برچیده شده است؟ و اگر تلویزیون تصاویر آن‌چنانی را نشان می‌دهند که دارند تیم ایران را تشویق می‌کنند، چرا به زن‌های باحجاب خودمان اجازه‌ی ورود به ورزشگاه‌ها داده نمی‌شود؟ یعنی چرا تصویر بی‌حجاب زن ایرانی در خارج مجاز است، ولی تصویر باحجاب زن ایرانی در داخل مجاز نیست؟! الآن مسأله‌ این است. این پرسش حتا در کامنت‌های کاربران ایسنای خودمان آمده است و زنان حالا دوست دارند بدانند می‌توانند با حجاب اسلامی برای تشویق ملی‌پوشان والیبال به استادیوم آزادی بروند یا باید بروند خارج از کشور، تیم‌شان را تشویق کنند؟

باقی بقای‌تان!


دسته بندي : ورزشي
تیم ملی والیبال ایران با پیروزی 3 بر یک مقابل ایتالیا شگفتی‌ساز شد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در هفته پنجم رقابت‌های لیگ جهانی به مصاف ایتالیا رفت و پس از آنکه توانست در ست نخست بانتیجه 25 بر 23 شب آبی پوشان ایتالیا را خراب کند در ست دوم نیز موفق شد با امتیاز 25بر22 قدرت خود را به حریف دیکته کند.

در ست سوم ایتالیا 25 بر 22 یک ست را از ایران گرفت ولی در نهایت این ایران بود که با پیروزی در ست چهارم با امتیاز 32 بر 30 و در مجموع با امتیاز 3 بر 1 از سد تیم قدرتمند ایتالیا عبور کند.

ایتالیایی‌ها پیش از این مسابقه با 15 امتیاز در صدر جدول گروهB قرار داشتند. شاگردان "بروتو" اصلا نمی‌خواستند تا در خانه به تیم تازه وارد ایران امتیاز بدهند. در مقابل تیم ملی والیبال ایران در حالی به مصاف حریف خود می‌رفت که تشدید آسیب دیدگی فرهاد قائمی دست ولاسکو را در آرایش ترکیب تیم بسته بود.

سعید معروف، پاسور و کاپیتان تیم ملی والیبال ایران دو ساعت پیش از آغاز مسابقه ایران و ایتالیا از ناحیه گردن دچار اسپاسم شده بود و با تلاش پزشک تیم سیامک افروزی مصدومیت وی تا 70 درصد بهبود پیدا کرد تا به این بازی برسد.

تیم ملی والیبال ایران با پیراهن سفید برابر آبی پوشان ایتالیا به میدان رفت.

تیم ملی ایران با ترکیب غفور، موسوی، زرینی، داودی، تشکری و علیرضا مباشری و فرهاد ظریف به میدان رفت.

ایتالیا هم بازی را با ترکیب برتا، پارودی، وتوری، ساوانی ، تراویکا ، بیرارلی و روسینی آغاز کرد.

*ست نخست: 25 بر23 ایران

تیم ملی والیبال ایران ست نخست این بازی را مقتدرانه آغاز کرد. بازی خوب موسوی آبشارها و دفاع بی نظیر روی تور او کاملا سرعتی‌های ایتالیا را تحت تاثیر قرار داده بود.

سعید معروف با وجود آسیب دیدگی مثل همیشه خوب پاس می‌داد. هر چه امیر غفور خوب سرویس می‌زد بازیکنان ایتالیا هم خوب دریافت می‌کردند. ملی پوشان ایران خیلی زود 3 امتیاز از ایتالیا در خانه‌اش جلو افتادند. با وجود اینکه تیم ملی ایران کیلومتر‌ها دور‌تر از وطن خود بازی می‌کرد حضور پر تعداد هواداران ایرانی حال و هوای خاصی را به سالن داده بود.

ساوانی هر چه در توان داشت در آبشارهایش می‌گذاشت.

امیر غفور حتی روی برد تبلیغاتی هم توپ را بر می‌گرداند تا برتری ایران همچنان ادامه داشته باشد. جای خالی معروف که کُری خوانی زیادی با تراویکا همتای ایتالیایی خود داشت نیز در نوع خود جالب توجه بود.

صدای تماشاگران ایرانی که یک دو سه می‌گفتند و تیم ملی را تشویق می‌کردند کاملا فضای سالن را پر کرده بود. ایران با دو اختلاف امتیاز وقت استراحت فنی دوم را نیز به سود خود تمام می‌کرد. ولاسکو مربی سابق والیبال ایتالیا بار دیگر اقتدار خود را به رخ ایتالیایی‌ها کشید. کاملا مشخص بود که ارسال سرویس‌های ریسکی و ویران کننده در دستور کار ملی پوشان ایران قرار داشت. بازیکنان نامدار ایتالیا که اصلا نمی‌خواستند در خانه به ایران امتیاز دهند سرانجام کار را به تساوی کشاندند. بعد از امتیاز 16 بازی برای هر دو تیم پایاپای پیش می‌رفت. غفور از پشت خط کاملا دریافت کننده‌های حریف را آزار می‌داد. رحمان داوودی خیلی خوب در پست دریافت کننده نقش آفرینی می‌کرد. جای خالی زاتسیف در تیم ایتالیا کاملا مشهود بود. او به دلیل مصدومیت پس از بازی با روسیه در این مسابقه حاضر نشد. هیچ یک از دو تیم سر تسلیم شدن نداشتند. سرانجام ملی پوشان ایران موفق شدند ست نخست را با دو اختلاف به سود خود تمام کنند.

لوکا وروتی با 7 امتیاز و موسوی با 4 امتیاز بهترین‌های ست نخست بودند.

*ست دوم: 25بر 22 ایران

ملی‌پوشان ایران کاملا جنگنده ظاهر شده بودند. ایتالیایی‌ها در آغاز ست دوم همچنان مقهور توانایی بازیکنان ایران بودند. برتری تا امتیاز 6 از آن ایران بود.

امیر غفور که به روزهای اوج خود نزدیک شده بود به خوبی از پاس‌های طلایی کاپیتان معروف امتیاز می‌ساخت. رحمان داودی برگ برنده خولیو ولاسکو با سرویس‌های بی نظیر خود بهترین دریافت کننده‌های جهان را مغلوب می‌کرد. ایران با دو اختلاف امتیاز ایتالیا را شکست داده بود. ایتالیایی‌ها تمرکز حملات خود را روی منطقه چهار گذاشته بودند. بازی سرعت بسیار بالایی داشت. سعید معروف خیلی خوب بازیکنان را در زمین تهییج می‌کرد. آرمین تشکری جوان جویای نام ایران مثل چهار بازی قبلی موثر بود. ایتالیا همچنان در حسرت برتری در امتیاز‌ها ایران را تعقیب می‌کرد. حتی تراویکا و سرویس‌های خطرناکش هم نمی‌توانست دردی از این تیم دوا کند. دریافت‌های تیم ملی ایران عالی بود. ایران برابر یکی از قدرت‌های مطلق والیبال جهان مقتدرانه کار می‌کرد. بازیکنان ایران کاملا خود را باور داشتند. در چهره ولاسکو رضایت مشهود بود. پارودی که قدری عصبی شده بود سرویس‌اش را به تور زد. در مقابل محمد موسوی به زیبایی سرویس می‌زد و امتیاز می‌گرفت. ایران کاملا به جریان بازی مسلط بود. پایپ‌های بی‌نظیر معروف برای تشکری ایده آل بود و برای ایران همچنان امتیاز می‌آورد. ایتالیا چهار امتیاز عقب افتاده بود. بروتو سرمربی نامدار ایتالیا که در برابر تدابیر فنی ولاسکو حرفی برای گفتن نداشت مجبور بود تا باز هم وقت استراحب بگیرد. سعید معروف بازهم با توپ دوم دفاع سه نفره حریف را فریب می‌داد. انصافا او از تراویکا همتای مشهور خود خیلی بهتر بود. چند اشتباه فردی از بازیکنان ایران موجب شد تا ایتالیا در امتیاز 16 کار را به تساوی بکشاند.

توپی که داودی از دست داد ایتالیا را جلو انداخت اما بلافاصله خود رحمان از پشت خط کار را جبران کرد. داودی سومین امتیاز را هم از سرویس گرفت. او نخستین بازی خود را در لیگ جهانی تجربه می‌کرد. ولاسکوی افسانه‌ای در کشورش ایتالیا پس از سال‌ها طعم پیروزی را می‌چشید. ایران باز هم برتری امتیازهای خود را به عدد سه رساند. ایرانی‌های زیادی برای تشویق تیم ملی به سالن رفته بودند. فریاد ایران ایران کاملا در سالن به گوش می‌رسید. ایران ست دوم این بازی را هم با امتیاز 25بر 22 به سود خود تمام کرد. اتفاقی که قبل از بازی برای بسیاری غیرممکن به نظر می‌رسید.

*ست سوم: 22 بر25 ایتالیا

ایتالیا در ست سوم چیزی برای از دست دادن نداشت. آن‌ها تا اینجای کار حداقل یک امتیاز از دست داده بودند و نمی‌خواستند در خاک خود مقابل ایران تسلیم شوند. آنها دیگر انتحاری بازی می‌کردند. تراویکا تلاش می‌کرد تا به هر شکل ممکن توپ‌های بلندی را برای مهاجمانش ارسال کند. سرمربی ایتالیا در ست سوم ایوان زایتسو یکی از بهترین‌های خود را به میدان فرستاد. بازیکنان نامدار ایتالیا برای حفظ آبروی خود هم که شده هر چه در توان داشتند نشان دادند تا در ست سوم به برتری 4 امتیازی دست یابند. اما در مقابل بازی خوب غفور اجازه نمی‌داد اختلاف امتیاز‌ها بیشتر شود. ولاسکو در کنار زمین جریان بازی را زیر نظر داشت. زایتسو یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر جهان جریان بازی را متحول کرده بود. محمودی در این ست نیز به میدان آمد تا خط حمله ایران تقویت شود. ساوانی و پیرارلی هم به بازی برگشته بودند. اگر چه تیم ملی ایران هم بازی خوب و منطقی ارائه می‌کرد اما ایتالیا همچنان با چهار امتیاز از حریف پیش بود. علی مباشری حالا دیگر به عنوان دریافت کننده تمام عیار تیم ملی نمایش کم نقصی داشت. بازیکنان ایران که در ست سوم از حریف عقب افتاده بودند قدری در ضربه زدن عجله می‌کردند. داور یک امتیاز مشکوک به ایتالیا داد و اعتراض شدید بازیکنان ایران را موجب شد. حتی سیچلو مربی ایران هم نسبت به داور اعتراض داشت. ایتالیا در ست سوم از موجودیت والیبال خود برابر ایران دفاع می‌کرد. آن‌ها ست سوم این مسابقه را با امتیاز 25بر 22 به سود خود تمام کردند.

ساوانی با 12 امتیاز بهترین بازیکن ست سوم این مسابقه و تعویض طلایی سرمربی ایتالیا بود که با وجود مصدومیت نقش بسزایی در پیروزی تمیش ایفا کرد.

*ست چهارم: 32 بر30 ایران

ایران در ست سوم باز هم کار را با تسلط آغاز کرد و خیلی زود سه امتیاز از حریف پیش افتاد. سرویس‌های خوب تشکری و دفاع منسجم روی تور ایران را پیش انداخته بود. موسوی در مصاف با زایتسو اسطوره ایتالیایی کار سختی داشت. تمام ملی پوشان ایران در این بازی فراتر از حد انتظار کار می‌کردند. اما کار در برابر بازیکنان نامدار و با تجربه ایتالیا آسان نبود. آن‌ها در امتیاز پنج سرانجام کار را به تساوی کشاندند. محمد موسوی باز هم امتیاز سرویس گرفت. ایران همچنان از حریف خود پیش بود.

شاگردان ولاسکو نمی‌خواستند کار به ست پنجم بکشد. حریف سر تسلیم شدن نداشت. هر دو تیم پایاپای پیش می‌رفتند. ساوانی همچنان پر انرژی کار می‌کرد. هواداران تیم ملی ایران نیز در تمام طول این مسابقه یکصدا ملی‌پوشان را تشویق می‌کردند. علی مباشری روی دست دفاع ایتالیا خیلی خوب امتیاز می‌گرفت. موسوی در نبرد تن به تن با زاتیسو موفق تر بود. او ایران را دو امتیاز از حریف پیش انداخت. ولاسکو خوشحال بود. والیبال جهان قدرت جدیدی را می‌شناخت. ایران مقابل دومین تیم پرافتخار تاریخ لیگ جهانی مقتدرانه کار می‌کرد.

وقت استراحت فنی دوم هم به سود ایران تمام شد. تعداد پرچم‌های ایران در سالن بیشتر از ایتالیا بود. بازیکنان ایتالیا با چنگ و دندان در پی پیروزی در این ست بودند. آن‌ها با تکیه بر سرویس‌های پر قدرت پیرارلی عملا سرعتی‌های ایران را از کار می‌انداختند. پیش بینی نتیجه این ست غیر ممکن بود. هر دو تیم خوب کار می‌کردند. ایتالیا در امتیازهای پایانی پیش افتاده بود. موسوی با هنرنمایی خود و کمک گرفتن از پایش اختلاف امتیاز را به عدد یک رساند. امیر غفور پاس بلند معروف را به امتیاز بدل کرد و در امتیاز 23 کار به تساوی رسید. بازی در امتیازهای بالا ادامه داشت. بازی خوب معروف و داودی و غفور اجاه نمی‌داد ایتالیا پیروز شود. در مقابل زایتسو به تنهایی کار را مساوی پیش می‌برد.

ایتالیا حاضر به تسلیم شدن نبود تا اینکه ملی‌پوشان ایران توانستند با امتیاز 32 بر 30 ایتالیا را در خاک خود به زانو درآورند.


دسته بندي : ورزشي
رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس از انتخاب محمود خوردبین و محمدجعفر کامبوزیا به عنوان اعضای جدید هیات مدیره باشگاه پرسپولیس خبر داد.

به گزارش خبر مرکزی فداحسین مالکی در گفتگو با مهر، در خصوص وضعیت هیات مدیره باشگاه پرسپولیس ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: در صحبتی که با محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان داشتم، محمود خوردبین پیشکسوت باشگاه و محمدجعفر کامبوزیا به عنوان اعضای جدید هیات مدیره باشگاه پرسپولیس انتخاب شدند.

وی همچنین تاکید کرد: پس از گفتگوی تلفنی با محمد رویانیان، ایشان هم قبول کرد تا عضویت در هیات مدیره را بپذیرند، به همین دلیل ایشان هم به عنوان عضو هیات مدیره به فعالیت‌شان با باشگاه پرسپولیس ادامه خواهند داد.

رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در مورد انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس هم تاکید کرد: به احتمال زیاد عصر فردا سه‌شنبه درصورتیکه تمامی اعضای هیات مدیره حضور داشته باشند، در خصوص مدیرعامل باشگاه بحث و بررسی خواهد شد.

مالکی با تاکید بر این جمله که " مدیرعامل باشگاه پرسپولیس احتمالا طی روزهای آینده مشخص خواهد شد، گفت: در گفتگویی که با مسئولان وزارت ورزش و جوانان و آقای عباسی داشتم، روی برخی از گزینه‌ها به توافقاتی رسیدیم که در نشست هیات مدیره این نفرات مورد بررسی قرار می‌گیرند.


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مرکزی،به نقل ازخبرنو،طرح تلویزیون خصوصی پرسپولیس از مدت‌ها قبل کلید خورد و پس از تلاش ناکام برای راه‌اندازی آن روی شبکه‌های داخلی، ماجرا با یک برنامه نه چندان با کیفیت به نام «باشگاه» از شبکه دو تمام شد.

پس از آن، مسئولان پرسپولیس تلاششان را برای راه‌اندازی شبکه این باشگاه روی ماهواره‌های اروپایی آغاز کردند و به نظر می‌رسد این بار شبکه‌ای به نام «پرسپولیس» به زودی برنامه‌هایش را آغاز می‌کند.

رضا رشیدپور مجری این شبکه، یکی از مجریانی است که بارها بحث پرسپولیسی بودنش را روی آنتن علنی کرده بود. رشیدپور بعد از ممنوع التصویری در صدا و سیما مدتی در سکوت خبری بود اما در دوران انتخابات و در سفرهای انتخاباتی حسن روحانی به عنوان مجری همایش کنار او دیده می‌شد.


دسته بندي : ورزشي
دومین دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و صربستان در چارچوب بیست و چهارمین دوره رقابت‌های لیگ جهانی با برتری تیم ملی کشورمان به پایان رسید. این در حالی است که رقابت دو تیم تا گیم پنجم ادامه داشت اما در نهایت ملی‌پوشان ایران با وجود آسیب دیدگی هم تیمی خود و حمایت تماشاگران نتیجه این بازی را از آن خود کردند تا به اولین برد در لیگ جهانی دست یابند.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، دومین دیدار تیم های ملی والیبال ایران و صربستان در چارچوب هفته چهارم از بیست و چهارمین دوره رقابت های لیگ جهانی از ساعت 17:10 امروز یکشنبه در سالن 12 هزار نفری آزادی که مملو از تماشاگران ایرانی بود، آغاز شد که طی آن تیم ملی ایران موفق به کسب برتری 3 بر 2 شد.

نتیجه کامل دیدار تیم های ایران و صربستان به شرح زیر است:

* ایران 3 - صربستان 2
(25 بر 20)، (24 بر 26)، (23 بر 25)، (25 بر 22)، ( 15 بر 12)

خولیو ولاسکو، سرمربی تیم ملی والیبال برای آغاز این دیدار از ترکیب سعید معروف، فرهاد قائمی، فرهاد ظریف، حمزه زرینی، امیر غفور و آرمین تشکری استفاه کرد. این ترکیب نسبت به ترکیب اولیه دیدار نخست دو تیم ایران و صربستان یک تغییر داشت که طی آن آرمین تشکری جایگزین محمد موسوی شد.

گیم اول؛ 25 بر 20 به سود ایران
بازیکنان تیم های ملی والیبال ایران و صربستان به ترتیب با استفاده از پیراهن های آبی و سفید این دیدار را آغاز کردند. در آغاز گیم نخست، بازیکنان ایران با تکیه بر سرویس های هدفمند و دفاع محکم موفق تر از حریف کردند طوریکه وقتی نتیجه بازی 7 بر 3 بود، سرمربی صربستان تقاضای اولین وقت استراحت را برای تیمش کرد با این حال اولین وقت استراحت فنی با نتیجه 8 بر 4 به سود ایران پایان یافت. بعد از این وقت استراحت فنی، صربستانی ها بازی را به سمت منطقه چهار خود کشاندند.

جائیکه کواچویچ توپ ها را به سمت زاویه خود پرتاب می کرد. این تغییر تاکتیک اختلاف امتیاز دو تیم را به حداقل رساند (10 بر9)، در این لحظات بازیکنان ایران در دریافت مرتکب اشتباهاتی شدند که نتیجه آن تساوی در امتیاز 12 بود. بعد از آن خولیو ولاسکو از شهرام محمودی به جای امیر غفور در ترکیب داخل زمین استفاده کرد. تغییری که خیلی موثر واقع شد طوریکه وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه 16 بر 13 به سود ایران به پایان رسید. کسب سه امتیاز متوالی توسط محمودی کمک کرد تا ایران برتری خود را ادامه دهد و در نهایت برنده این گیم شود. 

گیم دوم؛ 26 بر 24  به سود صربستان
شروع خوبی که بازیکنان ایران در گیم دوم داشتند آنها را دو امتیاز پیش انداخت. حمزه زرینی یک پوئن سرویس گرفت و بعد از آن سرویسی زد که دریافت حریف را با مشکل مواجه کرد و امتیاز دوم را به ایران داد. بعد از آن اما دفاع صربستان به قدری بهتر شد که خود را به ایران رساند و بعد از آن دو تیم رقابتی پایاپای را پیش گرفتند اما در نهایت وقت استراحت فنی با نتیجه 8 بر 7 به سود صربستان به پایان رسید اما بعد از آن خطای سرویس بازیکن شماره 14 این تیم به نام الکساندر آتاناسویچ، باعث تساوی دو تیم شد.

بعد از آن تیم ایران چند بار متوالی مرتکب خطا در زدن سرویس شد اما دو دفاع خوب توسط زرینی و موسوی کمک کرد تا بتواند رقابت نزدیک خود با حریف را دنبال کند اما در نهایت ضعفی که ملی پوشان کشورمان در دریافت داشتند و باعث می شد توپ به خوبی به دستور سعید معروف نرسد و خراب کردن سرویس باعث وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه 16 بر 14 به سود صربستان تمام شود.

در ادامه هم اشتباه حمزه زرینی در پیش بینی سرویس ساده پتکوویچ امتیاز دیگری را به سود تیم مهمان رقم زد. اشتباه داور در توپی که هرگز به دست بازیکنان ایران برخورد نکرد یک امتیاز به صربستان داد اما بعد از آن بازیکنان ایران با دفاع خوبی که روی تور داشتند، در امتیاز 22 مساوی شدند و بعد از آن یک امتیاز دیگر پیش افتادند.

بعد از این وقت استراحت فنی، سرویس هدفمند موسوی اختلاف امتیاز را کم کرد اما بعد از دفاع خوب بازیکنان صربستان روی تور اجازه نداد تساوی در نتیجه ایجاد شود. در ادامه بازی سرویس کوبنده حمزه زرینی و دفاع عادل غلامی باعث نتیجه مساوی در امتیاز 18 شد اما بلافاصله بعد از آن سرویس دوباره ای که توسط زرینی زده شد منجر به امتیاز نوزدهم برای صرب ها شد و در ادامه چند اشتباه در دفاع به صرب ها کمک کرد تا این گیم به سود آنها تمام شود.

گیم سوم؛ 25 بر 23 به سود صربستان
دو تیم با نتیجه تساوی یک بر یک گیم سوم را آغاز کردند و از همین رو رقابت آنها خیلی نزدیک تر دنبال شد. وقی دو تیم در امتیاز 2 مساوی بودند، ضربه مباشری توسط دفاع صربستان مهار شد و این تیم را پیش انداخت. اما بازیکنان ایران با عملکرد بهتر در سرویس و خط حمله خود را به امتیاز 7 بر 4 رساندند و بعد از آن تکک دفاع سعید معروف امتیاز هشتم را برای تیم ایران رقم زد تا اولین وقت استراحت فنی با نتیجه 8 بر 4 به سود ایران تمام شود.

در ادامه بازی بعد از اولین وقت استراحت فنی اول، برخورد سرویس محمد موسوی به تور، یک امتیاز را به صرب ها داد اما دفاع حمزه زرینی امتیاز از دست رفته را برای تیم ایران جبران کرد هر چند دریافت های بسیاری که بازیکنان ایران در این لحظات داشتند، امتیاز 10 بر 9 به سود صربستان را روی تابلوی نتایج ثبت کرد و همین مسئله خولیو ولاسکو را وادار به گرفتن اولین وقت استراحت برای تیمش در این گیم کرد تا نکات لازم را به بازیکنانش گوشزد کند.

بازیکنان ایران در بازگشت به زمین خیلی زود صاحب امتیاز شدند. این امتیاز توسط عادل غلامی تازه وارد و با آبشار محکم این بازیکن به دست آمد اما خطایی که بازیکنان ایران در دفاع داشتند، خیلی زود دوباره صرب ها را با حداقل اختلاف امتیاز پیش انداخت هر چند این حداقل اختلاف امتیاز با دریافت ناقص آنها به تساوی منجر شد. در ادامه بازی دریافت ناقص تیم ایران و سرویس محکمی که توسط الکساندر آتاناسویچ زده شد، صربستان را دو امتیاز پیش انداخت. (14 بر 12)

شاگردان ایگور کولاکوویچ وقت استراحت فنی اول را با نتیجه 16 بر 13 به سود خود تمام کردند. بعد از آن اولین امتیاز بازی برای ایران ثبت شد اما این امتیازی به کشیده شدن بازی به تساوی کمک نکرد. در ادامه بازی و وقتی نتیجه بازی 23 بر 18 به سود صرب ها بود، بازیکنان ایران با سه امتیاز متوالی اختلاف امتیاز را به دو رساندند. خطای سرویس آتاناسویچ، دفاع کردن همین بازیکنان توسط موسوی و یک دفاع خوب دیگر توسط بازیکنان ایران این سه امتیاز را به حساب ایران واریز کرد و نتیجه 23 بر 21 را به ثبت رساند. نتیجه بازی 24 بر 22 بود که عملکرد خوب بازیکنان در حمله اختلاف امتیاز را به حداقل رساند (24 بر 23)؛ اما در ادامه محمد موسوی بعد از وقت استراحتی که گرفته شد، زننده یک سرویس خیلی محکم بود. البته سرعت این سرویس به حدی زیاد بود که از زمین صربستان عبور کرد و یک امتیاز را به این تیم داد و این گیم هم به سود صرب ها تمام شود.

گیم چهارم؛ 25 بر 22 به سود ایران
هر دو تیم آغاز خوبی در ا ین گیم داشتند اما صربستان به مراتب بهتر عمل کرد و توانست پیش بیفتد. در این گیم و وقتی نتیجه 7 بر 6 به سود صربتسان بود، مشاجره لفظی میان سعید معروف و پتکوویچ منجر به کارت زرد برای هر دوی آنها شد. بعد از آن از سرویس آتاناسویچ یک امتیاز دیگر نصیب صربستان شد تا اولین وقت استراحت فنی بازی به سوداین تیم تمام شود. بعد از این وقت استراحت فنی، آتاناسویچ زننده سرویس دیگری بود که البته توسط حمزه زرینی دفاع شد و اینگونه یک امتیاز به اندوخته های تیم ایران اضافه شد.

12 و 13 امتیازهایی بود که تیم ملی ایران در آنها با صربستان مساوی کرد و پس از آن هم با دو امتیاز پیش افتاد (15 بر 13)؛ محمد موسوی مهره تاثیرگذار بازی و تیم ایران در این دقایق بود. بعد از آن خطای بازیکنان صربستان در دریافت سرویس امیر غفور باعث شد داور فرانسوی شانزدهمین امتیاز را به تیم ایران دهد تا دومین وقت استراحت فنی به سود ایران رقم بخورد. (16 بر 13)؛

بعد از آن ادامه عملکرد خوب بازیکنان ایران و دو اشتباه بازیکنان صربستان در سرویس کمک کرد تا برتری تیم کشورمان با نتیجه 19 بر 16 حفظ شود و آن را تا پیروزی در این گیم ادامه دهد.

گیم پنجم؛ 15 بر 12 به سود ایران
گیم سرنوشت ساز دیدار دوم تیم های ایران و صربستان با برتری ایران آغاز شد. سرویس های خوب امیر غفور و دفاع خوب باعث شد 6 بر 3 تیم ایران پیش بیفتد اما دو اشتباه بازیکنان کشورمان این اختلاف امتیاز را به حداقل رساند. تیم ایران تا برتری 9 بر 6 هم در این گیم پیش رفت اما مشکل همیشگی در دریافت های اول باعث شد این گیم به تساوی 10 بر 10 هم کشیده شود. بعد از آن بازی خوب بازیکنان ایران به خصوص عادل غلامی در دفاع عرصه را به صربستان تنگ تر از آن کرد که بتواند اختلاف امتیاز ایجاد شده را جبران کند. غلامی بهترین بازیکن ایران در این دقایق بود که به برتری تیم ملی کشورمان کمک زیادی کرد.

بدین ترتیب تیم ملی والیبال ایران، قهرمان 2001 آسیا نتیجه این دیدار مقابل صربستان که قهرمانی اروپا را در اختیار دارد را 3 بر 2 به سود خود تمام کرد و توانست ضمن گرفتن 2 امتیاز این بازی، به اولین پیروزی در لیگ جهانی دست یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، این دومین دیدار دو تیم ایران و صربستان در چارچوب لیگ جهانی 2013 بود. تیم ملی کشورمان در دیدار نخست که جمعه شب در همین سالن دوازده هزار نفری آزادی برگزار شد نیز با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد. پیش از این دو دیدار، تیم ملی ایران طی دو دیداری که در کالینگراد برگزار شد به مصاف روسیه رفت و به ترتیب با نتایج 3 بر صفر و 3 بر یک شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران بامداد فردا دوشنبه راهی ایتالیا می شود تا سومین دیدار خود در رقابت های لیگ جهانی را برابر این تیم برگزار کند. دیدار تیم های ملی والیبال ایران و ایتالیا طی روزهای 7 و 9 تیرماه برگزار می شود.


دسته بندي : ورزشي
باشگاه استقلال با انتشار بیانیه‌ای رسمی نام مجتبی جباری را از لیست بازیکنان خود خارج کرد. این بیانیه‌ای در حال صادر شده است که مجتبی جباری در سالهای اخیر در فصل نقل و انتقالات کش و قوس‌های فراوانی با این باشگاه برای تمدید قراردادش داشت و معمولا در فصل بدنسازی آبی‌پوشان هم شرکت نمی‌کرد. با این وجود او در نهایت ترجیح می‌داد با گرفتن امتیازتش در استقلال بماند.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، در این بیاینه که روی سایت رسمی باشگاه استقلال قرار گرفته آمده است:
 

"استقلالی واقعی کیست؟" این اولین پرسش رسمی باشگاه استقلال است و پرسش‌های بعدی که دم به دم به ذهن متبادر می شوند اینها هستند:
آن هواداری استقلالی است که بر این پیراهن بوسه می زند، اشک‌ها و لبخندهایش را هر لحظه و هر جا نثار ارزش و بزرگی این باشگاه می کند، حاضر است نیمی از درآمد ناچیزش را هبه کند، با جان کندن خودش را به ورزشگاه‌های سراسر کشور می‌رساند و در بالا و پایین جدول با غرور فریاد ((استقلال دوستت داریم))سر می دهد؟ یا آن کس که از کنار این باشگاه به شهرت و مکنت و ثروت می رسد، از این نردبان بالا می رود، از بالا به این تیم نگاه می کند و آن را به سخره می گیرد؟ کدامش استقلالی است؟ کدامشان استقلالی هستند؟ این یا آن؟

کسی استقلالی است که با حرفهایش دل هواداران این تیم که به این باشگاه افتخار می‌کنند را به درد می آورد، یا آنکس که در همه حال و حتی پس از کنار رفتن از این تیم با احترام از آن یاد می کند؟

استقلالی کدام است؟ آنکس که به حرمت این خیل میلیونی هواداران از قراردادهای چند برابری عبور می کند و همچنان به این پیراهن افتخار می‌کند یا آنکس که این پیراهن و احترام هوادار را به چرک کف دست می فروشد و با آبرو و احترام و غرور مردمانی که به این تیم عشق می ورزند بی احترامی می‌کند؟

پاسخ به این پرسش شاید برخی را از غرور بیش از حد جدا کند، همانها که امروز و در مقطع حساس کنونی که تشعشع ستاره سوم مردم سرزمین ایران را مسخ کرده هم حاضر نیستند اندکی به این تشعشع خیره شوند و لحظه ای لبخند بزنند و کمی مشت گره کنند و برای این مردم و برای باشگاهی که سازنده آنها بود بکوشند و اینهمه روی اعصاب رژه نروند!

استقلال مسخره نیست این باشگاه با آنهمه افتخار و ستاره روی سینه و آن همه مدالهای رنگارنگ و آن همه هوادار مسخره نیست! مسخره کسی است که از هیچ با توسل به استقلال محترم به همه چیز می رسد و نمی داند که برای بازیکن شدن آن جنابان میلیاردها تومان، همین باشگاه هزینه کرده و از دستمزدهای آنچنانی گرفته تا زمین‌های تمرینی و مربیان و همبازیان و هتل‌ها و هواپیماها را به خدمت ایشان در آورده تا این شود که شده است!

استراتژی باشگاه دو ستاره استقلال برای امسال این است:
تنها استقلالی‌های متعصب و واقعی را لازم داریم، همان‌ها که به این هوادار و این باشگاه توهین نمی‌کنند، همان‌ها که تا برق قهرمانی آسیا را دیده‌اند برای به چنگ آوردن آن لحظه شماری می‌کنند و به هیچ چیز جز این فکر نمی کنند! نه آنها که در استقلال زیدان شدند و نمی دانند که بدون استقلال هیچ نیستند! نه آنها که متوجه نیستند که طی سالهای اخیر استقلال چقدر پای مصدومیت‌های تکراری آنها ایستاده و تاوان داده تا سرپا بایستند و هنوز زیدان باشند، نه آنها که بیش از همه (90درصد)پول گرفته اند و نمی دانند که در تیم‌های دیگر از این خبر ها نیست و نمی‌دانند که بازیکنانی چون همین پژمان نوری 75 درصد از پولشان را نگرفته اند اما به احترام هوادارانشان چنین حرفها و ادبیاتی را به خدمت نمی گیرند!

و حرف آخر اینکه:
کادر فنی مجرب استقلال مجتبی جباری را به دلیل رفتار غیرحرفه‌ای و ادبیاتی غلط و با کمال احترام از لیست کنار گذاشت و ایشان می تواند به هر تیمی که دوست دارد نقل مکان کند و تیمش را معرفی کند! استقلال بیش از این نمی‌تواند از کسی طلبکار باشد و پای او بایستد و تاوان بدهد و حرمت هوادارش را هم لگد مال شده ببیند!"


دسته بندي : ورزشي
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: اگر فعالیت شبکه تلویزیونی پرسپولیس غیرقانونی باشد آن را متوقف می کنیم.
به گزارش خبر مرکزی محمد رویانیان در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: باشگاه پرسپولیس اقدام به راه اندازی این شبکه تلویزیونی نکرد بلکه این شبکه در خارج از کشور فعال است و ما برای درآمدزایی و تبلیغ کارهای تجاری پرسپولیس تصمیم گرفتیم از این فرصت که با نام پرسپولیس است استفاده کنیم.
وی ادامه داد: این شبکه برنامه هایش در خارج از کشور تولید و روی ماهواره پخش می شود و توجه زیادی داریم که برنامه ها مطابق قانون کشورمان باشد و بتوانیم به نفع پرسپولیس از این فرصت استفاده کنیم.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: متاسفانه بحث راه اندازی این شبکه به گونه ای مطرح شد که شاید سوءتفاهماتی را بوجود آورده اما لازم است بگویم ما همیشه و همه جوره در خدمت قانون هستیم و با تشکر از سازمان صداوسیما و احترامی که برای این سازمان قائلم مطمئن باشید اگر مجوزی لازم باشد خود را موظف می دانیم که کسب کنیم و اگر غیرقانونی تشخیص داده شود مطمئنا فعالیت نخواهیم کرد و جلوی فعالیت این شبکه با نام پرسپولیس را هم خواهیم گرفت.
رویانیان اضافه کرد: دفاتر و محل پخش این شبکه تلویزیونی در یکی از کشورهای اروپایی و یک کشور عربی است.

دسته بندي : ورزشي
رييس هيات واليبال استان مركزي از دعوت 11 بازیکن استان به اردوی تیم ملی خبر داد.
به گزارش خبر مرکزی سمیعی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بيان اين که حضور ورزشكار اراكي به عنوان كاپيتان تيم ملي واليبال جوانان گفت:جواد حسین آبادیعضو ثابت تيم ملي واليبال جوانان و یکی از افتخارات استان مرکزی است.

وی همچنين از دعوت الهام قاسمی به تیم ملی بزرگسالان خبر داد و افزود : بهروز کمالی پور به تیم ملی بزرگسالان جمهوری اسلامی ایران دعوت شده است، كه با مشكلاتي از جمله مرخصي كاری جهتحضور در اردوها مواجه است.

وی به حضور 4 ورزشكار واليباليست از استان مركزي در تيم ملي اشاره كرد و افزود: 8 نفر از ورزشكاران نوجوان استان مرکزی نيز به اردوی آمادگی تیم ملی نوجوانان کشور جهت حضور در اردوی استعداد یابی و تیم ملی نوجوانان ایران دعوت شدند.

سميعي در پايان تصريح كرد: مسابقات واليبال قهرماني زير 21 سال جهان از يكم تا 10 شهريور ماه به ميزباني ترکيه برگزار خواهد‌شد


دسته بندي : ورزشي

بازیکن سابق تیم ملی از مبلغ سنگین پرداختی به کارلوس کی روش پرده برداشت.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از نامه، در سالهای اخیر اخبار متناقضی در مورد رقم قرارداد کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال منتشر شده است.

مبلغ بالای قرارداد وی انکار شدنی نیست چراکه مربی بزرگی مثل وی حاضر نمی شود با مبالغ معمولی در ایران مربیگری کند اما هرگز رقم دقیق دریافتی وی اعلام نشده است.

خداداد عزیزی در آخرین مصاحبه خود که با برنا انجام داده به این مبلغ اشاره کرده است.

وی در مورد تمدید قرارداد کی روش گفت: به‌واسطه اینکه رقم درخواستی کی‌روش زیاد بوده است، مطمئناً برای تمدید قرارداد رقمی بیشتر از شرایط فعلی را تقاضا خواهد کرد و با توجه به وضعیت موجود، به نظر می‌رسد ماندن او در تیم ملی به‌صلاح نخواهد بود. اگر اشتباه نکنم، کی‌روش در این مدت رقمی نزدیک به هفت میلیون دلار گرفته که نزدیک 25 میلیارد تومان می‌شود. از آنجایی که تا قبل از جام جهانی اتفاق مهمی در پیش نخواهد بود، می‌توان از مربی وطنی استفاده کرد و باید تعدادی بازیکن جوان‌تر هم دعوت شوند تا در جام جهانی میانگین سنی بالا برای ما مشکل‌سار نشود.


دسته بندي : ورزشي
کاپیتان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس پس از توافق با مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز، با عقد قرارداد رسمی به این تیم تبریزی پیوست.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، علی کریمی که در فهرست نفرات مد نظر مجید جلالی قرار داشت، بعد از ظهر امروز پنجشنبه با زینی‌زاده مذاکرات نهایی را انجام داد و پس از توافق نهایی طرفین، با عقد قرارداد یکساله به تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز پیوست.

این بازیکن قرار است از روز شنبه هفته آینده در تمرینات گروهی تیم تراکتورسازی تبریز حضور یاید تا در کنار سایر نفرات این تیم، خود را برای حضور در سیزدهمین دوره لیگ برتر آماده کند. کریمی در تیم تراکتورسازی هم شماره 8 را بر تن خواهد کرد.

علی کریمی پیش از این سابقه حضور در تیم‌های فوتبال پرسپولیس، بایرن مونیخ آلمان، الاهلی امارات، شالکه آلمان و استیل آذین تهران را در کارنامه داشته است.


دسته بندي : ورزشي
تیم ملی ایران با برتری چهار بر صفر برابر لبنان یک گام بلند برای صعود به جام جهانی برزیل برداشت.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا دیدار تیم ملی ایران برابر لبنان در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل با برتری چهار بر صفر ملی پوشان کشورمان به پایان رسید. گل‌های ایران را محمدرضا خلعتبری (39)، قوچان نژاد (46)، جواد نکونام (1+45و 85) به ثمر رساندند.

ملی پوشان ایران از همان دقیقه نخست فشار زیادی را روی دروازه لبنان ایجاد کردند و موقعیت‌های زیادی را بدست آوردند و در نهایت مزد برتری‌شان را با این پیروزی بدست آوردند.

در دقیقه دوم این دیدار رضا قوچان نژاد در حالی که در آستانه‌ی تک به تک شدن با دروازه‌بان لبنان بود، از سوی مدافع لبنان سرنگون شد. داور ژاپنی در این صحنه اعتقادی به خطا نداشت.

در دقیقه هفتم ارسال خوب جباری بر روی دروازه لبنان می‌توانست خطرساز شود که رضا قوچان نژاد هرچه تلاش کرد نتوانست به این توپ برسد تا این موقعیت هم از دست برود.

در دقیقه هشتم ارسال زیبای حیدری به قوچان نژاد رسید که ضربه‌ی سر شیرجه‌ای این بازیکن به شکلی خطرناک از کنار دروازه‌ لبنان راهی اوت شد.

در دقیقه نهم شوت سنگین جباری با فاصله‌ای اندک از کنار دروازه لبنان راهی اوت شد.

در دقیقه یازدهم شوت قواچان نژاد از پشت محوطه جریمه لبنان، از کنار دروازه‌ی این تیم راهی اوت شد.

در ادامه این دیدار، بازی به سمت تعادل پیش رفت تا آنکه در دقیقه 24 حرکت دیدنی خسرو حیدری باعث شد خلعتبری در موقعیت خوبی قرار بگیرد که این بازیکن با یک ارسال خوب درون محوطه جریمه تلاش کرد تا قوچان نژاد را صاحب توپ کند ولی او هرچه تلاش کرد نتوانست به این توپ برسد تا کار همچنان با تساوی بدون گل ادامه یابد.

در دقیقه 33 بار دیگر ملی‌پوشان کشورمان فرصت گلزنی داشتند. نفوذ خوب خسرو حیدری از جناح راست موجب شد تا در کنار محوطه شش قدم فرصت مناسبی را بدست آورد اما پاس او به قوچان نژاد را عباس حسن در اغوش گرفت.

در دقیقه 34 خلعتبری با نفوذ در محوطه جریمه لبنان در موقعیت شوت زنی خوبی قرار گرفت ولی ضربه‌ی او را دروازه‌بان لبنان با واکنشی مناسب راهی کرنر کرد.

در دقیقه 36 لبنانی‌ها تک موقعیت نیمه‌ی اول خود را بدست آوردند و ضربه‌ی مهاجم لبنان را رحمان احمدی به خوبی در آغوش گرفت.

در دقیقه 38 بار دیگر خسرو حیدری از جناح راست نفوذ کرد ولی بازهم مدافعان لبنان مانع از ایجاد خطر جدی بر روی دروازه‌ی لبنان شدند.

در دقیقه 39 این دیدار گل نخست نیمه‌ی اول را ایران به ثمر رساند. مجتبی جباری با یک پاس زیبا محمدرضا خلعتبری را صاحب توپ کرد تا این بازیکن با نفوذ در محوطه جریمه لبنان و در شرایطی تک به تک، توپ را دور از دستان دروازه‌بان لبنان وارد دروازه کند. او گلش را به امید عباسی ( آتش نشان فداکار ) تقدیم کرد.

با آغاز نیمه‌ی دوم تیم ملی ایران خیلی زود به گل رسید. در همان دقیقه نخست قوچان نژاد روی پاس خوب مجتبی جباری صاحب توپ شد و با جا گذاشت مدافع لبنان با ضربه‌ای دیدنی دروازه‌ی لبنان را برای بار سوم باز کرد.

یک دقیقه پس از گل سوم تیم ملی به لبنان، ارسال زیبای خلعتبری می‌توانست برای بار چهارم دروازه‌ی لبنان را باز کند اما ضربه‌ی بی دقت مسعود شجاعی از مقابل دروازه‌ی لبنان، از بالای دروازه‌ی این تیم راهی اوت شد.

در دقیقه 49 مهاجم لبنان، می‌توانست یکی از گل‌های خورده‌ی تیمش را جبران کند اما ضربه‌ی او در دهانه‌ی دروازه‌ی ایران با اختلاف کمی راهی اوت شد.

در دقیقه 51 بار دیگر خلعتبری با نفوذ از جناح چپ، فرصت مناسب را برای قوچان نژاد فراهم کرد ولی ضربه‌ی بی دقت این بازیکن از کنار دروازه‌ی لبنان راهی اوت شد.

در ادامه دیدار بازی شرایطی متعادل به خود دید تا آنکه در دقیقه 78 غلامرضا رضایی با یک ضربه از پشت محوطه جریمه لبنان تلاش کرد تا این دروازه را برای بار چهارم باز کند که ضربه‌ی او در آغوش دروازه‌بان لبنان قرار گرفت.

در دقیقه 83 این دیدار ارسال زیبای حاج صفی را جواد نکونام با ضربه‌ی سر به سمت دروازه‌ی لبنان زد که ضربه سر نکونام با فاصله‌ای اندک و به شکلی خطرناک راهی اوت شد تا نتیجه همچنان سه بر صفر باقی بماند.

در دقیقه 85 رضا قوچان نژاد در شرایطی مناسب وارد محوطه جریمه لبنان شد و در زاویه‌ای نچندان مناسب اقدام به شوت زنی کرد که ضربه‌ی او با فاصله از کنار دروازه لبنان راهی اوت شد.

در دقیقه 86 جواد نکونام گل چهارم تیم ملی ایران را به ثمر رساند. شوت فنی این بازیکن از پشت محوطه جریمه‌ی لبنان وارد دروازه‌ی این تیم شد.

در دقایق پایانی ایران چند بار می‌توانست به گل‌ پنجم برسد، اما ضربه‌ی بازیکنان ایران هر بار با بی‌دقتی به بیرون رفت که آخرین ضربه را خلعتبری زد. این بازی پس از سه دقیقه وقت اضافه به پایان رسید.

در این دیدار رحمان احمدی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده (احسان حاج صفی از دقیقه 79)، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، رضا قوچان‌نژاد، مجتبی جباری (غلام‌رضا رضایی از دقیقه 70)، مسعود شجاعی (محسن مسلمان از دقیقه 69) و محمدرضا خلعتبری برای تیم ملی برابر لبنان به میدان رفتند.

ایران با این پیروزی 13 امتیازی شد و پس از کره 14 امتیازی در رده‌ی دوم گروه قرار گرفت، تا در روز پایانی با یک مساوی مقابل کره جنوبی هم تقریبا صعودش را مسجل کند. این بازی سه شنبه 28 خرداد در اولسان برگزار می‌شود.


دسته بندي : ورزشي
محمد پنجعلی به عنوان سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس انتخاب شد.
به گزارش خبر مركزي به نقل از خبرآنلاین؛با برکناری سعید شیرینی،محمد پنجعلی به عنوان سرپرست موقت سرخپوشان انتخاب شد.در حالی که انتخاب سعید شیرینی در فصل گذشته انتقاد خیلی از پیشکسوتان را به همراه داشت،اما محمد رویانیان روی تصمیمی که گرفته بود ایستاد تا روی نیمکت پرسپولیس فردی به عنوان سرپرست بنشیند که هیچ سابقه فوتبالی نداشت.
شیرینی که یک فصل کامل سرپرست سرخپوشان بود،امروز از سمتی که در پرسپولیس داشت برکنار شد تا پنجعلی که از پیشکسوتان این باشگاه است موقتا سرپرست قرمزها شود.شیرینی در حالی برکنار شده است که می گویند یکی از شرط های دایی برای آمدن به پرسپولیس کنار گذاشتن او و انتخاب یکی از پیشکسوتان به عنوان سرپرست بوده است.


دسته بندي : اجتماعي

همان طور كه به اطلاع شما رسيد پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در آستانه آنتخابات گفتگو با روساي ستاد هاي استاني كانديدا هاي رياست جمهوري را در استان مركزي آغاز كرده است.

لازم به ذكر است كه به منظور شناخت كانديداي اصلح بعضي سوالاتي كه از رئيس ستاد ها پرسيده مي شود يكسان است تا مردم بتوانند به راحتي تصميم بگيرند.

آقاي حجت الله هاشمي ، مسئوليت رياست ستاد مركزي دكتر حسن روحاني را در استان مركزي بر عهده دارند.

وي در اين گفتگو به پرسش هايي در باره ي اولويت انتخاب مديران ، مسائل سال 88 ، رد صلاحيت هاشمي رفسنجاني  و موضوعات گوناگوني پاسخ گفته است.

توجه شما را به گفتگوي جذاب خبر مركزي با حجت الله هاشمي جلب مي نماييم.

 

هدف شما از بر عهده گرفتن ستاد آقاي روحاني چيست؟

هدف بنده از پذيرفتن مسئوليت ستاد حضرت حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي حسن روحاني اين است كه بتوانم در سطح ملي به حضور مردم در انتخابات و براي برون رفت از شرايط كنوني كمك كرده باشم. اين انتخابات هم در عرصه ي داخلي موجب تحول خواهد شد و هم در عرصه ي بين المللي.

يعني شما به دنبال گرفتن پست و مقام در كابينه آقاي روحاني نيستيد؟

طبيعتا اساس خدمت و تلاش براي هر كسي حايز اهميت مي باشد. اگر از بنده خدمتي ساخته باشد كه به صورت منطقي و درست در خدمت مردم عزيز و نظام مقدس جمهوري اسلامي باشم، مطمئنا دريغ نخواهم كرد. اما به اين معنا كه فقط به دليل گرفتن پست و مقام در كابينه ، در ستاد ايشان حضور پيدا كرده باشم، هرگز با اين نيت وارد اين ستاد نشده ام.

آيا مايل به انجام مناظره با ستاد هاي انتخاباتي ساير كانديدا ها هستيد؟

به طور طبيعي اين آمادگي را داريم كه در مناظراتي كه در سطح استان شكل مي گيرد حضور پيدا بكنيم. با هدفي كه بتوانيم به روشنگري و رونق انتخاباتي بپردازيم و در نهايت بتوانيم ايده ها و اهداف آقاي روحاني را تبيين نماييم تا شناخت مرم نسبت به ايشان افزايش بيابد.

برنامه هاي كلي ستاد آقاي روحاني در استان مركزي به چند بخش تقسيم مي شود؟

در استان مركزي آن چه كه وظيفه ي ستاد استاني تبليغات انتخاباتي است. سعي داريم كه در تمام نقاط استان و شهر اراك فعال باشيم.اما به طور كلي قائل به اين هستيم كه تكاليفمان را در اوج سلامت و توفيق به انجام برسانيم.

هم چنين ما وضعيت اقبال عمومي جامعه هم رصد خواهيم كرد. هم چنين بخش مهمي كه در اختيار ما مي باشد، حضور ناظرين بر سر صندوق هاي راي است كه به نظارت صندوق هاي راي بپردازند.

آيا شما آقاي روحاني را صالح مي دانيد؟

من جناب آقاي روحاني را در بين كانديداهاي موجود فردي اصلح مي دانم.

استان ما از غير بومي بودن مديران رنج مي برد. نظر شما در اين باره چيست و آيا اين امر اصلاح خواهد شد؟

اين نگاه يك نگاه تنگ نظرانه به مديريت كشور است. آن چه كه بسيار مفيد و موثر است حضور مديران شايسته در مسند كار ها مي باشد. عقلانيت و اعتدال در مديريت و كارآمدي بايد در يك مدير وجود داشته باشد. خيلي تفاوتي نمي كند كه از كدام استان مي باشد.

ما بايد بپذيريم كه مديريت بايد بر عهده افراد صالح شايسته و كارآمد باشد.خيلي نبايد به بومي بودن و نبودن توجه كنيم.

سخن شما درست است. اما يك مدير كارامد بومي ارجحيتي نسبت به يك مدير كارامد غير بومي ندارد؟

طبيعتا اگر ما به يك گزينه اي رسيديم كه داراي تمام شرايط ذكر شده باشد و بومي هم باشد، اولويت ممكن است با آن فرد بومي باشد ولي من عقيده ندارم كه ما حتما اصرار كنيم كه بومي باشد. ما همگي ايراني هستيم و هر كدام از ما كه در هر قسمت ايران خدمت كنيم به مانند اين است كه به منطقه ي خودمان خدمت كرده ايم.

در داخل ستاد انتخاباتي آقاي روحاني اصولگرايان تا چه مقدار جاي دارند؟

ستاد انتخاباتي آقاي روحاني با شعار تدبير  و اميد و با خصيصه ي اعتدال وارد شده اند. طبيعتا اصولگراياني كه معتدل هستند و ميل و رغبتي نسبت به ايشان دارند حتما در ستاد ما داراي جايگاهي هستند و هم اكنون هم بخشي از اصولگرايان با ما همكاري مي كنند.

از طرفي اصلاح طلبان و كساني هم كه هيچ گرايش سياسي ندارند در ستاد ما حضور دارند.براي ما اهدافي كه آقاي روحاني براي برون رفت از وضعيت كنوني و رسيدن به شرايط مطلوب مطرح كرده اند ،اهميت دارد.

به نظر شما احتمال راي آوري آقاي روحاني چقدر است؟

بنده احتمال قوي مي دهم گه جناب آقاي دكتر حسن روحاني اقبال گسترده اي را در پيش رو دارند و اميدواريم كه بتوانند بر كرسي رياست جمهوري قرار بگيرند و برنامه چهار ساله ي خود را اعمال كنند.

در داخل استان چه گروه هايي از ايشان حمايت مي كند؟

هيچ حزب سياسي از هيچ كانديدايي اعلام حمايت نكرده اند. اما اشخاص اين احزاب از طيف هاي گوناگون حضور دارند و فعاليت مي كنند.

تبليغات گسترده ستاد آقاي روحاني در استان مركزي و شهر اراك از چه زماني آغاز مبي شود؟

با توج به شرايط پيش آمده تبليغات آغاز شده است اما تبليغات پر شور و پر حرارت در هفته ي پاياني انتخابات است كه انشاء الله فعاليت هاي تبليغي در سطح استان آغاز شود.

در روستاها داراي ستاد انتخاباتي هستيد؟

خير اما كساني هستند كه در جمع مردم حضور بيابند و صحبت بكنند و به پرسش هاي آن ها پاسخ بدهند. هم چنين آن ها وظيفه ي پخش اقلام تبليغاتي را نيز بر عهده دارند.

آيا قادر به ايجاد شور و حال انتخاباتي كه در سال 88 اتفاق افتاد، هستيد؟

عوامل مختلفي باعث شد چنين فضايي در آن سال بوجود آيد و علت اصلي آن هم دو قطبي شدن فضاي انتخابات بود. گمان مي كنم بخش عمده اين شور و هيجان به عهده صداو سيما و كانديداهاي رياست جمهوري است.

البته نقش ستاد هاي انتخاباتي را هم پر رنگ مي دانيم و بر اين باور هستيم كه بتوانيم يك نشاط و شوري را ايجاد كنيم تا شاهد حماسه سياسي 24 خرداد باشيم.

برنامه شما براي ايجاد اين هيجان چيست؟

مردم مستحضر هستند كه فعاليت هاي انتخاباتي بايد بر اساس قوانين اعلامي انجام شود. ما بر اساس همين قواعد حركت مي كنيم و اميدواريم كه مردم هم اقبال داشته باشند و براي مقابله با تهاجم دشمن و ايجاد ياس در بين آن ها لازم است كه مردم پاي صندوق هاي راي حاضر بشوند.

يكي از نقاط ضعف 4 سال اخير تعطيلي احزاب سياسي است. برنامه ي آقاي روحاني براي گسترش نقش احزاب در اداره جامعه چيست؟

در صورتي احزاب و طيف هاي مختلف مي توانند به كارشان ادامه دهند و شور و هيجان در انتخابات بوجود آيد، كه شاهد فضاي باز سياسي در جامعه باشيم. بايد در جامعه ظرفيتي باشد كه بتوان از موضوعات مختلف مثل عملكرد دولتمردان انتقاد كرد.

انشاء الله ما شاهد باشيم كه احزاب سياسي بتوانند در چارچوب قانون كارشان را در يك فضاي آرامي انجام بدهند و با هم فكري آن ها مشكلات را از سر راه خودمان كنار بزنيم.

نظر شما درباره رد صلاحيت هاشمي رفسنجاني چيست؟

من تاسف مي خورم كه يك سرمايه بي نظير براي كشور از عرصه انتخابات خارج شد. مردم ما شاهد بودند كه با حضور ايشان همان شور و هيجان قابل توقع پيدا شد و با رفتن ايشان ما يك ركودي را شاهد بوديم.

از نظربنده نظام براي ما و مردم مهم تر از اشخاص هستند. اين موضوع را آقاي هاشمي هم بيان كرده اند. ولي به هر حال آقاي هاشمي و امثال ايشان سرمايه هاي كشور ما هستند و جايگاه خاصي در ميان مردم دارا مي باشند. ما اين توقع را داريم كه آقاي هاشمي با هدايتگري خود وارد عرصه بشوند تا انشاء الله اين اميد را به مردم برگردانند.

با توجه به فراجناحي بودن آقاي روحاني به بيان خودشان، چرا اكثريت كساني كه در اطراف ايشان  قرار دارند و حامي ايشان هستند اصلاح طلبند؟

آقاي روحاني آن چه را كه گفته اند با صداقت فرموده اند. اقبال اصلاح طلبان نسبت به آقاي روحاني يك ضرورت تاريخي است. اگر عقلاني بينديشيم بهترين راه براي برون رفت از فضاي كنوني راي آوري ايشان است. شايد عمده مطالبه اي كه اصلاح طلبان دارند، برنامه هاي آقاي روحاني برآورده كند.

اما بنده بر اين عقيده هستم ميزان تمايل اصلاح طلبان و اصولگرايان نسبت به ايشان به يك مقدار است.مهم ترين دليل بنده هم روشن بودن سوابق ايشان از زمان نهضت امام تاكنون است. فلذا اصولگرايان به خوبي مي دانند كه اولين شخصي كه واژه ي  " امام‌" را براي رهبر كبير انقلاب به كار بردند، ايشان بودند.

كليد حل مشكلات ما همان منش و راه امام است كه بنده فكر مي كنم كه آقاي روحاني اين ويژگي را در خود دارند كه ادامه دهنده ي راه امام باشند.يكي ديگر از ويژگي هاي ديگر ايشان قرابت فكري با آيت الله هاشمي رفسنجاني است. در بين 8 نفري كه در صحنه حضور دارند، آقاي روحاني به آيت الله هاشمي رفسنجاني نزديك تر هستند.اين امر سبب شده است كه هم اصلاح طلبان و هم اصولگرايان و هم انشاء الله تمام مردم عزيز ايران اسلامي نسبت به ايشان اقبال پيدا بكنند.

لازم به ذكر است كه اين نكته را حتما ذكر كنم كه مردم دوباره به سمت روحانيت رجعت كرده اند. اين افتخار بزرگي براي جامعه ي روحانيت است كه فرزندي از اين صنف به پا خيزد و قصد اداره ي مملكت را داشته باشد.

در صورت عدم حمايت آقايان هاشمي و خاتمي آيا آقاي روحاني در صحنه باقي خواهند ماند؟

نگرش هاي سياسي در هيچ زماني قطعي نمي باشد و سياستمداران انسان هاي غير قابل پيش بيني هستند.تا به امروز كه ايشان در صحنه هستند. بنده پيش بيني مي كنم كه در آينده اقبال عمومي زيادي نسبت به ايشان در جامعه به وجود خواهد آمد.

چرا آقاي روحاني را حامي آقازاده ها و ثروتمندان مي دانند؟

بنده اين نكته را نمي پذيرم چرا كه ايشان در كارنامه شان چنين موضوعاتي مشاهد نشده است. ما بر عكس اين سخن را مي گوييم. ايشان نقاط مثبت بسيار بالاي دارند. ما نمي توانيم هيچ نقطه ي ضعفي در وجود ايشان پيدا كنيم.

در چند روز گذشته عكسي از آقاي روحاني منتشر شد كه مردي در حال بوسيدن دست ايشان بود. اين موضوع باعث انتقادات زيادي شد نظر شما در اين بار چيست؟

نه آقاي روحاني اين موضوع را مي پسندند، نه ما و نه جامعه. ولي در جامعه هستند بعضي ها كه عمدا يا سهوا به منظور تقرب يا تخريب دست به اين عمل مي زنند. بنده يقين دارم كه آقاي روحاني چنين شيوه اي را نمي پسندند.

آقاي روحاني را هاشمي2 مي دانيد؟

بله حتما چرا كه قرابت فكري آقاي روحاني نسبت به آيت الله هاشمي رفسنجاني بسيار نزديك است.

و اما سخن پاياني حضرتعالي؟

به اميد تشكيل دولت تدبير و اميد   انشاءالله.


دسته بندي : ورزشي
پیشکسوتان دو تیم استقلال و پرسپولیس عصر روز سه‌شنبه در یک دیدار خیریه در استان مرکزی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، بازیکنان پیشین دو تیم استقلال و پرسپولیس در یک دیدار خیریه که در شهرستان زرندیه استان مرکزی برگزار می‌شود به میدان می‌روند. این بازی ساعت 18 روز سه‌شنبه در سالن شهدای مامونیه برگزار می‌شود.

در تیم استقلال بازیکنانی نظیر مجید نامجو‌مطلق، محمد نوازی، مهدی پاشازاده، مهدی فنونی‌زاده و رضا حسن‌زاده حضور دارند که حسن روشن و بهتاش فریبا نیز این تیم را هدایت خواهند کرد. در ترکیب پرسپولیس هم قرار است وحید قلیچ، حمید استیلی، پژمان جمشیدی، بهنام ابوالقاسم‌پور و مرتضی فنونی‌زاده به میدان بروند.


دسته بندي : اجتماعي

پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در ادامه طرح خود و مصاحبه با روساي ستاد هاي استاني كانديداهاي رياست جمهوري در استان مركزي اين بار به سراغ رئيس ستاد دكتر علي اكبر ولايتي در استان رفته است.

لازم به ذكر است كه به منظور شناخت كانديداي اصلح بعضي سوالاتي كه از رئيس ستاد ها پرسيده مي شود يكسان است تا مردم بتوانند به راحتي تصميم بگيرند.

حميد گودرزي ، مداح اهل بيت، مسئوليت ستاد اين كانديدا در استان مركزي را پذيرفته است.

رئيس ستادي كه شانس پيروزي كانديداي مورد نظرش  را 99 درصد مي داند. كسي كه 30 درصد اعضاي ستادش اصلاح طلب هستند.

توجه شما را به گفتگوي جذاب خبر مركزي با حميد گودرزي جلب مي نماييم.

هدف جنابعالي از تشكيل ستاد ولايتي در استان چه بوده است؟

امسال را رهبر معظم انقلاب سال حماسه سياسي  و حماسه اقتصادي نام گذاري كرده اند.براي ايجاد اين حماسه بعضي ها بايد سربازي كنند. بنا بر وظيفه اي كه داشتيم پا به اين عرصه گذاشتم و براي ايجاد شور و نشاط انتخاباتي  تمام تلاش خود را انجام خواهم داد. خدا را شاكرم كه بنده  مورد اعتماد آقاي ولايتي قرار گرفتم تا بتوانم در اين عرصه خدمت كنم.

يعني به دنبال پست و مقام نيستيد؟

اصلا.ما براي ايجاد حماسه سياسي آبرويمان را در گرو قرار داده ايم و سربازي مي كنيم. ما هيچ چشم داشتي به كابينه آينده آقاي ولايتي نخواهيم داشت و به شايسته سالاري اعتقاد داريم نه اين كه بر فرض بنده رئيس ستاد هستم و حتما بايد پستي را بگيرم.

برنامه هاي ستاد به طور كلي براي راي آوري ايشان به چند بخش تقسيم خواهد شد؟

چهره آقاي ولايتي براي مردم شناخته شده است. ايشان داراي چهره اي جهاني و فرا جناحي هستند. بنابراين بنده  فقط مي توانم اذهان عمومي را به سمت دكتر ولايتي متمايل كنم. هدف ما بيش تر نسل سوم و جوان است چرا كه آن ها كمتر با شخصيت بين المللي ايشان آشنا هستند.

آمادگي مناظره با ساير ستاد هاي انتخاباتي را داريد؟

بنده اصلا متمايل به مناظره نيستم چرا كه اساس مناظره را به جنگ و جدل تبديل كرده اند.بنابراين صلاح نمي دانم در اين روزهاي باقي مانده به حماسه 24 خرداد عامل جنگ و جدل در بين مردم باشم.

شما مي توانيد اگر روش مناظره ها را درست نمي دانيد را با شركت درآنها روش را آموزش دهيد؟

بنده اساسا به مناظره هيچ اعتقادي ندارم.

رنگ انتخاباتي آقاي ولايتي چيست؟

ايشان رنگ انتخاباتي ندارند. بنده اصلا با رنگ انتخاباتي موافق نيستم و اين كارها دردي را از مردم ما دوا نمي كند. صدر برنامه هاي اقاي ولايتي معيشت مردم است. ايشان طبيبي است براي تمام دردهاي جامعه امروز ما. نوع رنگ نوع ، غذا خوردن و اين جور مسائل حاشيه اي در ستاد آقاي ولايتي جايي ندارد.اين كار هاي مجلات زرد است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استان مركزي از وجود مديران غير بومي رنج مي برد.آيا تضمين مي دهيد كه در دوران رياست جمهوري دكتر ولايتي اين اتفاق نيفتد؟

با صحبتي كه با ايشان داشتم عقيده بر اين بود كه به مديران بومي بيشتر توجه شود.انشاء الله  در دولت متمم شاهد بومي بودن مديران در تمام استان ها خواهيم بود.

آيا توانايي ايجاد شور انتخاباتي سال 88 را داريد؟

برنامه آقاي ولايتي در مناظرات روزهاي اينده رنگ و رونق بيشتري به خود مي گيرد. در روزهاي پاياني هم قطعا سعي مي كنيم اين هيجان را ايجاد كنيم اما مطمئنا به شور سال 88 نمي رسد.دليل آن هم اين است كه آن انتخابات منحصر به فرد و همراه با بداخلاقي هاي زيادي بود. ما اين عقيده را نداريم كه بخواهيم با هر بداخلاقي شور هيجان ايجاد كنيم. بنده در انتخابات 88 دو طرف ماجرا را مقصر مي دانم. هم طرف پيروز انتخابات و هم طرفي كه در انتخابات شكست خورد را مقصر مي دانم.

چند درصد احتمال مي دهيد كه آقاي ولايتي رئيس جمهور آينده خواهد بود؟

با جرئت اعلام  مي كنم ايشان با احتمال99 درصد رئيس جمهور آينده ايران اسلامي خواهند بود. اين 99 درصد را هم نظر سنجي ها نشان مي دهند.

چه گروه هاي در داخل استان از آقاي ولايتي حمايت مي كنند؟

حزب موتلفه اسلامي، جبهه پيروان خط امام و رهبري ، جبهه حاميان ولايت استان مركزي  و جامعه ي مهندسين به رياست آقاي باهنر تا به الان اعلام حمايت كرده اند. همان طور كه كه اطلاع داريد آقاي خاتمي هم به عنوان سخنگوي جامعه ي مدرسين از ايشان حمايت كردند.

ايشان برنامه اي براي سفر به اراك خواهند داشت؟

بله در هفته ي آخر انتخابات ايشا حتما به استان مركزي سفرخواهند كرد.

زمان شروع تبليغات گسترده در سطح شهر چه زماني آغاز مي شود؟

از صبح شنبه آغاز مي شود. اين تبليغت بسيار وسيع و چشم گيرخواهد بود و حتما شما مشاهده خواهيد كرد.اابته اين كار را بدون اسراف انجام مي دهيم.

برنامه ي شما براي روستا ها چيست؟

در همه ي روستاها ما ستاد انتخاباتي داريم و حكم هاي آن ها را نيز آماده كرده ايم.

در داخل شهر اراك چند ستاد انتخاباتي وجود دارد؟

هم اكنون 3 ستاد فعال است. ستاد مركزي استان در خيابان شهيد شيرودي است. ستاد شهرستان اراك در خيابان هپكو و ستاد فرهنگيان هم در داخل ميدان شهرجرد موجود مي باشد.

 يكي از نقاط ضعف اين دولت تعطيلي احزاب سياسي است. براي تقويت احزاب چه برنامه اي داريد؟

ما بايد يك نگرش درست نسبت به جامعه داشته باشيم. احزاب نقش مهمي در روند شكل گيري امور سياسي دارند و مي توانند مردم را نسبت به كشور خودشان حساس تر كنند. اشاء الله دكتر ولايتي برنامه اي بسيار  جامعي درباره احزاب سياسي دارند كه در بيانيه اي هنگام ثبت نامشان نيز اين موضوع را اعلام داشتند. دولت متمم يك دولت آرامش دهنده به كشور است چرا كه مردم از جنگ و جدل هايي كه بوجود آمده خسته شده اند.

در داخل ستاد انتخاباتي شما اصلاح طلبان جايي دارند؟

هر اصلاح طلبي كه بيايد و بخواهد در اين ستاد فعاليت كند، من دستش را هم مي بوسم و من احترام ويژه اي براي آن ها قائل هستم.تقريبا حدود 30 درصد نيروهاي ما اصلاح طلب هستند. بنده براي هر 8 نفري كه نامزد شده اند احترام قائل هستم چرا كه هدفشان خدمت به اين نظام و مملكت هستند. در كابينه ايشان هم از همه ي نخبگان استفاده خواهد شد و سليقه ي سياسي آن ها هيچ تاثيري نخواهد داشت. دولت ايشان فراجناحي است.

آقاي ولايتي را فردي صالح مي دانيد؟

اصلح تر از آقاي ولايتي در اين انتخابات نمي شناسم.

برنامه ي 100 روزه ي ايشان براي ترميم اقتصاد اغراق و بزرگ نمايي نيست و شبيه به يك شعار نمي باشد؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خير ايشان تمام جزئيات اين 100 روز را منتشر كرده اند. مطمئن باشيد كه آقاي ولايتي در اين 100 روز مانند يك پزشك تب جامعه را پايين مي آورد و جامعه را درمان مي كند. و حتما هم عملي خواهد شد.

چرا ائتلاف 2+1 به نتيجه نرسيده است؟ مردم مي توانند به كانديدايي كه در همين اول كار خلف وعده كرده است اعتماد كنند؟

پايه گذار ائتلاف اقاي ولايتي بوده اند. موارد ائتلاف نظر علما و نظرسنجي مردم بوده است. تا به الان آقاي ولايتي هم نظر جامعتين را كسب كرده اند و هم در نظر سنجي هاي اكثر استان ها  بالاتر هستند. قطعا در روزهاي پاياني ائتلاف به نتيجه خواهد رسيد و يك نفر از بين 3 نفر باقي مي ماند.

آقاي ولايتي تكنوكرات نيست؟

به هيج وجه.

آيا به دنبال راي همه ي مردم هستيد يا تنها به راي افراد صالح توجه مي كنيد؟

راي همه  ي مردم. روستايي و شهري ، اصولگرا و اصلاح طلب ، ايراني داخل كشور و ايراني داخل كشور ما بين هيچ يك از مردم تفاوت قائل نمي شويم.

در سال 84  اقاي ولايتي به نفع هاشمي رفسنجاني كنار كشيد ولي امسال ايشان در پاسخ به سوالي براي انصراف به نفع آقاي هاشمي پاسخ منفي دادند. اين به معناي دوگانگي افكار نيست؟

در سال 84  ايشان با آيت الله تهراني نشستي داشتند و به توصيه ايشان مبني بر حفظ لباس روحانيت  و شخصيت آقاي هاشمي انصراف دهند. ولي امروز نمي توان شرايط را يكسان دانست. طرز تفكر انسان لحظه به لحظه در حال پيشرفت است.

اما سخن پاياني شما؟

از شما بسيار تشكر مي كنم و اميدوارم موفق باشيد.


دسته بندي : اجتماعي

همان طور كه به خوانندگان پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي اطلاع داديم گفت وگو با روساي ستاد كانديداهاي رياست جمهوري در استان مركزي را در برنامه خود قرار داده ايم.

اين كار را از دكتر مهدي عربي رييس ستاد محمد باقر قاليباف آغاز مي كنيم.

عربي كه در كارنامه خود كانديداتوري نمايندگي مجلس را يدك مي كشد از همكاري با اصلاح طلبان و تكنوكرات نبودن قاليباف سخن گفت. وي برنامه هاي ستاد خود را نيز تشريح كرد و به پرسش هاي مختلفي پاسخ داد.

توجه شما را به گفتگوي جذاب پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي با رييس ستاد دكتر قاليباف در استان مركزي جلب مي نماييم.

آقاي دكتر عربي هدف شما از پذيرفتن رياست ستاد آقاي قاليباف چه بوده است؟

من هدفي جز پيشرفت استان  و كمك به مردم اين استان نداشتم و با اصرار دوستان پا به اين عرصه گذاشتم .لازم به ذكر است كه خودم هم هيچ علاقه اي نداشتم كه اين مسئوليت را بذيرم.

آقاي قاليباف در استان ما مظلوم واقع شده اند. به همين دليل سعي مي كنيم شخصيت ايشان را در بين مردم بيشتر معرفي كنيم. بنده هيچ نيازي به اين پست ندارم  چرا كه استاد دانشگاه هستم.

يعني به دنبال پست و مسئوليت در دولت آقاي قاليباف نيستيد؟

فكر مي كنم كه از سياق سخنم پيداست كه به دنبال هيچ پست و مسئوليتي نيستم.

در سال 88 شور و حال عجيب انتخاباتي در كشور و استانمان بوجود آمد.آيا قادر خواهيد بود كه آن هيجان را دوباره احيا كنيد؟

در سال 88 فضاي انتخاباتي دو قطبي بود در حالي كه هم اكنون اين جور نيست و فضا چند قطبي است.من فكر مي كنم در صورتي كه انتخابات به مرحله دوم برسد آن شور به وجود خواهد آمد.

در مرحله اول سياست ما ايجاد شرايطي است كه مردم از انتخابات متنفر نشوند و دچار  افراط و تفريط نشوند. ايجاد هيجان در جامعه با تنها پوستر چسباندن و شلوغ كردن ديدگان بصري مردم نيست. بخشي از اين فضا به آرامش توام با معنويت و اطلاع رساني بستگي دارد.اما قصد ايجاد موج هاي انتخاباتي سالم را داريم كه در روزهاي آتي مشاهده خواهيد كرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آيا مناظره بين ستاد آقاي قاليباف با ستادهاي مختلف برگزار مي شود؟

ما اين آمادگي را داريم كه نفراتي را به عنوان نماينده خودمان به اين منظور معرفي كنيم.

در چند سال گذشته استان مركزي از غير بومي بودن مديران خود رنج مي برد ديدگاه آقاي قاليباف درباره بومي بودن مديران چيست؟

من به جرئت اعلام مي كنم كه در دولت آقاي قاليباف شايسته سالاري و استفاده از پتانسيل هاي بومي حرف اول را خواهد زد. اگر دولت اقاي قاليباف تشكيل شد و اين اتفاق نيفتاد تمام خبرنگاران و مردم حق انتقاد را دارند.

آيا ستاد انتخاباتي آقاي قاليباف تنها به دنبال راي اصولگرايان است؟

به هيج وجه. راي تمام طيف ها وسلايق براي ما مهم است.

نمونه اش اين است كه در يك سخنراني بعضي ها به من انتقاد كردند كه چرا آقاي هاشمي را تخريب نكردي و از او تمجيد كردي يا چرا از خدمات دولت تشكر كردي. حقيقتا برخي از خدمات دولت راضي كننده است و ما هم راضي هستيم.

بنابراين از تمام طيفها از قبيل روشنفكران ، اصولگرايان ، تكنوكرات ها، اصلاح طلبان و ... استفاده مي كنيم.

چه قدر احتمال مي دهيد آقاي قاليباف رئيس جمهور شود؟

با حاكميت اعلام مي كنم كه در همان مرحله اول آقاي قاليباف راي مردم را كسب  و رئيس جمهور خواهد شد. آخرين نظر سنجي ها هم اين موضوع را اعلام كرده اند.

در داخل استان چه گروه هايي از از ايشان حمايت مي كنند؟

اصولگرايان و بخشي از اصلاح طلبان از ايشان حمايت مي كنند.صنعتگران،روحانيون،كارگران،كارمندان،كشاورزان ، دانشجويان واقشار مختلف مردم حمايت خود را از ايشان اعلام كرده اند.

چه كساني هم اكنون ستاد هاي مردمي را ايجاد كرده اند؟

 در شهرستان ها دوطيف براي آقاي قاليباف كار مي كنند. يك طيف جمعيت پيشرفت و عدالت و توسعه است و طيف ديگر ستاد هاي مردمي است. در داخل شهر اراك 22 ستاد وجود دارد.

برنامه ي سخنراني در جمع عمومي چگونه است؟

در سالن ها ، مساجد،دانشگاه ها،روستاها و مكان هاي ديگر برنامه سخنراني داريم.

ائتلاف 2+1 قرار بود كه يك نفر را به عنوان خروجي معرفي كند اما همگي آن ها اعلام كردند كه  تا آخر مي مانند. آقاي قاليباف  و آن دو نفر ديگر كه در ابتداي كار خلف وعده كرده اند چطور بايد مردم به آنها اعتماد كنند سرونشت كشورشان را به آ نها واگذار نمايند؟

اين سوال بنده هم هست و من از ايشان اين موضوع را پرسيدم.

هدف اين ائتلاف هم افزايي نيروها بود كه كه محقق نشد.نكته دوم اين است كه اين ائتلاف بر پايه 3 مبنا  وشاخص تشكيل شد: كارآمدي ، مقبوليت و مشروعيت. هر 3 آقايان مشروعيت را دارند. 2 شاخص ديگر را نيز مردم تعيين مي كنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قبل از ثبت نام قرار بود كه بر پايه اين شاخص ها تصميم گيري شود. كارآمدي و مقبوليت آقاي قاليباف در نظر سنجي ها بالاتر بوده است.شما انتظار داريد ايشان كنار برود؟ شما بايد اين سوال را از دو كانديداي ديگر بپرسيد كه چرا كناره گيري نكردند. جو عمومي علماي بزرگ نسبت به ايشان كاملا مثبت است پس مشروعيت كاملي  دارند.

آيا شما با اصلاح طلبان همكاري مي كنيد؟

بله . ما داخل ستادمان از اين دوستان استفاده  مي كنيم و در تيم ما هم حضور دارند. .منتها اصلاح طلبي كه معتقد به مباني نظام ، ولايت فقيه و قانون اساسي باشد. در كابينه ي آقاي قاليباف هم اگر شخصي اين 3 مشخصه را داشته باشد مي تواند حضور داشته باشد و از توانايي هايشان استفاده مي گردد و مشكلي ندارد.

آيا دكتر قاليباف را صالح مي دانيد؟

شخص آقاي قاليباف را صالح مي دانم.

ايشان در دوره اي در نيروي انتظامي فعاليت كرده اند. امكان نظامي اداره كردن مملكت توسط ايشان وجود دارد؟

به هيچ وجه.ايشان يك بسيجي بوده اند.كارنامه ايشان در اداره كردن شهرداري تهران مشخص است.اين كار پيش داوري و جفا است. ايشان حتي از اطرافيان و همشهري هاي خود در اداره شهرداري استفاده نكرده است. رتبه ي مشهدي ها در مديريت شهرداري تهران هشتم است در حالي كه رتبه ي اراكي ها چهارم يا پنجم مي باشد.

بي نظم ترين ستاد انتخاباتي استان مركزي از لحاظ مديريت مربوط به ستاد آقاي قاليباف است با 4 رييس ستاد.نظر  شما چيست؟

اين ايراد هم وارد است و هم جفا. جفا از آن جهت كه برخي افراد ارتباط هايي گرفتند و از نام استاني سوء استفاده كردند. از نقطه نظر حزبي يك جمعيت پيشرفت و عدالت و توسعه است كه آن را افراد خاصي پيگيري مي كنند. هركسي كه برگه اي را دريافت مي كند سعي مي كند به استانداري و فرمانداري برود و به عنوان ستاد مردمي حاميان دكتر قاليباف پوشش بگيرد.اين كار اشتباهي است.

ستاد مركزي حاميان مردمي دكتر قاليباف رياستش بر عهده بنده است.

پس آن 3 نفر ديگر كه حكم گرفتند چه وظيفه اي دارند؟

اين سوال را بايد از آن ها بپرسيد. طيف هاي مختلف احكام مختلف دارند و به آن ها تذكر داده شده است كه  از ستاد مركزي تمكين بكنند ولي اين بداخلاقي انجام شده است. آن ها مي توانند در قالب شوراي هماهنگي استان به فعاليت خودشان ادامه دهند.

آيا آقاي قاليباف يك تكنوكرات است؟

اصلا. اما ايشان اعتقاد دارند كه روش علمي در مديريت توام با در نظر گرفتن مباني ارزشي نظام در نظر گرفته شود.اما تكنوكراتي غربي كه هدف پس زدن دين است آقاي قاليباف هيچ اعتقادي به اين موضوع ندارد.

در پايان اگر نكته اي باقي مانده بفرماييد؟

تمام دوستان را به وحدت بين تمام سلايق و كانديداها توصيه مي كنم. همان گونه كه به تمام همكارانم در ستاد هاي مختلف استان ها اعلام كرده ام كه از هر گونه تنش و تخريب دوري بكنند.مسئوليت هر تنشي به عهده ي خودشان است.شيوه ي تبليغي ما سالم است. در ستاد هاي ما اسراف و ولخرجي مشاهده نمي شود و ما از اين كار جلوگيري كرديم. قصد حركت هاي ضد تبليغي هم نداريم.

در پايان از شما هم تشكر مي كنم.


دسته بندي : اجتماعي
پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي ، فعالترين پايگاه خبري استان در سال ۱۳۹۱، اخيرا تصميم گرفته است به منظور افزايش شور انتخاباتي در ميان مردم استان و آشنايي با برنامه هاي ستاد هاي انتخاباتي كانديدا هاي رياست جمهوري و مواضع ان ها در باره موضوعات مختلف گفت و گويي اختصاصي را با روساي ستاد هاي استاني آنها انجام دهد.

 

 

 

 

در همين راستا در نظر داريم كه در روزهاي آينده اين گفتگوها را با آن ها انجام دهيم.در صورت حاضر نشدن هر يك از آقايان اين موضوع را به خوانندگان خبر مركزي اطلاع خواهيم داد.

روساي ستاد استاني كانديداها در استان مركزي بدين شرح است:

آقاي حميد گودرزي رييس ستاد علي اكبر ولايتي

آقاي حجت الله هاشمي رييس ستاد حسن روحاني

آقاي مهدي عربي رييس ستاد محمدباقر قاليباف

آقاي احمد سليم آبادي رييس ستاد محسن رضايي

آقاي داوود باقري رييس ستاد محمدرضا عارف

آقاي احمدرضا نوازني رييس ستاد سعيد جليلي

آقاي احمد سليم آبادي رييس ستاد محسن رضايي


دسته بندي : ورزشي
 رکاب‌زن استان مرکزی در مرحله نخست تور سین‎کاراک اندونزی قهرمان شد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی٬ در این مرحله که با حضور 134 رکاب‌زن از کشورهای مختلف برگزار شد٬ حسین عسگری رکاب زدن شایسته استان مرکزی و عضو تیم پتروشیمی تبریز با زمان  2 ساعت و 27 دقیقه و 5 ثانیه بالاتر از سایر رقبای خود بر سکوی نخست ایستاد.

در این مرحله نماینده‌ای از تیم پولیگان در جایگاه دوم ایستاد و علیرضا اصغرزاده دیگر رکابزن تیم پتروشیمی به مقام سوم رسید.


دسته بندي : ورزشي
قرارداد علی دایی با پرسپولیس به امضا رسید.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا، بعدازظهر امروز (چهارشنبه) محمد رویانیان در جلسه‌ای که با نماینده تام‌الاختیار علی دایی برگزار کرد، قرارداد دایی با پرسپولیس را به امضا رساند.

نماینده دایی در این نشست فهرست کامل بازیکنان مورد نظر دایی برای فصل بعد و همچنین برنامه‌های او برای پرسپولیس را در اختیار محمد رویانیان قرار داد. طبق برنامه علی دایی تمرین‌های پرسپولیس برای فصل جدید از 7 خرداد شروع می‌شود.

پیش‌نویس قرارداد از سوی دو طرف امضا شد و نسخه اصلی قرارداد هم برای علی دایی از طریق ایمیل فرستاده می‌شود.


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مركزي اراک دیلی نوشت:
باشگاه "شهرداری اراک" همزمان با هیاهوی انتقال "نفت تهران" به اراک جایگزین باشگاه "همیاری مرکزی" شد. این تصمیم شورای شهر به پیشنهاد "مرتضی میری" شهردار وقت اراک از ابتدا حاشیه ساز شد. جلسات شورای شهر طی سالیان اخیر بارها محل بحث پیرامون بودجه این باشگاه بوده است.
شهرداری در فصل اول حضور خود در لیگ آزادگان نتایج قابل قبولی کسب کرده , در پایان فصل سوم شد . با این حال تنها نماینده استان از صعود به لیگ برتر بازماند. اتفاقات سال 91 شهرداری اراک اما سرنوشت باشگاه را نیز تغییر داد. از همان ابتدای کار مدیریت جدید به نظر می رسید شهرداری دیگر مایل به باشگاه داری حرفه ای نیست. عدم توجه به باشگاه در پایان فصل نتیجه داد و شهرداری اراک به لیگ دسته دوم سقوط کرد.
با نزدیک شدن به انتخابات شورای شهر اراک به نظر می رسد منتقدین شورا "بهانه ای" به نام تیم داری شهرداری یافته و دائما شورای شهر را به "حیف و میل" بیت المال متهم می کنند. این نگاه حتی در داخل شورا هم وجود دارد طوریکه "اشرف بهادری" عضو شورای شهر نیز در صحن علنی شورای شهر گفت: «باشگاه داری شهرداری را به صلاح نمی بینم» . پیش تر "آصفری" نماینده مجلس نیز  نسبت  به هزینه های باشگاه شهرداری انتقاد کرده و گفت : «آقایان توضیح دهند بودجه باشگاه را چگونه خرج کرده اند. »
به نظر میرسد باشگاه شهرداری اراک و دل "ده ها هزار هوادار" در این شهر قربانی تصمیمات و نظرات سیاسیون برای کسب کرسی های شورای شهر خواهد شد. امید است مسئولین به دور از نگاه منفعت طلبانه , صرفا به دنبال شادی دل شهروندان شهری باشند که زیر خروارها دود و غبار مدفون شده است.


دسته بندي : ورزشي

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی از راه‌اندازی باشگاه فرهنگی ورزشی پتروشیمی شازند خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي سعید ملکی در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: در نشستی که اخیرا با مدیران مجموعه پتروشیمی شازند در راستای تحقق ‌بخشی به اهداف کمیته اسپانسرینگ اداره ورزش و جوانان داشتیم، مدیران این مجموعه ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از ورزش با راه‌اندازی یک باشگاه فرهنگی و ورزشی نیز موافقت کردند.

وی تصریح کرد: به زودی مجوز راه‌اندازی این باشگاه صادر و امور مربوط به راه‌اندازی 24 رشته مختلف ورزشی در این باشگاه آغاز خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: امید می‌رود با حمایت مدیران بخش صنعت و به ویژه پتروشیمی بتوانیم شاهد رشد و توسعه ورزش در دو شهر شازند و مهاجران باشیم.

ملکی با اشاره به دیدار خود با مدیرعامل شرکت آلومینیوم‌سازی نیز بیان داشت: خوشبختانه در این نشست نیز به نتایج بسیار خوبی در زمینه حمایت از ورزش رسیدیم.

وی افزود: نشست با مدیران بخش صنعت در راستای تعامل و حمایت بخش صنعت از ورزش، هم‌افزایی، بهره‌مندی هر چه بهتر پتانسیل‌های موجود در حوزه ورزش و حمایت از تیم‌های ورزشی در مسابقات برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی در ادامه با اشاره به دیدار با مدیر فرهنگسرایی آیینه اراک خاطر نشان ساخت: این دیدار نتایج بسیار خوبی را  هم برای ورزشکاران و هم برای هنرمندان استان به همراه داشت که طی آن هر دو طرف می‌توانند با ارائه خدمات متقابل از امکانات موجود نهایت بهره را ببرند.

ملکی در ادامه از افتتاح پایگاه ورزش قهرمانی استان به مناسبت سوم خرداد ماه خبر داد.


دسته بندي : ورزشي

سرپرست تیم هاکی شهرداری اراک از دعوت پنج بازیکن و مربی شهرداری اراک به اردوی تیم ملی هاکی خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي علیرضا مشایخی در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: اردوی تیم ملی هاکی به منظور حضوری قدرتمند در مسابقات پیش‌رو، تمرینات آماده‌‌سازی خود را از فردا آغاز می‌کند.

وی تصریح کرد: پنج نفر از بازیکنان تیم شهرداری اراک به همراه سرمربی این تیم از دعوت‌ شدگان به این اردو هستند که تمرینات آماده‌سازی خود را از فردا در این اردو آغاز خواهند کرد.

سرپرست تیم هاکی شهرداری اراک گفت: ابوالفضل یوسفی سرمربی تیم شهرداری اراک به عنوان مربی تیم ملی به این اردو دعوت شده است.

مشایخی افزود: وحید فتحی، سجاد نوری، پیام منصوری، علیرضا چزانی و سید امیر هاشمی از بازیکنان شایسته و ارزنده شهرداری اراک نیز به عنوان بازیکنان دعوت شده تمرینات خود را از فردا آغاز خواهند کرد.

به گفته وی، این اردو از فردا 12 اردیبهشت‌ماه به مدت هشت روز در گچساران برگزار می‌شود.

سرپرست تیم هاکی شهرداری اراک خاطرنشان کرد: 33 نفر از هاکی ‌بازان کشور در این اردو حضور دارند که با برگزاری اردوهای مختلف، بهترین افراد انتخاب و تیم ملی را در مسابقات آسیایی کره جنوبی همراهی خواهند کرد.

مشایخی ادامه داد: مسابقات آسیایی کره جنوبی در سال 2014 در کره برگزار می‌شود.


دسته بندي : ورزشي

حضور پررنگ هندبالیست‌های استان مرکزی در تیم ملی:

دعوت هندبالیست‌های نوجوان استان مرکزی به اردوی تیم ملی

اعضا جدید تیم ملی هندبال نوجوانان معرفی شدند که در بین آن‌ها، 6 بازیکن از استان مرکزی حضور دارند.

به گزارش خبر مركزي به نقل از برنا اعضا جدید تیم ملی هندبال نوجوانان معرفی شدند که در بین آنها 6 بازیکن از استان مرکزی در اردوی تیم ملی حضور دارند.

پرویز رضایی رئیس هیئت هندبال استان مرکزی با اعلام این خبر گفت: در لیست جدید تیم ملی نام آقایان فرهاد یعقوبی، سهیل کرمی، محمد تاجیان و خانم پرستو اکبر آبادی به‌عنوان بازیکن و غلامعلی اکبرآبادی به‌عنوان مربی تیم ملی حضور دارد.

وی گفت: اردوی تیم ملی نوجوانان در بخش آقایان و بانوان، برای شرکت در مسابقات آسیایی، در حال برگزاری است.


دسته بندي : ورزشي

رئیس هیئت کاراته استان مرکزی از کسب عنوان برتری این هیئت در بین 31 استان کشور خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي جمشید زند امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: بر اساس ارزیابی‌های اخیر فدراسیون کاراته هیئت کاراته استان مرکزی در بین 31 استان کشور عنوان برتری را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: این ارزیابی مربوط به عملکرد هیئت‌های استانی سال گذشته است که افتخار بزرگی برای استان به شمار می‌رود.

رئیس هیئت کاراته استان مرکزی گفت: کسب عناوین مختلف در مسابقات داخلی و خارجی، افزایش تعداد ورزشکاران، حضور مربیان و داوران این رشته در مسابقات مختلف و... از مهم‌ترین دلایل این انتخاب بوده است.

زند افزود: تلاش داریم در سال جاری نیز با اجرای برنامه‌های مختلف جایگاه خود را در این رتبه حفظ کنیم.

رئیس هیئت کاراته استان مرکزی ادامه داد: رشته کاراته یکی از مدال‌آورترین و پرافتخارترین رشته‌های ورزشی در استان است که خوشبختانه ورزشکاران بسیاری در این رشته ساماندهی شده‌اند.


دسته بندي : ورزشي
سرپرست باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری اراک گفت: تیم فوتبال امید این باشگاه به لیگ دسته یک کشور راه یافت.
 
به گزارش خبر مركزي ˈمجتبی خراجیˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صعود تیم امید شهرداری اراک به لیگ دسته یک فوتبال با تلاش بازیکنان، مربیان و حمایت های شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک صورت گرفته است.

وی ادامه داد: تیم امید شهرداری اراک سومین سال است که کار خود را با حمایت شهرداری اراک آغاز کرده و در این مدت با حضور در لیگ استان و جواز صعود به مراحل بعد، توانست به لیگ دسته یک فوتبال امید کشور راه یابد.

 


دسته بندي : ورزشي

رئیس هیئت والیبال استان مرکزی از دعوت ورزشکار این استان به اردوی تیم ملی والیبال بانوان خبر داد. 

به گزارش خبر مرکزی محمدرضا سمیعی‌ امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک گفت: 30 بانوی والیبالیست زن به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند که در بین افراد نام الهام قاسمی ورزشکار با اخلاق و خوش ‌تکنیک این استان نیز به چشم می‌خورد.

وی اظهار داشت: نخستین اردوی تیم ملی والیبال بانوان ششم اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌شود که طی آن اعضای تیم ملی خود را برای حضور در مسابقات آسیایی آماده خواهند کرد.

به گفته وی مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا شهریور ماه به میزبانی تایلند برگزار می‌شود.

رئیس هیئت والیبال استان مرکزی خاطر نشان ساخت: اردوی تیم ملی والیبال از 6 تا 14 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود که امیدواریم ورزشکار ارزنده این استان بتواند با نشان دادن شایستگی‌های خود تیم ملی را در مسابقات آسیایی همراهی کند.


دسته بندي : ورزشي
اختصاصي خبر مركزي: هفته بیست و چهارم لیگ دسته اول با صعود گسترش فولاد به لیگ برتر و برتری نفت مسجد سلیمان در گروه "الف"و پیروزی صنعتی خوزستان برابر شهرداری تبریز و ناکامی دوباره شهرداری یاسوج در گروه "ب" پیگیری شد.

در دیگر دیدارهای حساس این گروه مس سرچشمه در اراک مقابل شهرداری به تساوی رضایت داد و با توجه يه سقوط چهار تيم از دسته يك ابن تيم به ليگ دسته دوم باشگاه هاي كشور سقوط كرد. الوند همدان هم در خانه برابر داماش ایرانیان تن به شکست داد تا نفت مسجد سلیمان از ناکامی مس و الوند استفاده کرده و با پیروزی خانگی مقابل اتکا گلستان، خود را به رده دوم جدول رده‌بندی این گروه برساند. گل‌گهر هم در خانه نساجی مازندران شکست خورد تا همچنان در رده پنجم باقی بماند.

با این نتایج تیم‌های نفت مسجد سلیمان، مس سرچشمه، الوند همدان و گل‌گهر سیرجان در دو هفته پایانی لیگ دسته اول برای صعود به دیدار پلی‌آف با همدیگر رقابتی نزدیک و حساس را برگزار خواهند کرد.

نتایج کامل دیدارهای هفته بیست و چهارم از رقابتهای گروه "الف" لیگ دسته اول و جدول رده‌بندی این گروه به شرح زیر است:
* ابومسلم مشهد 2 - گسترش فولاد تبریز 2
* شهرداری اراک صفر - مس سرچشمه صفر
* الوند همدان 2 - داماش ایرانیان 3
* نفت مسجد سلیمان 2 - اتکا گلستان صفر
* ماشین سازی تبریز صفر - استقلال اهواز یک
* سنگ آهن بافق یزد 2 - شاهین بوشهر یک
* نساجی مازندران یک - گل‌گهر سیرجان صفر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبر مركزي پس از حضور ۱۰ ساله ي فوتبال استان مركزي در ليگ دسته اول فوتبال با نام هاي مختلفي چون: صنايع اراك،آلومينيوم سازي،شن سا،همياري و شهرداري ، با سقوط اين تيم اين امتياز نيز از شهر اراك گرفته شد.

اما اين رويداد تلخ براي فوتبال دوستان اراكي بسيار سنگين به حساب مي آيد.فوتبال دوستاني كه روزي آرزوي ليگ برتري شدن تيمشان را داشتند هم اكنون بايد شاهد اين باشند كه تيمي را كه به اندازه ي خودشان دوست داشتند را در دسته پايين تر ملاحظه نمايند.

اين اتفاق دلايل زيادي دارد كه همگي دست به دست هم دادند.يكي از مهم تريم دلايل دير آماده شدن و دير بسته شدن تيم در استانه رقابت هاي ليگ دسته اول بود.منتظر پاسخ مسئولان شهر اراك درباره اين نتايج بسيار بد فوتبال هستيم.

پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي نيز از اين رويداد اظهار تاسف مي نمايد.

در صورت امكان در اينده گزارش جامعي را منتشر مي نماييم.

ليگ آزادگان گروه الف

تيم

بازيها

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل گل

امتياز

1

گسترش فولاد

24

14

8

2

42

20

22

50

2

نفت‌مسجد‌سليمان

24

12

6

6

40

29

11

42

3

مس سرچشمه

24

10

11

3

24

13

11

41

4

الوند همدان

24

11

6

7

31

22

9

39

5

گل گهرسيرجان

24

10

8

6

27

24

3

38

6

ابومسلم

24

9

7

8

35

31

4

34

7

نساجي مازندران

24

9

7

8

32

26

6

31

8

سنگ آهن بافق

24

8

6

10

35

31

4

30

9

اتکا گرگان

24

7

8

9

15

23

8-

29

10

استقلال اهواز

24

7

7

10

24

33

9-

28

11

پارسه ايرانيان

24

5

12

7

28

29

1-

27

12

شاهين

24

6

8

10

18

28

10-

26

13

شهرداري اراک

24

5

6

13

15

30

15-

21

14

ماشين‌سازي‌تبريز

24

3

4

17

15

42

27-

13


دسته بندي : ورزشي

رونالدو در پایان بازى پرتغال با رژیم صهیونیستی، حاضر به تعویض پیراهنش با بازیکن تیم این رژیم نشد. 

به گزارش فارس به نقل از سایت شبستان، «کریستیانو رونالدو» کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال و بازیکن تیم رئال مادرید در پاسخ به سوال خبرنگار الجزیره ورزشی مبنی بر این که «شما در خاک اسرائیل هستید یا فلسطین؟» گفت: من در خاک فلسطینم.

رونالدو هم‌چنین در پایان بازی، زمانی که بازیکن تیم رژیم صهیونیستی برای تعویض لباس به او نزدیک می‌شد به او اهمیتی نداد و حاضر نشد لباسش را با بازیکن تیم این رژیم عوض کند.


دسته بندي : اجتماعي

به نام خدا

باز هم سال جديد فرا رسيد و شكوفه هاي بهاري كه سر در گريبان فرو برده بودند به يك باره تازه شدند و جهان چروكيده سرشار از زيبايي و عشق و نشاط شد.

در سال جديد خورشيدي اتفاقات مهمي در انتظار كشور و استانمان قرار دارد. يكي از مهم ترين رويداد هايي كه در اين سال در پيش رو داريم انتخابات رياست جمهوري و شورا هاي اسلامي شهر و روستا است. بر همگان واجب است كه در اين دو انتخابات اخلاق را سرلوحه كارشان قرار دهند. رهبر معظم انقلاب هم با اشاره به انتخابات رياست جمهوري، امسال را سال "حماسه سياسي،حماسه اقتصادي" نام گذاري كرده اند.

اما پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در سال 1391 داراي فراز ها و فرود هاي زيادي بوده است. سعي كرديم براي جلب توجه خوانندگانمان و راحتي و آسايش آن ها شكل و قالب اين رسانه را تغيير دهيم به طوري كه تنها با تيتر خبرها روبرو شويد. البته لازم به ذكر است كه اين كار در سيستم وبلاگي به نام بلاگفا بسيار سخت مي باشد و دردسرهاي زيادي دارد اما ما اين مشكلات را تنها به خاطر شما تحمل كرديم.

در ارتباط با مسايل انتخابات شوراي شهر اراك و ستادهاي كانديداهاي مختلف رياست جمهوري و شوراي شهر نكات و هشدار هاي مهمي را در نظر گرفته ايم كه انشاء الله به زودي آن ها را منتشر خواهيم كرد. پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در ايام انتخابات بر اساس اين موارد تصميم گيري خواهد كرد و اداره خواهد شد.

اما به جرئت مي توان گفت كه پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در سال 1391 فعال ترين پايگاه خبري استان مركزي بود. اين موضوع را تمام كساني كه به حق و انصاف باور دارند تصديق مي نمايند. البته با اعلام اين خبر قصد ناراحت كردن همكاران عزيزمان را نداريم . اين ادعايي را كه ما در اوايل سال 1392 مي كنيم بدون تحقيق بدست نيامده است.

بازديد هاي اين پايگاه نسبت به سال گذشته از افزايش چشم گيري برخوردار بود. ميزان اثر گذاري " خبر مركزي" در جامعه استان مركزي و به خصوص در شهر اراك افزايش چشم گيري داشت. اجمالا پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي پيشرفت هاي زيادي در سال 1391 داشت كه مواردي را كه ذكر نموديم تنها نمونه هايي از اين پيشرفت ها بود.

در پايان كلام باز هم تبريك و شادباشمان را عرضه مي كنيم به مردم با فرهنگ استان مركزي.  


دسته بندي : ورزشي

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و هافبک استقلال در آغاز بهار و فرارسیدن نوروز در رده سیزدهم بهترین گلزنان سال ۲۰۱۳ قرار گرفت. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس سایت آمار و تاریخ جهان اعلام کرد «جواد نکونام» در سال جاری میلادی که نزدیک به 3 ماه از آن سپری‌شده ، توانسته است در دیدارهای ملی و باشگاهی (در سطح قاره آسیا) 4 گل به ثمر رساند. وی از این جهت در رده سیزدهم بهترین گلزنان سال جاری قرار دارد.

ستاره سابق اوساسونا از این تعداد 3 گل را در در دیدارهای ملی و یک گل را در لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال به ثمر رسانده است.

در این فهرست علی عشفق، بازیکن تیم ملی مالدیو و عضو باشگاه نیو رادیانت با 7 گل زده در رده نخست جای گرفته است. واکاسو مبارک ، بازیکن غنایی تیم اسپانول اسپانیا با 5 گل زده در رده دوم حضور دارد. تکایشو چین‌یاما، بازیکن تیم ملی زیمباوه و عضو باشگاه اورلاندو پیراتس با همین تعداد گل زده اما به خاطر گلزنی در دیدارهای باشگاهی رسمی قاره‌ای به همراه فرانک آرنود (تیم ملی گابن)، لیبور کوژاک (تیم ملی جمهوری چک) و مامدو سورو (تیم ملی ساحل‌عاج) بطور مشترک در این رده جای گرفته‌‌اند.

 

فهرست گلزنان برتر سال جاری تاکنون به شرح زیر است:

1- علی عشفق، 7 گل زده (2 گل زده برای تیم ملی مالدیو، 5 گل زده در رده باشگاهی آسیا برای نیورادیانت)

2-واکاسو مبارک، 5 گل زده (5 گل زده برای تیم ملی غنا، عضو اسپانول اسپانیا)

3-تاکیشور چین‌یاما، 5 گل زده ( عضو تیم ملی زیمباوه، 5 گل زده برای اورلاندو پیراتس)

  - فرانک آرنود، 5 گل زده (عضو تیم ملی گابن، 5گل زده برای تیم یو. اس بیتام)

- لیبور کوژاک، 5 گل زده( عضو تیم ملی جمهوری چک، 5 گل زده برای لاتزیو ایتالیا در سطح قاره)

- مامدو سورو نانگا، 5 گل زده (عضو تیم ملی ساحل عاج، 5 گل زده برای تیم دجاکانو)

7- آندرئاس کورنلیوس، 4 گل زده (4 گل زده برای تیم ملی دانمارک، عضو تیم کپنهاگن )

- امانوئل چینیه 4 گل زده (4 گل زده برای تیم ملی نیجریه،‌ عضو تیم اسپارتاک مسکو)

- خلفان ابراهیم 4 گل زده (4 گل زده برای تیم ملی قطر، عضو تیم السد)

- احمد خلیل، 4 گل زده (4 گل زده برای تیم ملی امارات، عضو تیم الاهلی دوبی)

- گروینیو، 4 گل زده (4 گل زده برای تیم ملی ساحل عاج، عضو آرسنال انگلیس)

12- آسامواه ژیان‌، 4 گل زده (3 گل زده برای تیم ملی غنا، یک گل برای تیم العین امارات در لیگ قهرمانان آسیا)

- جواد نکونام، 4 گل زده (3 گل زده برای تیم ملی ایران، یک گل زده برای استقلال تهران در لیگ قهرمانان آسیا)


دسته بندي : ورزشي
سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن این خبر را که روز یکشنبه مورد سوء قصد چند سارق قرار گرفت، تایید کرد اما گفت هیچ مشکلی برای او پیش نیامده و حالش خوب است.

به گزارش مهر و به نقل از سایت باشگاه راه آهن، علی دایی که صبح امروز یکشنبه برای مداوای سرماخوردگی دخترش به بیمارستان رفته بود، مقابل بیمارستان مورد سوء قصد چند سارق قرار گرفت اما سارقین به هدف خود نرسیدند و فرار کردند.

دایی که از ساعت 14:30 امروز در دفتر باشگاه راه‌آهن حضور داشت تا در مهمانی آخر سال باشگاه شرکت کند، درباره این اتفاق گفت: من برای مداوای سرماخوردگی دخترم به بیمارستان رفته بودم که ناگهان یک نفر از پشت سر به من حمله کرد. من هم سریع واکنش نشان دادم و آن فرد فرار کرد و به همراه یک موتورسوار از آنجا رفت. ظاهرا سه نفر بودند که قصد داشتند گردن بند مرا بدزدند اما موفق نشدند.

وی افزود: وقتی آنها فرار کردند من تازه متوجه شدم که گردن بندم باز شده و داخل پیراهنم افتاده اما هر چه بود به خیر گذشت و آنها هم فرار کردند. من هم حالم خوب است و خدا را شکر می‌کنم که دخترم در آن لحظه پیش همسرم بود و برای او اتفاق خاصی نیفتاد. امیدوارم این گونه افراد هم از کارهای بد خود پشیمان شوند و همه مردم در کمال امنیت و آرامش زندگی کنند.


دسته بندي : ورزشي
با تصمیم مسئولان باشگاه پرسپولیس و با رایزنی با صندوق حمایت از قهرمانان، هامبورگ آلمان به تهران سفر خواهد کرد. 

به گزارش  خبر مركزي به نقل از فارس پس از خداحافظی مهدی مهدوی کیا از فوتبال و حواشی‌های به وجود آمده، مسئولان باشگاه پرسپولیس سعی کردند تا مراسم خداحافظی باشکوهی را برای این بازیکن در نظر بگیرند.

پس از رایزنی‌های انجام شده و صحبت های مسئولان باشگاه پرسپولیس و صندوق حمایت از قهرمانان مقرر شد مکاتبات لازم با باشگاه هامبورگ آلمان برای این کار انجام شود.

در این بازی که قطعاً با توجه به رایزنی‌های اولیه و جواب مثبت هامبورگی‌ها در ایران برگزار خواهد شد، مهدی مهدوی‌کیا رسماً در ورزشگاه آزادی از فوتبال خداحافظی می‌کند.

مسئولان باشگاه پرسپولیس و صندوق حمایت از قهرمانان، رایزنی‌های اولیه را با باشگاه هامبورگ انجام داده و موافقت آنها را گرفته‌اند.


دسته بندي : ورزشي
تیم های فوتبال گسترش فولاد و شهرداری تبریز در پایان هفته بیست و سوم رقابت های لیگ دسته یک باشگاه های ایران صدر جدول گروه های الف و ب را از آن خود کردند.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ایرنا، دردیدار گسترش فولاد با شهرداری اراک که در زمین اختصاصی بنیان دیزل انجام و حدود دو هزار نفر از آن دیدن کردند، تیم میزبان با نتیجه پرگل چهار بر یک میهمان خود را شکست داد و به یک قدمی لیگ برتر رسید.

در این بازی ˈرسول خطیبیˈ در دقایق 72 و 88 ، ˈمهرداد بایرامیˈ در دقیقه 77 و ˈمحسن دلیرˈ در دقیقه 20 گل های گسترش فولاد را به ثمر رساندند و تک گل شهرداری اراک را ˈمجتبی قربانیˈ در دقیقه 89 وارد دروازه گسترشی ها کرد.

قضاوت این بازی را ˈفرشید افشارˈ، ˈمهدی عالیقدرˈ و ˈحسن انتظاریˈ بر عهده داشتند و ˈمحمود نداییˈ از شهرداری اراک و ˈکاوه زنگیانˈ از گسترش فولاد کارت زردی های این بازی بودند.

گسترش فولاد با سه امتیاز این بازی 49 امتیازی شد و جایگاه خود در صدر جدول گروه ˈالفˈ را مستحکم کرد.

ليگ آزادگان گروه الف

تيم

بازيها

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل گل

امتياز

1

گسترش فولاد

23

14

7

2

40

18

22

49

2

مس سرچشمه

23

10

10

3

24

13

11

40

3

الوند همدان

23

11

6

6

29

19

10

39

4

نفت‌مسجد‌سليمان

23

11

6

6

38

29

9

39

5

گل گهرسيرجان

23

10

8

5

27

23

4

38

6

ابومسلم

23

9

6

8

33

29

4

33

7

نساجي مازندران

23

8

7

8

31

26

5

31

8

اتکا گرگان

23

7

8

8

15

21

6-

29

9

سنگ آهن بافق

23

7

6

10

33

30

3

27

10

شاهين

23

6

8

9

17

26

9-

26

11

استقلال اهواز

23

6

7

10

23

33

10-

25

12

پارسه ايرانيان

23

4

12

7

25

27

2-

24

13

شهرداري اراک

23

5

5

13

15

30

15-

20

14

ماشين‌سازي‌تبريز

23

3

4

16

15

41

26-

13


دسته بندي : ورزشي
در پی درج خبر اعزام تیم شهرداری اراک به آلمان برای حضور در رقابت هایی که به اشتباه جام باشگاه های جهان خوانده شده است

به گزارش خبر مركزي انجمن سپک تاکرا با تکذیب این خبر از عزیزان رسانه ای خواسته است تا با دقت بیشتری اخبار این رشته را منتشر کنند.به گزارش روابط عمومی انجمن سپک تاکرا،در پی مصاحبه رییس هیات انجمن های ورزشی استان مرکزی مبنی بر اعزام تیم شهرداری قهرمان سه بخش از 4 بخش رقابت های لیگ فصل 91 به جام باشگاه های جهان این خبر از سوی انجمن تکذیب شد.بر اساس اعلام انجمن،فدراسیون آسیایی و جهانی سپک تاکرا هرگز بانی رقابت هایی به نام جام باشگاه های جهان نبوده و تا جایی که مشخص است نخواهد بود.اگر قرار باشد این رقابت برگزار شود ابتدا باید در سطح آسیا رقابت های قهرمانی باشگاهی برگزار گردد و سپس قهرمان آن به این رقابت های تخیلی اعزام شود.حالا مشخص نیست که چگونه تیم شهرداری اراک با کسب سه عنوان قهرمانی از 4 عنوان قرار است به این رقابت ها که هرگز وجود خارجی ندارد و نخواهد داشت اعزام گردد.هر ساله در آلمان رقابت هایی آماتوری در سطح قاره اروپا برگزار می شود که تیم هایی از خارج این قاره به عنوان میهمان دعوت می شوند اما هرگز نام این رقابت ها قهرمانی باشگاه های جهان نمی باشد بلکه نام واقعی آن «چیکن کاپ» است که عناوین آن هرگز مورد تایید فدراسیون جهانی این رشته نیست.برای آگاهی عزیزان علاقه من به سپک تاکرا باید یادآوری شود که رقابت های مورد تایید فدراسیون جهانی و آسیایی به شرح زیر است:
1-بازی های آسیایی (هر 4 سال یک بار برگزار می شود)
2-بازی های کشورهای اسلامی(هر 4 سال یک بار برگزار می شود)
3-بازی های ساحلی آسیا(هر 2 سال یک بار برگزار می شود)
4-قهرمانی جهان(هر سال برگزار می شود)
5-رقابت های سوپر سری (هر سال برگزار می شود)
به غیر از این 5 رقابت رسمی هیچ تورنمنت دیگری مورد تایید فدراسیون آسیایی و چهانی رشته سپک تاکرا نمی باشد.
در بخش دیگری از مصاحبه رییس هیات انجمن های ورزشی استان مرکزی به قهرمانی تیم شهرداری اراک در مجموعه رقابت های این فصل سپک تاکرا اشاره شد که توسط دوستان رسانه ای منتشر شده است.جا دارد اعلام شود در رقابت های لیگ سپک تاکرا قهرمان قهرمانان انتخاب نمی شود بلکه هر تیم در هر رشته به عنوان قهرمانی دست پیدا می کند.تیم شهرداری اراک در رشته های هوپ تاکرا ،تیم ایونت و دبل توانست به عنوان قهرمانی در سید برتر دست یابد و این در حالی است تیم فارس در سید A این رقابت ها در هر 4 رشته قهرمان شد اما هرگز از سوی انجمن به عنوان قهرمان قهرمانان لیگ معرفی نشد.
جا دارد در پایان از تمامی دوستان و عزیزان رسانه ای که همیشه و در همه حال یار و یاور رشته نوپای سپک تاکرا بوده اند تشکر و قدردانی کنیم و امیدواریم که در آینده شاهد تعامل بیشتر ایشان برای انتشار اخبار دقیق از این رشته در رسانه های ایران اسلامی عزیزمان باشیم.


دسته بندي : ورزشي
مسابقات لیگ برتر سپک تاکرا کشور روز چهارشنبه با قهرمانی تیم شهرداری اراک در این شهر پایان یافت.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ایرنا، تیم شهرداری اراک با غلبه بر حریفان خود در بخش هوپ تاکرا، دو نفره و تیمی مقام اول را کسب کرد.

تیم نوین سازه گلستان و کالسیمین زنجان عنوان دوم و سوم این مسابقات در بخش هوپ تاکرا را از آن خود کردند.

در بخش دو نفره این مسابقات نیز تیم های کالسیمین زنجان و ثامن الحجج کرمانشاه مقام دوم و سوم را به دست آوردند.

تیم های کالسیمین زنجان و نوین سازه گلستان در بخش تیمی این مسابقات هم دوم و سوم شدند.

این مسابقات با حضور 14 تیم به مدت سه روز در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک برگزار شد.

رییس هیات انجمن های ورزشی استان مرکزی گفت: تیم اراک در بخش هوپ تاکرا با کسب 560 امتیاز رکود جدیدی را در کشور به ثبت رساند.

ˈ محمد مرادی ˈ رکورد قبلی در این بخش را 440 امتیاز عنوان کرد و گفت: تیم اراک از سال 88 تاکنون با کسب 10 عنوان قهرمانی و مدال طلا برترین تیم کشور معرفی شده است.

وی خاطرنشان کرد: تیم شهرداری اراک به عنوان قهرمان این مسابقات به رقابت های جام باشگاه های جهان که سال آینده در آلمان برگزار می شود، راه یافت.

سپک تاکرا ورزشی شبیه والیبال است که به‌ جای دست از پا برای گذراندن توپ از تور استفاده می‌شود.


دسته بندي : ورزشي
شبکه سه سیما امسال مسابقات قوی‌ترین مردان ایران (مردان آهنین) را در نوروز ۹۲ ندارد. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس، مسابقات قوی‌ترین مردان ایران از سال 77برگزار می‌شود و این برنامه طی 13 سال پیاپی هرسال نوروز از شبکه سه به روی آنتن می‌رفت.

بنا بر این گزارش، این برنامه که در ادامه به «مردان آهنین» تغییر نام داد، هر سال با برگزاری در رشته‌های مختلف قوی‌ترین مردان ایران را با توجه به امتیاز کسب کرده در دوره‌های مختلف این رقابت معرفی می‌کرد.

به گزارش فارس، شبکه سه امسال در حالی «مردان آهنین» را به روی آنتن نمی‌برد که شنیده می‌شود بین مجید زین‌العابدین مدیر شبکه سه و تهیه‌کننده این برنامه به دلیل درخواست رقم بالای تهیه‌کننده، توافقی صورت نگرفته و در نتیجه این برنامه امسال به روی آنتن نمی‌رود.


دسته بندي : ورزشي
شبکه سه سیما امسال مسابقات قوی‌ترین مردان ایران (مردان آهنین) را در نوروز ۹۲ ندارد. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس، مسابقات قوی‌ترین مردان ایران از سال 77برگزار می‌شود و این برنامه طی 13 سال پیاپی هرسال نوروز از شبکه سه به روی آنتن می‌رفت.

بنا بر این گزارش، این برنامه که در ادامه به «مردان آهنین» تغییر نام داد، هر سال با برگزاری در رشته‌های مختلف قوی‌ترین مردان ایران را با توجه به امتیاز کسب کرده در دوره‌های مختلف این رقابت معرفی می‌کرد.

به گزارش فارس، شبکه سه امسال در حالی «مردان آهنین» را به روی آنتن نمی‌برد که شنیده می‌شود بین مجید زین‌العابدین مدیر شبکه سه و تهیه‌کننده این برنامه به دلیل درخواست رقم بالای تهیه‌کننده، توافقی صورت نگرفته و در نتیجه این برنامه امسال به روی آنتن نمی‌رود.


دسته بندي : ورزشي
شبکه سه سیما امسال مسابقات قوی‌ترین مردان ایران (مردان آهنین) را در نوروز ۹۲ ندارد. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس، مسابقات قوی‌ترین مردان ایران از سال 77برگزار می‌شود و این برنامه طی 13 سال پیاپی هرسال نوروز از شبکه سه به روی آنتن می‌رفت.

بنا بر این گزارش، این برنامه که در ادامه به «مردان آهنین» تغییر نام داد، هر سال با برگزاری در رشته‌های مختلف قوی‌ترین مردان ایران را با توجه به امتیاز کسب کرده در دوره‌های مختلف این رقابت معرفی می‌کرد.

به گزارش فارس، شبکه سه امسال در حالی «مردان آهنین» را به روی آنتن نمی‌برد که شنیده می‌شود بین مجید زین‌العابدین مدیر شبکه سه و تهیه‌کننده این برنامه به دلیل درخواست رقم بالای تهیه‌کننده، توافقی صورت نگرفته و در نتیجه این برنامه امسال به روی آنتن نمی‌رود.


دسته بندي : ورزشي
 تیم فوتبال شهرداری اراک در هفته بیست و دوم لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور تن به شکست داد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی، در یکی از دیدارهای این هفته یک دیدار در مسجد سلیمان برگزار شد که طی آن تیم نفت مسجدسلیمان با نتیجه 3 بر 1 از سد میهمان خود شهرداری اراک گذشت.

نفت مسجد سلیمان با این پیروزی 39 امتیازی شد و در مکان دوم جدول گروه یک قرار گرفت و شهرداری هم با 20 امتیاز اندوخته قبلی خود در مکان دوازدهم باقی ماند تا بیش از پیش در خطر سقوط قرار داشته باشد.

شهرداری اراک در هفته بیست و سوم این مسابقات میهمان گسترش فولاد خواهد بود.

ليگ آزادگان گروه الف

تيم

بازيها

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل گل

امتياز

1

گسترش فولاد

22

13

7

2

36

17

19

46

2

نفت‌مسجد‌سليمان

22

11

6

5

38

28

10

39

3

الوند همدان

21

11

5

5

27

14

13

38

4

مس سرچشمه

22

9

10

3

23

13

10

37

5

گل گهرسيرجان

22

9

8

5

24

23

1

35

6

ابومسلم

22

9

6

7

33

25

8

33

7

نساجي مازندران

22

8

7

7

31

25

6

28

8

سنگ آهن بافق

22

7

6

9

33

28

5

27

9

اتکا گرگان

22

6

8

8

13

21

8-

26

10

استقلال اهواز

22

6

6

10

21

31

10-

24

11

پارسه ايرانيان

22

3

12

7

21

27

6-

21

12

شهرداري اراک

22

5

5

12

14

26

12-

20

13

شاهين

21

4

8

9

13

26

13-

20

14

ماشين‌سازي‌تبريز

22

3

4

15

15

38

23-

13


دسته بندي : ورزشي
رئیس انجمن سپک‌تاکرای استان مرکزی از آغاز مسابقات لیگ برتر سپک تاکرای کشور از امروز به میزبانی اراک خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي محمد مرادی امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار کرد: این مسابقات با حضور 12 تیم از استان‌های مرکزی، کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، قزوین، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، گیلان، بوشهر، تهران و زنجان الف و ب برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: مسابقات لیگ برتر بانوان نیز در هفته گذشته برگزار شد که طی آن تیم شهرداری اراک توانست مقتدرانه به مقام قهرمانی کشور دست پیدا کند.

رئیس انجمن سپک‌تاکرای استان مرکزی ادامه داد: در مسابقات لیگ برتر سپک‌تاکرای بانوان کشور تیم شهرداری اراک توانست در بخش هوپ‌تاکرا رکورد کشور را ارتقا بخشیده و با شایستگی مقام قهرمانی را از آن خود کند.

مرادی افزود: امید می‌رود تیم سپک‌تاکرای آقایان نیز بتواند در این دوره از رقابت‌ها با توجه به شایستگی‌های ارزنده بازیکنان به مقام قهرمانی دست یابد.

وی با بیان اینکه قهرمان این دوره از مسابقات به رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان راه می‌یابد، افزود: مسابقات جهانی مرداد‌ماه سال آینده در آلمان برگزار می‌شود.


دسته بندي : ورزشي

به گزارش خبر مركزي به نقل از روابط عمومي اداره كل ورزش و جوانان استان مركزي دور برگشت مسابقات بدمینتون لیگ دسته اول باشگاههای کشور در قسمت مردان در روزهای پنج شنبه و جمعه ( 10 و 11 اسفند ماه جاری ) در شهرهای گرگان و سنندج به صورت متمرکز برگزار شد .

در این پیکارها که در دو گروه الف و ب برگزار گردید ، در گروه الف که با حضور تیمهای قابوس گنبد ، روان کاران تهران ، نماینده کردستان و پرسپولیس زاهدان در شهرستان سنندج برگزار شد ، تیم روان کاران تهران و پرسپولیس زاهدان به ترتیب مقامهای اول و دوم را کسب کردند .

در گروه ب که با حضور تیمهای کیمیا کاران گرگان ، سورن سازه البرز ، شهید شهریاری زنجان ، تالار ستاره تهران و پالایشگاه شازند اراک در شهرستان گرگان برگزار شد ، تیمهای سورن سازه البرز و شازند اراک به ترتیب مقام های اول و دوم را کسب کردند .

در پایان رقابتهای لیگ دسته اول دو تیم برتر به رقابتهای سوپر لیگ در سال آینده راه خواهند یافت .


دسته بندي : ورزشي

ورزشکار استان مرکزی به اردوی تیم ملی فوتبال هفت نفره دعوت شد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی، اردوی تیم ملی فوتبال هفت نفره جانبازان و معلولین کشور از 15 اسفندماه به مدت یک هفته در تهران تشکیل می‌شود و بهمن انصاری از استان مرکزی به این اردو دعوت شده است.

همچنین، پنجمین مرحله اردوی آمادگی تیم بسکتبال با ویلچر جوانان جانبازان و معلولین در تهران برگزار می‌شود.

این اردو از 18  اسفندماه به مدت یک هفته در تهران تشکیل می‌شود و محمد سیاری، ابوالفضل شیرین‌آبادی و مرتضی عابدی از  استان مرکزی به این اردو دعوت شده‌اند.


دسته بندي : ورزشي
رییس هیات فوتبال استان مرکزی گفت: مسابقات انتخابی فوتبال پیشکسوتان منطقه دو کشور در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک برگزار می شود.
 
به گزارش خبر مركزي ˈمحمدرضا غفاریˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: این دوره از مسابقات 15 اسفند جاری در سه روز با حضور تیم های فوتبال پیشکسوتان استان های مرکزی، زنجان، لرستان و ایلام برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: تیم برتر این مسابقات به رقابت های فوتبال پیشکسوتان کشور که سال آینده در تهران برگزار خواهد شد، راه می یابد.

رییس هیات فوتبال استان مرکزی بیان کرد: مسابقات فوتبال پیشکسوتان کشور با هدف ارج نهادن به فعالیت ورزشی این قشر و معرفی الگوهای جوانمردی به جوانان برگزار می شود.


دسته بندي : ورزشي
مسوول کمیته فوتسال هیات فوتبال استان مرکزی گفت: تیم پاس شازند امروز (جمعه) قهرمان مسابقات فوتسال جوانان این استان شد.
 
به گزارش خبر مركزي ˈحسین حیدری نیکˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: تیم های هما ساوه و جهاد کشاورزی الف اراک به ترتیب دوم و سوم شدند و جام اخلاق نیز به تیم جهاد کشاورزی ب اراک اهدا شد.

وی بیان کرد: این مسابقات با حضور هشت تیم در دو گروه از شهرهای مختلف استان مرکزی به میزبانی تیم جهاد کشاورزی استان مرکزی در سالن فوتسال شرکت آلومینیوم اراک با انجام 16 دیدار برگزار شد.

مسوول کمیته فوتسال هیات فوتبال استان مرکزی ادامه داد: تیم برتر این رقابت ها به مسابقات فوتسال جوانان زیر گروه کشور راه یافت.

حیدری نیک خاطر نشان کرد: تیم فوتسال همیاری مرکزی از سال آینده با توافق هیات فوتبال با نام ˈمیلاد نور مرکزیˈ در مسابقات دسته دوم باشگاه های کشور حضور خواهد یافت.


دسته بندي : ورزشي
در رقابت های هفته پایانی مسابقات لیگ برتر هندبال باشگاههای کشور، تیم موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) سبزوار نایب قهرمان شد.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ایرنا ، تیم هندبال موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) سبزوار با وجود پیروزی بر تیم هپکوی اراک، به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تیم همنام مشهدی خود، نایب قهرمان لیگ برتر هندبال کشور شد.

در دیدار این تیم مقابل تیم هپکوی اراک که عصر پنجشنبه در سالن سربداران سبزوار برگزار شد، تیم ثامن الحجج (ع) سبزوار با نتیجه 36 بر 27 حریف خود را مغلوب کرد.

در نیمه نخست این دیدار نیز تیم موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) سبزوار با نتیجه 15 بر 14 پیروز میدان بود.

این بازی را ˈمصطفی باباملکیˈ داور A بین المللی هندبال کشور و ˈافشین افشاریˈ داور ملی از کرمانشاه قضاوت کردند و ˈمراد کرمیˈ ناظر این دیدار بود.

ˈجلال کوزه گریˈ، رئیس فدراسیون هندبال کشور نیز در سالن سربداران سبزوار حضور داشت و از نزدیک نظاره گر این دیدار بود.

بازی دور رفت ثامن الحجج (ع) سبزوار با هپکوی اراک با نتیجه 20بر 19 به نفع تیم ثامن الحجج (ع) سبزوار به پایان رسیده بود.

هپكو اراك در پايان اين مسابقات توانست عنوان هفتمي را از آن خود كند.


دسته بندي : ورزشي
 در ادامه رقابت‌های لیگ برتر و در هفته بیست و پنجم شهرداری ساوه میزبان تیم همنام خود شهرداری تبریز بود.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی، این بازی با نتیجه دو بر دو به پایان رسید.

گلهای شهرداری ساوه را حسین نیازی و وحید امیری به ثمر رساندند و برای تیم شهرداری تبریز نیز مجید رضایی و حامد حسین زاده گلزنی کردند.

شهرداری ساوه شنبه آخرین بازی خود را با راه ساری انجام خواهد داد. "خسوس کاندلاس"، مربی تیم ملی فوتسال نیز برای تماشای این بازی و ارزیابی بازیکن ها حضور داشت.

مربی شهرداری ساوه در پایان این دیدار در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به جایگاه تیم در جدول رده بندی، گفت: ما با چهار تیم رده پایین جدول فاصله زیادی داشتیم.

رضا عقابی افزود : بازی را بچه‌ها بدون استرس و خوب شروع کردند و امروز یکی از زیباترین بازی‌های شهرداری ساوه در چند سال حضور در لیگ برتر انجام شد.

وی بیان کرد : ما بیش از 12 موقعیت گل داشتیم که پنج ضربه به تیرک دروازه خورد و ناعادلانه ترین نتیجه برای بازی امروز مساوی بود.

عقابی گفت: با توجه به اینکه نماینده کنفدراسیون ای اف سی آسیا (AFC) و سر مربی تیم ملی آقای خسوس کاندلاس در این بازی حضور داشتند، انگیزه بازیکنان جوان بیشتر بود و داوری بسیار خوب و بدون اشتباه بود.

سرمربي تیم شهرداری تبریز نیز به خبرنگار ایسنا گفت: بازی خوب و بسیار عالی شروع شد.

اسماعیل تقی پور با بیان اینکه دو تیم خوب بازی کردند، افزود: بازی از سطح بالایی برخوردار بود ولی ما در دقایق آخر گل مساوی را خوردیم.

وی گفت : بازیکنان ما در زمین حریف از بازیکنان تیم شهرداری ساوه بهتر بازی کردند.

تقی پور اظهار کرد : داوری بسیار عالی و بدون مشکل بود.


دسته بندي : ورزشي
مدیر عامل شرکت ایرالکو از تمایل این مجموعه برای راه‌اندازی مجدد باشگاه ورزشی آلومینیوم‌ اراک خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس حمید رضا بادکوبه‌ای بعد از ظهر امروز در نشست مشترک با مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی در سالن جلسات اداره ورزش استان اظهار داشت: با توجه به لزوم حمایت بخش صنعت از ورزش، این شرکت از آمادگی لازم برای فعال‌سازی مجدد باشگاه آلومینیوم‌ برخوردار است.

وی تصریح کرد: ورزش در بخش کارگری از اهمیت و جایگاه  ویژه‌ای برخوردار است، چرا که موجب سلامت جسمی و روحی کارگران شده و این مسئله خود موجب افزایش راندمان کاری می‌شود.

مدیرعامل شرکت ایرالکو ادامه داد: تفاهم دو سویه بین بخش ورزش و صنعت امر بسیار مهمی است که مدیران هر دو بخش باید به آن توجه داشته باشند.

بادکوبه‌ای تفاهم دو سویه موجب توسعه زیرساخت‌های ورزشی شده و در بعد قهرمانی اثرگذار است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز گفت: اداره کل ورزش و جوانان امکانات و تجهیزات بسیار خوبی دارد که بخش صنعت می‌تواند از این امکانات بهره لازم را ببرد.

سعید ملکی ادامه داد: بدون شک توسعه و موفقیت ورزش نیازمند حمایت صنعتگران است که باید صنعتگران به صورت جدی به حمایت از این بخش بپردازند.


دسته بندي : ورزشي
رئیس هیئت هندبال استان مرکزی از دعوت مربی ارزنده این استان به عنوان سرمربی تیم ملی هندبال خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي پرویز رضایی در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: غلامعلی اکبرآبادی مربی با اخلاق و توانمند این استان به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد.

وی تصریح کرد: همچنین ورزشکاران نوجوان و جوان این استان نیز به اردوی آماده سازی تیم ملی دعوت شدند.

رئیس هیئت هندبال استان مرکزی ادامه داد: یونس کریمی، فرهاد یعقوبی بازیکنان دعوت شده استان به اردوی تیم ملی نوجوانان هستند.

رضایی افزود: در اردوی تیم ملی جوانان نیز از ورزشکارانی چون یونس کریمی، علی فلاح، بهنام گلابی و حسین ربیعی دعوت به عمل آمده است.


دسته بندي : ورزشي
در هفته بیست و یکم از سری مسابقات لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های کشور، جام آزادگان، عصر امروز تیم فوتبال سنگ آهن بافق در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک، تیم فوتبال شهرداری اراک را متوقف کرد. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس این دیدار که برای شهرداری اراک از حساسیت خاصی برخوردار بود در ورزشگاه 15 هزار نفری امام خمینی(ره) اراک و با حضور یک هزار و 500 نفر تماشاگر برگزار شد که هر دو تیم به نتیجه مساوی یک بر یک رضایت دادند.

تیم شهرداری اراک به دلیل باخت و مساوی‌های چند هفته گذشته و نداشتن سرمربی در بازی آخر خود و همچنین دغدغه سقوط، هدایت تیم را به اصغر شرفی سپرد تا شاید از سقوط تیم در چند بازی باقیمانده جلوگیری کند.

در نیمه اول بازی و با انگیزه پیروزی بر حریف تیم شهرداری اراک با یک سیستم هجومی کار را آغاز کرد و در دقیقه 12 با سانتر جواد ماهری از پشت محوطه جریمه برای میلاد رخشان و ضربه سر این مدافع جلو کشیده موقعیت مناسبی خلق شد که توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه تیم فوتبال سنگ آهن بافق به بیرون رفت.

حملات تیم شهرداری اراک ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 41 بازی سانتر جواد ماهری روی دروازه حریف و اشتباه درواز‌ه‌بان سنگ آهن بافق، توپ روی پای میلاد رخشان نشست که با بی دقتی این بازیکن این ضربه دفع شد و این موقعیت مناسب هم از دست رفت.

بازیکنان تیم شهرداری دست از حمله برنداشتند و در دقیقه 43 با پاس بلند جواد آشتیانی به پشت مدافعان حریف، توپ را به علی سلمانی رساندند که با ضربه خطرناک، توپ در موقعیت تک به تک از کنار دروازه احمد عرب‌پور دروازبان تیم فوتبال سنگ آهن بافق به بیرون رفت و نیمه اول علی‌رغم خلق چند موقعیت خطرناک توسط تیم شهرداری اراک با نتیجه بدون گل پایان یافت و هر دو تیم برای استراحت به رختکن‌ها رفتند.

نیمه دوم بازی نیز با حملات تیم شهرداری اراک آغاز شد و در دقیقه 51 سانتر سعید بیگی روی دروازه سنگ آهن بافق و ضربه سر خطرناک مهدی شکوهی مدافع جلو کشیده شهرداری سبب واکنش زیبای دروازه‌بان سنگ آهن بافق شد که مانع از عبور توپ از خط دروازه گردید.

تیم فوتبال سنگ آهن بافق هم از فرصت‌های ضد حمله استفاده می‌کرد که در دقیقه 58 بازی پاس خطرناک بازیکن حریف به پشت محوطه جریمه شهرداری ارسال و ضربه سرکش مهرزاد رضایی کاپیتان تیم سنگ آهن از بالای دروازه حمید عرفانی به بیرون رفت و تنها خطر این تیم تا این دقیقه بدون ثمر ماند.

بازی هجومی شهرداری سبب شد تا در دقیقه 61 بازی سانتر خطرناک جواد آشتیانی که مستقیم روی دروازه ارسال شد دروازه‌بان سنگ آهن بافق را به زحمت بیاندازد و به سختی توپ را از زیر دیرک دروازه بیرون بکشد.

بازی سراسر حمله شهرداری ادامه داشت تا در دقیقه 62 بازی کار زیبای شهرداری با حرکت جواد ماهری و جواد آشتیانی سبب ارسال توپ توسط جواد آشتیانی به محوطه جریمه حریف شد و علی عزتی که تازه به میدان آمده بود توانست با ضربه سر و به زیبایی دروازه حریف را باز کند و خوشحالی را به جمع بازیکنان شهرداری اراک و تماشاگران مشتاق بیاورد.

اما این خوشحالی پایدار نماند و در دقیقه 85 روی سانتر هافبک بافق و به سبب دفع ناقص توپ توسط حمید عرفانی توپ در محوطه شش قدم سرگردان بود که با ضربه سر حسین احمدلو توپ وارد دروازه شهرداری اراک شد و بازی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید و برد جای خود را به مساوی داد.

قضاوت این دیدار را سعید فتاحی با کمک‌های خود مصطفی فراهانی، حمید رضا رحیمی و پیام حیدری بر عهده داشتند.

پس از این دیدار شهرداری 20 امتیازی شد و در رده دوازدهم جدول باقی ماند.


دسته بندي : ورزشي
در ادامه رقابت های لیگ برتر فوتسال کشور، عصر امروز شهرداری ساوه مهمان تیم شهید منصوری قرچک بود.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی، این دیدار تا دقایق آخر نیمه اول دو بر دو مساوی بود ولی به دلیل برخورد مامور نیروی انتظامی با احسان زحمتکش بازیکن تیم شهرداری ساوه، بازی نیمه تمام ماند.
 
این برخورد به دلیل صحبت بازیکنان با داور برای اخراج نکردن مصطفی ظریفیان  صورت گرفت.
 
رضا عقابی، مربی تیم شهرداری ساوه در این خصوص به خبرنگار ایسنا گفت: به دلیل برخورد نیروی انتظامی و عدم امنیت جانی حاضر به ادامه مسابقه نبودیم.
 
گل های تیم شهرداری ساوه را احسان زحمتکش و حمیدرضا پردگی به ثمر رساندند. محمد طاهری دو گل را برای شهید منصوری قرچک وارد دروازه کرد.
 

دسته بندي : ورزشي
در پی اعلام آمادگی استان مرکزی و موافقت ریاست انجمن سپک تاکرا دور برگشت رقابت های لیگ آقایان در تاریخ 13 تا 17 اسفند ماه جاری در شهرستان اراک برگزار خواهد شد.
به گزارش خبر مركزي به نقل از باشگاه خبرنگاران، دور برگشت رقابت های لیگ سپک تاکرا در سه رشته "تیم ایونت"، "دبل" و "رگو" در سه سید برتر،A و B به میزبانی مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد شهر اراک برگزار خواهد شد.

دور رفت این رقابت ها چندی پیش به میزبانی شهر تهران در مجموعه ورزشی یاس برگزار شد./


دسته بندي : ورزشي
سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک از انتخاب اصغر شرفی به عنوان سرمربی تیم فوتبال شهرداری اراک خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي مجتبی خراجی امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: باشگاه شهرداری اراک پس از مذاکرات صورت گرفته با چندین مربی مطرح فوتبال کشور سرانجام با اصغر شرفی به توافق نهایی رسید و با امضای قرارداد، وی رسما فعالیت خود را به عنوان سرمربی تیم فوتبال شهرداری اراک آغاز خواهد کرد.

وی تصریح کرد: شرفی از مربیان نامدار فوتبال ایران است که سابقه بازی در تیم‌های استقلال تهران(تاج) و پاس را داشته و همچنین سابقه مربیگری در تیم‌های ملی ایران، استقلال تهران، برق شیراز، پگاه، ایران‌جوان و مس سرچشمه را در کارنامه خود دارد.

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک گفت: هفته آینده در یک دیدار خانگی اصغر شرفی نخستین حضور خود را در نیمکت شهرداری مقابل سنگ آهن بافق در اراک تجربه خواهد کرد.


دسته بندي : ورزشي
تیم ملی کشتی فرنگی ایران با شکست برابر روسیه در دیدار نهایی مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی 2013 - تهران به عنوان نایب قهرمانی این رقابتها دست یافت.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، دیدار نهایی رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی 2013 - تهران از ساعت 18 امروز چهارشنبه در سالن 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار شد که تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان سه دوره گذشته مسابقات با شکست 5 بر 2 برابر روسیه به عنوان نایب قهرمانی این رقابتها دست یافت.

تیم کشتی فرنگی ایران که در سال‌های 2010 در ارمنستان، 2011 بلاروس و 2012 روسیه عنوان قهرمانی این رقابتها را کسب کرده بود، نتوانست برابر روسیه انتظارات را برآورده کند و مقابل 12 هزار تماشاگر مغلوب این تیم قدرتمند شد. شاگردان "کوگیا شویلی" با این پیروزی، به نوعی انتقام شکست در فینال دوره گذشته این مسابقات در کشور خود را از ایران گرفتند.

نتایج کامل دیدار ایران و روسیه به شرح زیر است:
55 کیلوگرم:
محسن حاجی‌پور - بیک خان مانکی‌اف(برنده) (یک بر صفر، صفر بر یک، صفر بر 2)

60 کیلوگرم:
عبدالمحمد پاپی - ایوان کویلاکف (برنده) (صفر بر 3، 2 بر صفر و صفر بر 2)

66 کیلوگرم:
افشین بیابان‌گرد - آدام کوراک (برنده) (4 بر صفر، صفر - یک و صفر بر یک)

74 کیلوگرم:
فرشاد علیزاده - رمان بالاسوف (برنده) (یک بر یک* و 6 بر صفر)

84 کیلوگرم:
طالب نعمت‌پور (برنده) - الکسی میشین (یک بر صفر، یک بر صفر)

96 کیلوگرم:
داوود گیل‌نیرنگ - نیکیتا میلینکف (برنده) (یک* بر یک، 3 بر 5 و صفر بر 2)

120 کیلوگرم:
بشیر باباجانزاده (برنده) - شوهرودی ایوانف (یک بر صفر و 2 بر صفر)

سیدشمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد و دارایی، محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان، محمد علی‌آبادی رئیس کمیته ملی المپیک، محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی،  محمد مایلی‌کهن سرمربی تیم گهر دورود و جمعی از مسئولان ورزش کشور هم از جایگاه ویژه این دیدار را از نزدیک تماشا کردند.

سرمربی و مربی تیم ملی کشتی فرنگی بعد از باخت به روسیه در فینال جام جهانی کشتی فرنگی تهران از سمت خود استعفا کردند.

پس از باخت 5 بر 2 تیم ملی کشتی فرنگی برابر روسیه در فینال مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی تهران که منجر به کسب عنوان نایب قهرمانی ایران پس از سه دوره قهرمانی شد، رسول جزینی سرمربی و سایر اعضای کادر فنی از سمت خود استعفا کردند. این در حالی بود که قبل از این نیز عنوان شده بود این کادر تا رقابت های جام جهانی هدایت تیم ملی را برعهده خواهند داشت.

این اتفاق در حالی رخ داد که تماشاگران حاضر در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی پس از نایب قهرمانی ایران و شکست برابر روسیه به تشویق محمد بنا پرداختند. قبل از این عنوان شده بود بعد از جام جهانی بنا به تیم ملی کشتی فرنگی بازخواهد گشت.


دسته بندي : ورزشي

هفته 23 لیگ برتر فوتسال کشور با برگزاری 6 دیدار پیگیری شد.

به گزارش خبر مركز به نقل از ايسنا مرکزی، تیم فوتسال شهرداری ساوه که هفته پیش در مقابل گاز خوزستان در اهواز تن به شکست داده بود، توانست در خانه خود، شرکت هلال احمر تبریز را شکست دهد.

شاگردان رضا عقابی در این دیدار توانستند این بازی را با نتیجه دو بر یک به سود خود به اتمام برسانند.

گلهای این بازی را مازیار امیر خانلو و علی اسدی از شهرداری ساوه به ثمر رساندند.

تیم شهرداری ساوه توانست با این پیروزی با صعود یک پله‌ای به رده نهم جدول رده بندی برسد.


دسته بندي : ورزشي
به گزارش خبر مركزي به نقل از ورزش۳ مدير روابط بين‌الملل باشگاه پرسپوليس گفت: طبق سياست‌هاي محمد رويانيان حضور ستارگان ميلان در سال 92 در ايران قطعي شد.   

امير مشيري در خصوص بررسي پرونده پيشنهاد ميلاني‌ها براي حضور در ايران با ستاره‌هاي معروف خود اظهار داشت: خوشبختانه طبق سياست‌هاي محمد رويانيان که در آن توجه به تيم‌هاي پايه و برقراري ارتباط با بهترين‌هاي دنيا حرف اول را مي‌زند رايزني‌هاي خوبي پس از سفر به ايتاليا با مسئولان تيم ستارگان ميلان داشتيم.

وي افزود: پس از بررسي‌هاي انجام شده و جلسات مکرر حضور ستارگان ميلان در ايران در سال 1392 قطعي شد.انشالله بازيکناني بزرگي مانند مالديني، پاپن، آلبرتيني، کافو، گوليت، دونادوني و خيلي ديگر از بزرگان ميلان را در ايران خواهيم ديد تا با تيم فوتبال پرسپوليس بازي کنند.

وي ادامه داد: اينکه سال 92 را انتخاب کرديم به دليل اين است که تيم ستارگان ميلان جديدا به اندونزي رفته و پس از استراحتي انشالله سفر بعدي‌اش به ايران خواهد بود.اگر اتفاق خاصي رخ ندهد اين ديدار دوستانه در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود. برنامه‌‌هاي ويژه‌اي را طبق دستور مديرعامل داريم که برگزار خواهيم کرد. به نظرم پس از حدود 30 سال است که اين اتفاق بزرگ پس از حضور باره‌سي در ايران قرار است بيفتد.

اين در شرايطي است که به احتمال فراوان در اين ديدار قرار است شرايط براي خداحافظي برخي از بازيکنان پرسپوليس و تقدير از برخي از بازيکنان سابق اين تيم انجام شود.

مسئولان رئال مادرید برای بازدید از امکانات باشگاه پرسپولیس و تأسیس آکادمی این باشگاه سه‌شنبه هفته جاری به ایران می‌آیند. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس، مسئولان باشگاه پرسپولیس طبق قول‌های قبلی خود و با توجه به رایزنی‌های انجام شده روز سه‌شنبه میزبان مدیران پرافتخارترین باشگاه جهان یعنی رئال مادرید هستند.

مسئولان رئال قرار است سه‌شنبه با حضور در تهران از باشگاه پرسپولیس و امکانات این باشگاه ایرانی و برنامه‌ریزی برای تأسیس آکادمی رئال مادرید در ایران مذاکراتی را با مسئولان قرمزپوشان داشته باشند.

البته مادریدی‌ها قرار بود در روز دربی به ایران سفر کنند، اما این موضوع منتفی شد. در حال حاضر نیز پرسپولیسی‌ها به دنبال مهیا کردن ویزای میهمانان خود هستند.

خبر دیگر از پرسپولیس اینکه برای تعامل بیشتر و حضور ستارگان میلان ایتالیا در ایران مسئولان باشگاه پرسپولیس با معاون رئیس جمهور در امور بین‌الملل مذاکراتی را داشته‌اند که سعیدلو معاون رئیس جمهور نیز آمادگی خود را برای حضور میلانی‌ها در ایران و فراهم کردن شرایط مناسب،‌ اعلام کرده است.

قرار است پرسپولیس و ستارگان آث میلان سال 92 و در سفری به تهران دیدار دوستانه ای را برگزار کنند.


دسته بندي : ورزشي
رئیس هیئت دو و میدانی استان مرکزی از درخشش یکی از بانوان دونده استان در مسابقات بین‌المللی دهه مبارک فجر خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي مجید فروتن‌نیا امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: یکی از بانوان دونده استان مرکزی برای نخستین بار در تاریخ ورزش دو و میدانی بانوان این استان موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی رشته 3000 متر مسابقات بین‌المللی دهه مبارک فجر شد.

وی تصریح کرد: بیست و یکمین دوره مسابقات دوومیدانی داخل سالن فجر در بخش بانوان روز گذشته در محل سالن آفتاب انقلاب تهران برگزار شد که پریسا عرب ورزشکار خوب استان مرکزی موفق شد با نتیجه 10دقیقه و57ثانیه و22صدم ثانیه بعد از زهرا علی اکبری دیگر ورزشکار ایرانی به مقام دوم دست یابد.

رئیس هیئت دو و میدانی استان مرکزی ادامه داد: پریسا عرب به عنوان یکی از بازیکنان جذب شده تیم گلستان در این دوره از مسابقات حضور یافته بود.


دسته بندي : ورزشي
تیم فوتبال نساجی مازندران در دیداری از هفته بیستم رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور میهمان اراکی خود را گلباران کرد و به روند ناکامی های خود در هفته های اخیر پایان داد .
 
به گزارش خبر مركزي در این دیدار که اولین دیدار ˈ یونس گراییلی ˈ به عنوان سرمربی تیم نساجی بود ، نماینده مازندران موفق شد تیم شهرداری اراک را با نتیجه 5 بر صفر مغلوب کند .

اولین گل این دیدار در دقیقه 20 توسط ˈ مجتبی رمضانیˈ به ثمر رسید و پس از آن تلاش های دو تیم برای بازکردن دروازه ها بدون نتیجه ماند تا این که در دقایق تلف شده نیمه اول ، ˈ محمد عباس زاده ˈ گل دوم تیم نساجی را به ثمر رساند و نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید .

با آغاز نیمه دوم از شدت حملات تیم میزبان کاسته نشد و اشتهای فراوان بازیکنان نساجی با خلق موقعیت های فراوان گلزنی به رخ میهمان کشیده شد .

ˈ محمد عباس زاده ˈ در دقیقه 80 گل سوم تیمش را به ثمر رساند اما این گل پایان کار دو تیم در این دیدار نبود و ˈ مجتبی رمضانی ˈ در دقیقه 85 ، گل چهارم تیم نساجی و دوم خود را وارد دروازه تیم میهمان کرد .

در شرایطی که تماشاگران حاضر در ورزشگاه شهدا ساری خود را برای خروج از ورزشگاه آماده می کردند ، ˈ محمد عباس زاده ˈ گل سوم خود و پنجم نساجی را به ثمر رساند و 3 امتیاز شیرین را برای این تیم به ارمغان آورد .

به گزارش خبر مركزي اين مسابقه به صورت مستقيم از راديو ورزش پخش شد. پس از پايان بازي مجري اين راديو اظهار داشت: شهرداري اراك در ساري تحقير شد.

اين صحبت براي هوادران اراكي بسيار سنگين به حساب مي آيد چرا كه فوتبال اين شهر و استان جايگاهش اين چنين نبايد باشد.

لازم به ذكر است كه در اين مسابقه محمد نوازي هم به عنوان بازيكن و هم به عنوان سرمربي حضور داشت و خبري از محمد حسن ضيايي سرمربي كه چند روز پيش به اراك آمد نبود.

شهرداري اراك هم اكنون در رده دوازدهم جدول رده بندي قرار دارد.امسال در ليگ دسته اول از هر گروه ۴ تيم سقوط مي كند بنابراين تنها تيم ليگ يكي شهر اراك در آستانه سقوط به دسته پايين تر قرار گرفته است.

ليگ آزادگان گروه الف

تيم

بازيها

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل گل

امتياز

1

گسترش فولاد

20

12

6

2

32

15

17

42

2

الوند همدان

20

11

5

4

27

13

14

38

3

نفت‌مسجد‌سليمان

20

10

6

4

34

24

10

36

4

مس سرچشمه

20

8

9

3

21

13

8

33

5

نساجي مازندران

20

8

6

6

31

23

8

30

6

ابومسلم

20

8

6

6

30

24

6

30

7

گل گهرسيرجان

20

7

8

5

22

23

1-

29

8

سنگ آهن بافق

20

7

4

9

32

27

5

25

9

استقلال اهواز

20

6

5

9

21

28

7-

23

10

اتکا گرگان

20

5

7

8

11

20

9-

22

11

پارسه ايرانيان

20

3

10

7

20

26

6-

19

12

شهرداري اراک

20

5

4

11

12

22

10-

19

13

شاهين

20

4

7

9

12

25

13-

19

14

ماشين‌سازي‌تبريز

20

3

3

14

13

35

22-

12


دسته بندي : ورزشي
کارشناس هواشناسی استان مرکزی گفت: تند بادی با سرعت 60 کیلومتر در ساعت روز شنبه شهر اراک را درنوردید.
 
به گزارش خبر مركزي ˈپونه غیابیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: این تند باد از سمت جنوب غرب وزیدن گرفته و تا فردا ادامه دارد.

وی، وضعیت هوای استان مرکزی در 24 ساعت آینده را به صورت قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی کرد.

غیابی اظهار کرد: دمای فعلی شهر اراک 16 درجه سانتیگراد بالای صفر است.


دسته بندي : ورزشي
تیم کاسپین قزوین در هفته شانزدهم رقابت های لیگ دسته برتر باشگاه های هندبال باشگاه های کشور مقابل میهمان خود هپکو اراک مغلوب شد.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ایرنا،در این دیدار که جمعه شب در سالن ورزشی شهید بابایی قزوین برگزار شد، تیم هندبال کاسپین قزوین با حساب 28 بر 24 مقابل هپکو اراک متحمل شکست شد.

قضاوت این دیدار حساس میان تیم های پایین جدولی لیگ برتر هندبال کشور برعهده ˈحمید کلاهدوزˈ وˈحمید مستاجرانˈ داوران اصفهانی بود.

تیم هندبال کاسپین با شکست در این دیدار بهترین فرصت برای تضمین بقای خود در رقابت های لیگ برتر را از دست داد و همچنان با پنج امتیاز در رده هشتم جدول رده بندی باقی ماند.

تیم هندبال هپکو اراک که پیش از این دیدار در رده هفتم جدول قرار داشت، با کسب این پیروزی خیال خود بابت بقا در لیگ برتر را راحت کرد.

رقابت های لیگ دسته برتر هندبال باشگاه های کشور با حضور 9 تیم پیگیری می شود.


دسته بندي : ورزشي
نائب رئیس انجمن سپک‌تاکرا استان مرکزی گفت: برای اولین بار در تاریخ ورزش بانوان استان مرکزی تیم بانوان سپک‌تاکرای شهرداری اراک با شایستگی تمام قهرمانی مسابقات لیگ باشگاهی کشور شد. 

به گزارش خبر مركزي رویا جعفری امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک با بیان اینکه 16 تیم از برترین‌های کشور در مسابقات لیگ باشگاهی حضور داشتند، اظهار داشت: تیم‌های خراسان شمالی، نوین سازه گلستان و زنجان رقبای جدی نماینده استان در دوره نهایی این ا مسابقات بودند که با توجه به آمادگی بسیار بالای ورزشکاران و تمرینات بسیار خوبی که تیم شهرداری اراک پشت سر گذاشته بود و استعداد بالای ورزشکاران توانست مقام قهرمانی را از آن خود کند.

وی افزود: بعد از تیم شهرداری اراک تیم نوین سازه گلستان به مقام دومی رسید و خراسان شمالی عنوان سومی را کسب کرد.

نائب رئیس انجمن سپک‌تاکرای استان مرکزی بیان کرد: تیم شهرداری اراک برای رسیدن به مرحله پایانی چهار دیدار را در راستای مسابقات لیگ باشگاهی بانوان سپک‌تاکرا پشت سر گذشته بود که در هر چهار دیدار با اقتدار موفق به شکست رقبای خود شده بود.

جعفری تصریح کرد: نماینده استان مرکزی در نخستین روز این رقابت‌ها نماینده گیلان نائب قهرمان فصل گذشته کشور را با نتیجه سه بر دو از پیش رو برداشت و در دومین دیدار خود نیز موفق شد همین تیم را در بخش دو نفره با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.

وی ادامه داد: شهرداری اراک همچنین در سومین دیدار خود به مصاف تیم خوب لرستان رفت که با شایستگی تمام توانست این تیم را نیز در دو بخش رگو و دو نفره با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.

نائب رئیس انجمن سپک‌تاکرای استان مرکزی گفت: تیم بانوان سپک‌تاکرای شهرداری اراک از تیم‌هایی است که از استان مرکزی در مسابقات لیگ کشوری حضور دارد و با توجه به استعداد بالای ورزشکاران، برای اولین بار در تاریخ ورزش بانوان استان مرکزی با لیاقت و شایستگی عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کرد و افتخاری برای ورزش استان آفرید.